Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Děti se učí jazyky rychle, ale chraňte češtinu

Protože děti vstřebávají cizí jazyk snadněji než dospělí, vyplatí se s výukou neotálet. Dejte si však pozor na to, kdo a jak vaše dítě vyučuje. Kvůli učení angličtině by nemělo zakrnět ve své mateřštině.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Eanea

Slyšela jsem, že výuka cizí řeči u dětí v předškolním věku vychází z porozumění významu jazyka ještě před tím, než jsou schopné

samostatného projevu,tím že reagují na určitý podnět vyslovený v

cizím jazyce, aniž by měly samy jakékoliv sdělení formulovat. Jakou máte zkušenost  s výukou angličtiny  ve Vaší školce? Slyšela jsem o Wattsenglish

(http://www.wattsenglish.com/)

a chtěla bych se zeptat, co si o ní myslíte.  

0/0
22.5.2007 19:14

belgian chocolate

tak tohle neví nikdo, a vůbec to není důležité

skutečnost je taková, že děti do nějakých 12 let mají schopnost osvojit si v podstatě neomezené množství jazyků stejným způsobem, jako si osvojují mateřštinu. starší lidé už se to musejí pracně šprtat.

0/0
22.5.2007 19:18

belgian chocolate

nesmysly

ty dámy zcela zjevně mají nulovou zkušenost s jakýmkoliv jiným jazykem, neboť hovoří, jako by kapacita osvojit si jazyky byla omezená a člověk se tudíž vždy učil jeden jazyk na úkor druhého. nakonec budou ještě propagovat čistonosopleny. naopak, každý další jazyk pomáhá člověku lépe pochopit strukturu a logiku těch ostatních. problémy s češtinou by děti mohly mít pouze v případě, že na ně i rodiče doma a děti mimo školu budou mluvit anglicky, což zatím rozhodně nehrozí.

0/0
20.9.2006 14:27

Najdete na iDNES.cz