Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Nezapleteme se s KSČM, zavázali se lidovci

Cyril Svoboda, Milan Šimonovský a Roman Línek rezignovali na post místopředsedů KDU-ČSL. Jan Kasal své setrvání zdůvodnil tím, že někdo musí stranu dovést ke sjezdu. Lidovci schválili usnesení, že po celé volební období nevstoupí do vlády, která by se opírala o hlasy komunistů.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

eloš

O KSČM jde v první řadě.

Naši komouši se ani jenom nepokusili o transformaci, nezměnili svou ideologii a jen tiše doufají, že se zapomene a oni, s původní ideologii nastoupí do první politické ligy. První chybu udělal prezident, ne tím, že se nechal zvolit i pomocí jejich hlasů. To bychom neměli prezidenta dodnes. Ale tím, že do Lán pozval Gréu, jak se tan ten předváděl ? Jak stál na všech viditelných místech ? A další taková chyba se nsmí udělat. A o to jde, taky Topolánkovi a v to mu držím palce. To, že chce ay odešel Puchejř z šela socdemáků, to není osobní animozita. To je opatření, ay se v dalším průběhu nespojili věrolomně s komunisty. Howgh. 

0/0
29.8.2006 14:58

chemba

podle mě

nejde ani o antikomunismus ani o komunismus. Jenom pár lidí co stojí už delší dobu ve frontě na lukrativní posty ve vedení KDU ČSL vycítilo, že vedení se pohybuje na hraně a po prohraných volbách nemá dostatečnou oporu na krajích. Tam jsou už kádry co chtějí k výtahu moci.Nahoru a pokud možno co nejrychleji a co nejvýš.A oslabené vedení bez podpory nemělo možnost tlaku zespoda  vzdorovat. Jinak KDU ČSL si takový sedánek mohli udělat ihned po volbách a Kalousek by měl jasné noty. Nedali mu žádné a nechali ho v tom plavat. 

0/0
29.8.2006 8:57

rzlm

Re: podle mě

možná je to tak, ale mě je celkem fuk, co se uvnitř strany kolaborantů děje. Já bych ty černoprdelníky ústavně zrušil - včera bylo pozdě!! (Y)

0/0
29.8.2006 9:24

valzan

falesny a ucelovy antikomunismus

v parlamentu s KSCM hlasuje kde kdo, Klaus potreboval jejich podporu pri volbe prezidenta, ODS se tez vyjadrovala ve smyslu, ze by se ji podpora KSCM hodila. Presto tu budou stale stejne politicke mrtvoly rozehravat svuj ucelovy boj proti komunismu, a to temer 20 let po zmene rezimu. Obzvlaste v kontextu naseho zacleneni do EU a s rozpadem vychodniho bloku se tito pozdni revolucionari jevi velmi usmevne. Mensinova vlada CSSD KDU je zcela legitimnim resenim a neni vubec rozhodujici zda ten ci onen zakon projde s podporou tech ci onech  

0/0
29.8.2006 8:26

Bouše

Re: falesny a ucelovy antikomunismus

To se tedy proklatě mýlíš. Komunisti jsou nebezpeční pořád. Včera jsem viděl v TV ukázky z filmu Kupředu levá! nějaké naší mladé režisérky, která natáčela mezi mladými komunisty. To jsou stejné názory jak za totáče. Obzvlášť tam vynikl jeden hoch, který tvrdil, že kdysi byl pro to, aby Havla pustili z vězení. Dnes, poté co zmoudřel, by už Havla nepustil. Komunisti byli, jsou a vždycky budou nebezpečím pro demokratickou společnost. ;-€ Rv

0/0
29.8.2006 8:38

Rapid88

Re: Re: falesny a ucelovy antikomunismus

tak si počkej na druhý díl kupředu pravá o mladých konzervách. Posere.š se strachem.

0/0
29.8.2006 8:50

Cislo 2

Re: Re: Re: falesny a ucelovy antikomunismus

Strachem ze ztráty sociálních dávek ?

0/0
29.8.2006 8:53

_m-

Re: Re: falesny a ucelovy antikomunismus

No-já si nemyslím, že nebezpečím je KSČM, potažmo lidi, kteří si říkají komunisti - nebezpečím je bolševické myšlení - a to není koncentrováno jen v KSČM. Zkus si nezaujatě (já vím, že to je těžké) přečíst diskuze na IDnesu a zjistíš, že 90% přispěvatelů uvažuje stejně jako komunisti v 50tých letech. Tedy - kdo nejde s námi jde proti nám. A je jedno, jestli se jedná o příznivce ODS, ČSSD nebo KSČM.

