Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Zeman: Grossovi dědicové v ČSSD teď zaútočí

Expremiér Miloš Zeman, který v roce 1998 přivedl do té doby opoziční ČSSD do sídla vlády, Strakovy akademie, říká, že Jiří Paroubek dosáhl ve volbách obdivuhodného úspěchu. Těsnou volební porážku ČSSD si však na rozdíl od Paroubka (jenž obvinil ODS a policii ze spiknutí) vysvětluje jinak.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

jules_w

tak zaneste to prosím do kronik...

....dyk já jsem obyčejnej notorik,já tenkrát šel,z hospody,nohou jsem sotva trefil na schody...:-D:-D:-D

0/0
6.6.2006 13:56

jules_w

Myslím,že...

byste to neměli brát tak vážně...kampaň i celé volby byly tentokráte něco jako reklama na Shakespeara na Hradě,čili jedno velké divadlo....;-D;-D;-Dfacky,vtipy,kopance....;-D;-D;-D

0/0
6.6.2006 13:54

Irish Stout

Porušil bobříka mlčení

..., hmm, ať si plácá, co chce. Udělal by lépe, kdyby namísto toho objímal stromy.

0/0
6.6.2006 13:45

marrij

petice za odstoupeni paroubka

http://www.dostparoubka.cz/

0/0
6.6.2006 0:33

ddo

Gross že sesadí Paroubka?

Je to docela možné. Standovi Paroubek neodolá, protože Standa když někoho sesazuje, dělá to loveckou puškou se zaměřovačem. Pak to narafičí, aby to vypadalo na ODS, ujme se vedení ČSSD a vyhraje předčasné volby :-)

0/0
5.6.2006 17:54

ou_heretik

Jen ať důchodce chodí na houby a ...

...mezitím popijí becherovku - ty jeho žvásty se už nedaj číst!!

0/0
5.6.2006 16:49

ettienne

!

Grossovi dedicové ví o celé té špíně, takže si budou chránit zadek. Nebo si vážně myslíte že gross skončil kvuli nejakému melounu za jakési bydlení.:-D.

0/0
5.6.2006 13:42

Hulimír

Obrubník Zeman

Zeman považuje za slušné se zastat Paroubka. Jeden hulvát, který do naší politiky vnesl neuvěřitelně hrubou, vulgární a stupidní argumentaci se zastává druhého vysoce neslušného a nevychovaného pokračovatele. Špidla byl dle Zemana slabý. Já ač volič ODS si myslím, že za Špidly se ČSSD volit dala aniž by tím kdokoli ztrácel morální kredit. Zatímco, kdo dal hlas v těchto volbách straně reprezentované Paroubkem, Rathem a Jandákem tomu chybí základní, slušné vychování.

0/0
5.6.2006 13:18

motorboy

Re: Obrubník Zeman

Já se považuji za slušně vychovaného člověka, Špidla mi taky nevadil ale Paroubek má oproti němu velké politické charisma, a podstatně víc ve vládě dokázal než Špidla. Nicméně i přes některé skandály, které má ČSSD nepopiratelně za sebou, byla vláda ČSSD za posledních 8 let efektivnější, nežli předchozí vláda právě vašich ODS. A zkus proti mě argumentovat, že to není pravda. Velice rád si s tebou popovídám

0/0
5.6.2006 13:27

Bouše

Re: Re: Obrubník Zeman

Čemu říkáš charisma? Té zpupné aroganci a hulvátství? Tys snad spadl z višně. 8-o :-/

0/0
5.6.2006 13:34

motorboy

Re: Re: Re: Obrubník Zeman

Já jsem z višně nespadl, Paroubek až zas tak arogantní jak ho znáš z TV není, já ho znám osobně. Mimoto on takový na oko být musí, a musí prostě dělat čistky ve straně, protože kdo je u moci má občas sklony pochybovat o své poctivosti. A tím, že si do vlády dosadil lidi, jako je MuDr. Rath nebo pan Jandák, to je téma argumentací pro a proti, ale u těchto obou pánů i přes některé jejich chyby, se spíše přikláním na jejich stranu. Ostatně Topolánek občas arogantní dojem také vytváří. Ale myslím si že nejarogantnější člověk, a byl tím velice proslulý, byl sám nevyšší Pan profesor Klaus.

0/0
5.6.2006 13:56

Deleter

Re: Re: Re: Re: Obrubník Zeman

Mě je do jisté míry jedno, jestli je u vesla tonda nebo honza.

Důležité je, co chtějí prosazovat. ČSSD prokázala, že chce jít cestou socialismu, a to já nechci.

0/0
5.6.2006 14:21

nbreta

Re: Re: Obrubník Zeman

Tak mi vysvětli,kde má pan JAParoubek, svých 100 mandátů, když  si odsouhlasili, že s komunisty do koalice nepůjdou!

