Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Vraťte mi děti, žádala matka soud

Vrátit děti po šesti letech rodičům, nebo je ponechat dál v pěstounské péči? Na tuto otázku musí odpovědět táborský okresní soud, který začal rozplétat kauzu manželů Wallových ze Soběslavi, jimž úředníci odebrali a umístili do pěstounské péče dvě děti.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Projíždějící

Rasismus naruby.

Malér manželů Walových je v tom, že nemají ten správný rasový původ.

Jó, kdyby tak byli cikáni, to by se jim to pomáhalo. To by si nikdo nedovolil, aby jim sebral děti. To by se vyrojilo ochránců práv, že ano? Jenomže ohle jsou naši bílí spoluobčané a tak mají smůlu.

Přijede sociálka, sebere děti, dá cizím lidem do adopce a kdyby neměli dobrého advokáta, ani pes by po nich neštěkl.

Ještěže jsme v Evropské unii. Přeji manželům Walovým vysoké odškodné. Když budou mít peníze, budou moci svým dětem k cizím lidem vozit drahé dárky a vykoupit si svoje vlastní děti zpátky.

Smůla, kdyby byli romové, určitě by se nic podobného nestalo.

0/0
19.12.2006 16:52

zena_zdena

Re: Rasismus naruby.

pokud jim soud nezakáže styk s vlastními dětmi :-(

0/0
19.12.2006 19:05

Pan Navratil

Fascinuje mě,

jak se tady rozplýváte nad ubohou rodinkou, ano, vidíte v pozadí ten baráček, tam mohou vychovávat své dětičky, kdo říká že ne ;-D A vy jste byli uvnitř? Asi ne, jinak by vám došlo, proč je na něm cedule "Okresní soud" ;-D.

Přátelé, já ani vy nevíme, jak to u nich vypadalo. Jo?

0/0
19.12.2006 16:43

Pan Navratil

Nevím, co

tady řešíte. Asi jste u těch dvou tenkrát nebyli, abyste dokázali posoudit jejich schopnost starat se o děti. A byl-li tento stav dlouhodobý, pak se nedá ničemu divit.

0/0
19.12.2006 16:24

Monstrum Anonymič Anonymov

Bez dcerky neodejdu !

;-O:-)

0/0
19.12.2006 15:51

zena_zdena

logika mi velí,

že by ty děti měly zůstat u pěstounů, ale jako matka bych trvala alespoň na možnosti je vídat a třeba si je někdy brát na víkendy....

0/0
19.12.2006 13:48

Projíždějící

Nezabaví sociálka děti nakonec všem obyčejným?

Při stále se zvyšujících cenách bydlení, energií, potravin, oblečení a veškerých potřeb k výchově dětí dříve nebo později dojde čas, kdy stále méně rodičů bude schopno plnit nároky předepsaného standardu hmotného zabezpečení dětí dle některých sociálních pracovnic. Co potom? Budou děti odebírat, ale komu je budou dávat? Tak si navzájem budeme děti prostřednictvím sociálek brát a zase přijímat. V režii takových sociálek dojde k masové výměně dětí. Jedni rodiče o děti přijdou a stanou se pěstouny jiných dětí a oni zase své děti předají jiným rodičům ze kterých se stanou pěstouni.

Není to tak dávno, kdy děti nemívaly mobily a počítače, ba nemělo každé dítě ani jízdní kolo a když chtěly něco navíc, chodily si na prázdninové brigády přivydělávat. V podobné rodině jsem vyrostl například já. Ještěže nežiji v dnešní době, protože bych byl nejspíše mým drahým rodičům v režii uvedených sociálních pracovnic odebrán a své dětství prožil v nějaké pěstounské nebo adoptivní rodině, brrrrrr :-(

0/0
19.12.2006 12:18

zena_zdena

je to děs

jsme prý stát, kde je nejvíce dětí na počet obyvatel v různých domovech

a nejvíc dětí odebíráno rodičům,:-/  

viz případ kdy taková sociální k*áva chtěla odebrat dítě babičce, protože mu vařila vegetariánskou stravu... to je fakt vrchol arogance OUŘEDNICKÝHO ŠIMLA :-(

0/0
19.12.2006 13:43

Pan Navratil

.

To je podle toho, jestli považuješ vegetariánskou stravu za dostatečnou pro děti.

Já ani moc ne.

