Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Končí lhůta pro vydání Mladiče, Srbsko ho nemá

Dnes končí lhůta Evropské unie Srbsku a Černé hoře na vydání generála Ratka Mladiče obviněného z válečných zločinů. Pokud nebude vydán, unie přeruší se Srbskem vstupní rozhovory. Bělehrad ale tvrdí, že se mu Mladiče nepodařilo zatím dopadnout.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

tajemník z létajicího ostrova

Banky v arabských zemích se bojí sankcí USA

Šéf palestinské vlády ovládané hnutím Hamas, obvinil USA, že kvůli hrozbě sankcemi nemohou banky v arabských zemích posílat peníze na palestinská konta. Proto prý nelze doplatit dlužné mzdy.

;-D;-D;-D

0/0
2.5.2006 18:42

zpravodajec007

Merissek už zase řádí ve velkém,

jak tak koukám. Jen pro doplnění bych si dovolil dát malý linčík poněkud přibližující postavu Edwarda Hermana, stojícího v čele té jeho slavné Srebrenica Research Group, co tak zdatně "vyzkoumala", že se v Srebrenici vlastně žádný masakr nestal.

Hned první věta vysvětluje mnohé: Edward Herman is professor emeritus of finance at the University of Pennsylvania, a sometime writing partner of Noam Chomsky, and a far-left political commentator.

Poučné jsou i následné zmínky o Hermanově a Chomského podpoře Rudých Khmérů ruku v ruce s peskováním novinářů, kteří si dovolili být skeptičtí k Pol-Potově "konstruktivní roli" v Kambodži, nebo o sympatiích k Miloševičovi.

Také charakteristika jeho spolupracovníků při "odkrývání bosenské pravdy" je příznačná - far-left journalists and several Belgrade-based Milosevic loyalists. 

0/0
1.5.2006 22:26

zpravodajec007

Re: Merissek už zase řádí ve velkém,

Zmínka v závěru článku o Hermanových nenávistných útocích proti Izraeli, obviňujících tento stát z rasismu, genocidy a etnického čištění vůči Palestincům (to vše mnohdy pronášeno jedním dechem zároveň s obhajobou Srbů v Kosovu aSrebrenici) už asi nikoho nepřekvapí. ;-)

0/0
1.5.2006 22:27

meriss

Re: Re: Merissek už zase řádí ve velkém,

Snažíš se, ale bohužel tvoje výlevy nijak nevyvrací ŽÁDNÁ fakta z výsledků 10 leté práce výzkumné skupiny. Také raději nezmiňuješ, že  ve výzkumné skupině  není jen tebou "diskreditovaný" profesor Hermann, ale jsou tam dva bývalí činitelé OSN i novinář BBC. Ti všichni dost vidí do tématu Srebrenica, protože se tam v té době pohybovali. ;-)

0/0
1.5.2006 22:45

zpravodajec007

Re: Re: Re: Merissek už zase řádí ve velkém,

No když to chceš všechno označovat za "fakta" ...:-) Ostatně není to tak dávno, co jsem použil údaje přímo z tvého vlastního odkazu vedoucího na serbiannu (počty mrtvých v Bosně během války a poměr jednotlivých etnik mezi zabitými), načež jsi se začal vztekat, že jsem z toho odkazu použil ta nesprávná a tebou neodsouhlasená fakta a že jsem si měl všímat jenom toho, kvůli čemu jsi tam ten link dal. Takže si umím živě představit, jak taková "výzkumná" skupina pracuje s fakty.

Potom - co se ti nelíbí na tom, že jsem uvedl pár věcí přímo o šéfovi "výzkumné" skupiny? Od šéfa se snad všechno odvíjí. Jinak třeba na Jyrkovi Dienstbierovi jsme názorně viděli, jak může takový pečlivě vybraný bývalý pozorovatel OSN být "objektivní".

