Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Zemřel Masarykův tajemník i politický vězeň

Mnoho osobností, jejichž životy odrážejí složitost celého minulého století, už nezbývá. Jeden z nich se právě uzavřel. V Praze zemřel Antonín Sum, který byl osobním tajemníkem ministra zahraničí Jana Masaryka a následně politickým vězněm.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

paxxtor4u

Borec.

V porovnání s ním jsou Topol a Paroub nevzdělanci a amatéři.Takový bývali čeští politici v dávných dobách.R^>-

0/0
16.8.2006 20:29

_m-

Ta češtine je poměrně záludná

páni redaktoři by si měli sehnat korektora, který česky umí. "Zemřel Masarykův tajemník i politický vězeň" - Masaryk měl politické vězně?

0/0
16.8.2006 11:35

Júlinek šíšal

jak vas tak ctu ...

...vite, ono to vyjde nastejno, jestli ho nekdo stcil anebo ten posledni krok udelal sam

0/0
16.8.2006 10:01

babacek

Vzácný muž.

Jen mne pořád nejde na rozum,že se vždy přikláněl na stranu těch kdo o Masarykovi tvrdili,že spáchal seběvraždu.:-/

0/0
16.8.2006 5:57

Lemaxik

Re: Vzácný muž.

Nevim babo, treba se ucil skakat z okna bez padaku!R^:-D tech letech bylo vsechno mozny!

0/0
16.8.2006 6:36

babacek

Re: Re: Vzácný muž.

To bych připustil pokud by to okno zasebou nezavíral.

0/0
16.8.2006 6:39

zahorak1

Re: Vzácný muž.

Zrejme ho poznal a vedel, že tento pologramotný muž bol i cvokom. Asi po mame, ktorú si jeho otec zobral z "čistej lásky" (pre peniaze)!! A naviacej som niekde čítal, že sa ho báli aj sekretárky! A podľa všetkého i sprostý. Lebo tesne predtým, ako mal priletieť M.R.Štefánik - začiatok  mája 1919 - a darebáci ako T.G.M. a E.B. plánovali jeho zostrelenie, tento dobrovolec - člen "zlatej mládeže" rozchyroval po Prahe, že celé Československo bude "obtiahnuté čiernym súknom" a budú visieť čierne zástavy.

0/0
17.8.2006 6:23

babacek

Re: Re: Vzácný muž.

Vážený kydejte si špínu na ty vaše politiky minulosti a nechte mrtvého kterému nesaháte ani po kotníky spát !;-€

0/0
17.8.2006 6:31

zahorak1

Re: Re: Re: Vzácný muž.

Tohto debilka ťažko nazvať politikom. "Protekčné" dítko!! Tuším nemal ani strednú školu.

0/0
17.8.2006 22:40

babacek

Re: Re: Re: Re: Vzácný muž.

Proč se nesr.. do těch vašich Slovenských politiků které ne jen ,že něměli střední školu ,ale mnohdy ani tu základní.Masaryka nech napokoji ty chytrolíne!!;-€

0/0
18.8.2006 5:44

lbc59

Re: Re: Vzácný muž.

Již jsem ti psal,že máte obrovský komplex z toho,že jste neměli v dějinách žádnou významnou osobnost - pardon zloděj Jánošík, nemocný  francouzský občan Štefánik,známý návštěvník barů, fašistický president TIso.

0/0
17.8.2006 7:32

zahorak1

Re: Re: Re: Vzácný muž.

Málo poznáš našu históriu. A propo, keby nebolo M.R.Š., nebolo by ČSR, keby nebolo Tisa, zhltli by nás Nemci, Poliaci a Maďari, keby nebolo Husáka, mali by sme v ČSSR robotnícko-roľnícku vládu ss. Indru a spol., keby nebolo Čalfu, nebol by veru "kapitalistický" prechod taký zamatový!! A len tak  naokraj,  Zaremba sa už vyspovedal, a čo Kratochvíl, Fibinger, Mácha, kedy oni?

