Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Jak jezdí policejní šéf do práce? 190 km/h

Je těsně po půl sedmé ráno. Po rychlostní silnici Karlovy Vary – Praha si to bezmála dvoustovkou uhání modrá Škoda Superb. Za volantem sedí policejní prezident Vladislav Husák. Nekompromisně předjíždí auta a po celou dobu jízdy jede nad limitem, který určuje nejvyšší povolenou rychlost.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Antari

Odstoupil?

0/0
4.8.2006 9:39

yaack

Banánová ČR

Jaktože ten člověk už neodstoupil?! Jsme jako na Balkáně. O čem je proboha diskuse? Policejní šéf jede autem jako prase. Nic víc, nic míň. Je to šéf policie, který porušuje zákony - skvělý vzor pro své podřízené a pro morálku obecně. Jak po takovém renonsu může tento člověk dále být ve funkci? Fakt je dál třeba něco řešit? Je tak málo jinejch lidí, co to můžou dělat místo něj? Tento případ je o politické kultuře země. Jestli ten člověk neodejde, tak je to tu už vážně k zblití.. Jde o vzkaz celému státu ve smyslu: mocní si mohou dělat co chtějí. Politici, soudci, státní zástupci, policajti, manažeři, učitelé, atd. - všichni se mohou chovat jak prasata tam, kde jim to jejich funkce a postavení dovolí. To je vzkaz pana Husáka, Paroubka, Bublana, Langera a jim podobných. Pánové Bublan a Paroubek - ale i opozice s Langerem včele - svými plytkými bagatelizujícími reakcemi jen prokázali, že to vše jsou vesměs okoralí politici patřící do banánových republik bez elementární politické kultury.

0/0
22.7.2006 12:13

Blanka z Bejrůtu

Pořád závidíte trabantisti ?

;-)

0/0
22.7.2006 11:06

dislektik

já taky včera jel 110 v 90

0/0
22.7.2006 10:50

maestrum

rychlost

Aby odstoupil z funkce je blbost. Ale ať ten pitomec alibisticky neprohlašuje, že odevzdá na 3 měsíce řidičák a dá peníze na charitu. Ať zaplatí jako jinej řidič, jestli to půjde švestkám nebo na charitu je téměř jedno, ale ať mu seberou řidičák na rok, jako by to udělali každému jinému.Ať si nehraje na vyjímku.

0/0
21.7.2006 18:30

Duck777

Re: rychlost

Já nevim jestli si tady někdo uvědomuje, že kohokoliv z nás někde na dílnici vyfotí nějakej novinář že frčí dvě kila, tak za to nemůže žádnej trest dostat! Pokud ho nečapne policajt, tak se nemusí postihu bát... Kam bychom se dostali, kdyby o postizích za přestupky rozhodovali novináři??? A řeší někdo rychlost těch dobrodruhů co Husáka sledovali? Ve 130 km/h by ho mohli těžko vyfotit jak jede 190... Taky je nikdo netrestá a je to normální!!! Nechytila Tě policie? Měl jsi kliku... Husák se potrestal ačkoliv nemusel přátelé...

0/0
22.7.2006 10:26

joska01

Re: Re: rychlost

jenže on se k tomu přiznal a to jako důkaz pro postih stačí;-)

0/0
23.7.2006 13:30

maestrum

Re: Re: rychlost

To je sice pravda,jenže Husákovi jako šéfovi všech švestek, si nedovolí dát žádnej z podřízených pokutu a nedovolí, aby to vyplavalo na veřejnost. Novinářů se naprosto zastávám, protože chtěli dokázat, že ten, kdo šéfuje všem, kdo nás kontoroluje, by měl jít naopak příkladem ostatním a jít podle toho příkladem, i co se týče stejného postižení.

0/0
24.7.2006 8:21

parohubek

Tady vůbec nejde o to,

jakou zaplatil, nebo měl zaplatit pokutu. Jak se má teď cítit řidič, kterému podřízení pana Husáka dají pokutu 5000 za 57Km/h v obci? Policejní šéf, který opakovaně porušuje zákony by měl jít do prdele!