P.S. Když tak hodně dáš na vyvracení faktů, hodláš snad popírat Hermanovo extrémní levičáctví, obhajobu Pol-Pota, nenávist k Izraeli  atd?

0/0
2.5.2006 1:53

meriss

Re: Re: Re: Re: Merissek už zase řádí ve velkém,

Co to meleš o použití "mnou neodsouhlasených faktů"??? Používej si co chceš, stejně nic nevyvrátíš.Co se týče práce Výzkumné skupiny, tak s tím prostě nic nenaděláš. Budeš se muset připravit na to, že budoucnost přinese pro tebe značně nevhodná poznání a odhalení podobných skutečností, jako práce (10 letá) téhle skupiny. Podle tebe zřejmě Hermann "šéfuje" bývalým činitelům OSN i novináři BBC, aby psali tak jak on chce??? Zbláznil ses?? :-D:-D:-D

0/0
2.5.2006 8:29

zpravodajec007

Re: Re: Re: Re: Re: Merissek už zase řádí ve velkém,

Kdo říkal, že Herman každému šéfuje? V mnoha případech stačí, když si jako šéf "výzkumné" skupiny vybere ty "správné" spolupracovníky - přesně v tom duchu, jak bylo uvedeno, tzn. leftists a Milosevic loyalists. ;-)

Já také nehodlám s tou tvojí slavnou Výzkumnou skupinou něco nadělat. Mně stačí upozornit na to, co jsou ti lidé zač, aby člověk, který narazí na jejich bláboly prvně, nezískal mylný dojem, že se jedná o převládající názor většiny.

A pokud jde o jejich 10-letou práci - má ta doba snad něco společného s věrohodností? Třeba takový Irving několik desetiletí údajně zkoumal a zkoumal, až se dozkoumal k tomu, že holocaust nebyl. Je i tady doba měřítkem věrohodnosti? ;-)

0/0
2.5.2006 12:54

meriss

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Merissek už zase řádí ve velkém,

My dva se nikam nehnem. Já věřím svým "levičákům", ty zas prokazatelně placeným organizacím a politikům... Každý máme své zdroje. Je to tak?

0/0
2.5.2006 13:09

zpravodajec007

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Merissek už zase řádí ve velkém,

Ale vždyť jo. Každý ať má své zdroje, aspoň je o čem diskutovat. Já jen chci, aby bylo jasné, že když se řekne "renomovaný americký profesor z Pennsylvánie", která ve skutečnosti bije. ;-)

0/0
2.5.2006 14:39

meriss

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Merissek už zase řádí ve velkém,

K tomu si neodpustím poznámku, že někteří profesoři na US univerzitách začínají mít problémy kvůli kritice Bushovy války. Udávají je prý i vlastní studenti. To jen tak na okraj, když už je řeč o "renomovaných profesorech".

0/0
2.5.2006 14:58

zpravodajec007

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Merissek už zase řádí ve velkém,

... ani nezkouším domyslet, jakého druhu by asi byly problémy podobného profesora kritizujícího vládu v Miloševičově totalitním režimu. Jak Srbové nakládali a nakládají s nepohodlnými osobami, dokladují příklady Petroviče, Arkana nebo Bulatoviče více než výmluvně. ;-P 

0/0
2.5.2006 16:21

meriss

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Merissek už zase řádí ve velkém,

No nevím nevím, opozici pokud vím patřila některá média a ovládala pár největších měst. Takhle si totalitu teda nepředstavuju. V Srbsku v době "totality" existovalo 21 polit. stran...

0/0
2.5.2006 17:11

zpravodajec007

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Merissek už zase řádí ve velkém,

Těmi opozičními médii máš na mysli třeba rozhlasovou stanici B92, která byla krátce po začátku bombradování Miloševičovým režimem umlčena? :-)

Také odkdy papírová existence více politických stran vylučuje totalitu? Viz třeba předlistopadová ČSSR.