0/0
17.8.2006 22:45

lbc59

Re: Re: Re: Re: Vzácný muž.

Nebudu ti vyvracet tyto legendy,musíš mít trochu radost ze života.No podle času tvých příspěvků tj. brzo ráno,nebo pozdě večer je vidět že se musíš v životě hodně otáčet..Tiso,takže proto,aby vás zhltli němci,jste radši vytvořili f.ašistzcký stát a stali se spojenci fašist¨.Německa.No,Vaše vlastnost se vždy přidávat na tu stranu kde se očekává vítěz  a když teče do bot ho zase zradit ,je všeobecně známá.Z tohoto pohledu byl samozřejmě Tiso "velký státník" a zachránil Slovensko.

0/0
18.8.2006 7:17

Macrophallus Pablbek

Tomu nerozumím

Téměř 13 let si odseděl v Ruzyni, na Pankráci a ve Valdicích - přesněji řečeno, tyto roky si tvrdě odpracoval v dolech. V Ruzyni, na Pankráci a ve Valdicích žádný doly nejsou a nikdy nebyli.

0/0
16.8.2006 0:52

merhaut

Re: Tomu nerozumím

YÁ YÁ YÁ YÁ ...

0/0
16.8.2006 3:15

babacek

Re: Tomu nerozumím

No to si pouze autor nemohl vzpomenout na jména jako Jáchmov - Vitmanov,Bitíz,Vinařice apod.Ve jmenovaných věznicích v článku nikdy doly nebyly a ani vězni s těchto věznic nebyli za takovou prací přepravovány.Navíc Ruzyně byla vždy jen vyšetřovací věznicí.

0/0
16.8.2006 6:03

Lemaxik

Re: Tomu nerozumím

On oni mysleli tu jkachomovskou Ruzyn sneku, blizko Valdic a v okoli Pankrace!!!R^:-D

0/0
16.8.2006 6:34

babacek

Re: Re: Tomu nerozumím

nemáš mapu abych se v tom lépe orientoval.;-D

0/0
16.8.2006 6:40

LimonadovyJoe

Cožpak Jenda Masaryk

Lidi ho měli dost rádi, protože taky hodně chlastal(jako kde kdo u nás) a byl na ženský. A pak tak to jemén - "fotr" jak on říkával(tehdy běžně používáno, ne jeko hanlivé slovo) byl prostě "tatíček" všech. Nicméně, Gottwald s ním počítal na místo presidenta, udělal by z něj lidskou trosku a loutku, která by se patrně z toho všeho časem upila.

0/0
15.8.2006 21:56

babacek

Re: Cožpak Jenda Masaryk

Tuhle limonádu si vzal kde ? Od soudruha Gottwalda přímo ?

0/0
16.8.2006 6:05

_m-

Re: Re: Cožpak Jenda Masaryk

Nevím na co s ním Gottwald počítal, ale že ho nutně potřeboval živýho si umí spočítat každý, kdo není zaslepený. Já taky věřím v sebevraždu - a to právě z tohoto důvodu.

0/0
16.8.2006 11:33

babacek

Re: Re: Re: Cožpak Jenda Masaryk

Tak mne vysvětli technický rébus.Vyskočím s okna a jak ho zasebou zavřu ? A na to byli také svědci.Jedním z nich byla moje babička ( nar.1891) to je pro mne svědek neklamný.A oni jsou tam i jiné věci jako např. rána na spánku vypadající jako po projektilu atd.

