Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Ředitel Národního je pryč, aniž se ví proč

Česká filharmonie, Národní galerie, Národní divadlo. Instituce, které mají být obrazem toho nejlepšího ve zdejším provozování vysokého umění či v péči o ně. Každá z nich už byla zasažena aférami, kde sprostota byla účelem světícím prostředky.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

VláďaK

Modré rozhodnutí.

Modří tuneláři to místo potřebují pro nějakého svého ,,kamaráda",tak vykopli schopného člověka na svém místě.Modrá totalita úřaduje.Prosazování lemplů,zlodějů a netáhel na úkor pracovitých lidí je v plném proudu.

0/0
16.9.2006 15:56

homberg_cz

A co Statni opera?

Nejak se zapomina, ze pan Dvorak pred tim, nez dorazil z Opery Mozart do Zlate kaplicky, stacil jeste nekolik let ridit Statni operu Praha. S panem Nekvasilem, samozrejme. Byl jsem osobne pritomen tomu, kdy prejimal sve reditelske misto ve Statni opere od pani Evy Randove. Bylo to ve vratnici a pan Dvorak jako spravny tupec a nabob nedovolil uz pani Randove ani vstup do budovy! Pani Randova byla totiz PANI reditelkou, osobnosti.Denne byla v divadle dlouho po predstaveni. Venovala tomu vsechen svuj cas. A mela kredit. A pak prisel tenhle clovek - na prvni pohled bylo jasne, ze divadlo je pro nej a jeho nohsleda Nekvasila dojnou kravou. Nove inscenace - scena+rezie=Dvorak/Nekvasil - stare inscenace se prestudovavaly - sce.+rez.=D+N. Ve Statni opere zustal po panu Dvorakovi pomnik - neuveritelne stupidni opona, kterou vytvoril na zakazku jeho pritel, bratru za pouhych 3 500 000,-Kc. Je ostudou tohoto domu. Komu jsou ucetni prusvihy v ND malo at si pripocte i ty v SOP.

0/0
15.9.2006 17:30

baron2

Smetanu by dnes z ND vylili také

Podle téhle logiky by umělci vůbec neměli stát v čele kulturních institucí - pouze univerzální manažeři nebo úředníci. Smetana jako kapelník Prozatímního divadla (ND už nestihl před ohluchnutím) a psal pro něj opery. Jistě ne zadarmo. Střet zájmů nikdo neřešil - tady to funguje spíš jako synergie!  Většina umělců psala pro své divadlo, svůj orchestr.  Proto je tam taky chtěli!

Dobrou poznámku jsem čet na blogu www.barancicova.cz

0/0
15.9.2006 13:14

barbudo

Re: Smetanu by dnes z ND vylili také

... Smetana neměl potřebné vzdělání, nemohl by řídit ani dechovku ... 

0/0
15.9.2006 13:20

:-(

Re: Re: Smetanu by dnes z ND vylili také

tys ho znal?

0/0
15.9.2006 23:41

bombai

pane Dvořáku, to jste nás přece učil...

No, na odvolání je toho dost. Už jenom střet zájmů...pronajímání scény ND - Stavovského divadla společnosti MOZart Praha, které je pan Dvořák vlastníkem a statutárním zástupcem. To, že pan Dvořák si jako ředitel ND přiděloval výpravu inscenací ND také není úplně košer, ...holt když jsem jmenovaný do čela státní organizace, rozpočtovky - tak musím počítat s tím, že za jakékoliv porušení povinností vyplývajících ze zprávy cizího majetku, se budu zodpovídat a a při první chybě letím...za to jsem placen (a dobře), mám obrovskou moc a výsostné postavení. Toto jste nám přednášel vy i pan Srstka, co řediteloval před vámi...jo, páni profesoři, tak se podle toho chovejte.

0/0
15.9.2006 12:22

baron2

Re: pane Dvořáku, to jste nás přece učil...

Chyba lávky - ve Stavovském byla Opera Mozart každé prázdniny už v době, kdy Dvořák na ředitelskou sesli ani nepomýšlel. Je to prostě letní stagiona, v době prázdnin. Dvořák ovšem už v jejím čele nestojí.

0/0
15.9.2006 12:28

bombai

Re: Re: pane Dvořáku, to jste nás přece učil...

Ale žádná chyba, ani lávka.. výnosy z Mozarta jdou Dvořákovi stále, to si myslíte, že to nechal krtkům...? a tedy sorry - , že si přiděloval s Nekvasilem inscenace pravidelně je také pravda a hlavně je to chucpe, že měl bordel v účetnictví je bohužel fakt. Chudák Stavovské divadlo - ty strašlivé ptákoviny, co se tam každé léto odehrávaly a pak mastily Dvořákovu kapsu, si nezasloužilo.

