Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

A kdyby Jacques nebyla Jacques? Bylo by ticho

Debata o tom, zda policista číslo 232 036 postupoval v pondělí proti Kateřině Jacques nesprávně, je téměř zbytečná. Dokazují to svědkové, fotografie i videa. Protože postižená pracuje na Úřadu vlády, je kolem jejího případu pořádná politická a mediální mela.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Preax

Schvaluji zásah policie

Ten policajt ji měl zabít a byl by pokoj.

0/0
15.6.2006 9:06

doktor_bota

Re: Schvaluji zásah policie

Bez ohledu na to, že si za nakládačku víceméně mohla sama, je to máma dvou dětí, demente!;-€

0/0
15.6.2006 9:11

killy

A kdyby Jacques nebyla Jacques? Bylo by ticho...

Ani Paroubek by neštěk´, ani Bubla nezabublal.  Jen, jak tady někde pár lidiček napsalo: Kdyby ta Káča byla v tej Americe a škubala policajta a hystericky na něj řvala ... dostala by na držku doopravdy..

0/0
29.5.2006 14:42

shareware

Re: A kdyby Jacques nebyla Jacques? Bylo by ticho...

R^

0/0
15.6.2006 9:05

jack_rupnick

.

kdo se bojí virginie žákové ??? 8-o

0/0
21.5.2006 11:38

Klidné monstrum

Kačena Žaková (sestra Moniky Pajerové) to vyprovokovala.

Kdybyste viděli celý videozáznam, jak tam vyloženě provokovala a ječela jako hysterka, tak byste jí vrazili jednu na cestu taky...

0/0
21.5.2006 11:37

hodinky

Ticho

mělo být i v tomto případě. Všude ve světě se musí policista napřed poslechnout a pak teprve si jít stěžovat. Je-li to opačně, reagují policisté všude stejně, zmydlí Tě. Takže tady se zase z policistů dělají fackovací panáci. Nedivte se, že  až budete potřebovat pomoc tak  nezakročí. Mohli by dopadnout stejně jako v tomto případě. Ženská, která vleče na demonstraci dvě děti ji minimálně idiot !!!!  

0/0
20.5.2006 13:56

killy

....záměrně idiot!

0/0
29.5.2006 14:43

Garry Fischer

Dobře umístěná reklama?

Nemohu se zbavit pochybností, že celá akce byla rafinovaně vykalkulovaná reklama  před volbami. Kdopak z lidí věděl o nějaké paní J? před týdnem. Teď ovšem jí zná celé Česko a určitě 50% jí bude volit, chudinku zbitou , rafinovanou.8-o

0/0
6.5.2006 23:48

salam_humusajn

Re: Dobře umístěná reklama?

To jako myslíš, že tam ta paní J šla s tím, že se nechá zmlátit od policie, případně že s policií už byla předem domluvená? 8-o;-D;-D;-D:-/Rv

0/0
8.5.2006 22:39

Ruger

hmmm

to je náhoda..Těsně po incidentu proběhne mediální kampaň, vše je rychle hotové, vyšetřovat sezačalo až po té co byly všechny soudy hotové.KJ je na neschopence s modřinami, psychickým otřesem , naraženou kostrčí a bolestí hlavy... Kdo ví, co to znamená  schytat nějakou ránu při bojových sportech ví , jak by vypydala, pokud by jí nějakou ránu tomfou přišili..Ale vážně- to je náhoda, že dva dny  po incidentu se objevil její portrét na bilboardech vedle Bursuhla?Jenom prostý tisk a logistika  takové akcičky vyžaduje týdny práce.(PS. známe jenom video z nastupování, proč její kamarád ve skupince  nenatočil vlastní "napadení"? Přes to, že , jak se sám pochlubil vždy točí CELÉ demonsrace naci?)x.

0/0
8.5.2006 23:28

salam_humusajn

Re: hmmm

1) Je jedno, čím jí ránu přišili a jak velké podlitiny způsobili - ty podlitiny tam byly a sami policisté ji ze služebny odvezli k lékaři, přitom policie neměla vůbec žádné donucovací prostředky použít. 2) Je to jedna z předních kandidátek Zelených, takže její přítomnost na bilboardu mě nepřekvapuje. Pro svoje tvrzení, že to souvisí s tím zbitím, nemáš žádnou oporu. 3) Neznáme jen video z nastupování, známe taky spoustu fotek a výpovědí svědků (nejen Zelených), kteří to viděli od začátku. Ten kamarád mohl při napadení být otočen jinam, nemusel hned zareagovat, ... - tady vaříš z vody. 4) Představa, že by Zelení v rámci "přípravy" toho incidentu zařídili, aby to inspekce MV a další orgány, které jsou zcela mimo jejich kontrolu, prošetřili tak rychle, mi připadá značně ujetá.

