Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Pět let války s terorem. Vítězství vypadá jinak

Vyhráváme, nebo prohráváme válku s terorismem? zeptal se americký ministr obrany Donald Rumsfeld v oběžníku svých poradců na podzim roku 2003. Nejlepší odpověď mu nakonec přinesl čas. Takhle vítězství nevypadá.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

petr_sleder

proamerican

Nějak mně ty tvoje informace nesedí. Viděl jsem pár dokumentů z těchto zemí a musím říct, že je to tam pořád horší. Když letí třeba v Iráku britský vrtulník na hlídku, tak celou cestu musí soustavně vystřelovat klamné cíle, aby ho nesundali raketou. Výcviková základna českých vojenských policistů je soustavně napadána raketami. Po silnicích se jezdí jenom s ozbrojeným doprovodem a v pancéřovaných vozidlech. V Afghanistánu prudce stoupla produkce drog a kábulská vláda nevystrčí bez těžce ozbrojeného doprovodu ani nos. Obě země jsou plné zahraničních žoldáků, kteří si tam prakticky dělají co chtějí, včetně odstřelu "podezřelých" osob, nebo jenom tak z preventivních důvodů. Myslím, že jak do Iráku, tak do Afghanistánu se nedá jen tak nainstalovat nějaká demokracie. To je asi blbost.  !

0/0
8.10.2006 17:57

FX Salda

o co především jde

jsem přesvědčena že v každé válce jde především o vliv. A ten vliv lze získat pomocí zdrojů ( přírodních). Kdysi stačilo vlastnit kus půdy a byl jsi vládce, takto se také státy kdysi tvořily. Bojovalo se o místo, které za něco stálo. Národy šly ze severu na jih , z východu na západ a naopak, míchaly se až po několika staletích zůstaly na místě. A teď v moderní době, jde o totéž, o vliv a ten se získá pomocí vlastnictví zdrojů atd.ale to už opakuju co je na začátku ....A pak je tu také jiná část světa a té nejde přímo o zdroje ,ale o "moje" myšlenky, chce abych si myslela něco, co si myslet nechci, vnucuje mi svou víru a přesvědčení, jsem pro ně póvl, odpad, bezvěrec, hnus a pro takové jsem nepřítel, tak co se mnou ? Odpovězte si sami.

0/0
7.10.2006 17:59

honzajaka

Re: o co především jde

Cpak nám tady chcete říci, holt v Afganistánu je spoustu kopců a kdoví z čeho jsou, v některém bude třeba i nějaká zlatá žíla, tak tam prostě postaví pár moulů, co naverbuje ve východní evropě za plat uklízečky a říká tomu výprava pro zachování demokracie?

0/0
7.10.2006 18:07

FX Salda

Re: Re: o co především jde

no chci tím říct, že jsou a od nepaměti byli  lidí různí, někdo je  válečník, a další humanista, jinej idelalista, třetí realista, atd... dosaďte si jak je libo lidí je .... a ti se prostě neumí dohodnout. Ale co pro sebe ja povazuju za nebezpecné to , kdyz nekdo chce, abych si myslela, ze ta JEHO pravda je jediná na svete. Tím mi totiz bere vnitrní svobodu a te já si cením víc než té ropy . Válečník má zájem o ropu, ja o svobodu, když se ty dva zákmy protnou je to podle mne OK. Nic jiného, tajemného v tom nehledejte

0/0
7.10.2006 18:28

honzajaka

Re: Re: Re: o co především jde

Ať tak jako tak, já se ve Vašich příspěvcích nějak nevyznám. Musíte si vybrat černou, nebo bílou nemůžete mít oboje

0/0
7.10.2006 21:25

Richard I. Lví srdce

Průzkum: Čína je největším padělatelem

Čína je podle firem z Evropské unie největším producentem padělaného zboží na světě. Vyplývá to z průzkumu, jehož výsledky včera zveřejnila Evropská komise. Na dalších příčkách se umístily Rusko, Ukrajina, Chile a Turecko.

Komise upozornila, že dvě třetiny padělaného zboží, které je zadrženo na hranicích EU, pochází právě z Číny. Majitelé patentů ve zpracovatelském průmyslu přicházejí v Číně kvůli padělání zboží ročně o více než miliardu eur na tržbách a o 100 milionů eur na licenčních příjmech.

Farmaceutické firmy tvrdí, že čínské padělky snižují jejich celosvětové tržby o pět procent. Softwarové firmy udávají, že v jejich odvětví dosahuje míra pirátství v Číně 90 procent.