0/0
19.12.2006 16:23

zena_zdena

Re: .

nejsem vegetarián, ale hamburgry s hranolkama se mi zdají mnohem méně vhodné než zelenina :-P

rozhodně ve stravovacím návyku nevidím vůbec ani náznak pro odebrání dítěte Rv

0/0
19.12.2006 18:59

jandolni

Re: je to děs

Když má někdo v rukou větší moc než policista nebo exekutor... Když vám může beztrestně vlézt do bytu, do lednice nebo peněženky,  takovou moc rád využívá... A co může být větší důkaz moci než právo lidem beztrestně vzít děti? Tohle je zajímavej business... Na každé dítě v DD stát přispívá nemalou částkou.. A hádejte, kam jde většina těchto peněz? Na stravu pro děti? Haha :) Navíc by se brzy zjistilo, že polovina ústavů není potřeba a spousta lidí by přišla o práci.   Tohle je velikej business, jako vsude ve statni sprave... Nepruhledny toky penez... Vykazovani cinnosti, jen aby pristi rok nedostali mene penez atd. A  taková sociální pracovnice si ráda polepší úplatkem. A když vás nenapadne jí ho nabídnout na rozdíl od jiných zoufalých lidí, budete o svoje děti bojovat před soudem, kde na vás ty krysy vytáhnou tu nejhorší špínu a lži typu jedna paní povídala. Jestli je v tomhle státě nějakej nejstrašnější odpad a špína, pak věřte, že ve spoustě případů nosí tvář anděla spásy

0/0
19.12.2006 16:23

Pan Navratil

Re: Re: je to děs

No já nevím, o odebrání dětí zhusta rozhoduje soud. Sice znám historky o chudácích rodičích, kterým zlá sociálka sebrala kindoše, ale já jsem ve svém okolí nic takového nepozoroval. A to znám spoustu polovičních rodin atp.

0/0
19.12.2006 16:39

Jan.Emil

Re: Re: Re: je to děs

Asi všechno tak v úplném pořádku nebylo, když Wallovi mezinárodní soud proti našim soudům vyhráli.

Takže soudy soudí, ale jak víme všichni. Naše soudnictví je na špatné úrovni. Soudí kdekdo, nezodpovídá nikdo.

Bude nás to stát nemalá Eura, ale kdo to bude platit? A kdo zaplatí lidem újmu duševní, sociální, morální, hmotnou? Kdo zaplatí rozbitou rodinu? Kdo zaplatí ukradené děti? Za jakou částku by jsi byl ochoten prodat svoje děti?

0/0
19.12.2006 17:37

zena_zdena

Re: Re: je to děs

R^R^R^

0/0
19.12.2006 19:00

svazak1

JEDNODUCHE...

Vratit zbyvajici dve deti temto "lidem", v situaci, kdy uz si ani nemuzou pamatovat ze vubec nekdo jiny krome jejich pestounu existuje je naprosto zcestne... Ty deti si budou myslet ze se o ne jejich mama s tatou uz nechteji starat a ze je poslali k nejakym zlym spinavym lidem... Chybou socialniho uradu bylo tak maximalne to, ze tu starou machnu nenechali sterilizovat hned po druhym decku.... Takhle si nadelali pet decek na spolecny prijem domacnosti cca 15 000 kč... To by mi nestacilo ani na pivo a cigara...

0/0
19.12.2006 10:50

Jan.Emil

Re: JEDNODUCHE...???

Jsi totálně mimo, Svazáku. Tohle nejsou žádní paraziti, nýbrž pracující lidi. Otec chodí do zaměstnání a vydělává 12 tisíc, což není zrovna minimální plat, takže asi pracuje dobře. Matka v domácnosti u zbývajících dětí. Máš Svazáku něco proti tomu, aby žena byla s dětmi v domácnosti?

A ten Tvůj výraz "stará ..." ani se mi to nechce opakovat...? Ty Svazáku považuješ za správné, aby děti měly zase jenom děti do 22 let, jak to bývalo za socialismu? Než příště napíšeš nějakou hovadinu, dej si napřed dvakrát přes hubu, aby se ti v hlavě rozsvítilo a memusel jsi potom vypadat jako kretén.

Společnost začíná mít jeden velký problém a sice takový, že sociální pracovnice začínají rozhodovat, komu jeho děti ponechat a komu jeho děti odebrat. Tak tohle je třeba rychle, ale moc rychle změit. Věřím, že mezinárodní soud tohle dá do pořádku a přisoudí oněm okradeným rodičům hodně veliké odškodné, kterážto částka bude alespoň částečně předepsána k úhradě oněm sociálním pracovníkům.

