Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Za „sebevraždu“ architekta sliboval Péťa milion

Za slovní "domluvu" architektu Řičářovi sto tisíc korun, za "ruční vyřízení" půl milionu a za smrt, která měla vypadat jako sebevražda, rovný milion. Takovou odměnu měla slíbenou skupina vyděračů od budišovského starosty Ladislava Péti.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Fanatic.Dz

Záhadou pro mě zůstává ...

... motiv jednání pana Paroubka, pakliže mám věřit tomu, že si objednal smrt pana Kubiceho. :-/ Pravdou je že jsem celou kauzu moc nesledoval, ale zůstává mi motiv jeho domělého chování naprosto nesrozumitelný.

Proto se ptám těch, kteří mají pocit, že za celou touto "akcí TV Nova" (jestli jsem to správně pochopil) stojí osoba pana Paroubka na motiv jeho domělého chování.

:-/

0/0
19.10.2006 14:49

B.Rohlik

ffw

Je to neuvěřitelné. A Paroubek prostě jenom řekne selhání jednotlivce nebo že se distancuje. ;-€

http://sekal.blog.cz/0610/robot-zachrancem-cr

0/0
19.10.2006 12:22

nnattalli

Re: ffw

Proste absurdistan

0/0
19.10.2006 12:43

MrViki

Jo jo

Kde jsou ty časy, kdy největším skandálem byl podvod se sponzorskými dary a jejich rozdělení na 2 za účelem nižší daně. A za takovou prkotinu se málem ODS rozpadla a šla z vlády. Dnes Paroubek nařizuje vraždy a nikde nic, voliči ho pořád žerou...Rv:-/

0/0
19.10.2006 12:05

Fanatic.Dz

Re: Jo jo

Předesílám, že jsem závistí celý bez sebe a jelikož jsem již nějaký ten čas nejedl - jsem líný dojít si i do lednice pro buřta koupeného za sociální dávky - tak možná i blouzním. Čímž jsem doufám odbyl většinu argumentů které by se tu mohli vyrojit.

No a zapoměl jsi třeba na to, že u Klasů doma na nočním stolku leží jen tak šperky za 3 milióny korun pro kohokoliv kdo jde zrovna kolem.

 Neříkám, že by pan Klaus neměl nadstandartní příjem, ale jeho oficiální příjmy nebyly nikdy na takové výši, aby bylo pochopitelné, že šperky za 3 milióny nechávají povalovat běžně po bytě.

R^

0/0
19.10.2006 14:56

Otabota

Pro Pavel 22

Pane kolego, s vaším rozsáhlým příspěvkem asi lze souhlasit.

Problém je jinde - ČSSD absoulutně není sociální demokracií vyspělé země. Je to postbolševický slepenec vší možné pakáže, od poměrně slušných poslanců přes parchanty jako je Zgarba, Svoboda, Snopková, Srba, Doležel, Péťa a řada dalších.

Troufám si tvrdit, že kdyby tu existovala sociální demokracie typu labour party Tonyho Blaira, ukázalo by se, že ODS je strana maximálně středová a měla by obrovské problémy přelézt ve volitelnosti 10%.

Spousta lidí v naší zemi je naladěna mírně doleva, ale musí se to dělat slušně a s noblesou, ne na jednu stranu krást a na druhou to "myslet upřímně".

0/0
19.10.2006 11:48

koristka

Plácáš ,plácáš a plácej

"roufám si tvrdit, že kdyby tu existovala sociální demokracie typu

labour party Tonyho Blaira, ukázalo by se, že ODS je strana maximálně

středová a měla by obrovské problémy přelézt ve volitelnosti 10%..." pokoušíš se opakovat opakované, jen to má několik problémů jeden z nich e ,že jen mírně do středu od SocbolševikůLP  ahodně daleko doleva od ODS..

0/0
19.10.2006 11:54

Otabota

Re: Plácáš ,plácáš a plácej

?