Čínští plagiátoři způsobují velké škody také českým firmám. Například malé motocykly blanenské společnosti Blata kopíruje hned několik čínských výrobců, z nichž někteří je prodávali i na českém trhu.

!

0/0
7.10.2006 17:03

jezkovy voci!

Re: Průzkum: Čína je největším padělatelem

Populární čínský TV pořad, podobný české Superstar, Super Voice Girls , oslavil své celostátní finále večer 29. září. S rekordními 5 190 000 hlasy zvítězila Šang Wen-ťie; Tchan Wej-wej skončila druhá, Liou Li-jang třetí a Aj Meng-meng čtvrtá.

Soutěž 2006 Super Voice Girls se oficiálně rozběhla 2. dubna 2006 na Chunanské satelitní televizi. Nejdříve se soutěžilo na úrovni měst v Čchang-ša, Chang-čou, Čcheng-tu, Šen-jangu a Kuang-čou. Dívkám muselo být alespoň osmnáct let a z každého města vzešly tři semifinalistky do "Ročního finále" v Čchang-ša, hlavním městě provincie Chu-nan.

Šampionka Šang Wen-ťie byla "černou ovcí" v celé skupině. Byla jednou ze tří semifinalistek města Kuang-čou a nakonec v nejlepší desítce porazila všechny soupeřky a dostala se do finálové čtyřky. Právě to, zda by měla "černá ovce" soutěž vyhrát, bylo téma mnoha žhavých diskusí v poslední době.

0/0
7.10.2006 18:12

jezkovy voci!

Re: Re: Průzkum: Čína je největším padělatelem

Ve prospěch Šang Wen-ťie mluví její přirozený hlasový talent. Má výjimečnou intonaci, perfektně ovládá svůj hlas ve výškách i středních tónech a hladce přechází z nižších poloh do vyšších. Navíc jí nedělá problémy zpívat anglicky.

 

Když se Wang dostala do nejlepší čtyřky, mnozí věřili, že nemůže než zvítězit. Avšak další sázeli na pravidlo černé ovce: možná jí to ze začátku půjde, ale nakonec to pro ni bude velmi těžké. Šang Wen-ťie toto pravidlo porušila a nakonec suverénně zvítězila.

Ředitel chunanského Úřadu pro rozhlasové a televizní vysílání sdělil médiím, že Chunanská satelitní TV příští rok Super Girls neuvede; připravuje však novou soutěž Super Boys (Super kluci). VV

0/0
7.10.2006 18:12

honzajaka

no

Američané udělají tu samou chybu, že se uzavřou v pevnostech a vyjíždějí jen na trestné výpravy, jaký je rozdíl mezi nimi a Rusy tenkrát?

0/0
7.10.2006 16:34

FX Salda

Re: no

zeptej se lidí, kteří byli zavřeni v ruských lágrech, to nešlo o pár tisíc lidí, to šlo o stovky tisíc,takže  máš z čeho vybírat:-(

0/0
7.10.2006 17:46

honzajaka

Re: Re: no

Američané tam rozhodně nejsou pro hlídání demokracie, pouze tam hlídají vlastní zájmy, na civilní obyvatelstvo kašlou, no pár lágrů tam Rusové měli, a Američane taky

0/0
7.10.2006 18:03

proamerican

Re: Re: Re: no

Taková válka se dá vyhrát jedině z podporou civilního obyvatelstva a tak se o něj Američané a NATO musí starat i kdyby nechtěli

0/0
8.10.2006 8:44

honzajaka

Re: Re: Re: Re: no

Tahleta taktika nikam nevede, až američané odjedou bude tam ten samý chaos, nebo horší, jediná šance je udělat odluku státu od církve

0/0
8.10.2006 11:47

barbudo

Re: Re: no

... v Afghánistánu statisíce vězňů?

0/0
7.10.2006 18:16

proamerican

Re: no

Rozdíl je dost podstatný.  Američané nevyjíždějí na žádné trestné výpravy, ale bojují s Talibanem stejně jako ostatní jednotky NATO. A bojují s ním úspěšně narozdíl od Rusů. Teď je ovšem potřeba, aby napadli Taliban i na Pákistánském území

0/0
8.10.2006 8:43

jezkovy voci!

Další dávka levičácké islamofašistické propagandy

Afghanistan has become Iraq on a slow burn. Five years after they were ousted, the Taliban are back in force, their ranks renewed by a new generation of diehards. Violence, opium trafficking, ethnic tensions, official corruption and political anarchy are all worse than they've been at any time since the U.S.-led intervention in 2001.

http://www.realcities.com/mld/krwashington/15614480.htm

0/0
7.10.2006 15:56

jezkovy voci!