0/0
19.12.2006 11:17

Old_Good_Zwerg

Re: Re: JEDNODUCHE...???

Matka být s dětmi doma klidně může a může splodit třeba 20 dětí, když chce - ovšem, jen za té podmínky, že taťka svou početnou rodinu dokáže ze svého příjmu hmotně zabezpečit a oba rodiče jsou schopní svým dětem zajistit podmínky k jejich kvalitnímu rozvoji. Pokud ovšem taťka a mamkou jen plodí stále nové a nové děti, aniž by se starali o to, kdo je bude živit - tuto svou povinnost hází na bedra svým spoluobčanům aniž by se jich  předem zeptali, zda o to dotyční spoluobčané stojí, tak v takovém případě opravdu platí to co uvedl svazák.

0/0
19.12.2006 11:26

Jan.Emil

Re: Re: Re: JEDNODUCHE...???

Jenomže Old Good Zwergu je třeba vycházet taky z toho, zda rodiče pracují nebo parazitují. Tady jak vidíš rodiče pracují a tak je třeba z toho vycházet. A pokud rodiče pracují, tak dávají dobrý příklad svým dětem a v tomto případě je třeba pracujícím rodičům pomoci pokud se dostanou do zejména nezaviněných nesnází a NE takovým rodičům jejich děti odebírat.

V opačném případě vznikne absurdní situace, že právo mít děti budou mít pouze boháči, vysocí úředníci, tuneláři, úspěšní podnikatelé nebo rentiéři, Ovšem ale ti jak známo děti nemívají a když tak jedno dítě nebo dvě těti.

Druhou skupinou, která by snad podle Tvých názorů Old Good Zwergu mohla mít nárok vychovávat děti by byli asociálové závislí na sociálních dávkách, což by jak jistě uznáš taky nebylo to pravé ořechové.

Takže pokud se pracující rodiče dostanou do nesnází, je třeba jim pomoci alespoň v takové míře v jaké naši úředníci běžně pomáhají příslušníkům jedné nejmenované etnické skupiny. Již chápeš, Old Good Zwergu?

0/0
19.12.2006 11:41

Old_Good_Zwerg

Re: Re: Re: Re: JEDNODUCHE...???

Ono zdaleka nejde jen o to, zda rodiče pracují, ale hlavně o to, jaký příjem rodina má (pochopitelně myslím příjem legální!, Pokud je někdo zloděj, tunelář, apod... tak  je jasné, že patří do basy....).

Ad právo mít děti - ano, máš pravdu, že právo splodit děti by měl mít jen ten, kdo je schopen také si je sám vlastními silami uživit (znovu opakuji! - legálně! Nikoliv krádežemi, atd...). Dnes je bohužel situace naprosto opačná, protože zdaleka nejvíc dětí plodí nejnižší sociální skupiny - tedy lidé s nejnižším vzděláním a nejhorším uplatněním na trhu práce. Díky  nastavení systému sociálních dávek je totiž pro tyto lidi "výroba" dětí vítaným zlepšením jejich životní situace. Naopak vysokoškoláci a lidé s dobrými perspektivami dnes děti plodí jen minimálně - částečně také z důvodu zodpovědnosti, kterou cítí za vývoj svého potomstva. Tato perspektiva také není zrovna to pravé ořechové,  to jistě uznáš.

0/0
19.12.2006 11:58

Old_Good_Zwerg

Re: Re: Re: Re: Re: JEDNODUCHE...???

Ještě pozn:

Mimochodem - nechápu, odkud jsi vyčetl, že z mých názorů vyplývá, že podporuji aby děti plodili asociálové žijící jen ze sociálních dávek.

Takovíto lidé by naopak neměli mít děti nejlépe vůbec žádné!

Já bych prostě veškerou sociální rodičovskou podporu státu převedl z aktivní formy (sociální dávky) do formy pasivní - daňové úlevy na každé dítě. Tím by se podporovalo, aby děti lodili lidé, kteří mají sílu svou rodinu zabezpečit. A právě na takovýchto lidech stojí celá společnost. Nikoliv na těch, kteří se nedovedou postarat ani sami o sebe...

0/0
19.12.2006 12:02

Old_Good_Zwerg

Re: Re: JEDNODUCHE...???