0/0
21.7.2006 16:09

Blanka z Bejrůtu

Ta co trabantisti, závidíte, závidíte ?

:-P

0/0
21.7.2006 12:25

tonicekXXL

Vždyť o nic nejde

Husák dá 10 000 na charitu,.Bublan dá Husákovi mimořádnou odměnu 20 000 za to,že přijel včas do práce a jede se dál!

0/0
21.7.2006 12:22

Ruger

Až uděláte nějaký přestupek, navrhněte zasahujícímu dopravákovi, a´t Vám nedává pokutu a body.

:-Dpřece stačí dát si rande s oslem Bublanem, chalpsky si o tom popovídat, řidičák hodit na pár týdnů do šuplíku(tak dlouho jak sami uznáte za vhodné), a na závěr něco poslat na charitu....

Když už jsme u toho - ad absurdum, pan policejní řeitel by asi měl (pokud by ctil zákon) sám sebe naprášit a zajistit tak standardní potrestání.. 

0/0
21.7.2006 10:18

2Mac7

Re: Až uděláte nějaký přestupek, navrhněte zasahujícímu dopravákovi, a´t Vám nedává pokutu a body.

ad absurdum - sám sebe naprášit , pokud by ctil zákon, který zákon to přikazuje ? ;-) Podle mého názoru by měl odstoupit , toť vše .

0/0
21.7.2006 10:26

Ig-n-or

Re: Až uděláte nějaký přestupek, navrhněte zasahujícímu dopravákovi, a´t Vám nedává pokutu a body.

budou redaktoři aspoň tolik solventní jako Husák, aby odevzdali část

svého zisku na charitu a zbavili se na čtvrt roku řidičáku? Ano?

Samozřejmě že NE! Jsou to mnohem větší barbaři co si nevidí do huby... Je zbytečné číst tková média, která káží vodu a pijí víno!!!!!!!!!  8-o;-€;-ORv

0/0
21.7.2006 12:57

Ruger

Ještě tam prosím Tě napiš REPUBLIKU SI ROZVRACET NEDÁME a CHCI KLID PRO NAŠI PRÁCI!

0/0
21.7.2006 14:05

Duck777

Re: Re: Až uděláte nějaký přestupek, navrhněte zasahujícímu dopravákovi, a´t Vám nedává pokutu a body.

Ignor, už jsem se začínal bát, že jsem tady jedinej, koho by ajímalo, jak to  bude s lítajícíma novinářema? Jsou to xyndlové a nic jinýho!!! By mě zajímalo kolik bodů by ztratili oni :-)

0/0
22.7.2006 10:33

wizzour

Re: Až uděláte nějaký přestupek, navrhněte zasahujícímu dopravákovi, a´t Vám nedává pokutu a body.

Jo to by udělal blbec. Chytrej si vezme do ruky foťák a bude tvrdit, že ve veřejném zájmu měří rychlost toho před sebou. ;-);-);-D!!!!!!

0/0
21.7.2006 20:38

Duck777

Re: Až uděláte nějaký přestupek, navrhněte zasahujícímu dopravákovi, a´t Vám nedává pokutu a body.

Jo, Ty když jedeš rychle, tak u první policejní hlídky zastavíš a napráskáš jim, že jsi jel před chvílí rychle a ať Ti dají flastr viď? Lidi nebuďte najednou všichni dokonalí!!! Všichni občas hamstnem na plyn... A občas dostanem flastr, to se stává, ale nedovolím si hodnotit takhle přísně ostatní, když vím, že sám nejsem dokonalej... Ovšem nechci tímto příspěvkem schvalovat rychlou jízdu, nebo zlehčovat její nebezpečí!!!!

0/0
22.7.2006 10:30

Ruger

Arogance moci.