Re: Další dávka levičácké islamofašistické propagandy

Taliban back, using Iraq-style violence

http://news.yahoo.com/s/ap/20061007/ap_on_re_as/afghanistan_another_iraq;_ylt=AhsEX31Nh7Pv3itCQn45xKis0NUE;_ylu=X3oDMTA2Z2szazkxBHNlYwN0bQ--

0/0
7.10.2006 15:59

jezkovy voci!

Re: Re: Další dávka levičácké islamofašistické propagandy

http://tinyurl.com/zym2k

0/0
7.10.2006 16:00

jezkovy voci!

Re: Re: Re: Další dávka levičácké islamofašistické propagandy

A jak je na tom US armáda po několika letech bojů na dvou frontách? Je na dně. Už nejen penzionovaní a propuštění generálové, ale i náčelník generálního štábu se vzbouřil proti Rumsfeldovi a odmítl předložit okleštěný rozpočet.

http://www.realcities.com/mld/krwashington/news/special_packages/galloway/15622258.htm

0/0
7.10.2006 16:06

rasta_vesta

Re: Re: Re: Re: Další dávka levičácké islamofašistické propagandy

A sakra 8-o vy v tom zemskym raji na pohled mate starost jen o amerikance 8-oR^

0/0
7.10.2006 16:35

ruleta_

Re: Re: Re: Re: Re: Další dávka levičácké islamofašistické propagandy

To je mistni etalon spravedlnosti veskerenstva, opozici mu dela jisty Pink. Jsou to dva lice jedne tvare. :-P

0/0
7.10.2006 16:47

honzajaka

Re: Další dávka levičácké islamofašistické propagandy

Jsi p.ko levice přece moc náboženství nemusí, jak si to představujete naroubovat ty dvě vylučující věci na sebe

0/0
7.10.2006 16:34

Richard I. Lví srdce

Ceny ropy opět klesají

Ceny ropy na světových trzích opět klesají, převážně v důsledku nejednoznačného stanoviska členů kartelu OPEC ke snížení těžby. OPEC sice ústy několika činitelů oznámil, že sníží těžbu o milion barelů denně, aby zastavil rychlý pokles cen, oficiálně ale nesdělil nic a obchodníci proto o jeho koordinovaném postupu pochybují.

Barel americké lehké ropy zlevnil o téměř jeden dolar a jeho cena se dostala do těsné blízkosti 59 dolarů. V průběhu elektronického obchodování se ale vyšplhala až na 60,28 USD. Podobně severomořský Brent ubral přes 90 centů a jeho cena klesla na zhruba 59 dolarů.

:-)

0/0
7.10.2006 15:22

jezkovy voci!

Re: Ceny ropy opět klesají

Populární čínský TV pořad, podobný české Superstar, Super Voice Girls , oslavil své celostátní finále večer 29. září. S rekordními 5 190 000 hlasy zvítězila Šang Wen-ťie; Tchan Wej-wej skončila druhá, Liou Li-jang třetí a Aj Meng-meng čtvrtá.

Soutěž 2006 Super Voice Girls se oficiálně rozběhla 2. dubna 2006 na Chunanské satelitní televizi. Nejdříve se soutěžilo na úrovni měst v Čchang-ša, Chang-čou, Čcheng-tu, Šen-jangu a Kuang-čou. Dívkám muselo být alespoň osmnáct let a z každého města vzešly tři semifinalistky do "Ročního finále" v Čchang-ša, hlavním městě provincie Chu-nan.

Image

Šampionka Šang Wen-ťie byla "černou ovcí" v celé skupině. Byla jednou ze tří semifinalistek města Kuang-čou a nakonec v nejlepší desítce porazila všechny soupeřky a dostala se do finálové čtyřky. Právě to, zda by měla "černá ovce" soutěž vyhrát, bylo téma mnoha žhavých diskusí v poslední době.

0/0
7.10.2006 18:09

jezkovy voci!

Návrat Talibanu

reportáž televize PBS je možné sledovat online zde:

http://www.pbs.org/wgbh/pages/frontline/taliban/

(kliknout na watch the full program online)

Reportáže popisují tristní situaci v Afganistánu a na afgánsko-pakistánském pomezí pět let po svržení režimu Talibanu. Taliban se vrátil, je silnější a získal dokonce některé oblasti. A příčinou rostoucího napětí rozhodně není jen větší aktivita NATO ve kmenových oblastech, jak se nám tady někteří pravicoví svazáci a analytici snaží tvrdit...