0/0
16.8.2006 13:39

_m-

Re: Re: Re: Re: Cožpak Jenda Masaryk

tvoji babičku neznám, ale kdy viděla to okno? Co když ho někdo zavřel po jeho pádu (nebo skoku) právě proto, aby to vypadalo na vraždu. A naopak - ten vrah byl takový pitomec, že naaranžoval skok z okna a pak to okno zavřel?  Nechci STB přeceňovat, ale naprostí idioti v ní nebyli a pokud ano, tak rozhodně nedělali takovéhle akce. Rozhodně je fakt, že mrtvý Masaryk byl Gottwaldovi prd platný. Současně je fakt, že Masaryk byl velmi nervově labilní a tahle situace mu na klidu nepřidávala. Rána do spánku a fialky za uchem se tradují, ale nejsou doloženy. Ale klidně z toho budu fabulovat dál - Masarak se zastřelil a někdo, komu na jeho pověsti záleželo vyhodil jeho tělo z okna a naaranžoval to takhle - a dokaž mi že nemám pravdu.

0/0
16.8.2006 13:54

babacek

Re: Re: Re: Re: Re: Cožpak Jenda Masaryk

Jo nejsou doloženy on dříve totiž mobil s foťákem nebyl a pravdivé výpovědi svědků nikdo slyšet nechtěl.A pokud byl někdo neodbytný tak skončil stejně.A tak možná vykonavatel s tím co musel udělat úplně tak nesouhlasil a tak to okno zavřel ůmyslně ne chybou.Bohužel svědci zemřeli tak zbudou jen dva tábory,zastánců a odpůrců.:-/

0/0
16.8.2006 14:06

zahorak1

Nepoznám pána tajomníka

Ale, bratia husiti, kto to bol vlastne Janko Masaryk? Ja som o ňom počul fakticky iba to, že  to bol pologramotný  drbko - v istom smere cvok a sekyrant -, ktorý tesne pred zostrelením Štefánika (skutočného tvorcu ČSR) rozširoval po Prahe, že za chvíľu bude celá republika potiahnutá čiernym súknom a zástavami. A ktorý - ako jeho otec - darebák -  "z poza búčka", z bezpečia volal do ozbrojeného boja proti fašizmu. A bál sa Rusa, ktorému sa strkal do"riti"!!

0/0
15.8.2006 20:50

lbc59

Re: Nepoznám pána tajomníka

Jan Masaryk,ministr ČSR,státu,který ve své době patřil mezi10 nejrovinutější chstát na světě.V době ,kdy ani neexistoval název Slovensko,kdy neexistoval žádný slovenský kapitál,střední vrstva ,inteligence,slovenské školy,tak v čechách čeští a moravští podnikatelé měli podniky,vyráběli auta,boty letecké motory,existovala silná střední vrstva.To byl hlavní motor vzniku ČSR,jejich styky a peníze.Ne jeden  francouzský občan prakticky neexistujícího národu,který neměl ani žádné historické hranice.

0/0
15.8.2006 21:09

zahorak1

Re: Re: Nepoznám pána tajomníka

Veru, dobre Vám Habsburgovia a Sudeťáci!  Potom ste sa im aj odvďačilií!! Ale moja otázka platí i naďalej, kto to bol vlastne Janko Masaryk? Počul som len to, že pologramotný drbko!!....

0/0
15.8.2006 21:15

lbc59

Re: Re: Re: Nepoznám pána tajomníka

Není vůbec důležité,co si ty myslíš.Všichni vědí.že slováci žijí z legend,lží a polopravda .A nejlepší je to,že co si sami vymyslí.tak tomu i věří.Potom vznikají bohaté slovenské dějiny,plné bohatýrských činů.Bohužel fakta a skutečnost jsou jiná.