0/0
19.10.2006 11:57

Pavelpod22

Re: Pro Pavel 22

problém je, že vy ignorujete "vývojové fáze" - ty nelze přeskočit. Žijeme v postkomunistické zemi, tak máme postkomunistickou sociální demokracii ALE TAKY postkomunistickou "pravici" - je jen na nás, jaká morální a (hlavní) vývojová kritéria si zde nastavíme, jestli konečně přijmeme ODPOVĚDNOST za své činy - nebude to hned. OD estébáků ve vedení šílených exekutorů (kteří se chovají hůř než všichni bolševici dohromady a ničí existence nevinných zcela bez soudu), až po politiky, kteří využívají spřízněných prodavačů novin - z politiky se stává "bulvár". Základem všeho je "umění diskutovat", schopnost argumentovat a rozpoznat lež - s tím by se mělo začít na školách. Dnes nás neohrožují "socialisti", ale postkomunističtí lháři, kteří jsou ve všech stranách. Langer, Bobošíková a další "mladí funkcionáři" by se časem jistě vypracovali. No, dnes z nás děkají Balkán, Bobina kandiduje s Barkovou a Maxou, Langer pomlouvá čssd, sám ale není lepší., naopak. Hrajou si s náma.

0/0
19.10.2006 12:10

obc-

Pane doktore

tady péťovi svítí ho/vno ;-D;-D;-D

0/0
19.10.2006 11:44

cerrt

Rakovina tlusteho streva,

tak doufam, ze na ty, na ktere nedosahne ruka svetske spravedlnosti dosahne alespon ruka bozi a rozprasi tu socanskou mafii. Co rikas Jyrko, nemel bysi zacit hubnout?

0/0
19.10.2006 11:35

koristka

Re: Rakovina tlusteho streva,

toho popadne socialismus levé části obličeje

0/0
19.10.2006 11:45

Pavelpod22

Líbí se mi, jak tady někdo definuje "levici a pravici"..

na základě idejí z počátku minulého století. Jenže "sociální demokracie" vyspělých zemí je "čistě kapitalistickou stranou", která ke kapitalismu přidává "lidskou tvář". Oni yž venku dávno pochopili, že se i těm "úspěšným kapitalstům" líp žije, když mají obyčejní lidé co jíst, nějaký peníze co můžou utratit atd. Říká se tomu "sociální smír" - a bez jeho existence nelze "moderní demokratický kapitalismus" provozovat.

0/0
19.10.2006 11:20

Pavelpod22

Re: Líbí se mi, jak tady někdo definuje "levici a pravici"..

2/ daný člověk říká, že v kapitulismu je ekonomika dynamická a roste - ano, to je počáteční fáze. Jenže konečná fáze je "nasycenost světa odpady, zamoření ovzduší a moří", surovinová krize a vážné ekologické problémy v planetárním měřítku. Tendence jako  je "udržitelný rozvoj" jasně ukazují, že "bezbřehý kapitalismus" nemá v moderní společnosti místo - regulace je prostě třeba, klasické pojmy jako "svobodné podnikání" mají zcela jiný význam - množství norem, předpisů, ekologických nařízení stále více vše svazuje. Také je narušen přirozený cyklus krajiny (a tzv "zemědělský rok"). Lidíé na vesnici žijí jako ve městě, globální řetězce dováží potraviny dotované prací "nových ekonomických otroků" z třetího světa. Místní zemědělství je potlačováno, převážení likviduje krajinu, životní styl, nastupují civiliz. choroby. Prezentovat tohle jako "ideální kapitalismus" může leda totální ignorant, zatím nás dotuje Asije s její 1miskou rýže denně, ale škoda auto staví svou automobilku v Číně...

