Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Šibal Macek nafackoval i sám sobě a ODS

Ten záhlavec hlasitě plesknul sálem a je logické, že rozvířil předvolební hladinu. Miroslav Macek není hloupý, ani naivní, ani nezkušený, aby nevěděl, že se stane předmětem politických hrátek. Přesto ho Davidu Rathovi uštědřil. Na nevhodném místě a v nevhodný čas. Své ODS tím nepomohl.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Gabidos

blablabla - meleme

Facka toho debílka s Matiční ulicí vůbec nesouvisí. Žádám redakci o nové téma, jinak místní diskutéři to klidně spojí s cestou na Měsíc a tím zdejší debata ztratí vážnost, význam i logiku. Pokud ovšem tato místa nejsou určená pro malomyslné žvatlaly.

0/0
24.5.2006 13:00

Kuttlirz

Re: blablabla - meleme

Pleteš si zřejmě 2. pád se 3. pádem. Smysl to dává se slovy "facka tomu debílkovi".

0/0
24.5.2006 14:14

Gabidos

Re: Re: blablabla - meleme

Nepotřebuji poučovat od lepiče plakátů.

0/0
24.5.2006 14:19

Kuttlirz

Re: Re: Re: blablabla - meleme

;-D Komu není rady, tomu není pomoci. Soudruhu, opájej se vlastní hloupostí v klidu dál.

0/0
24.5.2006 14:52

velky bratr

Jit volit a voly vyradit!

Projekty na podporu volebni ucasti najdete na:

hodtotam.cz

helevol.cz

Informace o postupu pri ziskani volicskeho prukazu a jina motivacni temata.

0/0
24.5.2006 12:48

starej skaut

Čím větší vzdělanec,

tím větší hovado, alespoň v tomto případě. Panáček Macek, externí "poradce" p.prezidenta, by se měl raději věnovat Knižnímu velkoobchodu, tenisu,golfu, děvčatům, prostě věcem, kterým rozumí a zná je a nezanášet nám sem praktiky  z ruské dumy, či jihokorejského parlíku. Pěkně nahrál socdemákům, namyšlený intoš. Tohle a Míra Tupolánek, to bude fajne. To opravdu nemají jiné hvězdy, než tyhle trotly, v Liberci Hasil, Drda apod.Gott mit uns!!!(Y)(Y)(Y)Rv

0/0
24.5.2006 10:30

babacek

Re: Čím větší vzdělanec,

Dík tomuto pohlavku se hnuly vody a konečně začalo vyplavávat socanské bahno.Tak,že jako vždy je něco špatné dobré pro něco jiného.:-)

0/0
24.5.2006 14:06

bikshit

Možná, že je škoda,

že pan Macek nepoužil střelnou zbraň. Rath by byl mrtvý (pokud Macek nešilhá a má základní střelecký výcvik) a Macek by byl hrdinou (alespoň pro svou choť a ODS) a zavřený (což by také nebylo na škodu věci).

Takhle se jeví jako normální hospodský primitivní rváč. A i tito lidé si jdou své problémy vyřešit ven, beze svědků.

Když před několika lety na filmovém festivalu sešvihal proutkem Jiří Menzel jistého producenta, nesouhlasil jsem s tím, ale na druhé straně jsem to chápal, poněvadž se jednalo o filmařská práva a incidentu přihlížela spousta lidí, která o tomto sporu byla dobře informována.

Napadnout však někoho, kvůli urážce na cti na stomatologické konferenci, mi připadne přinejmenším stupidní.

