Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Policie odložila pobodání, otec školáka se brání

Havlíčkobrodská policie odložila případ pobodání žáka v základní škole v Habrech. Otec napadeného ale s takovým rozhodnutím nesouhlasí, v pondělí podal na policii stížnost kvůli dosavadnímu postupu. Vedení školy viní z toho, že synovi odmítlo zavolat záchranku.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Mak1

Předpokládám,

že ten, který mu zapíchl nůž do zad je kvůli svému věku nepostižitelný. Tak to by se mohli školáci rovnou vraždit ....;-€

0/0
19.9.2006 10:32

karel60

Re: Předpokládám,

Kdo byl útočníkem není teď podstatné. Jde o to, že ředitelka školy a další pedagogové nezabezpečili chlapci odborné lékařské vyšetření a tím se dopustili trestného činu neposkytnutí pomoci. Je to stejné, jako když řidič někoho porazí nebo způsobí dopravní nehodu a z místa činu ujede. Paní ředitelka je za žáky ve škole odpovědná. Policista zřejmě má v této škole své děti a hned tu máme nový druh korupce. Potrestat by zasloužil i vyšetřující policista za to, že věc smetl ze stolu a dopustil se tak přestupku zneužití pravomoci veřejného činitele. Co na to spravedlivý ministr vnitra pan Langer ???

0/0
19.9.2006 11:01

Mak1

Re: Re: Předpokládám,

o tom žádná - jejich odpovědnost je jasná.

Mě spíš zajímá, co by se dělo, kdyby se školáci navzájem podřezávali

0/0
19.9.2006 11:07

Babul

Re: Re: Předpokládám,

Karle, tvé úvahy jsou zcestné, ale odpovídající době. Za vším vidíš korupci a zlý úmysl. Jak to víš, že tam policajt má děti? a co vůbec víš o policejní práci? Např. o tom, že sám policista nerozhoduje absolutně o ničem, leda kdy má jít na záchod a i to mu občas regulují. Sám o sobě nemůže věc odložit, někdo mu to musí odsouhlasit, samozřejmě to musí s někým konzultovat, zvlášť když je to taková záležitost. Spíše byl odložen skutek pobodání - nezletilec, trestní odpovědnost ředitelky, pokud je to tak, jak je v článku popsáno - výslovné odmítnutí přivolat lékaře, je přinejmenším  na pováženou. Nedivím se krokům otce. A přestupek zneužití pravomoci veřejného činitele? nebuď komik, když o tom nic nevíš, tak si to napřed nastuduj a pak si tady vylívej - no raději napíšu myšlenky.

0/0
19.9.2006 11:21

karel60

Re: Re: Re: Předpokládám,

Omlouvám se jestli jsem se dotkl svým názorem práce poctivého policisty, také je neházím do jednoho pytle, ale konkretizuji. S tou korupcí máš pravdu, teď je taková doba, že jej jí všude plno. Věřím, že útok spolužáka byl řádně vyšetřen a bude ho soud řešit jako ublížení na zdraví a vzhledem k věku pachatelů bude odložen. V článku však jde o to, zodpovědní pedagogové nezajistili postiženému pomoc. V této věci je postup vyšetřovatele více než diskutabilní, ať už důvody k zastavení vyšetřování byly jakékoliv. Psal jsem ten příspěvek pod vlivem vlastní nedávné zkušenosti, kdy mi osoba blízká odmítla v nouzi poskytnout pomoc a policie to uzavřela s tím, že se nic nestalo a já jsem přežil. Tak díky za spravedlnost.:-(

0/0
19.9.2006 11:54

Babul

Re: Re: Re: Re: Předpokládám,

No vidíš Karle, jak sis sám naběhl. Taky bych z toho, co jsi teď napsal, mohl dedukovat stejné hovadiny, jako ty. Např. že ta blízká osoba tě moooc dobře znala a věděla tedy, co jsi zač. Takže nedělej nikdy závěry dopředu a raději vždy zjisti názory obou stran. Voni ti policajti nejsou tak blbí, jak to prezentují média, např. Tuna hnoje. K tomu člověku si někdy čichni, až bude blízko tebe, z obrazovky to moc cítit není, jenom vidět a slyšet.

0/0
19.9.2006 15:08

jarda_carda

Re: A kde je odpovědnost rodičů?

Na výchovu dítěte pobírají příspěvky. Takže by měli nést odpovědnost za to, jak svého potomka vychovali! Jinak bychom se opravdu mohli dočkat beztrestného vrazdění dětí spolužáky.

0/0
19.9.2006 11:13

karel60

Re: Re: A kde je odpovědnost rodičů?

Zdáš se mimo mísu. Jistě, že rodiče mají odpovědnost za výchovu svého dítěte, ale tady nejde o toho, který útočil, ale toho, který byl napaden. Škola má zodpovědnost za všechny osoby, které vstoupí do školy do doby než jí opustí. Chceš snad, aby každý rodič chodil se svým potomkem do školy a hlídal ho, aby nic neprovedl? To už můžeme nechat děti doma a hlídat a učit je budou rodiče, stejně je učit musí, ve škole toho moc nepochopí.:-(

0/0
19.9.2006 12:04

Hanns1111

sorráček - něco jsem přehlédnul?

to že měl v zádech nůž vůbec nevylučuje možnost, že zaútočil (jako první - pochopitelně)

0/0
19.9.2006 12:27

karel60

Re: sorráček - něco jsem přehlédnul?

to jistě může být pravda, ale o tom se diskutovalo v jiném článku. Tady jde o odpovědnost ředitelky za to, že neposkytla zraněnému pomoc ani tím, že by přivolala ZS a policie neshledala u ní žádné porušení zákona a trestní podání uzavřela. Toto není první případ kdy se ředitel školy takto zachoval. Je to snad pokyn ministerstva školství nebo strach ředitelky o teplé místečko? Kam se vytratil smysl občanského přístupu a základy morálky? Není to známkou morálního úpadku lidí v této zemi? Jaká vláda, takoví občané. Spějeme do pekel, paní ředitelka se bude divit až jí někdo oplatí stejným. Máme málo příkladů z USA, kdy žáci nebo rodiče berou do vlastních rukou "spravedlnost" se zbraní v ruce. U nás to skončilo zatím jen pokusy, ale jednou se stane i ve školách to, co na radnici v Havířově. Nechci se toho dožít, to není demokracie, ale anarchismus.

0/0
19.9.2006 13:07

bubli1fuk

Re: Re: sorráček - něco jsem přehlédnul?

"Máme málo příkladů z USA, kdy žáci nebo rodiče berou do vlastních rukou "spravedlnost" se zbraní v ruce. U nás to skončilo zatím jen pokusy, ale jednou se stane i ve školách to, co na radnici v Havířově. Nechci se toho dožít, to není demokracie, ale anarchismus."

Jó milý pane, tak si zkuste vzpomenout, proč jste v listopadu 89 zvonil klíčema a koho jste volil v červnu 1990.

0/0
19.9.2006 15:09

Najdete na iDNES.cz