Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Hrozí vláda zrady a komunistů

Paroubek měl ve svém povolebním projevu pravdu: jedná se o únorový puč. Jenže přišel až tento čtvrtek. Pokud se nevzbouří některá stranická grémia, budeme mít vládu ČSSD, KDU-ČSL a komunistů – ti budou maskovaní.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

djrhedy

Steigerwald opět mimo ...

Kdo volil koalici komunistů s ČSSD? To snad ne? A kdo volil koalici lidovci, ODS a Zelení? To je úplně stejně nesmyslná otázka ... co to tam žvatlá za kecy? Pokud se mu taková koalice nelíbí a samozřejmě se mu vůbec nelíbí, tak to má říct rovnou a ne vymejšlet takový pseudokonstrukce. Že pan šéfredaktor ztratil soudnost se ví už dávno, ale že už mu nic neříká ani slovo logika, to vidim poprvé. Holt ideologická zaslepenost je holt mrcha a trocha objektivnosti místo zlučovitosti a nadávek by neškodila.

0/0
26.8.2006 22:17

Kereme

Demokracie je pro Steigerwalda španělská vesnice

a vždycky byla. Když má vzniknout vláda, která se jemu nelíbí, nazývá ji neústavní a samozvanou. Kdo prý volil koalici KSČM/ČSSD? Paroubek před volbama řikal, že se tiché podpoře komunistů bránit nebude - tak co Steigerwalde chcete? Neumíte pochopit, že v demokracii vládne většina (z 200 křesel), což by hypoteticky levici a lidovcům dalo (ale nedá, protože se většina KDU-ČSL vzbouřila)? Přestaňte psát prosím články, nerozumíte tomu, jen manipulujete s čtenáři a dezorientujete je v pojmech, co to je ústavní.

0/0
26.8.2006 18:13

tonicekXXL

Re: Demokracie je pro Steigerwalda španělská vesnice

Lidovci před volbami měli program:S komunisty nikdy.Takže jakákoli spolupráce KSČ by byla proti tomu k čemu dostala od voličů mandát.Čili by byla tzv. samozvanou.Pochopil?

0/0
26.8.2006 18:22

babacek

Re: Demokracie je pro Steigerwalda španělská vesnice

Demokracie však neznamená,že v parlamentu zasedá strana ze zločineckou minulostí.A to je důvod nad důvody proč komunisty ignorovat. A tak  pan Steigerwald ví o demokracii víc jak vy,a to bez urážky.

0/0
27.8.2006 6:37

dislektik-a-prd-naděláte

zrada a komunisti to je zde i po 16 letech od pádu těch šmejdu

!!!!

0/0
26.8.2006 11:30

Nik

Ono je to teď už jedno, protože ta vláda nevznikne, ale mohl by mi někdo vysvětlit Steigerwaldův poslední odstavec, který jsem si dovolil níže rozparcelovat...

"..Když si voliči vyberou Kalouska plus komunisty s Paroubkem, bude to výsledek voleb." V této větě autor celkem správně (i když možná neúmyslně) uvádí, že ve volbách (zvláště do PS) volíme primárně strany (přičemž ani sympatie ke konkrétnímu politikovi nemusí být nevýznamné). Doplňuji, že je to proto, že český politický systém je založen na soutěži politikých stran (čl. 5 Ústavy), takže to není něco negativního.

"..Ale zatím takovou vládu nikdo nevolil." A jinou VLÁDU někdo volil, když volíme STRANY? Domnívám se, že ne. Do PS vždy volíme stranu, nikoli - jaksi souborně - vládu. 

"Vznikne-li, bude samozvaná." Pokud by vznikla (a získala důvěru), nebyla by samozvaná. A to právě proto, že by získala důvěru v Ústavou stanovené proceduře. Tedy ve Sněmovně, která by měla takové složení, které vzešlo z voleb a které by vznik vlády umožnilo.

"Politice to asi zní otřepaně, ale moc se nedává v kancelářích, dává ji lid." To nezní otřepaně. To je pravda. Dává ji lid tím, že volí strany, ne vlády.