Ad "problém společnosti a sociálních pracovnic" - v tomto bodě s tebou souhlasím! Jenže, ono to platí také obráceně! Společnost začíná mít  velký problém s tím, že řada lidí plodí děti jako na běžícím pásu za jediným účelem - získávání sociálních dávek.

Stát by se opravdu neměl plést do rodin, ale na druhé straně, lidé by neměli svou vlastní zodpovědnost přehazovat na stát - tedy na bedra svých spoluobčanů! Hromadně plodit děti a finanční starost o jejich výchovu přenechávat na druhých lidech (kteří o to jistě nestojí), to je nemorální a zvrhlé.

0/0
19.12.2006 11:33

Jan.Emil

Re: Re: Re: JEDNODUCHE...???

Jenomže tohle právě není případ rodičů o kterých tady diskutujeme.

Asociální pracovnice odebraly děti pracujícím lidem. Tady vzniká precedens a to hodně nezdravý. Dovedeš si Old Good Zwergu představit, jak to bude vypadat, pokud se takové jednání úřadů stane v naší republice běžné? To potom klidně mohou odebrat děti komukoliv z vás. Třeba Tvému kolegovi z práce, Tvému sousedovi anebo nakonec třeba taky Tobě, pokud se někomu znelíbíš a dostaneš se třeba s paní učitelkou Tvého děcka do konfliktu.

A buďte ujištěni, že nikdo z vás nevychovává své děti tak, aby se na jeho výchově nikdy vůbec žádná chyba nenašla. Kdo z vás měl vždycky vzorně uklizeno, děti zásadně oblečeny ve značkových oděvech bez kazu, komu jeho děcka nikdy nic nevyvedly? Kdo vychovává děti tak, aby se na jeho způsob výchovy nenašla nikdy žádná námitka. Tak vidíte, chce to jenom kontrolovat a hledat, když si na vás sociálka zasedne, čas rozloučení s vašimi dětmi se nebezpečně přibližuje.

0/0
19.12.2006 11:50

Old_Good_Zwerg

Re: Re: Re: Re: JEDNODUCHE...???

Pokud já nebudu schopen zabezpečit 5 dětí (a to já vážně schopen nejsem), tak je jednoduše nebudu plodit. Musím mít rozum a zodpovědnost. Já mám dva potomky a těm jsem schopen zodpovědně vytvořit podmínky pro jejich kvalitní rozvoj. Pokud bych se ale náhodou zvencnul a chtěl začít plodit děti jako na běžícím pásu (v případě, že bych k tomu našel ochotnou ženu, protože moje žena by k tomuto ochotná jistě nebyla), aniž bych se staral o to, jak je vlastně uživím a tuto povinnost bych drze přehazoval na stát, tak potom pevně doufám, že a) stát, kterému takto neomaleně předhazuji povinnost, by mě přinejmenším vykastroval a b) děti mě, nezodpovědnému individuu odebral!  ;-)

Mimochodem, mám kamaráda, který je lékařem v USA - má 12 dětí a jeho žena je s nimi pochopitelně doma. On ovšem celou svou početnou rodinu dovede příjmem ze své soukromé praxe uživit!! Takový člověk pak nechť má dětí třeba 50, když je všechny uživí! ;-)

0/0
19.12.2006 12:11

svazak1

Re: Re: Re: Re: JEDNODUCHE...???

to ze pracuju jeste nutne neznamena ze muzu mit kolik deti chci. Pracovat neznamena se uzivit...

BTW: nejsme snad jak nejaci arabaci nebio negri v subsaharsky africe kteri pocitaji s 50% ztratou a proto si poridi x deti aby pulka prezila... V nasich podminkach se osvedcilo mit deti spis min a poradne se o ne starat....

0/0
19.12.2006 12:13

jandolni

Re: Re: Re: Re: Re: JEDNODUCHE...???

Opravdu si myslíte, že dítě ke svému zdárnému vývoji potřebuje nejnovější renomovanou značku mobilu, super dělo počítač, značkové oblečení, být stále IN a každý rok jezditna zahraniční dovolenou v luxusních destinacích. Mít pravidelně nové auto nejlépe BMW nebo Mercedes abyste oslňovali sousedy, No potom by si na vás sociálka asi netroufla. Jenomže co s těmi, kteří tento styl života nechtějí přijmout?