0/0
7.10.2006 12:52

jezkovy voci!

Re: Návrat Talibanu

další zajímavé reportáže PBS jsou zde:

http://www.pbs.org/wgbh/pages/frontline/view/

0/0
7.10.2006 12:53

jezkovy voci!

Re: Re: Návrat Talibanu

Pravda, válka a následky:

http://www.pbs.org/wgbh/pages/frontline/shows/truth/

0/0
7.10.2006 12:57

tajemník z létajícího ostrova.

Re: Re: Re: Návrat Talibanu

Haha, stanice plná levičácké propagandy jako zdroj Ježkovy SKUTEČNÉ PRAVDY o Talibanu. ;-D;-D;-D

0/0
7.10.2006 14:15

jezkovy voci!

Re: Re: Re: Re: Návrat Talibanu

Chyba, měl jsi říct "levičácko-islamofašistické propagandy" :-)

0/0
7.10.2006 14:31

honzajaka

Re: Re: Re: Re: Re: Návrat Talibanu

Co pořád máte s tím levičáctvím? Vždyť Taliban bojoval s Ruskem

0/0
7.10.2006 16:13

ruleta_

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Návrat Talibanu

Taliban se SSSR nebojoval, protoze v te dobe neexistoval. Taliban vznikl na prelomu let 1993-1994.

0/0
7.10.2006 16:22

honzajaka

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Návrat Talibanu

To byl zárodek Talibanu, nakonec Američané udělají tu samou chybu, že se uzavřou v pevnostech a vyjíždějí jen na trestné výpravy, jaký je rozdíl mezi nimi a Rusy tenkrát?

0/0
7.10.2006 16:32

ruleta_

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Návrat Talibanu

Proti SSSR bojovalo mnoho ruznych proudu vcetne tech extremnich, vcetne tech, kteri prijeli ze zahranici. Budouci talibanci byli jenom urcita cast - extremnich predstavitelu sunnitske vetve islamu, indoktrinovanych v pakistanskych madrasach. V dnesnich Afganistanu jsou dve velke skupiny zah.vojaku - vojaci ISAF cca 20k a vojaci USA cca 20k. Takze neni to jen na USA, ale na cele org. Nato. Rozdil mezi zapadem a SSSR je v cili a prostredcich. Nehlede na to, ze na mnoha programech jako odzbrojeni, zapojeni do spolecnosti,  vzdelavaci programy pro zeny, odminovani (UNMACA) atd. spolupracuje UN, WB a dalsi velke organizace. Bordel v Afganistanu byl desitky let, naprava bude trvat dalsi desitky let s tim, ze se vubec nemusi povest.

0/0
7.10.2006 16:44

honzajaka

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Návrat Talibanu

Tady je otázka, jaký pořádek tam chcete zavést, o co vlastně stojí.

Je to stejné, jako by se někdo pokoušel napravovat mě, abych jedl koprovku

0/0
7.10.2006 16:52

ruleta_

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Návrat Talibanu

Vetsinu lidi v Afganistanu zajima starosti typu -  jestli uzivi rodinu, jestli budou mit praci, ti co maji praci se zase zajimaji o to, aby si ji udrzeli, soucasne je zajima jestli budou mit elektrinu atd. a ne jestli si odbouchnou zapadniho vojaka. Existuji ruzne indexy, ktere se snazi popsat moznosti rozvoje cloveka v dane zemi, moznosti uplatneni, uspokojeni svych potreb atd. Ve vetsine techto indexu je Afganistan na konci zebricku - v Afganistanu je treba spravit vsechno. Od infrastruktury pres skolstvi, pravni povedomi az po zdravotnictvi a lidska prava. Proste vse.

0/0
7.10.2006 17:01

honzajaka

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Návrat Talibanu

Souhlasím, že většina muslimů jsou slušní lidé, ale nemůžete tam násilím pašovat demokracii, když o to nestojí, ten plán neustále selhává a selhávat bude dál, já myslím, že jediná cesta je rozdělit je na ty, kteří o to stojí a kteří ne a na ty se pak vykašlat

0/0
7.10.2006 17:10

ruleta_

Re: Návrat Talibanu

Jelikoz o zvysene aktivite ISAF jsem psal na idnes cca 3X jenom ja vztahuji vytku na sebe. Nikde jsem nepsal, ze to je zpusobeno "jen" tim, ze se ISAF rozsiruje.  Veta " A příčinou rostoucího napětí rozhodně není jen větší aktivita .." je velmi kouzelna - metoda v opozici v kazdem pripade. A i tak Taiban neni nejvetsim problemem dnesniho Afganistanu.