Vzpomínám si, jak jsem byl před deseti lety na služební cestě v Anglii, měsíc, člověk měl trochu času začít sledovat reálie. Jednou věčer jsem se díval na zprávy - událostí toho dne a následujícího týdne byla následující příhoda - ministerský předseda byl vezen do práce  na 10 Downing Street. Když limuzína zastavily a ochrankář otevíral dveře, zjistil hlídkující  pochůzkář, že pan ministerský předseda nebyl  připoutaný- bez zaváhání mu vpálil pokutu.Ten zaplatil a večer měl potřebu omluvit se celému národu, že zákony se mají dodržovat, že je porušil z nepozornosti..bla,bla, bla...Dál s ním pak bylo vedeno přestupkové řízení (Byť neřídil, ale vlastní řidičské oprávnění) , policistu pochválil policejní president a zdůraznil , že v Británii není nikdo nad zákonem...Mám tedy oprávněný pocit, že co se týče Husáka, není důvod k hysterii, stačí když zaplatí pokutu jako kdokoliv jiný, přijde o papíry a za rok udělá znovu autoškolu. Jinak se to nemusí rozmazávat.

0/0
21.7.2006 10:09

Ruger

Nějaké "odevzám řidičák na 3 měsíce" a dám peníze na charitu- A´t jde do háje..

0/0
21.7.2006 10:10

Petr

Re: Arogance moci.

Naprosto přesně vyjádřeno.!!R^

0/0
21.7.2006 11:59

sam99xx

Jak to bylo

Včera večer po pár frťaněch vznikl skvělý námět na článek: Chytíme si Husáka

Je těsně po půl sedmé ráno. Po rychlostní silnici Karlovy Vary – Praha si to bezmála dvoustovkou uhání modrá Škoda Superb a my máme co dělat, abychom se jí drželi. U Unhoště se nám ztratila ve spleti úzkých uliček, prostě nemáme zkušenosti, abychom takový terén zvládli.

Druhý den to zkoušíme znovu. Tentokrát jsme si trasu natrénovali, přesto opět máme co dělat, abychom za Unhoští vybrali zatáčky a nesejmuli některého z účastníků provozu. Už si nás všiml. Vytáhl zbraň nebo ne? Franto raději to otoč, pro článek už toho máme dost a v gatích mám taky víc než bych chtěl...

Ještě že nikde nestáli policajti, dostali bychom aspoň 12 bodů a museli bychom za dalšími úředníky už jen utíkat...

0/0
21.7.2006 7:32

maca29

Fšeci tady řvete vo odstoupení...

Husák měl jenom říct, že porušil debilní zákon a že lituje toho, že takovej pasqil byl přijatej.

Nemá smysl psát do diskusí, jak je ten zákon špatnej a potom volat po vodstoupení nejvyššího policajta, že ho sám nedodržuje. Prostě by to chtělo na rovinu říct, ano, schválili sme pasqil, a máme z něj bžundu fšichni...

0/0
20.7.2006 23:45

xempth

Re: Fšeci tady řvete vo odstoupení...

Spíš to co jste napsal je pasqil. Lidi spíš sere to, že musí dodržovat tupý zákony, který jim servírujou lidi, který ty zákony buď dodržovat nemusí, anebo když je poruší, tak se jim stejně nic nestane. Viva la revolucion.

0/0
21.7.2006 9:17

Rimr

dost bolo Husáka

Husák by měl rezignovat na všechny funkce, je to jasný důkaz ignorace mocipánů. Prostě signál: všichni jsou si rovni ale někteří jsou rovnější. Z jeho strany je to selhání neomluvitelné. Neměl by kázat vodu a pít víno. Co je to řidičák na 3 měsíce - nic. Dostane řidiče, kterého budeme platit všichni. Co je to 10 tisíc? Nic. Kdyby byl formát dal by 100. Tak je to pouze prázdné gesto, kde se vlk nažere a ovce zůstrane celá.  Redaktoři i-Dnesu bravo, teď si počíhejte na Šimonovského.  

0/0
20.7.2006 22:37

wwwand

Pognosa

Po nějakém čase bude na našich silnicích klid. Řidiči budou jezdit ukázněně, tak jak se dle vyhlášky má. A když už se v takovém silničním ráji potkáte s neukázněným, ostatní ohožujícím pirátem, nebudete muset ani volat policii. Protože tak budou jezdit právě pouze policisté, poslanci a senátoři... Prostě ti mimo zákon... Tedy přesněji lidé nad zákonem.