0/0
8.5.2006 23:57

doktor_bota

Re: Re: hmmm

Do nemocnice ji pokud vím odvezla sanitka na její žádost. A nic by se jí nestalo, kdyby se chovala normálním způsobem a neodmítla, jak sama říká, příkaz policajta... Co se týče následků incidentu, odpovídají spíš cloumání a přetahování, v žádném případě ne bití. Nevěřím na domluvenou akci, ale zapomeň na to, že kdyby to byl někdo jiný, šlo by to taky tak hladce. Paroubek naprosto jednoznačně zneužil svého vlivu, aby si udobřil potncionální a pravděpodobné koaliční partnery, that's all.

0/0
9.5.2006 0:17

salam_humusajn

Re: Re: Re: hmmm

Pokud vím, tak v nemocnici byla 2x. Neumím si představit, jak by cloumáním a přetahováním vznikl takový typ zhmožděnin, jaké měla KJ (viděl jsi je vůbec?) Podle mě se chovala naprosto normálním způsobem (až na to, že tam vzala děti, ale tím podle mě nic neporušila). Co se týče příkazu policajta, tak na příkaz "nedělejte problémy" se těžko reaguje, pokud jsi přesvědčen, že žádné neděláš a že se chováš v mezích zákona (což se jistě chovali). Naopak slovní reakce "vždyť my žádné neděláme" mi připadá naprosto v pořádku a nechápu, proč vyprovokovala toho magora. Navíc policie jim dávala příkazy už předtím, a ty bezezbytku plnili. Jenže byly v rozporu s tím, co jim přikázal ten magor ("klidně jděte za průvodem, ale s odstupem", ...). Co uděláš, když ti několik špatně řízených policajtů bude dávat protichůdné příkazy? Jinak samozřejmě, že kdyby to byl někdo jiný, nic by se nedělo... ale právě proto buďme rádi, že se to seběhlo takto a že někdo policii ukázal, že i ona musí dodržovat zákony.

0/0
9.5.2006 0:30

hodinky

Re: Re: Re: Re: hmmm

Chovala se naprosto normálním způsobem??? Vláčet na demonstraci děti je přinejmenším debilita  hraničící s idiotismem !!!  Pokud je tato paní "normální" tak to byla úmyslná provokace.

0/0
20.5.2006 14:02

salam_humusajn

Re: Re: Re: Re: Re: hmmm

Psal jsem, že se chovala normálně AŽ NA TO, ŽE TAM VZALA DĚTI. Nauč se číst. A i tím, že tam ty děti vzala, podle mě neporušila žádný zákon. Proto nechápu všechny ty lidi, co obhajují zákrok policie. Pro policii zákony neplatí?

0/0
20.5.2006 21:02

Mak1

Re: Re: Dobře umístěná reklama?

Ne - šla tam s tím, že policii vyprovokuje a tím zvedne své straně preference. Svině jedna ...;-€

0/0
2.6.2006 8:51

Maminčin Jirka

NO jo, no...

Policajti neví jakej je režim...

Tak někteří "kopou" za STB a k některejm už došla revoluce, bohužel, těch je menšina...

0/0
5.5.2006 15:47

Marmeladeee

Bursík splaskne jak zelená bublina a akce "Jacques" se nevydařila. Korunu tomu nasadila H.marvanová s tím, že to všechno viděla z karlova násměstí z projíždějící tramvaje...

Podobně kdyby M.Bursík nebyl předsedou Strany zelených, tak by nikoho nezajímalo jak přišel k baroknímu paláci na Malé Straně v ceně kolem půl miliardy (ať  mě odborníci z realitních kanceláří případně opraví). Nikoho by nezajímalo, čím se živí jeho bratr v Mnichově, od kdy je jeho bratr v Mnichově (zda tam nebyl vysazen jako agent již před r. 1989), a jak to, že hrabě Lobkowitz řekl v K.varech, že zná M.Bursíka 30 let, když většinu života p.Lobkowitz strávil v cizině. Odkud zná Bursíka tak dlouho, kde ho potkal, kde ses ním setkával?

0/0
5.5.2006 0:27

Roob

Podívejte se na video

http://webtv.idnes.cz/video?relation=06050121061490

Pak si každý udělejte svůj úsudek, možná se Jacques chovala histericky, to ale neopravňuje policii k takovémuto jednání.

 Prošli by tito policisté psychologickými zkouškami? 

