Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Nezvladatelných a agresivních dětí přibývá

Mezi dětmi přibývá agresivity, myslí si téměř tři čtvrtiny dotázaných v čerstvém průzkumu agentury Median pro MF DNES. Potvrzují to i vedoucí letních táborů. Více práce než s vymýšlením her mají se zajištěním, aby si malí neposedové mezi sebou neubližovali.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

martička od lesa

dětičky

Od malinka je třeba dětem se věnovat.Která z vás přečte dětem pohádku-s dobrým koncem?Děti se posadí k telce,protože dospělí nemají čas,no a tam jsou ty nevhodné pořady o kterých píšete.Ruku na srdce-v pravý čas někdy neškodí dát na prdýlku,být důrazný a vědět,že své děti vychováváme především doma,uděláme si na ně čas a potom nás plno událostí nezaskočí.:-);-)

0/0
9.7.2006 18:03

tonicekXXL

Re: Tohle jsou kecy jak z padesátej let

tenkrát taky soudruzi tvrdili že děti vychová nejlépe Pionýrská organizace.Svět jde prostě dopředu svým vývojem tak se s tím smiřte.Úcta ke starším co to prosím vás je?Majetek když není můj?Rozflákat ať každý vidí jaký jsem king.Jen si ty své hodné dětičky opatrujte.

0/0
9.7.2006 18:26

miciangora

Re: Re: Tohle jsou kecy jak z padesátej let

co to tady kecáš, nevíš vůbec o čem mluvíš  - já v těch letech vyrostla a moje děti vyrostli v sedmdesátých letech a žádný komunisti z nás nejsou a ani z mých dětí- po bratrské návštěvě vojsk sssr  to ani nebylo možný.Lidi se prostě rodili, vyrůstali měli děti, vychovávali je..a je to dobře, protože jínak bys tu nebyl ani ty. Vůbec-kolik ti vlastně je? Mně připadá, žeš o těch letech popuze četl v bulvárním tisku.

0/0
9.7.2006 18:47

tonicekXXL

Re: Re: Re: Tohle jsou kecy jak z padesátej let

takže je mi 60 v mládí jsem býval řekněme darebák.Chodili jsme na jablka na  hrušky a jiné pochutiny.Nikdy  jsme ale nic nerozbili kvůli tomu protože to nešlo  ukrást.V tom je  ten rozdíl generací.My  když jsme potřebovali  vybít energii rozdali jsme si to s partou od vedle.Dnešní dětičky jsou v podstatě zbabělci a tak se vyřádí na důchodcích nebo na tramvajové zastávce která se nemůže bránit

0/0
9.7.2006 19:08

miciangora

Re: Re: Re: Re: Tohle jsou kecy jak z padesátej let

já bych neřekla, že je to tak hrozný..dost dětí znám(učím angličtinu) a celkem to jde, i v té tramvaji mě pustí sednou a když ne-tak je - velmi slušně a korektně - zvednu.Ti grázlové jsou akorát nějak víc vidět.Já jsem v tvých letech, bývala jsem taková obč. holka - akorát jsem se neprala (vždycky jsem to ukecala). Ne každý dítě má náturu na rvačky - a to ani teď ne. Fakt je, že jsme měli větší dozor.Dřív žily rodiny pohromadě - byť v různých obydlích, ale pravidelně byli ve styku a věděly o sobě.Sousedi a jejich děti se dobře znali - dneska ani pořádně nevíš, kdo bydlí vedle tebe na patře. Víš, když si věděl, že pokud něco provedeš tak to místní drbklub donese rodičům ještě před tím, než dorazíš domů a ve dvěřích tě uvítá pádná ruka otcova - tak si setsakra rozmyslíš, jestli něco provedeš nebo ne. Možná, že je to ten pocit odcizení a nejistoty, co vede děti k násilí.

0/0
9.7.2006 20:14

tonicekXXL

Re: Re: Re: Re: Re: Tohle jsou kecy jak z padesátej let

Kecy a nic jinýho.Kdy už si konečně vy rádoby humanisti uvědomíte,že  přísloví "Na hrubý pytel hrubá záplata" platí tisíce let?