0/0
5.6.2006 13:43

motorboy

Re: Re: Re: Obrubník Zeman

Pokud vím tak Paroubek nakonec zavelel k odchodu do opozice, To za prvé. A za druhé Žádná vláda ještě nezasedla tak jak můžeš tvrdit, že má 100 mandátů...

0/0
5.6.2006 13:48

nbreta

Re: Re: Re: Re: Obrubník Zeman

Hochu,hochu,špatně sleduješ dění.JAParoubek vykřikoval ,atˇsi pan Klaus a pan Topolánek uvědomí,že má 101 hlasů v parlamentu(ještě v sobotu večer)

0/0
5.6.2006 13:54

motorboy

Re: Re: Re: Re: Re: Obrubník Zeman

To sice říkal, ale včera se jeho mínění trochu zmírnilo.

Zkus si představit to psychické vypětí které před volbami musel absolvovat. Já taky nerad prohrávám a tak se mu moc nedivím;-)

0/0
5.6.2006 14:01

nbreta

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Obrubník Zeman

Pořad jsi mi nevysvětlil,kde má těch 100 mandátů.

0/0
5.6.2006 14:04

motorboy

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Obrubník Zeman

Já si myslím, že jsem ti to vysvětlil dostatečně tím, že zavelel k odchodu do opozice, protože kdyby to neudělal, tak by to znamenalo, že skutečně se bude chtít opírat o hlasy komunistů plus o některý hlas, nevím relevantní se mi zdá být hlas třeba od zelených;-)

0/0
5.6.2006 14:21

nbreta

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Obrubník Zeman

Takže podle tebe je normální,když člověk,který chce vést zemi jeden den říká něco(na podporu si postaví kolem sebe všechny přítomné) a druhý den to neplatí,protože byl vyčerpaný?Proč mu v tom neporadili jeho poradci,že ten projev je hovadina.

0/0
5.6.2006 14:33

motorboy

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Obrubník Zeman

Já nevím, ale když si půjdeš zahrát nějakou hru, ve které ti jde o to, že chceš vyhrát a chceš moc vyhrát, tak budeš taky plný emocí, které postupně ochladnou, když zjistíš, že co jsi řekl včera tak vlastně nemá cenu. ...A prostě se s prohrou časem smíříš...

To samé je když se s někým pohádáš, tak taky nepřemýšlíš co řekneš a pak toho třeba i lituješ, to je něco podobného. Tak to prostě neber tak vážně... Chleba kvůli tomu levnější nebude, ba naopak s rovnou daní ano...;-)

0/0
5.6.2006 15:01

skartin

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Obrubník Zeman

Takže z tvych argumentací vyplívá, že pod tlakem se může předseda vlády a jeden z nejvyšších reprezentantů naší země chovat jako čuně ? Že pod tlakem vyhrožuje spoluprací s komoušama je taky v pořádku ?

A ta tvoje trapná poznámka o rovné dani a chlebu je taky docela hloupá .

0/0
5.6.2006 19:12

skartin

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Obrubník Zeman

"vyplývá" pardon

0/0
5.6.2006 19:15

ou_heretik

Re: Re: Obrubník Zeman

Jestli má Pingl charizma, tak já jsem další čínský císař:-) - nanejvýš jeho buranské manýry mohou oslovit lidi slabé, bojácné, kteří potřebují vzhlížet  k někomu, kdo nad nimi práská bičem. A propos - co vlastně za ten rok dokázal - z ekonomického hlediska vůbec nic - vše bylo dílem našeho vstupu do EU, z politického taktéž nic. jediným slušným, autentickým socdemákem byl Špidla, který ovšem právě slabošské socdemáky nedokázal zpacifikovat!  

0/0
5.6.2006 16:45

Hulimír

Re: Re: Obrubník Zeman

Vážený pane, o ODS, ačkoliv jsem jim hlas dal, si iluze nedělám. Pro mě, jako spíše pravicového voliče, nebyla jiná volba. O panu Klausovi nechci mluvit. Myslím si ale, že pan Paroubek není ani tak arogantní jako neslušný. Vím, že to dělá proto, že to na spoustu lidí zabírá, jinak by nemohl dostat 32% hlasů. Jeho emotivní povolební projev, který někteří omlouvají emocemi z volebního boje, nebyl však vykalkulovaný projev s cílem zaujmout voliče, nýbrž totální ztrátou sebekontroly a obnažením pravé podstaty Poroubkovo myšlení. Pane, Paroubek je bolševik. Ale to Vy asi víte, když ho znáte osobně.Ostatně, těch 5% co vzal komunistům, mluví za vše. Já ale bolševiky nesnáším, takže nepředpokládám, že bychom se mohli schodnout. K panu Jandákovi jen tolik. Kdyby žil pan Tigrid, takto vzor mužského vytříbeného a gentlemanského chování ( alespoň na veřejnosti bez vyjímky), tak by se pozvracel, kdyby viděl jak ministr kultury české republiky neumí ani pořádně mluvit spisovně česky.

