Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Zavahrí: Atentátníky z Londýna vycvičila Al-Kajda

Druhý muž Al-Kajdy Ajmán Zavahrí na nově zveřejněné videonahrávce řekl, že dva z londýnských útočníků vycvičila právě nejznámější teroristická síť. V britské metropoli přesně před rokem zemřelo 52 lidí.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Richard I. Lví srdce

Proč předtím muslimové lhali...

...a tvrdili, že zaútočili spontánně nespokojení Britové bez spojení na žádnou teroristickou organizaci?  ;-D

0/0
8.7.2006 18:38

Akis

:

Když můžete Ajmán Zavahrí psát česky, proč píšete Shehzad Tanweer? Takže příště buď Al-Queda, nebo Al-Kajdá a Shehzad Tanweer, nebo Šezád Tanvír. Pět let novinařiny nestačí?

0/0
8.7.2006 1:00

fleret1

Re: :

rekl bych ze je to jedno

0/0
9.7.2006 0:17

estonia

Ani v Me(k)ce nejsou

pravoslavné a katolické stavby. Tak co chtějí tady v Evropě???8-o8-o8-o

0/0
8.7.2006 0:56

Thyronx1

A ted si povazte...

A ted si povazte kolik "utiskovanych" muslimu zije ve Francii a Nemecku,Holandsku, ....... ti lide na rozdil od muslimu v USA nejsou rovnopravni s "domorodci". Az se ta sila zorganizuje, Evropa na ne a na "(a)socialni" Unii zajde. Tady nejde o prava muslimu nosit jejich habity, ale i stejny narok na vzdelani a praci jako Nemci a Francouzi. A to bude trvat generace. Tady je jen jeden z prikladu ze demokracie v Evrope proste neexistuje. Vzdyt i Vy Cesi nemate narok pracovat a zit kdekoliv v Unii.

0/0
8.7.2006 0:42

estonia

Re: A ted si povazte...

A hlavně bosenští Muslimové... Nejvíce utiskovaný "národ" na světě.;-D;-P:-P. Přes 500 let bojovali za svojí pravdu a místo v Bosně...;-P:-P;-D... Pátá kolona, spolu s Albánci... Islám může být v Evropě, ale jako druhořadé náboženství;-P

0/0
8.7.2006 0:55

estonia

Dějiny Bosny od 10. století až dodnes

V 10. století se Srbsko rozdělovalo na tři části. Na Rašku (cca dnešní Srbsko), Zetu (cca dnešní Černá Hora) a Bosnu(cca dnešní Bosna). V 15. století byl celý Balkán dobyt Osman(i?)y (Turky), největší samostatnost si zachovali Srbové žijící v Zetě (přímoří bylo dobyto). V pohořích Zety žil rod Crnojevićů. V té době se okleštěné Zetě začalo říkat Crna Gora(Černá Hora). Už od 12. století se Srbové žijíci v Bosně střetávali s Chorvaty a dostávali se s nimi do konfliktů(územních a náboženských, které s různou intenzitou přetrvávají dodnes), od 14. století též s islamskými Turky(Osmany). Protože Bosna byla (a je) na pomezí Srbska a Chorvatska uchytilo se v Bosně nejen pravoslaví, ale i katolictví a bogomilství.

0/0
8.7.2006 0:35

estonia

Re: Dějiny Bosny od 10. století až dodnes

 To byl hlavní důvod proč v Srbské zemi Bosna se uchytil Islám. Řada Srbů, ale i Chorvatů, žijicích hlavně v Bosně podlehlo nebývalému teroru Muslimů. Muslimský teror byl všude. I ve Valašsku(Rumunsko), Bulharsku, Řecku a Chorvatsku(s Turky se střetly i jiné národy – Arabové, Rusové, Gruzinci, Armeni, Madaři, Rakušáci atd). Protože v Osmanské říši bylo privilegované náboženství Islám, žije dnes cca 220 000 Muslimů v Srbsku(jsou to Srbové islámské víry). V Bulhrsku žije cca 800 000 Turků, což je10% tamní populace. Ale hlavně se Islám uchytil v Bosně. Nejednotná a nábožensky roztříštěná Bosna byla „sen“ pro Turky. Řada Srbů, ale i Chorvatů podlehla nedobrovolně, po nebývalem, krvavém a krůtem tlaku zlovůli Islamistů.