0/0
26.8.2006 10:04

tonicekXXL

Re: Ono je to teď už jedno, protože ta vláda nevznikne, ale mohl by mi někdo vysvětlit Steigerwaldův poslední odstavec, který jsem si dovolil níže rozparcelovat...

Máš pravdu,lid volí strany podle jejich programu.Pokud strana po volbách zradí svůj program,nemůže tvrdit,že má legitimitu od voličů.

0/0
26.8.2006 11:35

Nik

Re: Re: Ono je to teď už jedno, protože ta vláda nevznikne, ale mohl by mi někdo vysvětlit Steigerwaldův poslední odstavec, který jsem si dovolil níže rozparcelovat...

Může to tvrdit a dokonce tu legitimitu má-protože ji předtím získala v těch volbách a dostala se do PS. Tuto legitimitu si nazvěme třeba "legitimita zvolením získaná"(LZZ), protože legitimitu mají nepochybně i strany, které do PS (příp. jinam) zvoleny nebyly. Ta však spočívá spíše na tom, že tyto strany řádně vznikly, dodržují zákon o polit. stranách, přijímají členy atd.

To, jak bude strana po volbách, v nichž byla zvolena, realizovat svůj program (případně zda vůbec ho bude realizovat), záleží na ní. Korektivem má být vědomí, že za určité období se volby zopakují a že v nich mohou voliči (z jakéhokoli důvodu - třeba i proto, že neplní svůj program) straně odejmout LZZ. Je to však pouze korektiv; strana ho nemusí respektovat, a přesto má (minimálně do příštích voleb) legitimitu-LZZ.

Z toho plyne, jak jsou volby důležité a že proces rozhodování o LZZ má jisté zpoždění (1 vol. období). Podle mého názoru je to dobře - vždy to upřednostním např. před nějakými "rychlými řešeními" na ulici.

0/0
27.8.2006 6:49

babacek

Ještě snad

žádný z vrcholných funkcionářů se nikdy se tak nepral o moc která mu nenáleží jako Paroubek. Jeho výroky až se vrátím nechci zde nalést ...... apod.mluví sami za sebe.Tento člověk je schopen i vraždy aby si moc udržel.

0/0
26.8.2006 6:44

Kereme

Re: Ještě snad

Co to je to to Vaše "nenáleží"? Moc náleží tomu, kdo přesvědčí většinu, tj. 101 poslanců. Tečka. To zatím nedokázal ani ten či onen.

0/0
26.8.2006 18:14

babacek

Re: Re: Ještě snad

Tak zaprvé největší počet hlasů od voličů dostala ODS a tedy jim nemá co kdo bránit v sestavení vlády.

Zadruhé ,,druhý vítěz´´ je stupidnost kterou si vymyslel Paroubek aby tak manipuloval z hlupáky kteří to po něm papouškují.

A do třetice přijmout na sjezdu strany prohlášení,že s komunisty ne a pak jim lézt do análu je zrada na voličích pokud by to byli schopni vůbec pochopit.

A to jsou hlavní důvody proč mu nenáleží nic.

0/0
27.8.2006 6:34

SJSpeedy

Re: Re: Re: Ještě snad

Nikdo Topolánkovi skoro celé 3 měsíce nebránil tu vládu sestavit a jako vítěz jistě disponuje nadpoloviční většinou, která je v parlamentě nutná k vyslovení důvěry. Jenže ono je všechno jinak: ta nadpoloviční většina se nekoná, jednat o podpoře začal až po 2 měsících a to tak, že si představoval, že každý před "vítězem voleb" padne na biskupa a bez jakýchkoliv ústupků mu hlasy dá. Měl by zajít na Hrad a nechat se proškolit z tržního chování. Vítězem voleb na Slovensku byl 2x Mečiar - a kolikrát sestavoval vládu?

K tomu "druhému vítězi" - ve stabilních demokraciích, ke kterým náš Absurdistán nepatří, bývá zvykem, že po neúspěšném prvním pokusu bývá pověřen předseda druhé nejsilnější strany. To jen u nás "nestranný čestný předseda ODS, t.č. na Hradě" ihned po volbách prohlásí, že druhá nejsilnější strana nebude pověřena ani náhodou - a tím zablokuje parlament na 2 měsíce. Ale to je některým lidem zbytečné říkat.

