Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Opilý muž v Plzni zdemoloval sanitku

Horké chvilky prožila posádka plzeňské sanitky, která převážela do němoty zpitého muže. Ten se totiž u nemocnice probral a zdravotníky napadl. Naštěstí se jim podařilo utéci, než je útočník zranil. Agresivní opilec si vybil vztek na vybavení sanitky, které zcela zdemoloval.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

rudastraka

zachranka

asi by doktori v zachrance meli vozit strelnou zbran a mit movoleni k odstrelu agresivniho cloveka

0/0
29.4.2006 10:51

homerecek

Re: zachranka

Ano, dobrý návrh.

0/0
29.4.2006 11:54

slayee

rozkaz zněl jasně

chceš říct soudruhu? "NooJooo...dvě dávky, nebyl čas lámat si hlavu kdo je kdo"Rv

0/0
29.4.2006 12:02

babacek

Re: zachranka

I v záchrance se dá pacient přikurtovat,že to nedělají a následně se jen diví je otázka jiná.Prostředek tu však je.Tím nechci opilce omlouvat.:-/

0/0
30.4.2006 6:47

inedible

legalizujme marihuanu,

zhuleni lidi nic nerozbiji a nikoho nebijou. o otravnych ozralych typech tu clovek cte kazdy tyden. ale co, treba si jen namazal zada francovkou, jako nas uzasny kato kavan :-D

0/0
29.4.2006 10:28

babacek

Re: legalizujme marihuanu,

Zhulení nic nerozbijí ? Nechtěl si napsat vyhulení nic nerozbijí.;-D

0/0
30.4.2006 6:45

babacek

Opilce by měli vozit policisté

 nebo za jejich asistence.Jsem zvědav zda bude muset uhradit škodu kterou napáchal.:-/

0/0
29.4.2006 8:53

komunisti_sou_svine

Tak to je,

Měl jim to tam všechno rozmlátit hajzl zasranej.R^

0/0
29.4.2006 0:46

ilna

!!!

Proč vozí dementní opilce záchranka? A proč vůbec záchranka k opilcům jezdí? Zchlastal jsi se, tak se z toho vyspi nebo chcípni - tvoje věc.

0/0
28.4.2006 22:23

j@ck

Re: !!!

kdybys ilno tušila, jaký jsou opilci problém. lidi někde u autobusové budky najdou ležícího opilce s rozbitou hlavou a tak zavolají rychlou. rachlá ho naloží a odveze na ošetření do nemocnice a nezapomene zaškrtnout, že pro opilost nelze vyloučit otřes mozku. takový opilec pak v nemocnici vyvádí, nechce tam zůstat, utíká, chová se sprostě, nadává, prostě katastrofa. zodpovědnost za něj má lékař (!!!), opilec nemůže podepsat revers, protože pod vlivem alkoholu je nesvéprávný, tlumící prostředky mu pro opilost nelze píchat. prostě radost sama. když je opilec agresivní a lékař ho třeba pošle domů, protože se s takovým pakem nechce otravovat, tak se 20x nic nestane. po 21 tam bude mít subdurální hematom a krvácení do mozku. no dělej každému vožralému grázlovi CT mozku za několik tisíc.

0/0
28.4.2006 22:43

slayee

Re: Re: !!!

R^

0/0
29.4.2006 8:33

babacek

Re: Re: !!!

Jacku věřím,že opilci jsou problémem který je na obtíž.Byl jsem však v nemocnici kam takového opilce přivezla záchranka když ho srazilo auto.Tento pán nebyl vůbec agresivní a snažil se se ze zdravotníky spolupracovat jak jen to jeho stav umožňoval.Přesto se k němu chovali z opovržením jako by byli sami ty nejdokonalejší a alkohol jim byl naprosto cizí.Tento pán se v noci budil a převracel se navšechny strany ( asi měl bolesti ).A teď prosím pozor,setra mu dala na zklidnění ROHYPNOL což je v rozporu s tím co jste popsal.Můžete mne to nějak objasnit.Díky.

0/0
29.4.2006 8:51

Rescueinfo

Re: Re: Re: !!!

Zas tak bych jim to nevyčítal. On sice spolupracoval, ale kdyby byl střízlivý, nemuselo ho to auto srazit. Před pár rokama jsem ležel asi 3 měsíce na interně, část z toho na JIP. Když mi přivezli ve dvě ráno na pokoj opilce a tohle se párkrát zopakovalo, také jsem na ně začínal být alergický.

0/0
29.4.2006 9:26

babacek

Re: Re: Re: Re: !!!

Zaprvé je opilí a opilí. Zadruhé to auto srazilo toho páne ne vinou jeho,ale vinou řidiče který tam vjel z boční ulice a strazil ho napřechodu a následně chtěl ujet.( Policie za ním byla napokoji,proto ta dokonalá informace ) A podle mne je odpověděnější po vypití nějaké té skleničky si udělat procházku domů než uednout zavolant.A tak jsem chtěl říci,že snad není se potřeba chovat podle nějakého mustru.Já také nemám rád opilce a obzvláště pak opilé ženy.Mně šlo však také o vysvětlení toho rohypnolu když se nesmějí tyto léky podávat když je pacient pod vlivem alkoholu.

0/0
29.4.2006 14:13

j@ck

Re: Re: Re: !!!

chování na pohotovosti je věcí individuálního přístupu. některý lékař může být i agresivní, nebo se chovat s opovržením, to já neovlivním. rohypnol by se opilému asi určitě podávat neměl. opilci jsou problémem prakticky v kterékoliv službě. zrovna včera jsem se s jedním hádal. přivezla ho RZP, že byl někde na kole ve 4:00 sražen autem. byl asi 10 minut v bezvědomí, vůbec nereagoval, po deseti minutách se pomalu probral a nějak méné cítil nohy. takového mi ho přivezla rychlá. tak jsem samozřejmě udělal RTG lebky, páteře, vyšetřil ho a oznámil mu, že v nemocnici musí zůstat. co myslíš že dělal? začal vyvádět o tom, že podepíše reverz, jenže reverz v opilosti nemá žádnou právní hodnotu. nedal se nijak rozumně přesvědčit. tak jsem ho prostě pustil domů a celý den se jsem se modlil, aby ten člověk neměl nějaké krvácení do mozku nebo poranění míchy. ale proč bych za něj já měl nést odpovědnost? dovedeš mi to vysvětlit?

0/0
29.4.2006 19:23

babacek

Re: Re: Re: Re: !!!

Ta odpovědnost je daná zákonem.A i když také nemám rád opilce domnívám se ,že je vždy nějaký nástroj jak takového pacienta umírnit.Pokud to nelze medikamenty tak se používají kurty,alespoň jsem to několikrát viděl.

Já se nato také dívám z druhé strany.Pokud nejste 100% abstinent tak ruku na srdce,nikdy jste si nedal o skleničku navíc ? A mohl jste zjistotou vědět,že se vám nic nemůže přihodit ? A rozhodně by se vám nelíbilo nějaké následné špatné zacházení jen proto,že se vám stal úraz apod. když jste se zrovna bavil.

Já mám mezi lékaři dosti přátel a tak se mnohdy divím kde se berou ti arogantní z povýšeneckým chováním ze kterými se čas od času setkávám v zdravotnických zařízeních.

0/0
30.4.2006 5:48

Jilji

To už je moc.

Jak se do lesa volá-taky bych jej trošku zdemoloval. ;-€

0/0
28.4.2006 21:52

Bouše

Nemá náhodou vozit opilce police?

0/0
28.4.2006 21:31

Najdete na iDNES.cz