0/0
24.5.2006 9:45

babacek

Re: Možná, že je škoda,

A copak Macek napřed neavizoval co a proč ? Na veřejnosti začal prát jeho prádlo Rath tak Macek jen na tu hru přistoupil.Tak,že je to stejné jako u Menzla.:-)

0/0
24.5.2006 9:50

pinguinone

Re: Re: Možná, že je škoda,

..ale jdi..:-/

0/0
24.5.2006 12:34

babacek

Re: Re: Re: Možná, že je škoda,

Kam bych chodil.Alespoň jednou v životě se podívej na fakta tak jak jsou a ne tak jak ti je prezentuje někdo jiný.:-)

0/0
24.5.2006 14:02

Kuttlirz

Re: Re: Možná, že je škoda,

Taky jsem si vzpomněl na Menzla a Sirotka!

0/0
24.5.2006 14:15

babacek

Nadpis hlásá naprostý

opak to co si myslí většina z nás.;-D

http://www.hovado.eu/index.php?tt=hrozba

0/0
24.5.2006 9:43

ewerell

Dva samečkové

A není to náhodou tak, že ti dva samečkové píchali někdy v minulosti jednu a tutéž samičku, resp. jeden ji odloudil druhému? V;-D

A teď stále nemají mezi sebou vyrovnány účty. Kdyby radši vyšli někam na dvorek a na "férovku" si to rozdali a neotravovali už beztak dusné předvolební ovzduší...>-

0/0
23.5.2006 21:39

clay

http://video.google.com/videoplay?docid=8598986536777958036&q=rath

R^R^R^R^

0/0
23.5.2006 17:00

Dr No

Víte co je zvláštní?

Troufám si tvrdit, že prakticky všichni (vyjma jediného člověka - pana doktora Ratha), kteří shlédli v televizi mnohokrát opakovaný záznam veřejného ponížení toho nadutého arogantního spratka, mu tuhle lekci přáli. Přesto se teď řada z nich, především z řad politiků, pokrytecky pohoršuje nad "použitím násilí", "zaváděním balkánských mravů" do naší politiky a podobnými kravinami. Je to krásná ukázka připos-anosti české povahy - politici, v obavě ze ztráty voličských hlasů o závod "odsuzují násilí" a dav plebejců se po nich okamžitě opičí, což prvně jmenované jen utvrdí v tom, že se zachovali správně. Je to jako s císařovými novými šaty. Tento uzavřený koloběh funguje i v jiných případech - třeba v postojích k našim nepřizpůsobivým občanům. Například stavba vyhlášené zdi v Matiční ulici, která byla absolutně nejmírnějším racionálním opatřením na oprávněnou ochranu slušných lidí před obtěžováním od těch, kterým je slušnost zcela cizí, byla pokryteckými politiky odsuzována a dav se přidal.

0/0
23.5.2006 0:20

objektivnibanikovec

Re: Víte co je zvláštní?

1) Jenže hodně lidí si z toho vezme příklad, zítra může někdo nafackovat tobě za to, že řekneš něco, co se mu nebude líbit. Bde to OK?

2) Neznám nikoho, kdo by zeď v Matiční chápal jinak než ty (kromě P. Uhla a spol.)

0/0
23.5.2006 10:18

Deleter

Re: Re: Víte co je zvláštní?

1) no tak to snad ne

2) ale výsledek je myslím zřejmý

0/0
23.5.2006 10:20

Beranal

Re: Re: Re: Víte co je zvláštní?

Deleter, Deleter, což takhle rozlišit prosté a nezákonné násilí a prostou, zákonnou a povolenou stavbu nějakého plotu nebo zídky. Povolené zídky a ploty si staví pro svou ochranu kde kdo ať už u nás nebo v USA ale ještě nikdy nikde se z toho neudělala nějaká aféra o rasismu jako v souvislosti s tou Matiční ulicí. :-P:-P

0/0
23.5.2006 11:31

Kleki Petra

Re: Re: Víte co je zvláštní?

Nepotřebuju žádný příklad, tím méně od Macka. Kdyby kdokoli veřejně pronesl na adresu mé rodiny shodnou větu, jako Rath, dostal by po držce, ne výchovný pohlavek.

0/0
23.5.2006 10:29

Babul

Re: Re: Re: Víte co je zvláštní?