0/0
2.5.2006 17:44

meriss

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Merissek už zase řádí ve velkém,

Takže stanice byla umlčena až když padaly bomby NATO....;-) To ale rozhodně není standartní situace. Jinak ČSSR se svými zavřenými hranicemi byla ABSOLUTNĚ něco jiného než Srbsko za Miloševiče.

0/0
2.5.2006 17:56

Hrvat1

Re: Merissek už zase řádí ve velkém,

Někde jsem četl o způsobech zabíjení za pol-potova režimu. Svázat ruce, zalepit pusu, na hlavu igelitovej pytel a pěkně stáhnout gumičkou u krku...chtěli šetřit kulkami

0/0
1.5.2006 22:40

meriss

Re: Re: Merissek už zase řádí ve velkém,

Hrvate, tos objevil Ameriku:-D:-D:-D

0/0
1.5.2006 22:46

meriss

Re: Merissek už zase řádí ve velkém,

A co vytáhneš na Kanaďanku Dianu Johnstone? http://sweb.cz/messin/srebrenica5.htm

0/0
1.5.2006 22:55

zpravodajec007

Re: Re: Merissek už zase řádí ve velkém,

Ale no tak. Že je to leftist, o tom snad žádná ...

0/0
2.5.2006 2:10

meriss

Re: Re: Re: Merissek už zase řádí ve velkém,

to jako kdo je "leftist" tak automaticky lže? Já bych spíše viděl, že lže ten, komu za to platí..:-P

0/0
2.5.2006 8:18

zpravodajec007

Re: Re: Re: Re: Merissek už zase řádí ve velkém,

A jí snad neplatí? Copak nefungovala jako redaktorka v různých levicových plátcích? :-P

0/0
2.5.2006 14:35

captain cook

1389 nebyl zacatek srbskeho problemu

1389 se datuje zacatek muslimskeho problemu pro celou Evropu....

a trva doposud. Rozsiruje se znovu jako mor.

Kdo se domniva, ze se tohle omezuje jen na Srby, zije ve velmi omezenem svete, nevidi si dale nez na spicku nosu. Podivejte se jen, co se deje v Bosne. Jestli Kosovo dostane odkyvnutou samostatnost, nezustane samotne nadlouho. Spoji se s Albanii a pak zacnou delat uzemni pozadavky na Albanci obyvane casti Makedonie a Recka. Konecnym cilem je ustaveni prvniho Islamskeho statu v Evrope. To pak bude Bosna koukat, aby se s nimi take spojila. Kdybdy se tam nebylo valcilo diky nacionalistickym posukum na vsech stranach, byli by si uvedomili odkud hrozi skutecne budouci nebezpeci nejen pro cely Balkan, ale potazmo pro celou Evropu. Pitomci.!;-O

0/0
1.5.2006 21:37

Hrvat1

Re: 1389 nebyl zacatek srbskeho problemu

Rok 1389 - konec srbského letopočtu a začátek ČETNIKSTÁNU - omlouvám se všem, tento věk Srbům moc ublížil

0/0
1.5.2006 22:20

zpravodajec007

Re: 1389 nebyl zacatek srbskeho problemu

Mohu kapánek nabourat zažité klišé Srbů coby jediných bojovníků proti Turkům a Albánců coby tureckých kolaborantů?

... Ke střetnutí došlo na Kosově poli. V čele turecké armády stál samotný sultán, zatímco jádrem protivníkovy armády bylo srbské vojsko knížete Lazara, posílené spojeneckými vojsky Bosny a dalšími oddíly z řad Italů, Albánců, Uhrů, Bulharů aj.