0/0
20.7.2006 22:07

Bierkhoff

policejní prezident

jsem policista. Nechci p.Husáka omlouvat ... jsem pro to, aby s ním bylo zahájeno správní řízení ... jsem pro to, aby bylo zahájeno správní řízení s řidičem auta novinářů ... děkuji p. Husákovi, že se k přestupkm přiznal a nesnažil se jen nesmyslně zapírat, tak jako jsme tomu v poslední době čím dál tím víc svědkem - viz p. Čermák

0/0
20.7.2006 21:47

liason

Re: policejní prezident

Já s tebou souhlasím, ale ty novináře si neplatím jako vás policisty ze svých daní. Takže pan policejní ředitel bude muset ještě něco přihodit, třeba křeslo nebo židly....

0/0
20.7.2006 21:50

liason

Re: Re: policejní prezident

sorry, židli samozřejmě, malá chybka

0/0
20.7.2006 21:50

Duck777

Re: Re: policejní prezident

Hochu,když Tě někdo ve dvou kilech smázne, tak se asi nebudeš ptát jestli to byl policajt kterýho si platíš jak říkáš, anebo novinář, kterej Tě jen krmil svýma kecama... Prostě budeš mrtvej :-)

0/0
22.7.2006 10:39

Duck777

Re: policejní prezident

Tak nevímjak dlouho sloužíš, ale co jsi napsal je ptákovina nejvyšího kalibru. Aby podklady pro správní řízení podávali novináři a ne policie... To snad nemyslíš vážně? To bysme to dopracovali kemorýde :-)

0/0
22.7.2006 10:38

Kolchi

Lidi, pochopte uz konecne:

je potreba konecne udelat revoluci, a to rozhodne ne sametovou. Prospela by mala defenestrace. Kdyz to umeli predkove, tak proc to sakra neumite Vy?

0/0
20.7.2006 18:39

tonicekXXL

Re: Lidi, pochopte uz konecne:

myslíš místo klíčů hole?

0/0
20.7.2006 21:52

samotm

A co ti novináři?

A co ti novináři, co jeli za ním? Ty asi se určitě nedopustili všech přestupků jako on. Takže bejt jima, tak bych držel hubu!

0/0
20.7.2006 18:14

ddo

Re: A co ti novináři?

Článek je o tom, že policejní prezident má být sám vzorem v dodržování předpisů. Člověk, jehož úkolem je dbát na dodržování zákonů a předpisů na ně sám kašle? Leda nějaký mocipán, protože ve zdravé demokracii něco takového nepřipadá v úvahu.

0/0
20.7.2006 18:23

231

Re: A co ti novináři?

Policije si na svého prezidenta asi nedošlápne a nikdo jiný (podle Vaší teorie)nemůže. Znamená to, že si tedy policejní prezident může na silnici de facto dělat co chce?

0/0
20.7.2006 19:48

Beranal

Re: A co ti novináři?

:-D:-D Koukám ty jseš skutečný myslitel, to je argumentace, zřejmě někde studuješ na pomocné škole pomocníků  Veřejné bezpečnosti.

0/0
20.7.2006 19:51

Černý lord

190 km/h

Ten s náma všema pěkně vydrbal. Řidičák sice odevzdal, ale pilotní průkaz na auto si nechal. Jen není vidět z těch fotek, jestli se chystá ke startu nebo zrovna přistává. ;-D;-D

0/0
20.7.2006 17:47

milvot

Nechce někdo

spočítak kolik musel jezdit dřív, když teď těch 40 km jezdí o čtvrt hodiny dýl? Já tomu číslu nějak nemůžu uvěřit. Sám jezdím každý den do práce 45 km a jezdím to tak o 3-5 minut dýl něž před 1.7.8-o8-o8-o

0/0
20.7.2006 17:08

danesb

0/0
20.7.2006 15:55

mikhail

Re: Rovnější Husák

Mno, zajimavej clanek, ovsem jisty je ze ho nemerila policie, ale nektery z (obvykle) pofidernich clenu idnes, takze se zklidnete ... kdyby ho zastavili policajti a nic by se nedelo, to je duvod ke vzteku, ale takhle to beru jako slusny gesto ... moh rict ze to neni pravda a nikdo by mu to nedokazal ...R^

0/0
20.7.2006 16:50

Babul

Pan Husák

spěchal do Austrálie. Ale letěl příliš nízko.