Proč takhle arogantně a razantně policiie zasahuje proti neškodnému občanovi, a nebezpečné zločince propouští ???

Připomíná mi to dobu STB.

0/0
5.5.2006 0:13

payos

Re: Podívejte se na video

video nezachycuje vse, ale z toho co tam je, jsem zadne biti nevidel. to, ze musel policajt hysterku donutit zalezt do auta, je trochu neco jineho.

0/0
6.5.2006 22:12

SonofSam

Rovní a rovnější

To že jsme si v této zemi všichni před zákonem rovni ale někteří z nás jsou si rovnější je nepochybné. Článek to dokonale vystihl....

0/0
4.5.2006 16:54

jack_rupnick

,

ten článek to lépe vystihnout nemohl :-)

0/0
4.5.2006 11:22

rui

"chytračka"

Copak paní žakesová na úřadu vlády dělá, že vykládá policajtům, co můžou a co nemůžou. Že by další chytračka, která si myslí, že zbaštila všechnu moudrost světa a předvádí se před svýma zámýma ? Zřejmě toho moc o oprávnění policie neví, ale povolaná radit  jiným se zřejmě cítí až až.

0/0
4.5.2006 11:15

231

Re: "chytračka"

Já myslím, že naopak o oprávnění policije ví víc než oni a tím je nasrala. Pamatuji z vojny, jak se lampasáci mohli podělat, pokud člověk citoval z řádů a hned se ho znažily z buzerovat za něco jiného, aby ukázali kdo tam je pán.

0/0
4.5.2006 19:06

senniorr

Dobré místo je poklad.

Ostatní zmlácení policii mají tu smůlu, že nejsou zaměstnání na tak vlivném úřadě.

0/0
3.5.2006 23:09

Ddanna

Re: Dobré místo je poklad.

Ostatní zmlácení nemají smůlu, ale projednouměli štěstí. Když někde v ústraní policista ztluče bezejmeného chudáka, většinou se ten napadený nemá nemá jak bránit , málokdo mu uvěří. Stane-li se to před kamerou (byť amatérskou) známé osobnsti, je větší naděje, že se konečně něco statne. Všemocná policie si tentokrát bouchla do nepravého. Zdánlivě vhodná bezbranná obět nebyla tak docela bezbranná.

0/0
3.5.2006 23:27

okurky

IDNES sou p-ce noviny.

Jen same senzace.;-D

0/0
3.5.2006 21:56

Myself

Mělo by být normální...

...že když urvu policajtovi odznak z bundy, odhodím jej v dál a kopnu ho do pr..., tak musím počítat s tím, že taky nějakou koupím. Z toho co jsem viděl mi vyplývá, že si státem placená zeleno-anarchistka řekla, že si udělá vlastní předvolební kampaň a na kom jiném se zviditelnit než na nějakém "troubovi v uniformě", který "psychicky selže", když mu plivne do xichtu. O osobní zodpovědnosti oné paní svědčí i to, že s sebou tahá své děti i když dopředu počítá s tím, že dojde ke střtu mezi áčkaři a fašouny...

0/0
3.5.2006 19:23

Isbjoerna

Re: Mělo by být normální...

Hm, wie scharfsinnig. :-/

0/0
3.5.2006 20:04

belgian chocolate

milá Herrgottfriedo

jdi radsi nekam psat o tom, jak v Česku brutalni bijí ženy na pondělí velikonoční. o tom víš stejné kulové, ale aspoň je to yábavné.

0/0
3.5.2006 22:36

belgian chocolate

Re: milá Herrgottfriedo

zábavné ... tahle klávesnice bude moje smrt...

0/0
3.5.2006 22:37

Mik8

Re: Mělo by být normální...

Je to tak. Další důvod rozhodně nevolit zelené. ;-O:-/

0/0
3.5.2006 21:30

Dragon666

Re: Mělo by být normální...

Skvele! pod to co jsi napsal bych se mohl taky podepsat. Jsem rad, ze ji to vsichni nezereme.R^

0/0
3.5.2006 22:16

lolek77

Re: Mělo by být normální...

Kdyby měla obě ruce v dřezu s nádobím nemohla by ten odznak utrhnout a nic by se jí nestalo.

0/0
3.5.2006 23:34

loginname

Re: Re: Mělo by být normální...

Ty si ty komunisty zasloužíš.........:-/

0/0
4.5.2006 15:03

abc

Re: Mělo by být normální...

