Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Věčné mládí neslibují

Jiřímu Paroubkovi bude 72 let v roce 2024, Topolánkovi v roce 2028, Kalouskovi v roce 2032 a Filipovi v roce 2027. Paní Marcele Velčovské je dvaasedmdesát teď. V předvolebním seriálu MFD mluvila o existenčních potížích člověka, který zůstane ve stáří sám.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Templ

Ať zvolíme kohokoliv...

budeme posléze litovat. Sliby se slibují....

0/0
4.5.2006 17:19

j@ck

-

"jak si za pár týdnů zvolíme, tak budeme za pár desetiletí žít". no to je teda agitka. nechcete tam ještě připsat, koho máme volit? důchodová reforma je třeba, je třeba reforma zdravotnictví, reforma soudnictví, snad i školství. je skutečně nějaká ze současných stran nějakých systémových a hlubokých reforem schopna? já tomu nevěřím. nevěřím ani v kecy čssd ani v populismus a demagogii ods, a proto jsem schopen reálného pohledu, narozdíl od vás, která ten pohled máte pokřivený svým straněním.

0/0
4.5.2006 12:37

boganek

Re: -

Jak jsem to tak četl -tak mi z článku vylezlo, že jedinou jakous takous jistotu mi daj komunisti, ale to asi nebylo cílem - tady se teď píše přes modrej filtr - Telegraf hadr

0/0
4.5.2006 12:53

inzinierbula

Jenže, paní Bendová,

kdo z nás je jasnovidec, aby dnes věděl, co se zrodí zítra v hlavách politiků, třebaže zvolených zodpovědně a s nejlepším vědomím a svědomím. Vaše heslo na závěr je opravdu nad zlato. Také si jedno pamatuju z dob svého mládí - Jak dnes pracuješ, tak budeš zítra žít.

0/0
4.5.2006 10:47

boganek

Re: Jenže, paní Bendová,

Taky si to tak myslím, může mi paní Bendová garantovat, že za 20 let budou ještě peníze a hlavně můj důchodový účet - bude ještě Česká republika a hlavně já :-)) Ty co jdou teď do důchodu tak těm bylo v roce 1948 kolem 4 let - co asi tak mohli dělat v roce 68 kolem 20 to si měli lehnout pod tanky - chtěl bych vidět dnešní modrý svazáky :-)))

0/0
4.5.2006 11:51

GUG

Vidím jediné řešení

přestat udržovat desítky let při životě staré, neproduktivní občany, kterých je v důsledku zlepšující se zdravotní péče stále víc a žijí stále déle.

0/0
4.5.2006 9:52

skeptický optimista

Re: Vidím jediné řešení

Vidím, že fašismus dosud žije.

0/0
4.5.2006 9:56

Mirco1

Konečně

.. se někdo aspoň pokusil problém pojmenovat pravým jménem - dnešní důchodci kdysi nadšení komunističtí mládežníci svůj osud plně vložili do rukou státu, jednoho z nejhoršch hospodářů. Bankrot v roce 1953 (tzv. měnová reforma) mimo jiné ukradl všechny peníze naspořené ve formě soukromých penzijních připojištění. Ti co do důchodu nastoupí v tomto desetiletí se už do komunistického systému narodili a jsou skutečnou obětí komunistického režimu. Nenaučil je starat se o sebe, učil je opaku. Oni se na něj spolehli - a nyní jsou v ****. A v tom, že volí dnes komunisty nebo socany je sice z jejich pohledu určitá logika, ale také jejich sobectví. Proč já, který vím, že si na důchod musím našetřit, mám být solidární s nimi? Oni se mnou rozhodně solidární nejsou jen chtějí víc víc z mých daní. Takže vážení, máte je mi vás líto, ale máte smůlu. Až teď si vyžerete ten režim, který jste pomáhali budovat.

0/0
4.5.2006 9:17

skeptický optimista

Re: Konečně

Proč bys měl být s nimi solidární? Protože jsi člověk, který má schopnost určité empatie a není mu jedno, že druhý strádá. Solidarita není založena na principu něco za něco. Je to o lidskosti, o tom, že mi není jedno v jakém prostředí žiji. O tom, že nechci, abych cestou za výdělkem musel na prahu svého domu překračovat ležící lidské ztroskotance.

A mimochodem, tvrzení, že všichni současní sedmdesátnící jsou vinni komunistickým režimem je přitažené za vlasy. Jsou jím vinni asi stejně, jako ty jsi vinnen za činy Víťi Koženého. Komunismus v ČR byl daný mezinárodní situací.

0/0
4.5.2006 9:53

Albert Nerom

Re: Re: Konečně

R^. Je zde ovšem otázka. Má vůbec smysl něco vysvětlovat necitům, sobcům a egoistům. Takovým lidem by bylo nejlépe žít v sólo zlatých klecích, kde by si nemuseli "zatěžovat" svou mysl tím, že existují i jiné lidské bytosti, a že tito další (pro ně "zbyteční") lidé mohou mít i různé (často dost vážné) problémy.

0/0
4.5.2006 18:59

j@ck

Re: Konečně

jestli jde o něčí sobectví, tak je to hlavně tvoje vlastní. asi si ho ani neuvědomuješ. považovat všechny důchodce za komunisty, kteří mají chcípat na ulici, to snad může jenom nácek a nebo totální psychopat. budu raději věřit pro tebe lepší alternativě: zatím jsi ještě mladý, i když na svůj věk dost hloupý.

0/0
4.5.2006 12:47

X-M

Re: Re: Konečně

Pane kolega, člověka, co si říká Mirčo, znám už léta, ale jste první, kdo ho vystihl naprosto přesně. Gratuluji. On sice mladý je, ale sklony k psychopatickému jednání má rovněž.

0/0
4.5.2006 15:48

loginname

Re: Konečně

No........většina dnešních důchodců moc do voleb po válce kecat nemohla ;-D. Nechal bych současné důchodce dožít ve stávajícím systému a pro ty líné ještě "pracující" komunisty už bych zavedl nový......15 let je už docela dlouhá doba na to, aby se mohli o sebe postarat sami.......

0/0
4.5.2006 15:33

babacek

Bude v té době

skutečně ještě výplata důchodů nebo již bude platit zákon o eutanázii neproduktivních občanů?;-)

0/0
4.5.2006 6:05

Najdete na iDNES.cz