Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Castro je možná vážně nemocný a k moci se nevrátí

Kubánské úřady optimisticky informují o zdravotním stavu prezidenta Fidela Castra, ale situace je možná zcela opačná. Brazilské noviny přinesly zprávu, že Castro trpí zhoubným nádorem žaludku a už se k moci nevrátí.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Lumir_B

Změny na Kubě nebudou.Fidel se uzdravuje...

Fidelův dlouholetý protivník zemřelZatímco Fidel se zřejmě uzdravuje, jeho bývalý spolubojovník a později soupeř Gustavo Arcos Bargnes v noci na dnešek zemřel. .....Jo..FIDEL...to je bojovníkR^

0/0
9.8.2006 15:30

mbporuba

Re: Změny na Kubě nebudou.Fidel se uzdravuje...

Je. Rád bych připomenul, že zpočátku nikdo nevěděl, že bude zavádět socialismus, byl to bohatý statkář a nacionalista. Zato bráška Raúl byl rudý od mládí, a taktéž on seznámil Fidela s Dr. Guevarou, zvaným Che.

0/0
10.8.2006 13:27

Richard I. Lví srdce

Castro má rakovinu žaludku

:-)

0/0
7.8.2006 13:06

_m-

Re: Castro má rakovinu žaludku

no a ?

0/0
8.8.2006 12:59

Dědeček Vševěd

Třeba je to takhle

Rozhodně se nezakládají na pravdě americkými imperialisty podstrčené informace, že soudruh Fidel zemřel již v roce 1997 a místo něj nyní funguje dvojník. Za prvé žádná socialistická vláda nemá takovéto ohavné podvádění veřejnosti ve zvyku a za druhé v roce 1997 zemřel právě tento dvojník.  :-P ;-P (Y) 

0/0
7.8.2006 13:00

prorok.pravej

Soudruh Jenda 59

Blbost s jakou Hans59 srovnává demokracii svobodných voleb,kde si lid rozhodne ať pro někoho hůře či lépe,ale je to přání většiny,s diktátorem monarchou,který se ze setrvačnosti nazývá komunistou je vrchol bolševické slepoty a lhaní.Kubánci trpí hlady chudobou běžně léčitelnými nemocemi,jsou vězni ve vlastní zemi a umlčeni,kdo se vzepře jde do vězení a to vše pro jednu bolševickou tvrdohlavou kreaturu,které chutná moc.USA to není jedno především kvůli miliónů kubánských emigrantů,kteří kupodivu pro blba Hanse prchli a prchají z bolševického ráje do zlé imperialistické USA.Že to není opačně soudruhu dementní Hansi ?!USA  se děsí statisíců dalších prchajících Kubánců.Celý svět se tlačí do té zlé USA soudruzi,co vy na to?!N ám co jsme prožili bolševický totáč by nemělo by jedno,že milióny Kubánců trpí pro pohodlí jednoho senilního komoušského debila;-€,který chce žít jak Caligula!

0/0
7.8.2006 11:17

Flat Vamp A.V.T.

Re: Soudruh Jenda 59

...100% souhl. R^

0/0
7.8.2006 11:46

briza

Re: Soudruh Jenda 59

Hans59 v opacnem gardu. Rv

0/0
7.8.2006 12:31

mbporuba

Re: Soudruh Jenda 59

Hlavně, že v Nikaragui a Salvádoru, zemích, kde byli socialisté svrženi americkou intervencí, se mají všichni podstatně lépe, než na Kubě. Opak je pravdou, čímž nechci Castra a jeho komunismus obhajovat, jako spíš upozornit na zvrácenost představy že na Kubě je absolutně špatně a všude okolo výrazně lépe.

0/0
10.8.2006 13:25

Richard I. Lví srdce

Castro má rakovinu žaludku

Velké pozdvižení vyvolaly informace vlivného brazilského listu Folha de S. Paulo, podle nějž má Castro rakovinu žaludku, a jeho stav je tedy mnohem závažnější, než Havana přiznává. Rakovina žaludku, dodávají lékaři, je u starších lidí léčitelná pouze obtížně, a pokud by se tyto informace potvrdily, předznamenaly by zřejmě opravdu výměnu v čele země.