0/0
19.10.2006 11:26

Pavelpod22

Re: Re: Líbí se mi, jak tady někdo definuje "levici a pravici"..

v tomto "postmoderním" demokrat. spletenci různých nařízení je samozřejmě mnoho prostoru pro korupci - systém dotací (posilujích propsěšné projekty,  tolik idea) nabízí mnoho příležitostí ke korupci. Kdokoliv bude u moci, bude pod obrovským talkem různých podvodníků - ten tlak se bude stupňovat. Ano, lze ho zmenšit zjednodušením té byrokracie, problém je, že tento vyspělý svět balancuje mezi "snahou najet na udržitelný rozvoj" a snahou udržet si v posledních 500 letech (i dík koloniím) získané bohatství. To je složité, dosud není jasné, jestli dříve pomohou nové technologie nebo se to celé položí. Ekonomie nefunguje ve vzduchoprázdnu, dravý počáteční růst (na začátku min. století a s nástupem spotřeb.masového průmyslu) se už nebude opakovat. Byl "počátečním kontrastem" - dnes je ho vidět v číně. Naopak kauza Kubice - 4dny před volbama daná změt faktů a drbů - má jasné účelově politické zadání, je lokální pranicí "o moc". ODS není křišťálově čistá, bude to stejné. Hrajou s náma hry.

0/0
19.10.2006 11:35

foxy2

Re: Re: Re: Líbí se mi, jak tady někdo definuje "levici a pravici"..

Kolonie byly prodelecne.

0/0
19.10.2006 11:39

koristka

Re: Re: Re: Re: Líbí se mi, jak tady někdo definuje "levici a pravici"..

a tak jsi to konečně všechno opsal??

0/0
19.10.2006 11:44

Pavelpod22

Re: Re: Re: Re: Re: Líbí se mi, jak tady někdo definuje "levici a pravici"..

narozdíl od Vás jsem tohle schopen napsat z (e své)  hlavy ;-D;-) 8-o

0/0
19.10.2006 11:59

Zelenej Raul

Re: Re: Re: Líbí se mi, jak tady někdo definuje "levici a pravici"..

Křišťálově čistá byla jiná strana a jiní představitelé, nevím proč do toho taháte ODS, ta se "křišťálovou čistotou" stejně jako "jistotami a presperitou" neprezentovala....

0/0
19.10.2006 11:52

Pavelpod22

Re: Re: Re: Líbí se mi, jak tady někdo definuje "levici a pravici"..

žijeme v době "postkoloniální", po 500 letech nadvlády "Evropy" byl tento rozkvět založ. na dovozu levné prac.síly a surovin. rabování zemí 3.světa ukončen, posled.kolonie byla vrácena v 90. letech. Ten boom nastartovalo objevení "největší kolonie" Ameriky před 500 lety. Nyní začíná dlouhé období emancipace zemí 3.světa, období probuzen. Asijského Tygra atd, hegemonie "západu" končí.  Zatím se vezeme na technolog.předstihu vyspěl.zemí, ale za cca 200let se to vše promíchá, zkuste si odhadnout, kolik v té době bude na Zemi lidí. V tomto pohledu je jasné, že "svobod. podnikání" defacto končí, nadnárod.koncerny jsou přechodnou fází k "1planetár.koncernu". Jestli se do té fáze dostaneme následkem pandemie, civilizač.chorob či klimatic. katastrofou je už jedno. Je ale jisté, že buď se vymlátíme nebo dohodneme. "Svobod.podnikání" dle idejí poč. min.stol. ale jasně zaniká, machrovat tady s pojmem "socialismus" je leda totální nepochopení situace západní společnosti.

0/0
19.10.2006 11:56

koristka

Re: Re: Re: Re: Líbí se mi, jak tady někdo definuje "levici a pravici"..

a teď jsi již úplně bokem a dokonce tvrdím již i v prvním opsaném řádku

0/0
19.10.2006 11:58

Pavelpod22

Re: Re: Re: Re: Re: Líbí se mi, jak tady někdo definuje "levici a pravici"..

diskutujte a směle argumentujte, prostor je Váš ;-D8-o

0/0
19.10.2006 12:01

Vysokoskolak

...

stacilo aby 350 hlasu bylo prirazeno Praze a uz diky stojednicce CSSD+KSCM se mohlo politicky rozhodnout a dat politicky pokyn.

Kubice chudak by dobrovolne spachal sebevrazdu bodnutim se do zad a hraci kalibru Dolezel by se motali kolem Paroubka a "neovlivnovali" vysetrovani kauz. Vyborne.

0/0
19.10.2006 10:51

Vysokoskolak

Re: ...