Také by stálo za to se zmínit o albánském protitureckém odporu počínaje Skanderbergem v 15. století a konče povstáními v 19. století. ;-)

0/0
1.5.2006 22:43

meriss

Re: Re: 1389 nebyl zacatek srbskeho problemu

Přestaň sem umisťovat odkazy od "Člověka v tísni". Tato orgainizace je placena přímo vládou USA, tak se přestaň zesměšňovat. :-D:-D

0/0
1.5.2006 23:00

zpravodajec007

Re: Re: Re: 1389 nebyl zacatek srbskeho problemu

Odpovím po tvém: Místo diskreditace Člověka v tísni se pokus vyvrátit tam zmíněná FAKTA, tj. třeba onu účast Albánců v bitvě na KP na strně Srbů. ;-)

0/0
2.5.2006 2:01

meriss

Re: Re: Re: Re: 1389 nebyl zacatek srbskeho problemu

Nic jsem nepsal o bitvě na KP!!!!!!! :-P

0/0
2.5.2006 8:31

meriss

Re: Re: 1389 nebyl zacatek srbskeho problemu

ale vlastně díky za ten odkaz. propaganda je opravdu hustá. To si ještě prostuduju. Zatím stačí je jedna věta, která vysvětluje co se "dělo" se Srby v Kosovu během WWII.

0/0
1.5.2006 23:03

zpravodajec007

Re: Re: Re: 1389 nebyl zacatek srbskeho problemu

No jen studuj, studuj, ale hlavně nezapomeň vyvrátit ta FAKTA. ;-P

0/0
2.5.2006 2:03

meriss

Re: Re: 1389 nebyl zacatek srbskeho problemu

"Člověk v tísni založila stálou kancelář v Tiraně, která spolupracuje s NATO" To je taky hustý!!!!!!!! Snad jediná humanit. organizace na světě, která spolupracuje s NATO, fakt ještě jednou díky za odkaz:-D:-D:-D:-D

0/0
1.5.2006 23:05

meriss

Re: Re: Re: 1389 nebyl zacatek srbskeho problemu

Na stránce, na kterou odkazuješ nechybí ani Slovák Andrej Bán se svými propagandistickými výlevy. Že nevíš kdo to je, Zpravodajče? Tak já ti to prozradím, je to nynější šéf slovenské "humanitární" organizace "Clovek v ohrození". To koukáš co? Stále stejní lidé a stále stejné peníze. Ani ty ještě nemáš pocit, že tu něco smrdí?? Jestli ne, tak ti vlastně závidím...:-/

0/0
1.5.2006 23:22

zpravodajec007

Re: Re: Re: Re: 1389 nebyl zacatek srbskeho problemu

No a?

Když uvážím, jak jsou vzájemnými odkazy propojené stránky messin, slobodan-milosevic.org, serbianna a další podobné, tak ti to taky neppřipadá jako stále stejná propaganda? Tobě to nesmrdí? ;-)

0/0
2.5.2006 2:08

meriss

Re: Re: Re: Re: Re: 1389 nebyl zacatek srbskeho problemu

Alespoň to neplatí vláda USA, jako tebou neustále omílané žvásty Člověka v tísni

0/0
2.5.2006 8:20

zpravodajec007

Re: Re: Re: 1389 nebyl zacatek srbskeho problemu

... a on snad někdo humanitárním organizacím spolupráci s NATO zakázal? ;-)

0/0
2.5.2006 2:05

meriss

Re: Re: Re: Re: 1389 nebyl zacatek srbskeho problemu

Nic takového netvrdím, ale je z toho naprosto jasné, za koho ČvT kope, stejně jako CvO (Slovensko) .  Tobě ne?? ;-)

0/0
2.5.2006 8:33

tajemník z létajicího ostrova

USA: Demonstrace kvůli Dárfúru

Desetitisíce lidí demonstrovaly v neděli v amerických městech za ukončení násilí v súdánském Dárfúru.