:-)

0/0
7.8.2006 10:56

Hans59

Směšně kruté

Je směčné, jak se největší velmoc upíná k bezvýznamnému státečku. Ještě směšnější je počínání pápežíků malého státečku v Europě, jak svými politiky a médií dychtivě čeká na to, až se vyplní senilní sen impéria po zašlapaní politického mravenečka. Takřka čekání na společný orgazmus slona a chameleona.

0/0
7.8.2006 10:00

petruna007

Re: Směšně kruté

jo to souhlasím a přidávám, že je směšné to, že všichni se s takovou jistotou vyjadřují k situaci na Kubě. Prvním předpokladem je tam být, udělat si o tom svůj obrázek, seznámit se s lidmi, zjistit skutečný stav, a pak vzhůru do kritizování, poučování a "navádění Kuby na správnou cestu". Nesouhlasím s jejich režimem, ale pokud si někdo myslí, že má Kubu převzít USA, tak mluví z cesty.... a proč vůbec jsou přece nezávislým státem!!

;-€

0/0
7.8.2006 13:42

RaymondJachtaLuxusní

honem do havany

kdo si chce užít jeji zchátrale kouzlo

0/0
7.8.2006 9:48

fel_low

Svůj k svému, jeho k jeho.

"Zdá se, že ztratíme svého přítele," cituje list rozhovor brazilského prezidenta se svým asistentem.

Opravdu, milé iDNES? Opravdu mluvil prezident s asistentem listu?

0/0
7.8.2006 9:24

juventus

mimochodem

pokud se Kuba opravdu zacne tocit doprava, udelal bych to tak, aby z toho vysoupli USA. Proste pomalu privatizovat za pomoci EU a Ruska ( jak uz nekdo napsal) a NEdovolit Ami se k tomu dostat. Koneckoncu je z Kuby uz jednou vyhnali- nevim, jestli se obycejni lide meli lepe- tamni rezim byl silne proami zkorumpovany a lide dreli bidu.

0/0
7.8.2006 9:19

Hans59

Re: mimochodem

Mimochodem , směji se doufáním USA a kubánských emigrantů: Jestli padne režim, tak Kuba bude koupena, nikoliv však Američany, a to bude další ukázka americké předvídavosti, jak ji známe z Iraku a Afganistanu.

0/0
7.8.2006 9:36

opportunity

Re: mimochodem

Tohle nezajistíš... hned po převratu je Ami koupí za pár šupů :-( Kubánci na to nemají a nemají ani představu o reálných cenách a možnostech, jako většina lidí u nás v 89

0/0
7.8.2006 10:59

mujercita

Re: Re: mimochodem

Ale vždyť všechno, co na Kubě za něco stojí, je už dávno rozprodaný! Polovinu všech výdělečných podniků drží Španělé, Kanaďani, Francouzi...

0/0
8.8.2006 12:27

mbporuba

Re: mimochodem

Podobným příkladem budiž Vietnam. Tamní levnou pracovní sílu využívají Japonsko a Čína, případně další země (kdo ví, možná se tam šijí hadry značky Bin Ládin, ale to bych spíš typoval na Pákistán nebo Indonésii). Amerika z toho nemá nic, kromě dividend z japonských a čínských podniků s americkou účastí.

0/0
10.8.2006 13:33

mtis

Nevíte od kdy se mauzoleum španělsky řekne "úřad"?

7:46 - Podle tajemníka kubánské státní rady Carlose Laga se Fidel Castro vrátí zpět do úřadu "za několik týdnů". Za spekulacemi, že se Castro už neuzdraví, je "americká politika lží", řekl Lage.

;-);-);-)

0/0
7.8.2006 8:55

_m-

Re: Nevíte od kdy se mauzoleum španělsky řekne "úřad"?

máš nějaké informace, nebo je u tebe přání otcem myšlenky?

0/0
7.8.2006 9:21

fel_low

Re: Re: Nevíte od kdy se mauzoleum španělsky řekne "úřad"?

Ne. Řekl bych, že jen vychází ze zkušeností, jak o zdravotním stavu svých božstev informovaly všechny komunistické državy a v některých případech (třeba Kim) přiznaly jejich smrt teprve po několika týdnech.

A jinak - čím méně pomatených revolucionářů na světě, tím lépe pro svět.R^

0/0
7.8.2006 9:28

Hans59

Re: Re: Re: Nevíte od kdy se mauzoleum španělsky řekne "úřad"?

jenže : Tymošenková, Saakašvili a další prováděli podle USA revoluce, takže jsou revolucionáři. V souvislosti s Kubou se mluví také o revoluci. U nás převrat byl také revoluci a to sametovou. Takže souhlasit s tebou zatím nejde, neb se neví, které revolucionáře máš na mysli. Soudím, že ty správné - americké, odobřené a zaplacené USA. Né ty špatné revolucionáře, vyplynuvší jaksi zevnitř a z doby, jako Bolívar, Zapata, Jose Martí (abych neodcházel daleko od zadního dvorku USA).

0/0
7.8.2006 9:42

prorok.pravej

Komunisti vrazi vlastního národa

Fidel ;-€je především vrah vlastního národa,tolik zmařených životů,popravených vězněných,destrukce ekonomiky celé země,inteligence jako třídy a myšlení a charakteru.Komunisté ;-Omají na rukou krev především vlastních lidí všude na světě,Lenin,Stalin,Kim,Mao,všude kam šlápla noha bolševika tekla proudem krev vlastních.I kdyby zítra byli svobodné volby na Kubě,ta devastace je na generace.Stejně jako u nás.Kolik poprav by si za to Fidel zasloužil?!A přesto se najdou kreatury ,hlupáci a dementi,kteří z pohodlíčka a smrádečku svého vegetu obdivují diktátora vraha Kubánců-Fidela C.Co s těmito nekonečnými pablby8-o?Zavřít je do Fidelova lochu na 30 let!

0/0
7.8.2006 8:41

Hans59

Re: Komunisti vrazi vlastního národa

Co jsou ti, co se pokusili x-krát zavraždit Castra?8-o Mimochodem, kapitalizmus má na svědomí nejmíň tolik mrtvých než komunizmus, nemluvě o udržování stámilionů až miliard v bídných poměrech přežívání. O cirkvi je možno mluvit, že má na svědomí jen státisíce a miliony proto, že v dobám její největší moci víc lidí nežilo. A to bez obhajoby komunizmu, jenom suchá fakta. Každý dosavadní režim žil z kve a olupování slabších skupín, vrstev, národů a států. Nejnovější křižácká výprava za ropou (za pohodlím západního světa)jenom pokračuje v olupování slabších skupín světa, včetně té krvavé stopy. Ostatní je jen politický propagační blábol ke zdůvodnění záminky. A je škoda, že se k němu někdo dobrovolně přidává. Zrovna jako k podporování komunistických praxí na základě hezkých idejí. Nic nového pod sluncem, jenom blbost na své vyšší úrovni.

0/0
7.8.2006 9:33

prorok.pravej

Bolševická blbost

Srovnáváš nesrovnatelné.Západní demokracie se svobodnými volbami je nedokonalá ,jako my všichni,ale srovnávat ji s kultem osobnosti a s diktátorem,který rozhoduje o všem a o všech a žádný génius to rozhodně není spíš naopak:-/ je snad příliš i na blba tvého formátu.Komunismus ;-€přesvědčivě vede v počtu mrtvých,především vlastních a ani fašismus mu nesahá po kotníky,natož církev soudruhu.Ta se během vývoje reformovala a je dnes velmi užitečná ,to se o komunistechnikde říci nedá-škodí vraždí stále všude kde se objeví!Ekonomika světa je propojená stejně jako lidí a zájmy se střetávají.To,že je kapitalismus úspěšnější bohatstvím i kvalitou života je jasné,utíká se vždy ze sockomunismu do kapitalismu,pokud tobě ne magore,fič do jakého-koli bolševického ráje a žij tam.Stopnu ti jak rychle budeš zpět!

0/0
7.8.2006 10:04

Richard I. Lví srdce

Fidel Castro

Fidel Castro se nedožije soudu za své zločiny. Škoda.

:-)

0/0
7.8.2006 8:07

Hans59

Re: Fidel Castro

Zejména jeho zločinem bylo, že se pokusil o vytvoření jiné společnosti, než je jedině tá správná podle otrokářů a majitelů světa, a že se mu to zčásti povedlo a zkracoval tím dovolenou magnátu o půl dne a obral je o jeden doušek chlastů navíc a o jedno číslo s děvkou. A mohl nakazit další. Jiná věc je, že v neustále obraně před majiteli prostředků musel používat omezující opatření. Neb co je normální u pána na dvorku, je pohoršující u kmána na dvorečku, ba i v mysli.

0/0
7.8.2006 9:52

Lucius_Malfoy

Vypadá to,

že démoni se už nemohli dočkat a začali zrůdu žrát zaživa ... Doufejme, že jim dlouho vydrží čerstvý, aby si za své skutky dostatečně užil ještě živý ...

0/0
7.8.2006 7:59

Richard I. Lví srdce

Historie se opakuje

Castro je HIV pozitivní jako Arafat.

:-)

0/0
7.8.2006 6:51

prafotr Morava

›››››››››››› ™

A americký hyeny už větří další kořist. Smrt USA.

0/0
7.8.2006 6:18

Tomáš_Vrbík

-

Evropská uhnije přeje vůdci Castrovi brzké uzdravení....

0/0
6.8.2006 19:49

Hrdý Budžes

Re: -

A priklada bezovy klik a stribrnou kulku. :)))

0/0
6.8.2006 20:03

Richard I. Lví srdce

Kubánci nevědí, zda Fidel žije

Klid v ulicích, ale pochybnosti pod povrchem. Tak vypadá Kuba poté, co téměř osmdesátiletý prezident Fidel Castro v pondělí po operaci střev dočasně předal pravomoci svému pětasedmdesátiletému bratrovi Raúlovi. Ten ale zatím nevystoupil na veřejnosti.

"Proč ještě nevystoupil Raúl s projevem? To je to, co je třeba. Ten klid je děsivý," řekl havanský poslíček, který si nepřál být jmenován.

;-D

0/0
6.8.2006 19:11

opportunity

Kubu čeká převrat

pak kupónová privatizace, tunelování bank,... a ještě budou na Fidela vzpomínat ;-D

0/0
6.8.2006 18:23

moebius

Re: Kubu čeká převrat

kuponová privatizace čeho? těch velbloudích autobusů? Banka? Na Kubě mají banky? To je přeci imperialistická instituce.

Na Kubě to bude probíhat hodně odlišně, hlavně k vůli blízkosti USA, ty se budou hodně i finančně angažovat. Pravděpodobně pomůžou Kubánců, mnohem víc než nám pomohli skrblíci z Francie a Německa. A pak se na Kubu vrátí milion emigrantů a ti prostě začnou od nuly, žádné tunelování, žádná privatizace.

0/0
6.8.2006 18:40

opportunity

Re: Re: Kubu čeká převrat

Nejdříve za pár šupů skoupí pozemky, hlavně ty su pláží, a pod cenou přilehlé hotely...

0/0
6.8.2006 18:45

Hrdý Budžes

Re: Re: Re: Kubu čeká převrat

A pak ty hotely strhnou, matros prodaji na stavbu veprinu a konecne tam postavi neco jako turisticky prumysl. :))

0/0
6.8.2006 19:08

moebius

svobodu Kubě

Pokládáme za samozřejmé pravdy, že všichni lidé jsou stvořeni sobě rovni a jsou nadáni jistými nezcizitelnými právy, mezi něž patří právo na život, svobodu a budování osobního štěstí. Že k zajištění těchto práv se ustavují mezi lidmi vlády, odvozující svou oprávněnou moc ze souhlasu těch, jimž vládnou. Že kdykoli počne být některá vláda těmto cílům na překážku, má lid právo ji změnit nebo zrušit a ustavit vládu novou, která by byla založena na takových zásadách a měla svou pravomoc upravenou takovým způsobem, jak uzná lid za vhodné pro zajištění své bezpečnosti a svého štěstí.

Deklarace nezávislosti USA

Kromě Ramesse II. a Ludvíka XIV. žádný despota nevládl déle než Fidel Castro. Z Kuby, která byla průměrnou latinskoamerickou zemí, udělal skanzen středověku. Je načase otočit kolem historie do budoucnosti.

0/0
6.8.2006 18:12

Pilat

Re: svobodu Kubě

kezas a nevis ;-D co takhle britska kralovna? ta je na trunu podstatne dyl nez Fidel ;-)

0/0
6.8.2006 18:15

opportunity

Re: Re: svobodu Kubě

Píše ŽÁDNÝ DESPOTA... královna je jenom figurka ;-)

0/0
6.8.2006 18:18

moebius

Re: Re: svobodu Kubě

britská královna není despota. Možná že jsem ještě na pár vrahů a lidožroutů, kteří vládli dýl než Fidel, zapoměl. Přesto on má čestné místo mezi nimi.

0/0
6.8.2006 18:18

Pilat

Re: Re: Re: svobodu Kubě

uz jsi na te Kube byl? ;-)

0/0
6.8.2006 18:21

moebius

Re: Re: Re: Re: svobodu Kubě

vzhledem k tomu, že by mě zavřeli hned na letišti jako amerického špinona (Baseballová čepice s nápisem USA a tričko Freedom for Cuba), pojedu tam až Fidel natáhne bačkory.

0/0
6.8.2006 18:35

zpravodajec007

Re: Re: Re: svobodu Kubě

68 let panující Franta Procházka taky neměl k despotismu moc daleko. ;-)

0/0
6.8.2006 19:18

Pavel Sudoplatov

Skromná rada

Pokud by měl Fidel dostatek zdravého úsudku, mohl by provést zhruba následující: Pomalu začít režim uvolňovat a zakládat joint venture s firmami z EU, hlavně ze Španělska a Ruska. Takže jednoho krásného dne by na ostrov vtrhl s planoucíma očima a slintající držkou strýček Sam a zjistil by, že všechno už je rozparcelováno a rozděleno, podniky a hotely zprivatizovány. ;-D

0/0
6.8.2006 16:31

Pavel Sudoplatov

Re: Skromná rada

Pro případné chytráky: Rusko samozřejmě není členem EU.:-);-P

0/0
6.8.2006 16:32

moebius

Re: Skromná rada

ano, zprivatizovat Kubu na svůj účet. Teď se rozčiloval, že z něj časopis Forbes udělal dolarového miliardáře a on přitom, chudák, nemá nic než lásku ke Kubě. Takhle by tu lásku mohl alespoň trošku zpenežit, pár miliard schrábnout a pak dožít na výminku u svého přítele Hugo Chaveze.

0/0
6.8.2006 18:16

opportunity

Re: Re: Skromná rada

Nicméně s tou žádoucností strýčka Sama to vystihl ;-P

0/0
6.8.2006 18:19

moebius

Re: Re: Re: Skromná rada

už se těším, až bude na Kubu jezdit 20 milionů amerických turistů ročně. V kubánských obchodech si kubánci budou moci koupit takové věci jako mýdlo, cukr, pěna na holení a jiné naprosto luxusní a totálně nedostupné věci. Možná dokonce budou moci sednout do letadla a letět do Washingtonu, bez toho, aby na ně kubánští pohraničníci stříleli. A po opravených silnicí nebudou jezdit jen velbloudí autobusy, ale taky auta...

0/0
6.8.2006 18:47

Najdete na iDNES.cz