Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Kázání nad vysvědčením dospělých občanů

Tak to máme za sebou: děti jsme za vysvědčení pokárali, ruče vybídli k větší píli, pronesli obligátní kázání o "budoucnosti, kterou si svým lajdáctvím kazí".

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Hans59

Paní Bendová, odposlechnuto na VŠE:

Každý student na VŠE vede fiktivní firmu a řeší její problémy. Z debat studentů o přestávce jsem taky odposlechnul výsledky studia. neprosperuje firma? Nemá plánovaný zisk? Nemá dostatek kapitálu? Propustíme 1000 zaměstnanců, zavřeme pobočku, přemístíme do Číny, a podobné jednoduché, i když efektivní řešení. Koho zajímá uvrhnutí x lidí do úplně jiného postavení? To je starost státu. Že nemá na dávky skrz nízké daně, vývoz zisků? Jeho problém. Ani stopa po snaze hledat řešení, které by neslo odpovědnost za něco jiného, než zisk. Takže i ty naše děti v budoucích firmách nám taky budou připravovat budoucnost a podle toho, čemu je učí, taky určitě nádějnou. :-/

Jináč je ten článek opravdu o ničem.

0/0
3.7.2006 9:44

Yaroukh

Re: Paní Bendová, odposlechnuto na VŠE:

kristepane Hans, vykaslou se na ty zvasty a vratej se zpatky k nadobi

0/0
3.7.2006 22:53

Depek

Re: Paní Bendová, odposlechnuto na VŠE:

Co to meleš? Firma prostě musí fungovat především ekonomicky. Když nefunguje ekonomicky, nefunguje vůbec.

0/0
8.7.2006 8:54

Hans59

Paní Bendová

Politici tohodle státu mají štěstí, že značná část občanů se spokojí s jejich floskulemi a nežádá bližší vysvětlení, co znamená například flexibilita, že neznají detaily smlouvy s Vatikánem, že neznají rozdíl mezi bezpečnostní doktrínou NATO a stratégii USA, že jím možno i vámi podsouvat dobře zaobalené vatované řeči o tom, jak jím bude líp, když jím bude hůř. Vysvědčení občanů opravdu není lichotivé a politici můžou být rádi, jináč by se nestačili divit a možná ani utíkat. A co se týče prožírání budoucnosti našich dětí - to už komunisté používali jako propagandistickou poučku na umravňování národa, aby nežádal víc. tenkrát slibovali blahobyt, ale až v zářné budoucnosti, dnes se už neslibuje ani v budoucnosti. Dnešní téza zní: Dávej peníze fondům, spoř, plať a žij teď jako chudák, abys v budoucnosti žil taky alespoň jako chudák. Takže vzhůru k dalšímu uskrovňování ve prospěch budoucích generací.

Paní Bendová - slabá trojka z propagandy.

0/0
3.7.2006 9:31

Depek

.

Doufám, že ti rozhněvaní kazatelé si svoje školní vysvědčení schovali tak dobře, aby je jejich nezvedené děti nenašly.

0/0
1.7.2006 12:18

dislektik

dospěláci jsou blbí

0/0
1.7.2006 7:56

karel60

Re: dospěláci jsou blbí

napsal adolescent s pětkou z českého jazyka.

0/0
1.7.2006 9:20

babacek

Nejhorší jsou

tací rodiče kteří se o prospěch potomka zajímají akorát v den vysvědčeních a pak vyšilují a chtěli by to za pět minut napravit ,ale svůj podíl viny si nepřipustí.

0/0
1.7.2006 7:53

Najdete na iDNES.cz