Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Vytahovat na premiéra články z mládí je nestydaté

Po internetu, což je už také populární médium, šíří aktivisté dokument o Paroubkovi z roku 1978, ve kterém premiér, tehdy ani ne pětadvacetiletý, vychvaluje socialismus a šíří bezobsažné fráze o tom, jak ho zlepšit.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

sprav

pro srovnání

s. Paroubek také národu sdělil, že policista, který zasáhl proti té zelené </> byl u Policie ještě před rokem 1989 a musí se vyšetřit jestli nebyl také u Pohotovostního pluku.

Takže jen stejný metr. Nic víc, nic méně.!!

0/0
5.5.2006 13:54

_-1-_

Pohádka o dvou pekařích.

V jednom městečku zvaném Korourkov žili dva pekaři. Oba pekli chleba a prodávali ho po 10 korunách. A od nepaměti odevzdávali 1 korunu na prosperitu městečka, třeba na veřejné záchodky za kostelem.

 Ten první pekař Bohouš, taková veselá kopa, se s každým zastavil, pokecal a přidal pár vtipů na druhého pekaře, který stál pořád u pece a pekl a pekl. A pak jednou přišel ten okamžik, kdy bylo potřeba udělat v městečku nový vodovod, ale nebyly na něj peníze. Radní přemýšleli, přemýšleli, ale pořád nemohli přijít na to, kde ty prachy vzít  .........  a víte kdo jim poradil? .. No přeci pekař Bohouš ....  Řekl jim,  že jeho konkurent upeče a prodá dvakrát  více bochníků a vydělá i dvakrát tolik peněz .... jééé ten je tak bohatej.  A proto bude správný, když z každého bochníku odvede koruny dvě.

.... ale copak děti, vy si myslíte, že to není spravedlivý?  Vy chcete aby ti pekaři měli stejnou daň? .......... no toto, vy malý s®áči, vy parchanti, jak jsme si vás to vychovali ... :-((((

0/0
30.4.2006 21:09

_-1-_

Re: Pohádka o dvou pekařích.

omlouvám se , to patří do jiné diskuze     :-)

0/0
30.4.2006 21:12

_-1-_

:-)

Při čtení článku jsem se nejdříve ;-€. Rychle jsem se podíval dolu na autora a 8-o. Pak jsem to dočetl do konce a hodnotím R^.

0/0
30.4.2006 20:08

No_Per

Hmmmm

Takže vytahovat na udavače STB a podobně je nestydaté, dělali to přeci před x lety, vytahovat na gestapáky genocidu je taky nestydaté, je to už moc dlouho. Já si myslím že každý je zodpovědný za své činy celý svůj život, nerozhoduje doba a hakovej šmejd jako pablbek se těžko změní. