Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Změnil se Libanon v Káni galilejskou?

Nestává se v tomto světě často, aby premiér sotva čtyřmilionového státu odmítl návštěvu americké ministryně zahraničí, s níž se navíc ještě před několika dny společně usmíval do kamery. Nynější šéf libanonské vlády Fuád Siniura tak učinil. Respektive musel učinit.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

nicknamed

few remarks

pravdy a polopravdy:

kteří útoky trpí nejvíce - tedy s libanonskými šíity, nesmysl číslo jedna, to je skupina, která otevřeně podporuje hizbulláh, takže ti trpí zaslouženě. jestli někdo trpí bez viny, jsou to libanonští křesťané.

je docela zvláštní, že se pořád mluví o civilistech, skrývajících se na místě náletu. podle mých nemělkých znalostí blízkovýchodních reálií, je zřejmě, že hizbulláh nastrčil ty lidi dotoho baráku schválně. všichni tam museli vědět, že se bude vecnice bombardovat, všichni věděli, že pokud zůstanou, je pravděpodobné, že zemřou a najednou se tak stalo a hle, nevinní civilisté a izraelský přehmat.

 nneí těžké si představit několik přívrženců hizballáhu, kteří vzali své rodiny a šli do domu, kde při náletu riskovali život, pokud by se chtěli před nálety schovat, ne tam, kde všichni vědí o základně hizballáhu,ale běželi by do polí....

0/0
2.8.2006 12:48

bjerndi

Bohuzel to je presne tak jak je napsano ve clanku :(

0/0
31.7.2006 18:46

jajaja00

... při pohledu na mrtvé civilisty nemohou než solidarizovat s těmi....

A soudruzi z Hizballáhu mohou, prakticky denně, raketami a sebevražednými útoky izraelské civilisty vraždit ? To vám pisálku blbé nepřijde ? Ať si Arabové udělají pořádek mezi sebou a nebude muset zasahovat Izrael. Arabové - kdyssi civilizační špička, dnes opravdu z našeho pohledu zaostalá společnost. Co světu dávají ? Mimo ropy, o kterou se nezasloužili ? Terorismus. Nenávist k Západu, ale využívání jeho vyspělé techniky ap. Nejsem rasista, ale zde bych opravdu vraždil.

0/0
31.7.2006 18:36

repulsive

Re: ... při pohledu na mrtvé civilisty nemohou než solidarizovat s těmi....

Ostřelování Izraele Hisballahem a únos několika vojáků byl akt solidarity s palestinským obyvatelstvem v Gaze, po útocích izraelské armády, zatýkání představitelú palestinské samosprávy a únosu několika obyvatel z Gazy na území Izraele. Účelem mělo být otevření 2. fronty (na severu) a tím odlehčení útoků na západě.

Zdroj:

sdělovací prostředky,

http://video.google.com/videoplay?docid=-8182204992793198984

0/0
31.7.2006 18:47

jajaja00

Re: Re: ... při pohledu na mrtvé civilisty nemohou než solidarizovat s těmi....

Lze se podívat do dějěpisu a zjistit, zda bylo dřív vejce nebo slepice. V r. 1948 OSN přidělila určité území Izraeli a určité území palestincům pro vytvoření vlastních států. Palestinci do té doby vlastní svobodný stát neměli. Izrael souhlasil, Palestinci odmítli a stále vyvolávají násilí. Stačí si vzpomenout na jejich radostné křepčení po šíleném útoku arabů na "dvojčata" v USA.

0/0
31.7.2006 20:55

jajaja00

Obyvatelé nemají s Hizballáhem nic společného ?

A kdo tetdy ten Hizballáh je ? Kdo jej podporuje ? Proč jej "obyvatelé" nevyženou ? Protože prakticky KAŽDÝ Arab nenávidí Izrael. To způsobili Palestinci, když v r. 1948 odmítli území pro svůj nově vzniklý stát. Ať jdou do pr.., sv.ně arabské.

0/0
31.7.2006 18:19

Muslym

Až po zabití 4 pozorovatelů sebrali Libanonci konečně odvahu veřejně vyjádřit souhlas s Izraelcem zničením kanceláří OSN v Bejrutu.

A teď je třeba ještě zakročit proti slábnoucímu Hisballáčkovi...

0/0
31.7.2006 11:40

moebius

nazývejme věci pravými jmény

Mrtví v Káni jsou jistě pro izraelské vojenské plánovače "vedlejšími škodami", ale pro Hisballáh tím, o co se už tři týdny snaží. Nepouší civilisty z oblastí bojů, přistrkává je do míst, která budou pravděpodobně bombardována a vzývá Alláha, aby se konečně izraelci "netrefili" a bylo co nejvíc mrtvých. Včera se jim to konečně podařilo, pláč otců s mrtvolkami dětí v rukou je opravdu dojemný, ale je to propagandistická válka Goebblsova stylu.

Libannonská vláda jistě nepatřila k nejhorším v regionu a Libanon byl poměrně liberální země, což je možná víc než kdyby se pod maskou pseudodemokracie skrývala teokratická diktatura. Její problém je, že vládla tak Bejrútu a nejbližšímu okolí, jih země byl naprosto mimo její kontrolu a další její problém byl, že s tím nehodlala nic dělat. Teď sklízí plody téhle pštrosí politiky.

0/0
31.7.2006 10:22

inzinierbula

Re: nazývejme věci pravými jmény

Ba, ba. Hizbaláh je jako Paroubek a opačně (což jsem tvrdil ještě dříve, než to veřejně prohlásil pan Nečas). Umisťuje své rakety a další objekty, jež mohou být cílem izraelských útoků. do blízkosti škol, nemocnic a d alších civilních zařízení a vede tu nejzbabělejší válku, jakou si lze představit - využívá civilistů jako živých štítů a pak pokrytecky vykřikuje o izraelské agresi. A hloupí a omezení politici mu nadšeně přizvukují. Přesně. Libanon teď nese ovoce své politiky, s níž trpěl "cizí stát" (rozumněj Hizballáh, neboť to je stát ve státě) na svém území.

0/0
31.7.2006 10:38

radekkk

Re: Re: nazývejme věci pravými jmény

Mate naprostou pravdu!!! Odpalovaci rampy byly urcite i na mostech, letistich, ve vsech znicenych budovach v jiznim Libanonu i jiznim Bejrutu a dokonce i v sanitkach a kolonach uprchliku...

0/0
31.7.2006 15:24

fleret1

Re: Re: Re: nazývejme věci pravými jmény

nerikejte --- no vidite,co vsechno hizbollah stacil stihnout.

0/0
31.7.2006 16:04

Najdete na iDNES.cz