0/0
6.6.2006 1:05

malinak

Re: Obrubník Zeman

Zkušenost mě naučila, že ten komu přizvukují s radostí komunisté, je padouch. Proč? Protože komunisté využijí čehokoliv a kohokoliv (nacionalismu, Paroubka, strachu z přistěhovalců, z náboženství...) jen aby získali podíl na moci. Za Paroubka se jim to daří. Pokud to nevidíte a žijete ve světě imaginárních "úspěchů" ČSSD, tak polovina státu není přesvědčena o tom, že to jsou úspěchy, ale že je to nebezpečí.

0/0
5.6.2006 14:15

motorboy

Re: Re: Obrubník Zeman

Vidíte a já to beru trochu jinak. Že ani tak nezáleží na tom kdo je momentálně u moci, ale co se schvaluje za vyhlášky a zákony a pokud politika jako taková je tvořena třeba ČSSD a jednotlivý program se mi zdá být dobrý, tak mi ani vadit nebude, když se ČSSD opře o hlasy komunistů i přesto, že Komunisty taky nemám moc v lásce a vím jaké poměry zde vládly za dob totality a také mi vadí, že KSČM ještě formálně nepřiznala zodpovědnost za zločiny, nicméně pevně věřím, že v této situaci, kdy by se ČSSD opírala o jejich hlasy, se mi KSČM zdá být neškodná. Nedej bože kdyby KSČM vyhrála volby, ale stále jsem přesvědčen, že takové zvěrstva, které se tu před rokem 1989 děly, by se dle mého názoru už nestaly. Ovšem to je spekulace, ale je to můj názor...

0/0
5.6.2006 14:32

Deleter

Re: Re: Re: Obrubník Zeman

Naplňování programu KSČM jako pracovní právo či společné vlastnictví výrobních prostředků by nutně vedla ke kriminializaci lidí, kteří by prostě nebyli ochotni podrobit se takovým věcem.

Ale to neznamená, že KSČM nemůže podpořit dobrý zákon. Bohužel, za poslední léta jsem žádný významný kvalitní zákon nezaznamenal.

0/0
5.6.2006 14:35

motorboy

Re: Re: Re: Re: Obrubník Zeman

Ale to nemusí být nutně jen o zákonech ale domnívám se, že je to o celkovém hospodářství a domnívám se, že to co je zde nastaveno má sice také menší mouchy, které bych změnil, ale vcelku správné. Vždyť vláda ČSSD zajistila ČR vcelku dobrý hospodářský růst, díky dobré zahraniční politice i dobré jméno ČR, díky Rathovi konečně i radikálnější otřesy ve zdravotnictví, které ty změny nepopiratelně potřebuje, je jen škoda, že tu Rath nebyl dříve aby dostal dostatek času na realizaci.;-)

0/0
5.6.2006 14:46

1_130_202_135

Re: Re: Re: Re: Re: Obrubník Zeman

Prosím - jí ale ani jednomu tady citovanému "díky" nevěřím... Zahraniční politika ČR je definována členstvím v EU a v NATO, na ni měla vláda poměrně malý vliv. Hospodářství roste, ale rozhodně ne vlivem vlády, ta se spíš podílí na strukturárně nevyhovujícím růstu. A o vlivu pana Ratha bychom se neshodli už vůbec! ;-P

0/0
5.6.2006 18:12

krabi

ParouBack útočí pořád

je to přece hlavní Grossův dědic...(Y)

0/0
5.6.2006 13:10

kozak52

čssd

Už se perou?

0/0
5.6.2006 12:44

[eT]

Re: čssd

Zatím ještě bohužel ne ;-(

0/0
5.6.2006 17:06

venda111

Ze by vzpominka?

Možná si Zeman vzpomněl na padesátá léta, kdy mezi sebou hledala KSČ zrádce a taky je našla a rovnou popravila. Mám takový dojem, že hledání nepřítele, ať už vnějšího nebo vnitřního, je atributem levicové politiky :-D

0/0
5.6.2006 12:41

WildBoy

Re: Ze by vzpominka?

Odkdy je Bush levicový politik?

0/0
5.6.2006 13:00

crm6

Re: Re: Ze by vzpominka?

Ježíšmarjá! On je u nás ve vládě Bush?