0/0
27.8.2006 18:23

babacek

Re: Re: Re: Re: Ještě snad

Je mě úplně jedno co je nebo není zvykem. Každý prostředek který zabrání aby zde vládla jakákoliv strana za podpory komunistů je prostředkem jedině správným.A dokud bude Paroubek v čele ČSSD tak tato hrozba zde bude pořád. Proto je nutno tomu zabránit i nečistými praktikami které levice používá daleko nejvíc.

0/0
28.8.2006 7:09

vovov

Steigerwalde, vše je jinak!

A to takto:

Praha 25. srpna (ČTK) - ODS chce sestavit vládu, která by zemi dovedla v příštím roce k předčasným volbám. Nebránila by se pro toto přechodné období ani tomu, aby její kabinet podpořili komunisté. Po jednání Výkonné rady ODS to novinářům řekl šéf strany a premiér Mirek Topolánek. Výkonná rada strany se sešla ve čtvrtek v 21:00. Jednala zhruba tři hodiny. 

Praha 25. srpna 2006 | 9:11,  aktualizováno 10:48 ODS chce vládu, která by zemi dovedla k předčasným volbám, do přechodného kabinetu je ochotna přizvat i komunisty. Po jednání Výkonné rady ODS to novinářům řekl šéf strany a premiér Mirek Topolánek.  

0/0
25.8.2006 17:17

Albert Nerom

Re: Steigerwalde, vše je jinak!

R^ A nedivte se. Steigerwald je přece známý žurnalista prostitut. Od něho nikdy neočekávejte objektivní názor.

0/0
25.8.2006 22:34

relax100

Jménem boha se i vraždilo, ale …

Opravdu si lidé jako je pan Kalousek  domnívají, že se mohou takto chovat? Nevěřím, že jsou věřící, takové křivárny by věřící člověk nemohli dělat. Jsou to bezpáteřní prospěcháři, kteří se jen schovávají za boha. Přirovnal bych to k nejtěžšímu hyenismu. U pana Kalouska je to o to horší, že je velice inteligentní a moc dobře ví, co činí. Teď si připustil před sebou samým, že by mohl i rezignovat, ale uvnitř duše moc dobře ví, že se jedná jen o alibizmus, který si záhy obhájí ve svém svědomí.    

 

Ale až se pane Kalousku opravdu setkáte s bohem, bude Vám velmi těžko a teprve pak si uvědomíte prioritu vašich skutků. Věřím, že to bude velmi brzo.

0/0
25.8.2006 15:09

Breťa

Re: Jménem boha se i vraždilo, ale …

Vraždy, které byly "ve jménu Boha" by navěky měly připomínat,co dobří věřící prováděli a všichni by se měli od nich distancovat. Jaký je rozdíl mezi inkvizitory a komunisty? Bobligem a Gottwaldem? Žádná demokratická strana by s lidovci neměla jednat. 

0/0
28.8.2006 10:58

Hans59

ODS to tak nevidí vždycky

"" Politice to asi zní otřepaně, ale moc se nedává v kancelářích, dává ji lid."" -

Jenom doufám, že to příštím denunciačním článkem za základny a proti referendu vzápětí nevyvrátiš.

I když to samozřejmě očekávám.

Neb voliče se vždycky dovoláváme, když se nám to hodí.

0/0
25.8.2006 14:54

Hans59

Kdo s čím zachází....

Svintva jiných jsou odsouzenihodnější, než svinstva naše.Naše intriky jsou politické umění, ostatní páchají podvody a podrazy.

Zrada, kvičí věční zrádci sledující neustále korouhvičku.Jakým právem mluví tady kašpar za voliče?

On totiž nepíše názor, kašpar vymývá mozek.

Každý ví, že o koelicích se dá mluvit teprve po volbách. A že košile je bližší než kabát a to i lidovcům.I don Quijotte teď vypadá seriozněji, než Karel, který přes břevno ve svých očí kritizuje i smítko u jiných.Co takhle si přiznat,, že ostatní mají právo chovat se stejně a užívat stejnou morálku?No to by sme chtěli hodně.