A jestli se opravdu osvědčilo mít v našich podmínkách málo dětí, tak to se nejspíše uvidí za pár let, až my budeme staří a nebude kdo mít vydělávat na naše důchody. Podle mne si Svazáku a Tobě podobní jednoduše nevidíte na špičku nosu. Tak je to, to je potom s vámi podobnými veškerá diskuse zbytečná.

A jak tohle vymírání našeho národa chcete řešit, pokud nechcete přijat názor našeho levicového ČSSD bývalého premiéra Špidly, že žádné děti nepotřebujeme, protože si nabereme multikulti migranty z Východu. To je nápad, nic jiného nám asi nezbude.

0/0
19.12.2006 12:28

Old_Good_Zwerg

Re: Re: Re: Re: Re: Re: JEDNODUCHE...???

Někde snad něco takového tvrdím? Kde konkrétně?

Je přece mnoho stupňů mezi extrémy - životem multimilionáře a životem bez střechy nad hlavou....

0/0
19.12.2006 12:47

jandolni

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: JEDNODUCHE...???

Utíkáš od tématu Old Good Zwergu.

Tady je diskuse o konkrétních lidech a konkrétních asociálních pracovnicích.

Když se vrátíš na úvodní článek, uvidíš fotografii, na ní jsou dva lidé a za nimi domek ve kterém žijí. Není to sice žádná vila, ale podle mého názoru lze v domku žít a vychovat v něm slušně děti. Vždyť co člověk ve skutečnosti potřebuje? Střechu nad hlavou, teplo a možnost dětem uvařit a děti kde okoupat, třebaže jenom v dětské vaničce.

Nelíbí se mi ta naše honba za konzumem, stále být IN nebo raději Cool, nové auto, nový mobil, nový plazmový televizor atd, atd.

Děti potřebují fungující rodinu pokud možno původní. Dětem nevadí chodit pěšky nebo jezdit v ojetině. Nepotřebují ani oděvy od Nike nebo Addidas. Potřebují zdravé a laskavé rodiče, kteří na ně mají dostatek času. Na tohle má dohlížet sociálka, jenže ta zmíněné děti o rodiče připravila, na jejich zdraví se podepsala, maminka rakovinou ochořela, všechno zásluhou "sociálních pracovnic" Je to hnus.

0/0
19.12.2006 13:02

Old_Good_Zwerg

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: JEDNODUCHE...???

OK. Tak tedy konkrétně - jasně, že odebrat děti lidem, kteří se o ně řádně starají, je zvrhlost. S tím souhlasím.

Ovšem, všeobecně - každý člověk má splodit jen tolik dětí, kolik sokáže uživit, a nikoliv naopak plodit děti, aby sociální dávky, které na ně nássledně bude dostávat, živily jeho.... Znovu připomínám - tohle míním obecně. Netuším, zda je to případ těch v článku popisovaných lidí.

0/0
19.12.2006 13:13

svazak1

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: JEDNODUCHE...???

to není domek ve kterém žijí. To je nějaký úřad (viz. bílá cedule na sloupu a mříže na oknech), to za a). Za b), netvrdím že bez pentia XY a vánoc v thajsku nemá smysl mít děti ale co třeba náklady na vzdělání??? doprava šaty knížky apod. Tito lidé - socíální případi - myslíš že si mohou dovolit aby jejich děti chodili na vysoké??? já vím že ne... Tím se pak dostávám do začarovaného kola sociálního bahna z kterého nemají šanci se dostat, naopak spíš zklouznou ještě hloub... Argumentuješ rodinou a zázemím - jistě máš pravdu, nicméně myslíš že navrácením dětí které žijí u pěstounů a biologické rodiče ani neznají se jejich situace výrazně zlepší???

Tady je na místě udělat šalamounův test. Pravá matka by to dítě nechala tam kde je protže ji musí být jasné že je mu tam lépe. Toto je egoistická lůza která si celý tento případ vztahuje v prvé řadě sama na sebe a proto ty děti chce stůj co stůj protože jsou přece JEJÍ!!!

0/0
19.12.2006 14:05

jandolni

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: JEDNODUCHE...???

V něčem máš Svazáku pravdu, alena druhé straně kdybychom na taková jednání úřadů přistupovali, nastavili bychom nebezpečný precedens.