0/0
9.7.2006 20:22

miciangora

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Tohle jsou kecy jak z padesátej let

anebo ukázat i jiné možnosti...ne každej je hrubej a když děti učíš, že nejsnadnější cesta jak něčeho dosáhnout je násilí, pak z nich budou násilníci.

0/0
9.7.2006 21:06

tonicekXXL

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Tohle jsou kecy jak z padesátej let

takže dětičkám co ve 12 letech vražděj budeme vyprávět že pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.Hlavně aby Vás nikdy nenavštívili.

0/0
9.7.2006 21:15

miciangora

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Tohle jsou kecy jak z padesátej let

ty děti do těch dvanácti někde vyrůstali a někdo je vychovával - tedy respektive nevychovával. Ale ne všechny děti vraždí..je nutný ukázat jim cestu...jaký mají možnosti, co mají na výběr, poučit je o příčinách a následku, samozřejmě, že jsou děti, které jsou nějak narušené, ale většina dětí ne...když budeš přistupovat ke každýmu dítěti jako k potencionálnímu kriminálníkovi, tak jím bude.

0/0
9.7.2006 21:24

tonicekXXL

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Tohle jsou kecy jak z padesátej let

co takhle nějakou pohádku na dobrou noc?

0/0
9.7.2006 21:33

miciangora

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Tohle jsou kecy jak z padesátej let

hele, to fakt záleží na přístupu ke každýmu. Voni prostě zkoušej kam až můžou a ty jim prostě ukážeš co je možný a co už ne a proč.Pro ně je to určitý druh jistoty, mají se čím řídit a čeho držet, je to taky strach a nejistota, co v nich vyvolává agresivitu.Většina dětí je fakt slušná a je na tobě, co chceš a co nechceš vidět.CHodím o francouzské holi a mám ztp, když chci, aby mě někdo - mladík  kupř. pustil sednout , tak mu řeknu."Prosím, byl byste tak moc laskav a pustil mě sednout?" Nikdy to nikdo neodmítl. A pak mu řeknu:"Mnohokrát vám děkuji, moc jste mi pomohl , jste strašně hodnej". Nedovedeš si představit, co tos nima udělá - a při tom je to kolikrát na první pohled grázl, kterýmu by ses radši vyhnul.

0/0
9.7.2006 21:45

maly33

Televize

S kamarády jsme se rozhodli, že po celé letošní prázdniny budeme nonstop monitorovat naše celoplošné TV stanice ČT1, ČT2, Nova a Prima. Chceme se zaměřit na skladbu vysílání a také na to, jak uvedené TV stanice zacházejí s násilím na televizní obrazovce.

Inspirovala nás internetová stránka www.rfilmy.info bojující proti násili v televizi a za zavedení televizního okruhu vhodného pro děti a osoby, kterým násilí vadí.

Uběhl týden prázdnin a my jsme zděšeni: V odpoledních hodinách, kdy se dívá hodně dětí jdou téměř samé pořady s návodnými záběry. To znamená, že je v záběru kamery ukázáno jak zabít člověka. Přitom pořad není ani vysílán v pozdějším vysílacím čase, ani označen jako mládeži nevhodný. Rozhodli jsme se, že na konci prázdnin uděláme podrobný soupis takových prohřešků a předáme jej RRTV a soudům. Neboť to, co u nás dělají privátní televize je opravdu společensky nebezpečné.

0/0
9.7.2006 16:04

maly33

Televize 2

Trochu nepříjemně nás překvapila i ČT. Hned v první prázdninový den odvysílala film Pošli to dál. V závěru tohoto filmu je před kamerou zavražden hlavní dětský hrdina. Čas vysílání: 16-18h a označení pořadu žádné. Domníváme se, že tohle by se veřejnopřávní televizi stát nemělo. Proč ČT nevysílá raději více pořadů s rodinným zaměřením. Když jsem byl kluk, bývala o prázdninách spousta seriálů právě pro nás. Vzpomínám si na TV film o husitském práčeti, které se propadlo časovou dírou do současnosti. Seriál o partě dětí z Vernova klubu, jak si udelali prázdniny na tajemném ostrově uprostřed jezera. Dobrodružný film dvou klucích, kteří v podzemní jeskyni objevili pramen potoka. Nebo sci-fi o chatě za městem u které v noci pristane UFO. Všechny tyto pořady vyzařovaly kamarádství. Pane Janečku, kdy je konečně uvidíme místo pořadů, kde na konci zabijí dítě nožem.