0/0
15.8.2006 21:27

zahorak1

Re: Re: Re: Re: Nepoznám pána tajomníka

Ak niekto žije z legiend a poloprávd, tak ste to Vy bratia husiti. To že si prisvojujete cudzincov za Vašich - viď. Karči IV. - to je ten najmenší prfoblém, ale keď ešte aj cudzincom prisvojujete niečo, čo nikdy neurobili - to už je vážné. Taká legenda je i T.G.M. - český Nemec, riťolez, ktorému ste prifaklili vznik spoločného štátu - pričom on s tým nemal dokopy nič spoločné, J.A.K. - uhorský privandrovalec - ktorý mal s Čechmi spoločné len to, že ich vyciciaval (ako Švédov a Poliakov) a nenávidel, Aneta Langerová - ktorá ani spievať nevie. A teraz Janko Masaryk. Hrdina - cvok, dá sa povedať, že šialenec - spoza veľkej mláky - vyzýval do boja proti fašizmu a Londýne sa bál aj prdnúť. Presne ako jeho otecko, ale ten za prvej svetovej. A naviacej udavač - napísal zápisnicu z protihabsburskej schôdze, aj s prezenčnou listinou - a potom - keď ubzinkol - to nechal v Prahe. Na veľkú radosť c.k. rakúskej polície. Chrapúň a darebák!!

0/0
16.8.2006 19:44

lbc59

Re: Re: Re: Re: Re: Nepoznám pána tajomníka

Já v podstatě chápu tvůj obrovský komplex národa ,který nemá jedinou uznávanou historickou osobnost,národa bez dějin.I Štefanik věděl,že bez čechů nemůžete existovat.Ukázalo se to hned po vzniku ČSR,kdy české jednotky musely bojovat a osvobozovat slovenské území.Národa,který jako jediný v Evropě neměl nikdy svůj plnohodnotný stát.Nikdy v dějinách nevybojoval žádnou vítěznou bitvu,JInak Karel IV,se narodil v čechách,Elišce Přemyslovně.Tyto samozřejmě víš,ale nemůžeš uvest jediného nějakého slovenského knížete,vládce,nedejbože krále,takže jedině můžeš pomlouvat.Pochop to,jste jediný současný národ v Evropě a možná na světě bez dějin.Vaše dějiny jsou pouze to,co si vybájíte viz.Ďuriac,který musel vrátit dotaci EU,když začal vytvářet umělé dějiny Slovenska.

0/0
16.8.2006 19:59

zahorak1

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Nepoznám pána tajomníka

Táraš!!

0/0
17.8.2006 6:25

holkazdaleka

Re: Re: Re: Nepoznám pána tajomníka

Uz jsme ti tu jednou dokazovali, jaky inteligentni narod Slovaci jsou. Tak toho nech a jdi si rypakovat na slovensky chat. :-/

0/0
15.8.2006 21:33

milchama

Re: Re: Re: Nepoznám pána tajomníka

Pokud vím, tak v USA Jan Masaryk pobýval nějakou dobu v ústavu pro mentálně postižené...

0/0
16.8.2006 1:29

milchama

Re: Re: Re: Re: Nepoznám pána tajomníka

Nějak se mu v USA nedařilo prorazit a dispozice k šílenství zřejmě zdědil po své matce Charlottě...:-/

0/0
16.8.2006 1:31

holkazdaleka

Re: Nepoznám pána tajomníka

Ahoj Vlado, jak se mas?

0/0
15.8.2006 21:12

zahorak1

Re: Re: Nepoznám pána tajomníka

Nie som Vladko, je to zrejme aj z mojej  e-mailovej adresy, ale - "Jirko" - ako to bolo vlastne s tým Mrázkom? Kto že mu to?

0/0
15.8.2006 21:17

doktor_bota

Re: Re: Re: Nepoznám pána tajomníka

Upadl na hrábě. To je takový nástroj, jak bych ti to... Něco jako smeták, ten dobře znáš, ale dole to má takový kovový hřeben. A teď ale jak ti mám vysvětlit, co je hřeben?:-(

Prostě to, co u vás dělají ovce, my řešíme pomocí nástrojů, chápeš?

0/0
15.8.2006 22:02

Jarda Petarda

Re: Nepoznám pána tajomníka

Jeste stesti,ze mas svoje ovce,vid?Mezi lidi se asi moc nedostanes,huba ti pachne po hnoji a pytlik po ovcich,ubozacku...:-D

0/0
15.8.2006 21:54

emerson

Re: Nepoznám pána tajomníka

A nechtěl by jsi zmínit, proč slováci kopli do čechů a založili si fašistický stát?