Představ si: Já budu mít tak ze tři miliony, ale děti ne. Ty budeš dělník s platem na hranici minimma. Takových je, že ano. A mně se zalíbí Tvoje dítě. Tak požádám sociálku, že jako bych mohl dítě lépe hmotně zabezpečit, krásné šaty lepší auto a hlavně vzdělání poskytnout. Podnikám,zaplatím drahá studia a tak Ti dítě vezmem. Líbilo by se Ti to, nebo nelíbilo? Dobře si rozmysli, co odpovíš.

A co kdyby se tohle začalo stávat běžně? Bohatí by kradli děti chudým za asistence sociálek? Líbilo by se?

Mně tedy ne a proto jsem rád, že jsme v EU a soud pro lidská práva ve Štrasburku s takovými sociálními pracovnicemi pořádně zatočí. Předpokládám, že oni okradení rodiče vysoudí takových 200 tisíc EURO, což je běžná částka pro podobné případy v lokalitách na západě od našich hranic. Máme se na co těšit. Bude to zajímavé.

0/0
19.12.2006 15:43

svazak1

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: JEDNODUCHE...???

v tom problému majetkového censu máš pravdu ale je to argumentace ad absurdum... Stejně jako nemůžeme přistoupit na tvůj model dělníkxmilionář tak je stejně nepřípustné aby ty děti spali na zemi a pršelo jim na hlavu. Neříkám, že to tak bylo v tomto případu nicméně to, že se děti berou těm co nemají prachy a dávají se těm co aspoň nějaké mají je přirozené. Holt se musí dodržovat určitá míra spravedlnosti a přiměřenosti. Suma sumárum: odebrat děti kvůli tomu že nemáte nic - v pořádku, odebrat kvůli tomu, že tamti mají víc - není v pořádku.....

0/0
19.12.2006 16:01

Pan Navratil

Re: Re: JEDNODUCHE...???

Matka nepotřebuje snad být v domácnosti u plnoletých a jedenáctiletých dětí. ;-D

0/0
19.12.2006 16:19

jandolni

Re: Re: Re: JEDNODUCHE...???

Matka není v domácnosti. Matka je na invalidním důchodě má nádor. A divíte se? Vás by tohle o zdrtaví nepřipravilo?

0/0
19.12.2006 16:44

HVLAD

Můj názor

Těch rodičů je mi sice líto ale myslím že ty dvě děti by měli zůstat u pěstounů a to z několika důvodů 1) K rodičůn nemají vztah pro ně jsou rodiči pěstouni a při odejmutí by utrpěli velikou újmu - ani nemusím být psycholog abych na tohle přišel pane Musil, stačí se zamyslet a uvědomit si kdy děti viděli rodiče naposledy. 2) Pěstouni dětem zajistí jistě větší materiální zabezpečení. 3) Také se jistě jedná o sociálně vyspělejší lidi. Takže v tomto případě by vrácí dětí bylo pro děti velmi špatné a měli by so uvědomit i rodiče. Oni si asi myslí že když je dostanou tak z nich zase bude rodina - nebude tohle se už nedá vrátit ty děti jsou už u pěstounů příliš zvyklé.  

0/0
19.12.2006 8:14

Jan.Emil

Nad tímhle rukou nemávejme.

Tohle nejsou žádní asociálové. To jsou pracující lidé. Otec vydělává 12 tisíc Kč, matka s dětmi v domácnosti. Takhle by vznikl nezdravý precedens. Tohle by se mohlo stávat taky třeba Tvému kolegovi z práce anebo možná jednou Tobě.

Přijde na kontrolu asociální pracovnice, nebudeš mít uklizeno, nebude nádobí umyto děti se Ti právě vrátí z venku od bláta ušpiněny a ...

Že můžeš sociální pracovnici vyhodit? Zatím ano, dokud Tě nepomluví žlučovitá sousedka odvedle anebo ta protivná úča, kterou jsi minulý týden sjel na rodičáku pro neschopnost a špatný přístup k dětem. Potom se k Tobě sociálka vrátí na základě oznámení a už ji nevyhodíš. Čas rozloučení s Tvými dětmi se blíží.

Kdepak, tyhle děti musí být vráceny už proto abyse podobné případy neopakovaly. Pochybivší úředníci MUSÍ být potrestáni. Rodiče za újmu na rodinné harmonii náležitě odškodněni.

Jinak dojde čas, že nárok na své děti budou mít pouze manažeři, tuneláři, vyšší úředníci soudci a bohatí rentiéři.

0/0
19.12.2006 8:35

HVLAD

Re: Nad tímhle rukou nemávejme.