No jo, ale ty jsi se ženil z lásky, tak jaký shodný věty?!!!

0/0
23.5.2006 10:43

Beranal

Re: Re: Re: Víte co je zvláštní?

Zajímavý názor, já bych řekl že žijeme v právním státě a takovéto záležitosti se mají řešit zcela jinak.

Já bych se tě jenom tak zeptal a jak by si dával po té držce člověku s jasnou fyzickou převahou ??? nebo co by jsi říkal tomu kdyby ten člověk kde máš jasnou fyzickou převahu ty ti zapíchl v rámci sebeobrany kudlu do břicha nebo vytáhl kvér a ustřelil ti koule aby sis už nikdy s tou svou uraženou manželkou nic neužil.

Opravdu dnes směšné tohle silácké tvrzení: Někdo mě urazí a já mu jednoduše půjdu rozbít držku, to není tvrzení silácké to je tvrzení zcela zbabělé, tady se jedná vždycky výhradně o rozbíjení držky někoho koho ten zbabělec považuje, a možná zcela mylně za neschopného obrany a slabšího:-P:-D

0/0
23.5.2006 11:43

Beranal

Re: Re: Re: Re: Víte co je zvláštní?

Ještě bych dodal že proti těmto dnešním zbabělým rozbíječům dršek byli kdysi ruští šlechtici opravdu čestní a odvážní muži, ono při takovém souboji na pistole musel počítat s tím špatým koncem každý s těch dvou ochránců cti.:-P

0/0
23.5.2006 12:08

Beranal

Re: Re: Re: Re: Re: Víte co je zvláštní?

Ještě bych připomenul jací mi Češi jsme hrdinní ochránci své cti a ohrožených manželek, třeba se podívejme jak jsme svou čest hájili v době Mnichovského diktátu nebo třeba v r. 1968, my bychom tak byli schopni hájit svou čest kdyby nás napadla Etiopie s luky a šípy. Poslední příklad je z r. 1989, pokud se pamatuji tam chodilo v Praze demonstrovat cca 100 000 lidí z celé Prahy a širokého okolí, zajímalo by mě co dělali ti ostatní, možná tady dneska hrdinsky vykřikují něco o rozbíjení dršek z důvodu uražené cti. Skutečně legrační hrdinové a ochránci cti :-D

0/0
23.5.2006 12:25

Deleter

Re: Víte co je zvláštní?

Tak, tak. R^

0/0
23.5.2006 10:22

bianka-jane

Re: Víte co je zvláštní?

Souhlasím s Vámi. Jediné, co se nezmiňuje - a co je asi dost podstatné - je to, že dal  Macek tomu grázlíkovi facku zezadu. To se u nás nedělá. Mám zato, že kdyby k němu přistoupil zepředu a pěkně mu ji vytnul, šlo by o něco jiného. To by těžko někdo, s výjimkou těch, kdo z toho profitují teď, nazval zbabělostí. To by byla facka na místě, třebaže si myslím, že sjezd stomatologů, který měl Macek moderovat, asi nebylo to nejšťastněji vybrané místo. Že to bylo na veřenosti beru, Rath ho sprostě napadl také veřejně. A právě Macek není tím, kdo by něco takového řešit přes policejní udání, jako je tomu po nedělní "Debatě" a "urážce" veleváženého premiéra. Nakonec je to někdo, kdo nám říká, co myslí ten nahoře, má přece "poslání shora", jak se vyjádřil.

A díky za gramatiku, jste jeden/na z mála, ty hrubky níže až bolí. Je to smutný pohled - lidi vcelku inteligentní nezajímá rodný jazyk.  

0/0
23.5.2006 13:44

Dr No

Re: Re: Víte co je zvláštní?