350 hlasu ze zahranici, ktere se losem pridelovaly

0/0
19.10.2006 10:52

Micanek

Re: Re: ...

Měli jsme to jednou ale z pekla štěstí...

Když se chci někdy zasmát, najdu si 10 let staré Respekty a čtu si o tehdejších "skandálech". Ve srovnání s dnešními Srby, kakovými Krausy, Grossy a Barkovými, to byla zlatá doba.

Ještě že jsou ty kreatury v oranžových trikotech mimo dění a snad se hned tak k lizu nevrátí.

0/0
19.10.2006 11:03

jacih

Re: Re: Re: ...

?To nemyslis ale vazne - Poldi, Kozeny, Dlouhy, Dyba, Cermak ...tam slo prece o miliardy?

0/0
19.10.2006 11:15

jondr

Tady zase jednou

běží nádherná debata. Já mám často komplexy z toho, jak málo toho vím, chápu a znám, ale dneska jsem o ně nadlouho přišel. Nejmenovaní jedinci tady vstupují do diskuse se znalostmi z 3. strany denního tisku a jsou přitom tak krásně sebejistí...;-D;-D;-D

0/0
19.10.2006 10:29

Johny_S

Re: Tady zase jednou

To je dobře, že si takto léčíš své komplexy. Jestli se ti uleví, tak proč ne.

0/0
19.10.2006 10:32

jondr

Re: Re: Tady zase jednou

Na jednu stranu jo, ale nic jsem se nedozvěděl. Já se radši bavím s chytřejšíma než jsem sám. Škoda času.

0/0
19.10.2006 10:39

obc-

Re: Re: Re: Tady zase jednou

tak sup sup..makat ;-D;-D

0/0
19.10.2006 10:44

Sharkee

Vedení SNK-ED se distancovalo od Hybáškové

Za ukvapený považují členové předsednictva SNK Evropští demokraté krok své předsedkyně Jany Hybáškové, která podle nich bez jasných důkazů zveřejnila podezření z korupce. Důvodem byla rýsující se spolupráce SNK-ED s ODS po komunálních volbách.

0/0
19.10.2006 10:06

Sharkee

Re: Vedení SNK-ED se distancovalo od Hybáškové

Ministerstvo spravedlnosti se ve středu ohradilo proti tvrzení, že ministr Pospíšil měl za odměnu nechat zpracovat posudek, který by ovlivnil rozhodnutí ministerstva financí ve věci výplaty peněz SNK-ED.

"Zpracování takového právního posudku nepatří do kompetence ministerstva spravedlnosti, a proto by žádný takovýto posudek ani nemohl být vypracován," uvedl mluvčí resortu Pavel Staněk

0/0
19.10.2006 10:08

obc-

Re: Re: Vedení SNK-ED se distancovalo od Hybáškové

no a dál ?????

todle vsechno bylo ve zpravach..mas nejake nove poznatky ???

Treba ze ministertvo financi  se nemusi ridit rozhodnuti soudu a vyrokem ombudsmana ??

0/0
19.10.2006 10:27

foxy2

Re: Re: Re: Vedení SNK-ED se distancovalo od Hybáškové

Ministerstvo financi ma rozhodnuti soudu, ze se tim ma zabyvat znova. Ombudsmanovi do toho nic neni, ten ma hajit zajmy obcanu, ne politickych stran.

0/0
19.10.2006 10:41

Sharkee

Re: Re: Re: Vedení SNK-ED se distancovalo od Hybáškové

To bylo včera ve zprávách? Skutečně ... že bych to nezaregistroval? No tak nic :-/

0/0
19.10.2006 10:54

foxy2

Re: Re: Re: Re: Vedení SNK-ED se distancovalo od Hybáškové

Proc by to melo byt ve zpravach? Takhle to proste je.

0/0
19.10.2006 11:04

foxy2

Re: Re: Re: Re: Re: Vedení SNK-ED se distancovalo od Hybáškové

Aha, tak to nejspis nebylo na tebe.

0/0
19.10.2006 11:06

DeDust

Mala ryba

Kdyz si clovek uvedomi, ze tohle je posledni kasparek z nejaky zapadly radnice... Jak to asi bude vypadat ve vyssich patrech?