0/0
5.6.2006 13:11

Vysehradsky_jezdec

Grossův dědic

to má na mysli Sobotku? ;-D Zeman by neměl zapomenout, že i špidla vyhrál v roce 2002 volby sám...co bylo pak je druhá věc. Špidla i Gross jsou pro Paroubka spíš výhoda, protože proti nim vypadá jako velký státník

0/0
5.6.2006 12:28

Dms?

Buran burana

Ano, buran se musi zastat burana. Kdosi trefne poznamenal, ze Paroubek je jak Zemanuv syn.;-D;-D;-D

0/0
5.6.2006 12:17

franta straka :D

kez by mel pravdu

a doslo by v CSSD k puci zase by se jejich volici rozdelili na dve poloviny a dalsiho gottwalda kterej by to dal dohromady uz nemajRv;-P

0/0
5.6.2006 11:12

PanePávekJáNechciKTurkovi

..

jak zemana nemam rad a nikdy sem rad nemel, tak se mu musi nechat, ze mu to mysli, a je to osobnost, diky kterymu porad socani sou tam kde sou. paroubek se na nej snazi hrat, ale marna slava, je to jenom nafouknutej ropusak, kterej driv nebo pozdejc praskne

0/0
5.6.2006 10:38

venomacek

Re: ..

100% souhlas. Zeman ví, o čem je ekonomika, což se o Paroubkovi ani s úsilím říct nedá...

0/0
5.6.2006 11:10

občan z kraje města

abychom se nedivili

davy šílí, Hitler praskal taky dlouho

0/0
5.6.2006 11:10

itučňák

Šťastný důchodce

To bych si sakra rozmyslel být šťastným důchodcem, kdybych předtím pomohl Paroubkovi a komunistů získat většinu. Pak by taky Zeman mohl přijít o svůj mlýn a šťastní důchodci by byli jenom ti u koryta.

0/0
5.6.2006 10:37

eidos

Re: Šťastný důchodce

Zeman je jeden z tech, ktery tady pomahali komance polozit, chlapce. Nebo snad nevis, ze jsme byli i za Nepalem???

0/0
5.6.2006 10:57

vmvanjan

První úkol pro slušné politiky v ČSSD:

odstraňte tu morální kreaturu Paroubka.Svými vystoupeními klesl na úroveň zlého člověka, který by měl byt ošetřen v zájmu vlasti.;-O

0/0
5.6.2006 10:00

žemlík

Re: První úkol pro slušné politiky v ČSSD:

socedem má šanci k výměně "kádrů", ods jí propásla. nejsem volič levice, ale uznávám, že je v demokratické společnosti potřeba.

0/0
5.6.2006 10:03

vmvanjan

Re: Re: První úkol pro slušné politiky v ČSSD:

jestli chce ODS sloužit vlasti, čeká ji stejná procedura. Profláklé a zkorumpované členyokamžitě nahradit slušnýmí.!!!!

0/0
5.6.2006 10:07

svarak z krabicoveho vina

Re: Re: Re: První úkol pro slušné politiky v ČSSD:

Neboj to přijde. Podívej se, jak se měnili během posledních 4 let pozice v ČSSD, s trochou nadsázky jde říct, že tam nezůstal šutr na šutru (jinou věcí je, co za lidi tam přišlo...) ODS bude muset provést podobnou personální očistu, pokud bude chtít zůstat u vesla, ke kterému se nyní pracně dere. Lidé jako Tlustý postupně odpadnou, protože mají příliš mnoho másla na hlavě.

0/0
5.6.2006 10:39

CCblue

Re: První úkol pro slušné politiky v ČSSD:

Klesl dokonce ještě níž, klesl na úroveň Zemana!

0/0
5.6.2006 10:07

starej_vul

Re: První úkol pro slušné politiky v ČSSD:

Hej, chlape, máš v textu chybu: správně snad má být:   ...který by měl byt ŠETŘEN v zájmu vlasti...

0/0
5.6.2006 11:38

sprav

prohra komunistů + volební systém

Jako, nezlobte se, ale s tím se dalo počítat... KSČM volí defakto stejní lidé a tzv. pevné jádro tvoří přes 90% voličů. Tedy při vysoké volební účasti jdou komunisté do kytek...

K volebnímu systému. Také se mi nelíbí, že přišlo vniveč 200.000 hlasů, protože to jsou ty křesla v parlamentu. Osobně si myslím, že by mělo být nastaveno trojí přepočítávání.

1. stávající systém (součet podle krajů): pokud nevzejde vláda bude PSP rozpuštěno a

2. součet dle ČR: pokud nevzejde vláda bude PSP rozpuštěno a

3. většinový systém: pokud nevzejde vláda bude PSP rozpuštěno

0/0
5.6.2006 9:56

Najdete na iDNES.cz