Dokud bude KSČM parlamentní strana a pokud bude poměr stran v parlamentu takový jako je dnes tak s nimi bude muset ten, kdo sestavuje vládu jednat-a na to měli všichni myslet před volbama. Není možné sestavit vládu, aniž by jedna z malých stran nepřestlupila k druhému táboru - a protože si jistě nepřeješ, aby to byli Zelení (lidovci už to zkusili, že:-P), tak to budou muset být komunisti - jak že je ten citát? Může se ti to nelíbit, můžeš proti tomu protestovat, ale to je tak vše, co můžeš dělat.

0/0
29.8.2006 8:55

Cislo 2

Re: Re: Re: falesny a ucelovy antikomunismus

Asi si pleteš komunistické myšlení s hrubostí, arogancí nebo jen s názorovou neústupností. Tyto vlastnosti sice komunisté měli také, ale není to synonymum ke komunistickému myšlení. Jsou i "slušní" komunisté, to jsou takoví, kteří se jen nevyjadřují hrubě nebo neříkají věci přímo. Komunismus systém, systém o narušení svobod, amatérismu v ekonomice, okrádání schopnějších, omezování svobodného podnikání, omezování výběru zaměstnání nebo vzdělání, centarlistické rozhodování o osudech jiných, využívání lidské závisti pro své zájmy atd.

0/0
29.8.2006 9:04

_m-

Re: Re: Re: Re: falesny a ucelovy antikomunismus

Nemám na mysli aroganci a hrubost, spíš tu názorovou neústupnost kombinovanou s přesvědčením - "budete šťastní podle našich představ i kdybychom vás pro to měli zabít. A kdo tvrdí, že ne, ten je nepřítel a patří na Kubu (do kriminálu)"  Od toho je totiž jen krůček k cetralistickému rozhodování o osudech jiných a ke všemu tomu, cos (perfekteně) popsal.

0/0
29.8.2006 9:34

Cislo 2

Re: Re: Re: Re: Re: falesny a ucelovy antikomunismus

To může být pravda, ale rozhodně jich není 90%. Pokud ovšem takový "fanatik" je fanatikem pro demokratický systém, důslednou aplikaci práva (ovšem práva zbaveného vysokého množství omezujících prvků), svobodnější míru podnikání, vyšší odpovědnost jedince za svůj výběr v životě (bohužel tady je i ta nepupulární spoluúčast na věcech "garantovaných státem") tak dříve jmenované věci nemohou se vyskytovat v tak rozšířené míře.

0/0
29.8.2006 9:49

_m-

Re: Re: Re: Re: Re: Re: falesny a ucelovy antikomunismus

no...............kéž by.

0/0
29.8.2006 9:51

Bouše

Re: Re: Re: falesny a ucelovy antikomunismus

Tvá objektivita, pokud jde o tvůj názor na KSČM je až zarážející. Řeknu to lapidárně: Bolševické myšlení se jistě vyskytuje i ve společnosti, i v těchto diskusích, ale v komunistické ideologii je obsaženo v ryzí podobě. Takový koncentrát. A už se raději vykašleme na politiku, protože to evidentně není naše společná parketa.   

0/0
29.8.2006 9:08

_m-

Re: Re: Re: Re: falesny a ucelovy antikomunismus

Mrzí mě, že si to myslíš. Je ovšem fakt, že jsme neměli nikoho ve vězení a opravdu nepamatuju žádný vážný problém ( zaměstnání, studium.....)který by se mě dotkl osobně  a to moje uvažování svým způsobem deformuje (ovšem komunisty ani soc.dem nevolím, to mi věř). Tady ale nejde o můj názor na KSČM - já jsem pro její zrušení. Ale ona zrušená není a proto se s ní musí počítat. Koneckonců všechny pravicové strany ji využívají ve svém předvolebním boji a získávají na tom body - nebo ne?  

0/0
29.8.2006 9:24

Bouše

Re: Re: Re: Re: Re: falesny a ucelovy antikomunismus

Jak potom to, že jsi pro zrušení KSČM (já taky), koresponduje s tvým názorem o něco výše: "No-já si nemyslím, že nebezpečím je KSČM, potažmo lidi, kteří si říkají komunisti".

0/0
29.8.2006 9:31

Bouše

Re: Re: Re: Re: Re: Re: falesny a ucelovy antikomunismus

P.S. To že navzdory "Zákonu o protiprávnosti komunistického režimu" komunisté pořád straší v parlamentu ještě neznamená, že je nutno je brát stejně, jako ostatní poitické subjekty.  

0/0
29.8.2006 9:36

_m-

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: falesny a ucelovy antikomunismus

No právě - proč na základě tohoto zákona není KSČM zrušená? Protože se to někomu hodí.