Teď se ukazuje, kdo není tím velkým a neumí unést, že věci se dějí i mimo jeho přání.

0/0
25.8.2006 14:37

zena_zdena

Tak už máme..

co jsme chtěli...

Tak s pravdou ven, kdo se ulejval a nebyl volit??? ;-P

0/0
25.8.2006 14:33

holkazdaleka

Re: Tak už máme..

ja:-/

0/0
25.8.2006 14:36

zena_zdena

Re: Re: Tak už máme..

no když seš z daleka ;-)

0/0
25.8.2006 14:37

holkazdaleka

Re: Re: Re: Tak už máme..

Predevsim nemam zadne ceske doklady.

0/0
25.8.2006 14:40

zena_zdena

Re: Re: Re: Re: Tak už máme..

no tak to bys fakt nemohla volit..

0/0
25.8.2006 14:42

Hans59

Re: Tak už máme..

no a co?

0/0
25.8.2006 14:38

zena_zdena

Re: Re: Tak už máme..

nic ;-D

0/0
25.8.2006 14:40

jeli.man

Komu to nestačí od Karla,

ten to tu má i ode mě...

....KALOUSEK JE LIDOVECKA SVINE....

A omlouvam se BALBINOVCUM ze jsem jim neveril....

0/0
25.8.2006 14:26

relax100

Výstižný článek

Děkuji pane redaktore za Váš vystižný článek. Jen se obávám, aby po sestavení černočervené koalice nebyla budoucnost natolik černočervená, že lidé jako Vy budou opět pronásledovány, tentokrát pokřtěným bolševikem.  

0/0
25.8.2006 14:08

captain cook

Re: Výstižný článek

Kalousek hleda vychodisko? Jo, takove, ktere by mu zarucilo koryto. Protoze o nic mu vic nejde, nez jedine o koryto!

0/0
25.8.2006 14:19

captain cook

Re: Re: Výstižný článek

Tohle melo byt o jeden prispevek doleji, pro dykla.

0/0
25.8.2006 14:20

dykl

....

jaký to byl klid, když byl steigewald na dovolené nebo kde, kopal s neuvěřitelnou silou do pana Paroubka  a nyní osvěžen se vehementně dává do pana Kalouska, a už je i sprostý, vůbec neví která bije, pan Kalousek pouze hledá jakési východisko z této hrozné situace a to i cenu osobní nepopularity, nikdy jsem mu nefandil, ale začínám si ho vážit, začíná být státotvorným prvkem, steger. to ještě neví....

0/0
25.8.2006 14:02

sageorg

Re: ....

Jo,je tak státotvorná a poctivá,že dá jenom tomu kdo zaplatí:Ale dá mu státotvorně!

0/0
25.8.2006 14:36

irxx

zlobíte se

a  rdousíte bezvýznamného pisálka K.S. a vůbec vám, při nenávisti vůči tomuto trochu svéráznému novináři, nedochází, že tentokrát, byť brutálně, popsal věci velmi trefně....zrada a svinstvo to je a jako voliči bychom se měli cítit podvedení všichni. Pokud vám dané slovo před volbami připadá jako nepodstatný žvást, pak si podejte přihlášku do KDU. Nenemočíte se s levičáky ale v hnoji budete po kotníky stále....

0/0
25.8.2006 13:07

Feo

....zastrč růžky a zalez do díry

Antikomunistický smraďoch vystrčil růžky z díry. Měli by mu ten jeho pelech profouknout, už kvůli zeleným. Škodí !

0/0
25.8.2006 11:58

Fikos

Re: ....zastrč růžky a zalez do díry

to v ulici politických vězňů vstáváte nějak pozdě ...