To jsou opravdu debilní kecy a pán musí být policajt nebo lépe bývalý policajt. Ukažte mi jednoho jediného normálního chlapa vážíciho 90 kg, který bude mlátit ženskou vážíci 55 kg i s postelí protože mu strhala odznak. Soudruzi od policie jsou ovšem, jak se zde v jiné diskusi  vyjádřil policejní psycholog, z valné části patologičtí úchyláci, kteří mají největší radost, když si můžou na někoho vystřelit nebo ho alespoň zmlátit.

0/0
4.5.2006 11:40

xblack13

Re: Re: Mělo by být normální...

navíc existuje nekolik fotografií, kdy má zasahující policista  odznak na stejnokroji, i v době, když už má tu "zlotřilou" ženu "na lopatkách". Bývalej pohotovostní pluk se neztratí ani nezapře :-/

0/0
5.5.2006 14:55

231

Re: Mělo by být normální...

Když mě napadne policajt, tak se budu bránit a klidně mu urvu nejen odznak. Nebo snad chcete tvrdit, že přišla k policajtovi, zničeho nic mu urvala mu odznak a on se teprve pak na ní vrhnul?

0/0
4.5.2006 19:08

salam_humusajn

Re: Mělo by být normální...

Dostupné fotografie dokazují, že policista měl odznak připnutý ještě v době, kdy už na J klečel. Dokazuje to, že policie občanům lhala do očí. Zkus příště čerpat z více zdrojů, než budeš vypouštět jednostranné a primitivní závěry.

0/0
8.5.2006 22:45

nasic

čímdál líp!!

>-(Y)Policajti běžně zneužívají svych pravomocí a důsledek je pár demonstrací a pak ticho po pěšině.Rozdíl mezi touto tzv.demokracií a totalitou je jenom ta formální možnost demonstrovat.

0/0
3.5.2006 15:50

Ruger

Re: čímdál líp!!

Rozdíl je ty koni v tom, že člověk, který natočil video neměl kameru vraženou v(Y)a kouzlo je v tom , že police obě stupidní skupinky  blokuje, aby se navzájem nepozabíjeli...

0/0
3.5.2006 15:57

ZdendaB

Re: čímdál líp!!

Co je, ale na demokracii nejhorší, že i nevzdělaní a neinteligentní tvorové jako jste vy ovlvňují rozhodování o vedení společnosti! Docela by mě zajímalo jak by jste si v tomto daném případě činnost Policie představoval. Mohl by jste mě informovat. Rád bych se pobavil!

0/0
3.5.2006 16:08

babacho

Fůůůůůj,

to je na potrestání! na takovou znesvětit obušek.

0/0
3.5.2006 15:37

--Raswan--

:-)))

Kráva jedna blbá..jásně jsem říkal..ty hodinky po tátovi..na tom klokanovi...  ;-D

0/0
3.5.2006 15:30

Ruger

Re: :-)))

N Klokanu! Vrátím se dřív než řekneš borůvkovej koláč.

Boruvkovej koláč ? Takhle rychle to melounku nejde. nic se nestalo...

0/0
3.5.2006 15:34

barnaked

Fakt

je, že udeřit někoho slabšího, neozbrojeného nikoho neomlouvá, ani policistu, už vůbec ne ženskou s dětma. Bohužel ona tam ty děti neměla vodit. A taky si myslím, že obušek by měl být tím posledním, pokud nehážu dlažební kostku, a jen křičím, neměl by si mě ten policista všímat. Jen demonstruji svůj názor. Pokud někoho napadám, pak ten donucovací prostředek použiji takový jaký je potřeba. V případě této paní, by to byly želízka než ráno. Ze záběrů v TV bylo vidět, že zmlácena byla, to je fakt. To neomlouvá toho policistu. Další věc je, že policisté by v některých případech měli být sami sobě vlkem. Hlídat jeden druhého apod., protože přetlak v jejich povolání je dost velký. Ve chvíli, kdy by policista věděl, že neujde bez trestu, asi by zvážil své rozhodnutí udeřit. Jen taková otázka neměly by být ve všech místnostech, kde mohou být potencionálně umístění zadržení, kamery? A vše se natáčet. Bez možnosti zásahu těchto policistů?

0/0
3.5.2006 15:30

barnaked

Re: Fakt

To je možná docela dobrá otázka. Pokud vím občas v Evropě i v USA mají kamery policisté i na svých autech, a automaticky natáčejí, co se děje v jejich okolí, když jdou k zásahu nebo někoho zastavují.;-€

0/0
3.5.2006 15:30

Ruger

Re: Re: Fakt

R^

0/0
3.5.2006 15:34

Auggiecz

Re: Re: Fakt

Ano a mělo by to být i tady. Bohužel tak nějak nejsou chechtáky.

0/0
3.5.2006 15:51

Najdete na iDNES.cz