Znáte snad jiného ředitele nějaké významné evropské divadelní a operní scény, který si přiděluje 5 inscenací z 13 ročně? Opravdu?

České divadlo je moc malý rybníček, všichni se známe.

0/0
15.9.2006 13:41

bombai

Re: Re: Re: pane Dvořáku, to jste nás přece učil...

Tedy pardon, tři inscenace z devíti. poměr je stejný...

0/0
15.9.2006 14:40

Hanns1111

tak tohohle "pána" ""ředitele""

vůbec neznám, ale viděl jsem náhodou jeho tiskovku po odvolání a sám za sebe mohu prohlásit, že se mi tento "pan řiditel" vůbec nezamlouval ...... Rv

0/0
15.9.2006 11:35

eloš

Je třeba zrušit ministerstvo

Pavel Tigrid měl na to připravené materiály.

0/0
15.9.2006 10:00

owner26

ředitel?

ND za působení p. Dvořáka sice uvedla dost nových inscenací, ale myslím, že by to neměl být jeho hlavní argument, protože to se od ředitele divadla jaksi očekává. Jeho činorodost byla sice chvályhodná, leč zaměřená jedním směrem, tedy nevyvážená. Jako ředitel ND svou pozornost mohl věnovat např. i tomu, že mu divadlo padá na hlavu. ředitel divadla by měl být hlavně manažer, nikoli umělec. Těch je na divadle dost. Takže mě jeho odvolání nevadí, protože mám pocit, že selhal.

0/0
15.9.2006 8:22

baron2

Re: ředitel?

Že mu padá divadlo na hlavu věděl, ale místo toho, aby fňukal  a ukazoval to v televizi, jako ředitel Národního muzea (proč toho nevyhodí?), tak shromažďoval soukromé prostředky od sponzorů. První sochy už z toho opravili. A opravy po povodních už ani nezmiňuju - Karlín je od té doby pořád zavřený! 

0/0
15.9.2006 12:53

barbudo

Je třeba vyměnit náměstky, ředitele, sekretářky ...

... nábytek, auta ...

... dodavatelské firmy ...

... to víte, hlad je hlad ...

0/0
15.9.2006 7:55

Tomáš Nemravný

Re: Je třeba vyměnit náměstky, ředitele, sekretářky ...

Ten nadpis jo, to pod tím už ne... Jandák stačil všechno vyměnit a utratit...

0/0
15.9.2006 11:28

Tomáš Nemravný

Ministerstvo je nekulturní?

Ředitele ND odvolalo ministerstvo? Snad ministr, ne?

0/0
15.9.2006 7:34

baron2

Re: Ministerstvo je nekulturní?

Ani bych neřek - ministr se schoval za dva úředníčky, kteří tam zbyli ještě z dob Jandáka. Sám se bál vyjádřit osobně, proč ho odvolává.

0/0
15.9.2006 12:25

vlákno

Neznám více nekulturního člověka než je tento Štěpánek

Já opravdu nevím, koho si mám v té Topolánkově vládě vážit. Snad těch, které ještě neznám, zatím.

0/0
15.9.2006 4:05

totem2

Re: Neznám více nekulturního člověka než je tento Štěpánek

Dnes si nelze vazit vubec nikoho vzdyt korupce je i v pohadkach a uci se ji male deti natoz potom dvorak nebo kdokoliv jiny ;-(;-(;-(

0/0
15.9.2006 6:50

good_luck!

Re: Neznám více nekulturního člověka než je tento Štěpánek

náhodou, nevím odkud čerpáš své názory, ale p. Štěpánek v tomto bodě postupoval přesně v krocích bývalého ministra Jandáka, který svoje "dílo" nestačil dotáhnout do konce.

Proto bych neodsuzoval ani jednoho - oba na základě jakési zprávy dospěli ke stejnému názoru...

O nekulturnosti bych mluvil u některých "jmenovaných a odvolaných" osob v poslední době..., které opravdu potřebují do reálného světa. Z poslední doby např. tento ředitel nebo pí nejvyšší soudkyně. Když můj vedoucí má jiné představy o práci mnou vedeného úseku, myslím, že nikoho nezajímá moje představa - max. v případě, že ten vedoucí je totální vůl (a jeho koncepce se líbí jeho nadřízeným ještě méně než moje). A novináři stavějte se třeba na hlavu..;-P

0/0
15.9.2006 9:22

Najdete na iDNES.cz