Já osobně se domnívám, že zvolená forma "potrestání" pana doktora Ratha - to jest pohlavek, uštědřený nečekaně zezadu, byla pro daný případ velmi vhodná. Facka (neboli políček) je v kategorii "fyzických trestů" o hodně tvrdším kalibrem (pokud máte děti a byl jste nucen občas sáhnout k "demonstraci síly", určitě víte, o čem mluvím). Navíc jakýkoliv fyzický útok na člověka, který ho očekává, se obvykle zvrhne v trapnou tahanici (pokud náhodou nejste profesionální rváč). Proto si myslím, že nazvat elegantní Mackův "výchovný záhlavec" zbabělým útokem zezadu rozhodně není namístě. Také místo a uvedení tohoto aktu mi připadalo dobře a vtipně zvoleno. Škoda jen, že ve shromáždění stomatologů se nenašlo dost lidí se smyslem pro humor a nenechali pana doktora Macka pokračovat v moderování jejich srazu, což by celou epizodu přiměřeně uzavřelo.

0/0
24.5.2006 20:10

ewerell

Jeden za osmnáct, druhý bez dvou za dvacet.

Vůbec se nezastávám ani jednoho z nich. Ale pokud jste četl někdy Mackvy sloupky v Lidových novinách tak výraz "nadutého arogantního spratka" použijete u obou zúčastněných aktérů. Jak se říká jeden za osmnáct, druhý bez dvou za dvacet.

0/0
23.5.2006 21:43

babacek

Re: Víte co je zvláštní?

R^ Přesně tak to je pokrytectví a zase jen pokrytectví všech kteří se od toho honem distancují.

0/0
24.5.2006 9:47

qoknu

Já nevím,

ale Macek nějak zošklivěl / nikdy nebyl krasavec/ a navíc už se na něm projevuje věk. V tomhle věku už se i chytrost začíná ztrácet, zapomíná se, pletou se pojmy.Chudák Macek, mládí si za peníze a facky nekoupí.

0/0
22.5.2006 22:49

Beranal

Takovéhle keci jsou opravdu nebezpečné

Co tím myslí pan redaktor že by si Rath zasloužil umravnit, snad tím nemyslí zavést sem ty východní ruské a balkánské metody umravňování, ono to umravňování začíná fackováním poslanců a ministrů a končí vražděním politiků a novinářů, o kterých se někdo domnívá že potřebují umravnit.

Žasnu nad tím jak toto může otisknout náš největší deník, nebo novináři MF Dnes si snad přejí aby je takto bálkansky někdo "umravňoval" ???

To co udělal Macek tak lze jenom odsoudit toto omlouvat nějakými bláboly o tom že by někdo potřeboval "umravnit" to je stejné jako omlouvat muslimský terorismus.

0/0
22.5.2006 21:30

fr-mottl

Re: Takovéhle keci jsou opravdu nebezpečné

uz ty "keci" zde vidim po nekolikate, nemuze to nekdo, kdo se vyzna v gramatice konecne vysvetlit ...

0/0
22.5.2006 21:41

qoknu

Re: Re: Takovéhle keci jsou opravdu nebezpečné

Gramatika sem gramatika tam, jádro pudla je, že Macek není zrovna člověk, který by měl umravňovat a kázat o morálce.

0/0
22.5.2006 22:51

Albert Nerom

Článek je celkem vyvážený, až na tu poznámku na konci.

Proč by si pane Bucherte "...David Rath za své mnohdy urážlivé chování ...zasloužil umravnit..". Jen proto, že to tak chápete Vy jako žurnalista, který je zřetelně (nechci přímo uvést neobjektivně) pravicově orientován? Co je urážlivého na pravdivých slovech o přípravě tunelování nemocnic, o již probíhající tuneláži VZP, o darebácích a pravicových demagozích nazývajících standardní a ve vyspělém světě běžný model neziskové nemocnice znárodňováním, o některých soukromých zubařích a lékařích, kteří si chtějí ze systému veřejného pojištění dělat dojnou krávu atd. atd.??? MUDr. Rath jen pojmenovává problémy tak jak je vidí! To vy - čeští pravičáci, býváte ve svých odsudcích daleko ostřejší. Jinak další problémy, které reálně existují (pozdní platby pojišťoven, neprůhlednost financování atd.) vždy sám kritizoval a chce je i řešit a postupně řeší. Tak v čem vám stále vadí??? Asi skutečně hlavně v té jeho snaze co nejvíce bránit zlodějnám ve zdravotnictví.