0/0
19.10.2006 10:04

obc-

JAK MŮŽE ZRADIT ČLOVĚK ČLOVĚKA PRO PÁR ŠPINAVÝCH DUKÁTŮ

PRO FALEŠNOU KRÁSU

PRO VNADY KRÁSNÝCH ŽEN

0/0
19.10.2006 9:55

miromax

Re: JAK MŮŽE ZRADIT ČLOVĚK ČLOVĚKA PRO PÁR ŠPINAVÝCH DUKÁTŮ

Karafiátek?

0/0
19.10.2006 9:55

obc-

Re: Re: JAK MŮŽE ZRADIT ČLOVĚK ČLOVĚKA PRO PÁR ŠPINAVÝCH DUKÁTŮ

ne to bylo v nejak pohadce

0/0
19.10.2006 10:06

Kleki Petra

Re: Re: Re: JAK MŮŽE ZRADIT ČLOVĚK ČLOVĚKA PRO PÁR ŠPINAVÝCH DUKÁTŮ

No vždyť. A Kemr se v ní jmenoval Karafiátek a Mrkvička Mistr Číč.:-D

0/0
19.10.2006 10:44

TarasBulba

Re: Re: Re: Re: JAK MŮŽE ZRADIT ČLOVĚK ČLOVĚKA PRO PÁR ŠPINAVÝCH DUKÁTŮ

Jo, jo.

Pro pár špinavých zlaťáků, pro falešnou slávu. (Tfuj do rukávu) To je bída. Jak může člověk zradit člověka.

0/0
19.10.2006 11:11

obc-

Re: Re: Re: Re: JAK MŮŽE ZRADIT ČLOVĚK ČLOVĚKA PRO PÁR ŠPINAVÝCH DUKÁTŮ

joooo to je vono.........super diky..holt mezery z detstvi

0/0
19.10.2006 11:14

Johny_S

Ad nacisté - levice

Nacisté patří k levici - i historicky. Historicky totiž existovaly dvě hlavní větve levicového hnutí, internacionální a nacionální (národní) socialisté. Internacionální socialisty u nás reprezentuje sociální demokracie a komunisté, kteří se vydělili jako její radikální odnož začátkem 20. století. Národní socialisty u nás tradičně reprezentuje Česká strana národně socialistická, vzniklá již za Rakouska, za první republiky celkem silná a později součást Národní fronty (bolševici by mezi sebe nějaké pravičáky nepřibrali). Nyní už je to jen marginální stranička, ale za to si může sama. A tak jako jsou bolševici radikální odnoží internacionálního socialismu, jsou nacisté radikální odnoží národněsocialistického hnutí.

0/0
19.10.2006 9:54

jacih

Re: Ad nacisté - levice

Ano ale naciste je uplne neco jineho nez to o cem tady tapetujes. Vznikli s uplne jinych pohnutek a na jinych principech. Kdo je tedy podle tebe extremni pravice? Asi neexistuje vid.

0/0
19.10.2006 10:00

foxy2

Re: Re: Ad nacisté - levice

Vznikli na principu kolektivismu a predani osobni zodpovednosti na stat a stranu.

0/0
19.10.2006 10:01

jacih

Re: Re: Re: Ad nacisté - levice

ano, ale z uplne jinych historickych okolinosti a lidskych pohnutek...z frustrace s versaillskou smlouvou, ze strachu ze svpbpdnych statu po rozpadu rakouska uhersak atd.

0/0
19.10.2006 10:03

Johny_S

Re: Re: Re: Re: Ad nacisté - levice

A poté přišla hospodářská krize, obrovská nezaměstnanost - a frustrovaní dělníci viděli spásu v socialistické NSDAP, která kritizovala kapitalismus a slibovala, že postavení dělníků zlepší...

0/0
19.10.2006 10:05

foxy2

Re: Re: Re: Re: Re: Ad nacisté - levice

Presne, dokud neprisla krize, byla NSDAP okrajovou stranickou.

0/0
19.10.2006 10:09

Najdete na iDNES.cz