0/0
8.7.2006 0:36

estonia

Re: Re: Dějiny Bosny od 10. století až dodnes

 Řada Srbů a Chorvatů si museli změnit svá jména(museli je poturčit). Proto dnes existují jména: Alija Izetbegović, Fikret Abdić a pod. Jsou to uměle vytvořená jména, nedobrovolně přijatá. V Srbsku(novodobém) je řada katolických a islámských staveb, ačkoliv jsou Srbové pravoslávci. Řada Srbů má italská a arabská jména, ačkoliv jsou to slované. Kupříkladu v Saudské Arábii a v Itálii situace není obdobná (tedy, žádné pravoslavné staby a slovanská jména). Roku 1878 si Srbsko definitivně vybojovalo samostatnost (bylo menší než dnes). V tý době žilo v Bosně zhruba 44 % Srbů(pravoslávců), 34 %  muslimů a 21 % Chorvatů. V Bosně nežilo ani procento Němců (Rakušanů), přesto roku 1878 Rakousko-Uhersko okupovalo Bosnu. Roku 1908 Rakousko anexovalo(násilně a nedobrovolně připojilo) Bosnu. Roku 1914 srbský „nacionalista“(já bych spíš uvedl bojovník za svobodu, ale „objektivní historie“ ho nazývá nacionalistou) Gavrilo Princip zastřelil Franze Ferdinanda.

0/0
8.7.2006 0:45

estonia

Re: Re: Re: Dějiny Bosny od 10. století až dodnes

 Srbsko v 1. válce vyšlo vítězně a tak se Bosna připojila ke království Srbů, Chorvatů a Slovinců(od roku 1929- Jugoslavie). Před druhou světovou válkou byl počet obyvatel v Bosně stejný, tedy 44 % Srbů, 34 % muslimů a 21 % Chorvatů. Druhá světová válka byla pro Srby velice ztrátovou válkou. Po krvavých útocích, barbarském chování Chorvatu, Němcu, ale i četniků(protikomunisticky a prokrálovsky orientovaní Srbové, kteří bojovali i mezi sebou. Tedy byly různé skupiny Četniků) se počet obyvatel v Bosně otočil. Díky válečnému a i přirozenímu úbytku Srbu a visoké natalitě(tak příznačné pro všechny muslimské národy) je dnes v bosně cca 43 % bos. Muslimů, 34 % Srbů a 17 % Chorvatů (zbytek jsou „Jugoslávci“ a lidé, kteří se nechtějí vyjádřit-ovšem též Bosňané).

Srebrenica, ale jiná místa, kde docházelo k úkrutným zločinům v novodobé i starší historii, byla páchaná lidmi, kteří by  byli schopni udělat to samé svému národu.

0/0
8.7.2006 0:48

estonia

Re: Re: Re: Re: Dějiny Bosny od 10. století až dodnes

 To znamená, že bosenští Srbové(a Srbové ze Srbska a v tý době „loajální“ Černohorci), Chorvati(z Chorvatska i Bosny) a bosensští Muslimové, cca 2000 Poláku, cca 500 Řeků, cca 1000 Rusů a pár tisíc Muslimů z Arabskýho světa(dodnes neurčený počet) a menší počet(desítky) jiných národností(Němci) by byli schopní páchat stejné zločiny na svém národu.

Komu připadne Bosna, bohužel nerozhodnou historická fakta, ale moc.

Čerpáno z Dějin Jihoslovanských Zemí (Miroslav Šesták, Miroslav Tejchman, Lubomíra Havlíková, Ladislav Hladký, Jan Pelikán).:-P;-D:-P

0/0
8.7.2006 0:50

Muslym

Co do mozku a formulací není mezi Zavahrím a Paroubkem rozdíl. Zavahrí pouze neobdivuje Vítězný únor. Pryč s oběma.

0/0
7.7.2006 23:32

Najdete na iDNES.cz