Tomáš Malý, Praha

0/0
9.7.2006 16:06

tonicekXXL

Re:Nevím jak vy

ale já si pamatuji filmy kde hrdinní sovětští vojáci stříleli zákeřné fašisty po tisícovkách.Nějak to to na mně žádné následky nezanechalo.Alespoň myslím.

0/0
9.7.2006 16:20

Jackdaw001

Re: Re:Nevím jak vy

R^

0/0
9.7.2006 16:27

maly33

Re: Re:Nevím jak vy

Tak se na to zeptej dětskýho psychiatra. Působení televize na děti je jeden z nejsilnějších faktorů vůbec.

Musíme se rozhodnout: Buď střílečky po celej den, a z dětí chladnokrevný zločince. Nebo střílečky jen pozdě večer a méně agresivní děti. Třetí možnost není.

0/0
9.7.2006 16:58

miciangora

Re: Re:Nevím jak vy

no filmů z války a z revoluce bylo dosti, ale zdaleka to nebylo tak drastický jako dnešní akční filmy, jinak bývala spousta pohádek českejch i cizích a fakt je, že o prázdninách tam byly dopoledne samé. dětské filmy. Jako -ať žijí duchové- a podobně. Dávali hodně veseloher, střelbu bys v dopoledních hodinách hledal marně. No ČT programově za moc nestála, ale programy pro děti byly celkem dobrý.

0/0
9.7.2006 17:07

tonicekXXL

Re: Televize

a to už nemluvím o to m co prováděl major Zeman a jeho parta.

0/0
9.7.2006 16:29

miciangora

Re: Re: Televize

viděls ten seriál vůbec? Žádný kung fu, rozstřílený lidi, vraždy v přímém přenosu apod. jsem tam neviděla- jo bylo to "politicky na výši" ale žádnej drasťák to nebyl a vysílalo se to v osm večer

0/0
9.7.2006 17:10

tonicekXXL

Re: Re: Re: Televize

tak jsi asi neviděla jak tam vykreslili bratry Mašíny.

0/0
9.7.2006 17:27

miciangora

Re: Re: Re: Re: Televize

to víš, že viděla, ale dávali to večer, ale neteklo tam zdaleka tolik krve, jako v běžnejch počítačovejch hrách pro děti

0/0
9.7.2006 17:44

tonicekXXL

Re: Re: Re: Re: Re: Televize

tak proč jim je kupuješ nebo snad maj děti vlastní konto?

0/0
9.7.2006 17:58

miciangora

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Televize

já už mám děti dospělý, ale občas mám příležitost vidět hry, které hrají děti tak od desíti let a můžu ti říct, že je to síla

0/0
9.7.2006 18:07

zpetak

Není se čemu divit.

Za chvíli nás mladí budou schazovat ze skály.Když si čtu některé (je jich většina) příspěvky na novinářských serverech, nestačím se divit.Jedna vulgarita za druhou.Těm, co to píší,chybí a asi chyběla pádná otcovská ruka.A tihle vulgární mladí mají vychovávat ve slušnosti svoje děti? Ha,ha.

0/0
9.7.2006 8:16

tonicekXXL

Smiřte se s tím,že je to prostě vývoj

když jsem byl malý chlapec a do tramvaje přistoupil někdo starší matka okamžitě řekla abych vstal.Když mně bylo 20 tak už jsem to nikdy neslyšel.Když mně bylo 40 a stará paní požádala obtloustlého hošíka aby ji pustil sednout tak jí jeho matka vynadala.Teď je mi 60 už vidím jak jak přijde mladý chlapec a celkem slušně mi řekne "Dědku koukej vstávat"