0/0
22.5.2006 20:08

Polarni punta

Re: Článek je celkem vyvážený, až na tu poznámku na konci.

Mudr Rath pouze nastavuje všechny penězovody do jiných kapes. Viz. Zentiva kde momentálně dělá jedna z jeho milenek (nebo manželek ?). Kdo to nevidí je korunovanej vůl.

0/0
22.5.2006 21:01

Deleter

Re: Článek je celkem vyvážený, až na tu poznámku na konci.

Když lže, tak zpravidla uráží. Že mu ty tleskáš ještě neznamená, že činí dobro.

0/0
23.5.2006 10:22

pehlad

To se nedá říct šibal ale debil

Takovej člověk patří dokopat do držky.No jak jsem to viděl moc nechybělo a dostal na frak starouš posranej vychcanej.Doufám že to pocítí celá ODS na hlasech.

0/0
22.5.2006 19:57

stronghold crusader

Macek je vůl

0/0
22.5.2006 19:11

papanikula

macek

Někdejší privatizaci Knižního velkoobchodu, na níž se podílel, totiž provázely podivné okolnosti. Dostal se také do konfliktu zájmů, když v roce 2000 shrábl odměnu deset milionů při privatizaci České spořitelny. Využil tehdy informace, k nimž se dostal díky funkci v ODS.

0/0
22.5.2006 18:29

JBetak

Re: macek

To jej nijak nediskvalifikuje. Facku Rathovi dát může.

0/0
22.5.2006 18:52

Woodward

Re: Re: macek

je to tak, předešlé delikty nemají na výkon fackovacího práva žádný vliv.;-D

0/0
22.5.2006 19:03

pptako.pisk

0/0
22.5.2006 16:46

regazzi

Re: duel

No, jestlis debatu videl a jsi soudny, tak musis souhlasit s tamějšími názory v diskuzi. Bylo to totiž přesně naopak.;-D

0/0
22.5.2006 18:27

MaxCavalera

dobře napsáno

R^

0/0
22.5.2006 16:43

regazzi

Buchert

Pane Bucherte, nedělejte z lidí voly. Rozhodnutí voliče, zda volit ČSSD nebo ODS facka na obranu soukromí neovlivní. Rath je hulvát, veřejně pomluvil jeho rodinu, tak veřejně dostal po ústech. Ač Macek není žádný lumen, naprosto ho chápu. Politizovat tuto věc může opravdu jen pisálek.....:-/

0/0
22.5.2006 15:36

regazzi

Re: Buchert

....jo a Paroubek.

0/0
22.5.2006 15:36

Kuttlirz

Re: Buchert

R^ R^ R^

0/0
22.5.2006 16:19

Beranal

Re: Buchert

Ty jseš opravdu správný magor, omlouvat fackování ministra při takovéto příležitosti to může snad jen nějaký balkánec nebo primitivní Rus. Doporučoval bych ti emigraci do těchto krajin.

Toto kdyby si někdo dovolil v civilizované zemi, např. USA tak by možná byl rád že to přežil. Vcelku nechápu jak je možné že ministr nemá pro tyto případy nějakou ochranku.

0/0
22.5.2006 21:37

Deleter

Re: Re: Buchert

Nesmysl. Lež.

0/0
23.5.2006 10:21

Templ

Holt...

když se politici chovají jako hulváti (nemyslím pouze pana Ratha), tak nastavují situace, ve kterých je facka dobrým argumentem.

0/0
22.5.2006 15:27

Najdete na iDNES.cz