0/0
29.8.2006 9:41

_m-

Re: Re: Re: Re: Re: Re: falesny a ucelovy antikomunismus

Ale to se nevylučuje. Já si myslím. že KSČM je  relikvie - měla být zrušená už dávno. To že nebyla byla chyba. Jenže dneska by na jejím místě byla "Levicová platforma" nebo něco co by lidem poznamenaným komunismem neznělo tak hrozivě - a bylo by to totéž.........

Opravdu si myslíš, že kovaní bolševici se koncentrují v KSČM aby neměli prakticky žádný politický vliv?

0/0
29.8.2006 9:40

Bouše

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: falesny a ucelovy antikomunismus

Jenomže ono už pár pokusů bylo (takové ty Levé bloky a pod.), ale přešlo tam jen pár komunistů. Zbytek pořád lpí na tom názvu "komunistická" a dokonce si na něm zakládá. A nejen na názvu, ale i na ideologii. Oni moc dobře vědí, že na politickém spektru není místo pro nějakou další stranu typu ČSSD a že nad vodou je drží právě ten název "komunistická", kvůli kterému je volí to jádro kovaných důchodců.

0/0
29.8.2006 10:12

_m-

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: falesny a ucelovy antikomunismus

No právě - proto měla být zakázaná stejně jako Štěpánova KSČ, Komunistická mládež a podobně - a bylo by po srandě. Mimochodem - před těmi 10(?) nebo kolika lety mi právě Ortmanův Levý blok připadal jako jediná rozumná levicová strana.........:-/ . Dneska tady už žádnou rozumnou levicovou stranu nevidím  - a to mi dobře nedělá............

0/0
29.8.2006 11:13

Cislo 2

Re: falesny a ucelovy antikomunismus

Komunisté se nezměnili, protože se hlásí ke svému jmému, neprošli žádnou sebereflexí, jejich cíle jsou totožné, jen ve svém programu některé věci zmírnili, aby se nedostali do konfliktu se zákonem. Jediný rozdíl je v tom, že předtím měli 90%, teď jen 13% takže nelze pocítit realitu jejich programu. Takže vynech jejich omlouvání, nevím co tě k tomu vede. To, že s nimi ostatní komunikují, je dáno jejich existencí. 

0/0
29.8.2006 8:41

valzan

Re: Re: falesny a ucelovy antikomunismus

omyl, komunisti, zadnym nebezpecim nejsou, to ti rekne kazdy politolog. Antikomunismus je jen lacinym sbiranim bodu a snahou omezit manevrovaci prostor CSSD a ostatnim stranam, ktere by chtely s CSSD spolupracovat. V podstate to dotycni hraji na to, ze komunisticke hlasy de facto by mely propadnout a nikdo by s nimi nemel pocitat, nebot to pravici resp. ODS je to vyhovuje.  

0/0
29.8.2006 9:15

Cislo 2

Re: Re: Re: falesny a ucelovy antikomunismus

Asi jako když doporučuje každý lékař ... Komunismus je reálný systém, který existoval a dokonce existuje v některých zemích. Jeho následky na civilizaci  jsou známé, nevím co se radikálního změnilo na jejich názorech. Komunisté nejsou nebezpeční jen když mají pod 15% a neposkytují tichou podporu. 

0/0
29.8.2006 9:24

Pepan11

To chce Karase

Kde je nejbojovnejsi lidovec Karas, odpurce prezervativu, o Plejboji ani nemluve. Povolejte v tuto tezkou hodinu na lidovecky stolec Karasa, a bude permanentni sranda. Karas je jasne paka.

0/0
29.8.2006 8:24

Bouše

Po jejich mimořádném sjezdu

tam podle mne nezůstane kámen na kameni. Absolutně nechápu Cyrila Svobodu, který sice odstoupil ze současného  předsednictva, ale  n e v y l o u č i l (na rozdíl od Kasala), svoji případnou kandidaturu na předsedu strany na mimořádném sjezdu. Ten člověk musí být skutečně nemocný. Jinak mě docela pobavil názor z kulárů, že na sjezdu by mohl být zvolen podobný předseda, jako byl Josef Lux. Tomu se říká z deště pod okap. ;-P 

0/0
29.8.2006 8:15

Usmolená štětina

Plantalové

Ovar Kasal a spol. Plantalové...:-)

0/0
29.8.2006 8:00

Lubos1390

Docela legrační

sebereflexe, když vyjednávají dál Kalousek | a Kasal ... chááá chááá

0/0
29.8.2006 7:20

babacek

Snad je to jen první krok.