0/0
8.7.2006 17:53

dislektik

Re: Smiřte se s tím,že je to prostě vývoj

R^;-Di když bych se smát neměl ale to se nedá

0/0
8.7.2006 18:05

dislektik

no jo no taková je doba

Rv

0/0
8.7.2006 16:12

zuza0007

Re: no jo no taková je doba

a hlavně rodiče :-/

0/0
8.7.2006 17:33

dislektik

Re: Re: no jo no taková je doba

někdy jsou rodiče hnaní aby byly v práci místo s dětmi no hold musí vidělávat na život a pak jsou samozdřejmě rodiče kteří kašlou na děti,práci a atd.no tak to v životě je

0/0
8.7.2006 18:04

zuza0007

Re: Re: Re: no jo no taková je doba

moji rodiče taky museli být věčně v práci, protože taky napatřili zrovna mezi boháče, co já strávila času po školních družinách nebo jiných zájmových kroužcích, ale vždy mi dokázali nějak smysluplně zaplnit čas, abych se neflákala doma u pc nebo u TV a o to víc to pak vynahrazovali, když jsme byli spolu - což neznamená, že by svoji nepřítomnost kompenzovali nějakým rozmazlováním ;-)

0/0
8.7.2006 18:10

dislektik

Re: Re: Re: Re: no jo no taková je doba

když jsem byl mlád tak PC-TV doma nebyla ne že by TV nebyla v obchodě ale otec nesnášel ty komunistický kecy a v práci byl snad pořád měl totiš takzvané svobodné povolání a matka byla na vše sama.já to spíše vidím v tom že jako by tu špatnost a neschopnost vychovávat děti jako by se to dědilo mi to tak nějak příde.

0/0
8.7.2006 20:08

zuza0007

nejvíc

by zasloužili naflákat zadnici rodiče 95% z těch fakanů. R^:-PTi ostatní za to většinou opravdu nemohou - prostě se to někde zvrtlo.

0/0
8.7.2006 16:08

miciangora

Re: nejvíc

to máš teda pravdu..něškdy za to ty rodiče fakt nemůžou-je to prostě hra genů.

0/0
8.7.2006 16:11

tonicekXXL

Re: Re: nejvíc

Ty musíš mít teda děti.Vsadím se že žádné nepije,nekouří,nelže,nekrade,nezahýbá  prostě ideál.

0/0
8.7.2006 16:20

miciangora

Re: Re: Re: nejvíc

ten starší nepije a nekouří, (neboť je sportovec)ale zas je samá ženská - po tatínkovi, ten mladší kouří, ale jsou celkem v pohodě a živěj se poctivě, dělají práci, která je těší ..určitě nekradou..ale to já taky ne, jsou docela fajn lidi.

0/0
8.7.2006 16:26

tonicekXXL

Re: Re: Re: Re: nejvíc

ten druhý není po tatínkovy?S kým jsi ho měla?

0/0
8.7.2006 16:37

opportunity

Re: Re: Re: Re: Re: nejvíc

ten mladší je po mamince ... na chlapy...

0/0
8.7.2006 16:42

martička od lesa

Re: nejvíc

R^!!!!!!Pravda pravdoucí

0/0
9.7.2006 18:11

miciangora

taky je fakt,

že jsme měli d+ěti okolo dvacítky, takže jsme byli mladí a měli spoustu energie a  dost věcí jsme "nedomýšleli".Život byla legrace a uživalí jsme si to a naše děti s námi. Člověk po třicítce už vidí věci jinak, je taky starší a "zpracovatelnější". Dá víc na to, co si o něm myslí okolí, kolegové atd. Ve dvaceti na to kašle.Když konečně dospěje, tak má děti pomalu v pubertě a je fakticky z nejhoršího venku. Akdyž se mu dítka dostanou do skutečný puberty, tak je mu pětatřicet, ne pětačtyřicet...a děti už má víceméně vycvičené. Už můžou třeba zalít kytky, utřít prach, umýt nádobí, ohřát si polívku, ustlat si, vyluxovat apod. Můžete je poslat do obchodu pro brambory  apodobně. Ne, že by se na to třásly, ale už ty práce umí a jsou si vědomy toho, že prostě mají nějaké povinnosti a berou to jako samozřejmou věc.Taky se cítí důležitější.