0/0
7.10.2006 14:42

proamerican

Re: Re: Návrat Talibanu

Nechápu za co se omlouváte. Vždyť je to tak. V Afganistánu se více bojuje i díky tomu, že NATO provádí větší aktivitu v kmenových oblastech a Talibán žádné území v Afganistánu nekontroluje.

0/0
7.10.2006 14:43

ruleta_

Re: Re: Re: Návrat Talibanu

Nikomu se neomlouvam, pouze davam na pravou miru nepravdu co jezek napsal. Kdyby vynechal narazky na nejake svazaky ci pravicove (eeeh?) analytiky, klidne se pod ten prispevek podepisi. To, ze lze sledovat trend utoku v Afg je fakt, tak samo je fakt, ze bezpecnstni situace se nejvice zhorsila v jiznich a ve vychodnich provinciich. (isaf ve vychodnich jeste neni), to ze problem je spojeni Pakistanu s Afganistanem respektive s provinciemi - s castmi provincii, ktere Pakistan sam nekontroluje (viz Waziristan) je take fakt. Mimochodem iracka al kaida komunikovala-komunikuje s "velenim" ... a cilova destinace je v Pakistanu. (viz nove odtajnene materialy nalezene po smrti Zarqawiho).

0/0
7.10.2006 15:58

proamerican

Re: Návrat Talibanu

Ať sem heldal jak sem hledal, tak sem nikde neobjevil,kteréže to oblasti v Afganistánu Talibán kontroluje. Asi ty oblasti pod svýma botama

0/0
7.10.2006 14:42

zpravodajec007

Cenzura

Ale, ale, kampak se poděl Flérův příspěvek zeshora diskuse? Určitě v něm byly nějaké vulgární nebo rasistické výrazy, které jsem přehlédl, protože kvůli kritice p.Vodičky včetně jeho "zajímavé práce s fakty" cenzoři příspěvek zcela jistě nesmazali. ;-)

0/0
7.10.2006 0:40

osvetitel

<><><>

Co nadelas barbudo? Lidstvo je k sobe nepratelske uz od dob, kdy si kradli ti pralide samice a pazourkove pecky!;-)

0/0
6.10.2006 20:44

Pilat

Re: <><><>

nejak jsi vyhasl baterko ;-D me jsi neveril ;-D ty vemeno z kozy

0/0
7.10.2006 5:38

osvetitel

Re: Re: <><><>

A co ti mam jako verit alibabo?Ze mas velke kozy?8-o;-DR^

0/0
7.10.2006 19:48

osvetitel

<><><>

S tim nepritelem mluvis podle skusenosti vid barbudo?Tak jste to delali v padesatych letech az do te sametovky a pokracujete i dnes v jine formne ze?;-)Kdyz ten nepritel schazi,tak se vyrobi umnele!;-D

0/0
6.10.2006 20:41

osvetitel

<><><>

Zname firmy se tu vdecne onanuji ze?;-D

0/0
6.10.2006 20:38

pancho10

Re: <><><>

Ale ubylo jich.Inu sedí to na chmelu a proklínají AMI a zejtra budou držet hubu a makat.Tihle mě ani nevadí ale ti mladí co tomu věří to je děs.;-(

0/0
6.10.2006 20:42

osvetitel

Re: Re: <><><>

Ti mladi chteji byt "in" jako ten zbytek menecenejch evropanu a nejak na sebe upozornovat!;-D

0/0
6.10.2006 20:46

osvetitel

Re: Re: Re: <><><>

Zrovna takhle podobne ta socialisticka mladez drskovala proti SSSR ,aby byla "in"!Ja to chapu ze ten kapitalismus nemysleli tak do slova, jako jim ho predvedli  vlastni komuniste,co vcas obratili!Ale zato by si meli narikat na tu SSSR ze spachala "sebevrazdu" a je hodila prez palubu a ne na amiky!;-D

0/0
6.10.2006 20:51

pancho10

Re: Re: Re: Re: <><><>

Ale jinak ok.Jsem si to četl po sobě tak aby to nevyznělo jako provokace.Tady ten server je schit.To nema smysl porad mi to hazi error.;-(Gut..

0/0
6.10.2006 20:58

Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.