Pokud teď ty děti vrátí tak tím budou trpět jen ty děti četl jste článěk pro ně jsou rodiči pěstouní ne rodiče. Takže i když mi je těch lidí líto tak prostě jejich návrat by potreśtal jen děti.

0/0
19.12.2006 8:43

Jan.Emil

Pro HVLAD

Já neposuzuji vhodnost nebo nevhodnost navrácení dětí v současné situaci.

Posuzuji práci sociálních pracovnic, ketré krádež oněch dětí zavinily. Je třeba z tohoto případu vyvodit co nejdůslednější následky, abyse podobné případy nestávaly.

Nikdy jsem nebyl velkým příznivcem našeho členství v EU, ale vzhledem k tomuto případu musím uznat, že naše členství v EU má své opodstatnění. Věřím, že EU dohlédne, aby se tenhle případ důsledně vyřešil a dotáhl do konce. Jsem přesvědčen,že EU nařídí našemu státu rodiče ukradených dětí náležitě odškodnit. Domnívám se, že to bude v řádech stovek tisíc EURO. Příčí se mi, abychom tuto částku platil náš stát, tedy my všichni, kteří až na vyjímky s oněmi úřednicemi nesouhlasíme. Jsem pro to, aby tuto škodu zaplatily úřednice z co největší části ze svého.

Tolik k tomuto případu. Vhodnost nebo nevhodnost navrácení dětí v současnosti nyní neposuzuji.

0/0
19.12.2006 8:55

HVLAD

Re: Pro HVLAD

no tak to jo, já jen komentoval právě onu vhodnost. jinak samozřejmě že podobné případy by se stávat neměly a příslušní úředníci by měli být potrestáni. Ale  myslím že nejenom úředníci ale celá sociálka jejíž systém to zavinil a měl by se změnit, aby úpodobné věci již byly možné jen v případě jasného týrání nebo zanedbávání.

0/0
19.12.2006 8:58

Jan.Emil

A ještě něco.

Dále navrhuji, aby odškodnění rodičům zaplatili a to ze svého sociální pracovníci, kteří tuto situaci zavinili. Pokud nemají dost peněz, zabavit nemovitost byt nebo chalupu a vystěhovat na ulici. Jestli mají děti, tak děti odebrat do dětských domovů apozději do adoptivní péče. Jednat s nimi tak, jak oni byli zvyklí jednat s lidmi. Nemáte vyhovující bydlení, tak děti odebrat do adoptivní nebo pěstounské péče. Anebo sociální pracovníci mají mít nějakou vyjímku z požadavků, jaké jsou na rodiče dětí kladeny? Kdepak, ať pocítí sami na sobě jednání, jaké byli zvyklí vůči jiným uplatňovat.

Když dělník vyrobí zmetek, musí škodu uhradit ze svého. Proč by tohle nemělo platit taky pro sociální pracovnici.

Rodičům ukradených dětí zaplatit odškodné, kteréžto vymáhat na sociálních pracovnicích, které krádež dětí umožnily a to klidně v plné výši pro výstrahu ostatním podobným asociálním pracovnicím.

0/0
19.12.2006 8:46

MarkusM

Re: A ještě něco.

Přesně tak. Exekutoři se vytahujou na kdejakýho chudáka, který někde podepsal smlouvu na hrnce, al e úředníci, kteří způsobují lidem škody, ničí celé životy, tak nemají být za nic odpovědní? Konec s takovou praktikou, ať jsou odpovědní za to co způsobí !!!!!!

0/0
19.12.2006 12:39

Pan Navratil

.

Ty jsi ale dáreček. Takže ty bys chtěl trestat děti úředníků? Nu, pak nejsi o nic lepší.

Stejně budeš podobnej magor jako ti dva "rodičové".

0/0
19.12.2006 16:15

_m-

Re: Můj názor

Vůči rodičům je to nesmírně kruté, ale asi máš pravdu. Měla jsem kamaráda, kterému "bejvalka" několik let odmítala ukazovat syna, a když už konečně vyhrál všechny soudy a probojoval se k němu zjistil, že kluk už ho vůbec nepoznává, že říká táto někomu jinýmu, že ten jinej ho má rád a že bude-li trvat na svých právech způsobí zmatek v hlavičce jenom klukovi - a vzdal to. (Raději se s synovým novým otcem skamarádil a dělá klukovi strejdu - a světe div se, funguje to.....). ˇUřady možná odebraly děti neprávem, pěstouni možná odmítali rodičům styk s dětmi neprávem, a¨le pokud rodiče budou trvat na svých právech a vyhrají - tak ublíží jenom svým dětem.........