0/0
8.7.2006 15:33

opportunity

Re: taky je fakt,

Jé, to mi poraď, jak ty děti vycvičit! Já poslouchala na povel, ale moje dcera ne a ne...

0/0
8.7.2006 15:48

miciangora

Re: Re: taky je fakt,

no..já musela, moje děti taky. Od malička. Takový jedna přes prdelku, když dítě zkouší kam až může zajít, nijak nebolí, ale neuškodí,Čímž chci říct, že jsem rozhodně proti mlácení dětí (i když na ty moje též občas padla nějaká ta vařečka). Musí mít řád (čímž nemyslím asktetický), který jim pomůže se orientovat v čase, musí vědět co se smí a co se nesmí a proč.Asi jsem měla zjednodušenou práci, protože jsem s dětmi byla sama a nikdo mi do toho nemluvil. Teda krom mé matky, která bydlela o patro výš..ale děti zas měly babičku při ruce, což taky nebylo k zahození a tímto se též učily řešit konflikty mírovou cestou.

0/0
8.7.2006 16:07

opportunity

Re: Re: Re: taky je fakt,

Aha, já měla přes zadek taky jelita a NEMÍNÍM vychovávat svou dceru taky ve strachu... Myslela jsem, že příjdeš s něčím převratným :-/

0/0
8.7.2006 16:10

zuza0007

Re: Re: Re: Re: taky je fakt,

občas stačí být jen důsledný v trestech a ne všechno po jednom dni prominout nebo zmírnit ;-)

0/0
8.7.2006 16:11

dislektik

Re: Re: Re: Re: taky je fakt,

DOPORUČUJI JAPONSKOR^

0/0
8.7.2006 16:17

miciangora

Re: Re: Re: Re: taky je fakt,

já je neměla, ale občas mi nějaká přilítla.Zvlášť když jsem si nedala bacha na pusu. Ale nežila jsem ve strachu a moje děti určitě taky ne, prostě se musely naučit, že určité věci mají určité následky. Ř9kala jsem jim, že je miluju, že jsou moje kočičky, že bych za ně položila život (a nebyla to fráze), že jsem šťastná, že mám zrovna je a že je to vlastně šílená klika, že jsme se takhle sešli..ale byly věci, které se prostě NESMÉLY. NIKDY!! Jako třeba nechodit do školy, krást v sámošce, a tak podobně.Nemysli si, že to nezkusily...ale pak měly co dělat se mnou.Jinak jsme si vcelku užívali.Chodili jsme do bijáku a pak na buřta, nebo na chlebíčky, jezdili jsme na výlety, na chatu k tetě, Vařili jsme si různé pochoutky, chodili jsme po Václaváku a koupili si vždycky kopeček zmrzliny a "známkovali je" Nejlepší byla oříšková u kina Blaník. Mylím, že ze mě moje děti měly spíš legraci, ale moc dobře věděly, že mě nesmějí naštvat. 

0/0
8.7.2006 16:23

opportunity

Re: Re: Re: Re: Re: taky je fakt,

Jít do bijáku a pak na testování zmrzliny na Václaváku... to by mi nestačila mjěsíční výplata ani na týden!

0/0
8.7.2006 16:44

miciangora

Re: Re: Re: Re: Re: Re: taky je fakt,

tenkrát stál lístek do kina pětikorunu (do Hvězdy) nebo maximálně pětku. A nejdražší kopeček zmrzliny stál dvě koruny, buřt u stánku stál tři osmdesát a chlebíček tři pade.

0/0
8.7.2006 17:29

opportunity

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: taky je fakt,

jo tenkrát... to jsem ještě chodila do kina na slevněnky za 2 kačky...

0/0
8.7.2006 17:32

tonicekXXL

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: taky je fakt,

tak to jsi hodně mladá já chodil po měně do kina za 1Kč.

0/0
8.7.2006 17:34

miciangora

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: taky je fakt,

to já taky, a italská směs stála 4,60 a to byl přepych, eskymo stálo padesátník a lóže v kině stála (nebo balkon) tři kačky.Tamto bylo později - sedmdesátých letech, kdy chodily do kina moje děti.

0/0
8.7.2006 17:37

Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.