0/0
25.8.2006 12:41

barbudo

Móbilízááácééééé

0/0
25.8.2006 11:09

Miras73

Volič

Autor článku zřejmě prožil jiné volby 2006 než já. Nikdo nestál u volební urny, nikdo nebyl za plentou aby ovlivnil moje hlasování. Záleželo pouze na mojí inteligenci a u některých znás na tom, jak se vyspí. Po vyhlášení volebních výsledků je to boj politiků o to, jak dokážou prosadit alespoň možnou část svého programu. Byť nejsem nadšen - Paroubek projevil větší schopnost řešit povolební šachové partie. Vedení ODS stálo na stejné startovní čáře a mohlo jednat se všemi, které oslovil p.Paroubek. Něco špatného je tudíž spíše ve vedení ODS. PS: Karle, volební systém u nás ještě není většinový!Rv

0/0
25.8.2006 10:58

eloš

Re: Volič

Ty vlastně schvaluješ gól rukou.

0/0
25.8.2006 11:47

sounder

Re: Re: Volič

Pokud to bude "BOŽÍ" RUKA! ;-D

0/0
25.8.2006 14:32

boganek

To

he názor pana Kdla nebo je to oficiální stanovisko MF dnes - já jen že před měsícem se tady nad lidovci rozplývali jak jsou státotvorní a teď je nazyvaj sviněma - to mi nějak do trošku slušnéhoho tisku a za to jsme mf trošku považoval nepatří. Jinak kdyby se Topolánek místo mrouskání a golfu věnoval čemu má tak to tak Kadle nedopadlo - představte si na jeho místě taťku z Hradu ten by se vsším jinak zatočil - prostě na to nemá

0/0
25.8.2006 10:41

mosulský machredž

oo

patockajan si zcela evidentne zapomnel vytahnout svou hlavu hluboko zarazenou v ritnim otvoru - kopiruje tim vsechny lidovce, kteri maji sve krestanske hlavy zarazene v ritnich otvorech uz velmi dlouho ........

0/0
25.8.2006 10:13

Jára C.

Kalouskovi už hoří u p*dele

..jižní Morava dnes ráno vyzvala celé vedení, aby odstoupilo...>-

0/0
25.8.2006 10:08

eloš

Pracovní metoda lidovců je kudla do zad.

A tady se to přímo hemží příteli tehle metody. Aki kovbojové nestříleli od zad. A když, stávali se z nich psanci.

0/0
25.8.2006 9:54

Hans59

Re: Pracovní metoda lidovců je kudla do zad.

nelze posuzovat politické dění z laciných kovbojek (natož se do takové míry sztotožnit).

Když si pročteš seriozní povídaní o Divokém západě, dozvíš se, že střelba zezadu vůbec nebyla tak zřídkavá jak se domníváš.

Dokonce byla hodně častá a to i u celebrit jako Buffallo Bill nebo Divoký Bill /Hickock/.

0/0
25.8.2006 14:47

Konstrukter

Karle seš borec!

;-D;-D Tvé názory jsou ještě zábavnější než názory některých přitroublých jedinců na iDnesáckých diskusích. Gratuluji! A jsem rád, že to psychicky nezvládáš!R^

0/0
25.8.2006 8:36

klv

Re: Karle seš borec!

máš snad jiný, kvalitnější názor než Karel ? proč už tu není ?

0/0
25.8.2006 8:47

Konstrukter

Re: Re: Karle seš borec!

Nemám potřebu zrovna teď a tady exhibovat se svými názory. Pro dnešek mi stačí, když poděkuji Karlovi za to, že mi hned po ránu vylepšil náladu. Díky Karle!R^:-)

0/0
25.8.2006 8:56

Heralik

Re: Re: Re: Karle seš borec!

Tam mlč když máš v palici vykouříno a běž exibovat na novinky....

0/0
25.8.2006 9:10

Konstrukter

Re: Re: Re: Re: Karle seš borec!

Copak tě štve Karle? Nevím proč bych ti nemohl poděkovat za tvůj žlučovitý a nenávistný projev? A taky nevím proč bych pod takovým článkem měl psát nějaké své rozumné názory. Názor odpovídající úrovni článku jsem vyjádřil ve svém prvním příspěvku.

0/0
25.8.2006 9:16

Přiměřeně rychlé šípy

Re: Re: Re: Re: Re: Karle seš borec!

Už zalez Kalousku, stejně všichni víme, že si svině, i kdyby nám to Karel neřekl.

0/0
25.8.2006 10:02

Najdete na iDNES.cz