0/0
19.12.2006 8:55

Jan.Emil

Re: Re: Můj názor

Ano  _m-, tohle jemožná pravda a proto by měly ony úřednice být EXEMPLÁRNĚ potrestány. A to nejen finančně, ale taky morálně. Vyhodit z práce, nikde nezaměstnat a pokud přece ano, tak vyštavat z nového zaměstnání, tzv. mobovat. Zaslouží si to. Tak jak ony jednaly s jinými, tak jednat s nimi. A vůbec nemělo by se taky zveřejnit, jak se ony asociální pracovnice jmenují a kde bydlí, případně číslo jejich telefonu, abychom jim mohli své názory sdělit osobně?

S některými lidmi nutno jednat tvrdě.

Nejednou jsme se tady rozčilovali nad zloději automobilů, peněz nebo jiného majetku. Krádež dětí je mnohem závažnější a zasluhuje mnohem přísnější potrestání, než nějaké odebrání osobního finančního ohodnocení anebo vyhazov z práce.

0/0
19.12.2006 9:18

_m-

Re: Re: Re: Můj názor

Neže bych souhlasila se vším co píšeš, ale v podstatě máš pravdu - většina z nás je za svou práci plně odpovědná a po tom, co vyrobíme zmetek tak jsem postiženi - krácením prémií, snížením platu, přeřazením na jíné místo, vyhazovem, soudem.....proč by zrovna tyhle dámy měly mít výjimku.

0/0
19.12.2006 9:43

Pan Navratil

Re: Re: Re: Re: Můj názor

Docela se divím, že souhlasíš s člověkem, který vyznává metody komunistických prasat.

Nějak jsem ve článku nezjistil, kde úředníci pochybili. Možná, že už dávno nepodali t.o. na toho vyhrožujícího fotra.

0/0
19.12.2006 16:17

Jan.Emil

Re: Re: Re: Re: Re: Můj názor

proti podobným "sociálním pracovnicím" nelze jinak nežli používat metody komunistických prasat. Vůči prasatům prasečí metody. Vůči slušným lidem jednat slušně. Kdo se propůjčí k asistenci při kradení dětí není nic, nežli prase a tedy jsou namístě metody komunistických prasat.

Je to tak obtížné k pochopení? Vůči prasatům byste slušnými metodami jednoduše neuspěli.

Ad trestní oznámení: soud dal za pravdu manželům Wallovým. Vysoudili nemalou částku. Předpokládám, že tato částka nebude konečná, takže manželé Wallovi už ani nebudou chudí. Je tristní, že se spravedlnosti museli domoci až u mezinárodního soudu. Naše soudnictví se nachází na velmi špatné úrovni.

0/0
19.12.2006 17:25

ondradve

Hmm

No jestli jim ty děti vrátí, tak na tom budou mnohem hůř, pokud si již zvykli na pěstouny, tak to musí rozhodnout snad ty děti, kde chtějí bydlet a ne soud nebo matka, která je chce zpátky jenom proto, aby na ně nemusela platit, ale mohla za ně dostávat. Myslím, že by měl stát udělat tabulky o doporučeném počtu dětí, podle finanční situace rodiny. Kdo chce víc jak tři děti, tak na ně prostě musí mít a né aby to platil stát.

0/0
19.12.2006 3:17

MarkusM

Re: Hmm

To je úplná blbost, děti mají právo na své rodiče a rodiče mají právo na své děti, TO JE ELEMENTÁRNÍ.

To může být narušeno jen ve výjimečných případech - při "vážném ohrožení" těch dětí - ale tím rozhodně není neumyté  nádobí na lince či ne zrovna exkluzivní bydlení.

0/0
19.12.2006 12:46

pepe999 from Salford

Otec ma 12000 a plati polovinu za bydleni...

To asi nebudou cikani, kteri maji poradek v kuchyni asi jako tihle a navic najem neplati, takze jim cela socialka zbyde...8-oRv

0/0
19.12.2006 2:48

dezzo

asocialni pracovnici/ce

Tzv. socialni pracovnici jsou zamindrakovane nuly, ktere onanuji s predstavou absolutni moci nad lidmi a jejich osudy. :-©:-©:-©

0/0
19.12.2006 1:34

Najdete na iDNES.cz