Nejlépe by udělali kdyby rezignovali vůbec na všechno a další z ostatních stran by je mohli následovat a příkladem by jim měl jít jako první buldozer.;-D

0/0
29.8.2006 6:59

rotty

Největší zodpovědnost

za neúspěch lidovců u voleb nese Kalousek, který udělal z KDU béčko ODS a voličim radši přešli ke kováři než ke kovaříkovi.Pošlapal křesťanské ideály solidarity. To že rezignoval on a místopředsedové nic neznamená. Mohou být zvoleni znova. v době pádu Grosse taky rezignovali, aby byli vzápětí znovu zvoleni. Je to jen taková hra pro voliče.Rv

0/0
29.8.2006 6:28

Hans22

proč ten odkaz nefungoval?

http://www.ods-trebic.cz/view.php?cisloclanku=2006082501

0/0
29.8.2006 6:26

Hans22

To věříme :o))

:-D

http://www.ods-trebic.cz/view.php?cisloclanku=2006082501

:-D

0/0
29.8.2006 6:26

Irish Stout

zvolte si Cyrdu Svobodu

a půjdete za ODA.... Ten člověk lže, ani poledne nedrží.RvRvRv

0/0
29.8.2006 1:22

vpřed-soudruzi

Re: zvolte si Cyrdu Svobodu

gůd bír R^

0/0
29.8.2006 1:25

vpřed-soudruzi

..asi je finiš...

tak čusR^

0/0
29.8.2006 1:18

wigg

Čekejte si tady

idioti, jak dlouho chcete, Já už NEPŘIJDU !!!!!!!;-(;-€(Y)(Y)(Y)

0/0
29.8.2006 1:04

ronson

Re: Čekejte si tady

Nikdy ?

0/0
29.8.2006 1:05

vpřed-soudruzi

Re: Čekejte si tady

jedeš do deutschlandu brnkat na sladký dřevo?

0/0
29.8.2006 1:06

Jára C.

Re: Čekejte si tady

dík za tvůj hodnotný závazek.....(Y) jdu spát s pocitem dobře vykonané práce...:-D

0/0
29.8.2006 1:08

wigg

Re: Re: Čekejte si tady

máš jiný pocit, vím to

0/0
29.8.2006 1:11

vpřed-soudruzi

Re: Re: Re: Čekejte si tady

rád jsem tě blíž poznal, musíš být super chlap;-D

0/0
29.8.2006 1:12

Jára C.

Hoši, jsme svědky, jak náš cigánskej brácha

přišel definitivně o rozum....:-D

0/0
29.8.2006 1:00

vojta_ze_mlejna

Možná jsem ovlivněnej diskusí, ale Pohrobek na těch fotkách ...

Taky mi připadá takovej jako vopálenej. Na to že byl na dovolený v Jizerkách to je ňáký divný.

0/0
29.8.2006 0:50

Jára C.

Re: Možná jsem ovlivněnej diskusí, ale Pohrobek na těch fotkách ...

myslíš, že má v rodokmenu praotce cigána?? 8-o8-o

0/0
29.8.2006 0:52

ronson

Re: Možná jsem ovlivněnej diskusí, ale Pohrobek na těch fotkách ...

To má žloutenku. Z toho jak ten doutník, co ve čtvtek kouřil, v pátek vzteky sežral. Na fotce to pak vypadá, že je vopálenej.

0/0
29.8.2006 0:54

wigg

Re: Možná jsem ovlivněnej diskusí, ale Pohrobek na těch fotkách ...

RvRvTĚMAHLE RUKAMARvRv ti zakroutim krkem !!!!!!!!!;-€;-€;-€

0/0
29.8.2006 0:55

vojta_ze_mlejna

Re: Re: Možná jsem ovlivněnej diskusí, ale Pohrobek na těch fotkách ...

Vždyť jsi rád že se nažereš. S těma gramlavejma pařátama ! ;-D

0/0
29.8.2006 0:58

vpřed-soudruzi

Re: Re: Re: Možná jsem ovlivněnej diskusí, ale Pohrobek na těch fotkách ...

co je to : gramlavý?;-D

0/0
29.8.2006 1:04

Jára C.

Re: Re: Re: Re: Možná jsem ovlivněnej diskusí, ale Pohrobek na těch fotkách ...

gramlavý......moravský dialekt...řekněme že obě ruce levý... akorát tak na vytření p*dele...:-D

0/0
29.8.2006 1:09

vpřed-soudruzi

Re: Re: Re: Re: Re: Možná jsem ovlivněnej diskusí, ale Pohrobek na těch fotkách ...

ty brďo, levou bych si vytřel tak akorát......;-D

0/0
29.8.2006 1:13

Irish Stout

Re: Možná jsem ovlivněnej diskusí, ale Pohrobek na těch fotkách ...

... žádná záhada... je to Benitův vnuk.

0/0
29.8.2006 1:25

Najdete na iDNES.cz