;-);-);-)

0/0
1.5.2006 21:05

Pilat

ve svete se nic nedeje?

mexicti proletari, proslapavaji chodnicek i pro ceske ilegaly v US. Jedna z nejvetsich vnipotropolitickych udalosti v US nechava iDnes nemou. ;-P

0/0
1.5.2006 20:31

Pilat

1. maj v USA zapousti dneskem koreny

jak u vas soudruzi, iDnes se rozhodlo drzeti vas v tmarstvi? ;-D;-D;-D

0/0
1.5.2006 20:25

meriss

Bývalí činitelé OSN a další zpochybnili oficiální verzi Srebrenicii

http://www.srebrenica-report.com/press.htm

0/0
1.5.2006 17:52

okurky

Re: Bývalí činitelé OSN a další zpochybnili oficiální verzi Srebrenicii

bylo to uplne jinak. Divadlo.;-D

0/0
1.5.2006 18:59

tajemník z létajicího ostrova

Omluva srbského prezidenta Borise Tadiče za válku (1992 – 1995)

”Omlouvám se všem těm, kdo trpěli zločiny spáchanými jménem srbského lidu. Tyto zločiny však byly spáchány jednotlivci, ne srbským lidem,” řekl Tadič po jednání v Sarajevu se členy kolektivní hlavy bosenského státu, tříčlenným předsednictvem.

:-P:-P:-P

0/0
1.5.2006 16:16

meriss

Re: Omluva srbského prezidenta Borise Tadiče za válku (1992 – 1995)

To ze strany dnes už mrtvého Izetbegoviče jsme nic takového nikdy neslyšeli. Stačí připomenout, jak jím do Bosny pozvaní mudžáhidé opékali bosenské Srby v Bosně nad ohněm. Tudjman se taky nikdy nemluvil za vyhnání a vyvraždění Srbů žijících v Chorvatsku.

0/0
1.5.2006 16:48

tajemník z létajicího ostrova

Re: Re: Omluva srbského prezidenta Borise Tadiče za válku (1992 – 1995)

Jaký máš zdroj o opékání lidí nad ohněm?

;-D;-D;-D

0/0
1.5.2006 16:54

meriss

Re: Re: Re: Omluva srbského prezidenta Borise Tadiče za válku (1992 – 1995)

http://www.serbianna.com/columns/savich/076.shtml

0/0
1.5.2006 17:20

tajemník z létajicího ostrova

Re: Re: Re: Re: Omluva srbského prezidenta Borise Tadiče za válku (1992 – 1995)

Bylo by lepší, kdyby to byl nezaujatý a nezávislý zdroj.

;-);-);-)

0/0
1.5.2006 17:26

tajemník z létajícího ostrova.

Re: Re: Re: Re: Omluva srbského prezidenta Borise Tadiče za válku (1992 – 1995)

serbianna.com  - aha. ;-D;-D;-D

0/0
1.5.2006 17:32

meriss

Re: Re: Re: Re: Re: Omluva srbského prezidenta Borise Tadiče za válku (1992 – 1995)

http://www.srebrenica-report.com/press.htm

0/0
1.5.2006 17:51

nenápadně maskovaný Kei

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Omluva srbského prezidenta Borise Tadiče za válku (1992 – 1995)

S tímhle vemenem se nehádej, je to zbytenčný...

0/0
1.5.2006 18:00

Hrvat1

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Omluva srbského prezidenta Borise Tadiče za válku (1992 – 1995)

Omluva nejmenovaného srbského politika: "Omlouvám se srbskému národu, že jsem jako srbský četnik a člen pochybné soldatesky zavraždil tak málo bosenských Muslimů" Tadić k tomu nemá daleko!!!!

0/0
1.5.2006 22:13

Hrvat1

Re: Re: Re: Re: Omluva srbského prezidenta Borise Tadiče za válku (1992 – 1995)

Dobře, tak serbianna, já ti taky pošlu odkaz: http://www.croustasa.cjb.net

0/0
1.5.2006 22:10

Hrvat1

Re: Re: Omluva srbského prezidenta Borise Tadiče za válku (1992 – 1995)

A jaký máš zdroj na VYvraždění Srbů v Chorvatsku???

0/0
1.5.2006 22:09

Najdete na iDNES.cz