0/0
15.8.2006 22:14

zahorak1

Re: Re: Nepoznám pána tajomníka

Ten náš Slovenský štát môže mať rôzne prívlastky, ale brate, v žiadnom prípade nebol fašistický. Keby nebol,  ver mi, že by sa z "anglických výsadkov" na územie protektorátu nezachránila ani noha. Všetkých by Vaši predkovia udali (mimochodom - pre istotu - ja  tiež). Už aj samotní Nemci - a aj niektorí Češi - hovorili o obrovskej kolaborácii s Nemcom v zbrojnom priemysle! Tá nemala v Európe - možno okrem Ruska, USA a Švédska - obdobu!!

0/0
16.8.2006 21:57

lbc59

Re: Re: Re: Nepoznám pána tajomníka

Že jste nabyli fašistický stát?Česká území byla vojensky obsazena,armáda odzbrojena,fungovalo tady gestapo.Slovensko - mělo svojí armádu,nebylo vojensky obsazeno,neměli jste na svén území gestapo.Proč.? Jako spojenec Německa jste kolaborovali kompletně jako stát,my jsme sklonili hlavy,vy jste aktivně jako stát spolupracovaly.Vraždili jste své vlastní občany,vypalovali své vlastní vesnice,to vše dělali vaši občané.

0/0
17.8.2006 7:29

Macrophallus Pablbek

Re: Nepoznám pána tajomníka

Svoji inteligenci jsi předvedl dostatečně. Vrať sa do Tatier k ovciam, bača(Y)

0/0
16.8.2006 0:55

rui

Re: Nepoznám pána tajomníka

A ty si naozaj presvedčený, že bol tiež záhorak? 8-o

0/0
16.8.2006 10:45

Querulant

REDAKCI - Chyba v článku

"Antonín Sum byl odsouzen k dvaadvacetiletému trestu v komunisty vykonstruovaném procesu s Miladou Horákovou v roce 1951. " To je samozřejmě nesmysl, A.Sum nebyl odsouzen v procesu s Horákovou, který se mimochodem konal už v r.1950, nýbrž ve zcela jiném, pozdějším procesu! (v procesu s Horákovou byli obžalováni a odsouzeni pouze Dr.M.Horáková, Dr.J.Nestával, Dr.J.Hejda, F.Zemínová, F.Přeučil, J.Buchal, A.Kleinerová, Dr.O.Pecl, Z.Kalandra, Dr.Z.Peška, V.Dundr, Dr.B.Hostička a Dr.J.Křížek)  Omluvou není ani to, že podobné tvrzení se vyskytuje i na serveru Novinky.cz a dokonce i v dnešních zprávách na ČT1.

0/0
15.8.2006 20:11

martanecek

Re: REDAKCI - Chyba v článku

R^

0/0
15.8.2006 22:18

dennyii

Masarykuv tajemnik.

Skoda ho, byl to velky muz.Ale , ze kokta mu neudelil nic , ktery se v masarykovi videl, to mne prekvapuje, ze se toho ujal , az Klaus, kteremu havel vycital hlavne jeho lidskost.

0/0
15.8.2006 19:49

holkazdaleka

Re: Masarykuv tajemnik.

Bohuzel jeden z poslednich, ti velci cesti politici vymiraji. ;-(

0/0
15.8.2006 19:59

Jarda Petarda

Re: Re: Masarykuv tajemnik.

A novi se zase narodi,jen musi vymrit ta komunisticka verbez,to vezme jeste tak dvacet let...

0/0
15.8.2006 22:00

Macrophallus Pablbek

Re: Re: Re: Masarykuv tajemnik.

R^R^

0/0
16.8.2006 0:57

sf2

Re: Re: Re: Masarykuv tajemnik.

R^R^R^

0/0
16.8.2006 1:28

Najdete na iDNES.cz