0/0
20.7.2006 14:59

kenpa

Ukázal, že má rovnou páteř

Tak po přečtení informace, že se pan Husák vzdá 10.000Kč a na 3 měsíce řidičáku a po veřejné omluvě, musím říct, že aspoň někdo, kdo ukázal, jak to má být. Důležité je aby

1)opravdu neřídil, když se vzdal řidičáku

2)aby to již nedělal

O tom, že má opravdu předat ty peníze nadaci, nemluvím, beru to jako samozřejmost ;-)

V každém případě uznávám, že má aspoň čest (jinak ho zase tolik neznám, jde mi jen o tento případ).

0/0
20.7.2006 14:10

Madhouse

Re: Ukázal, že má rovnou páteř

O jaký rovný páteři mluvíš, Je to hajz* a tyhle gesta jsou na ho*no.

0/0
20.7.2006 14:22

Sunny29

Re: Ukázal, že má rovnou páteř

Tomuhle se dá říct, že má rovnou páteř? Je to hnus, měl okamžitě odejít. Teď si nechá vozit tři měsíce zadek řidičem, a co je pro něj 10:000??????;-€

0/0
20.7.2006 14:39

Pjotr_Pjotrovic

Re: Re: Ukázal, že má rovnou páteř

Tak tak. Kdyby byl kadr, tak si nadeli vetsi trest, nez by mu hrozil normalne.

BTW: nejhorsi na tom je, ze takhle nejezdil do prace asi jen ten den, kdy ho iDnes pristihla. :-(

0/0
20.7.2006 15:01

Ig-n-or

Re: Re: Re: Ukázal, že má rovnou páteř

a nebo naopak... tak jak je to běžný... novináři jsou mu za patama od začátku a čekají na příležitost... až udělá nějaký přehmat... Myslíš že se jezdí jen tak na blint a zrovna jim dycinky každý skočí na špek v momentě kdy tam ten novinář stojí s foťákem? Ruku na srdce, takhle by ses jako novinář neuživil :-D

0/0
20.7.2006 15:11

Pjotr_Pjotrovic

Re: Re: Re: Re: Ukázal, že má rovnou páteř

Predpokladam, ze to bylo na udani. Nicmene, pokud jel rychle jen dnes, tak mel asi duvod. Pokud mel duvod, neni problem ho rict (pokud to nebyla malichernost nebo statni tajemstvi). Duvod sveho jednani nevysvetlil, takze se otevira prostor pro spekulace a obvinovani. Husak je ale porad verejny cinitel, ktery ma jit prikladem ostatnim policistum a predevsim ostatnim lidem.

0/0
20.7.2006 15:17

Ig-n-or

Re: Re: Re: Re: Re: Ukázal, že má rovnou páteř

Budiž, na udání je to docela možné... ale zkus tak rychle zareagovat, aby jsi ho ještě někde chytil, když to valí dvoustovkou... :-/

Co se týká chození příkladem - to bych viděl zásadnější problém v politicích... ti rozhodují... (a tunelují, a kradou, a utrácí atd... dobrý příklad pro národ). Husák je jen loutka a jejich nástroj...

Šlo mi ale hlavně o to, že někdo tvrdí jedním dechem, že je to veřejný činitel tak se má chovat, a hned na to že měl pykat jako jakákoliv jiná soukromá osoba, protože nebyl v práci ale teprve na cestě do práce... Prostě logika některých přispěvatelů mi uniká, a doufám že nejsem sám, protože pak bych byl asi blázen sám ;-D

0/0
20.7.2006 15:31

Najdete na iDNES.cz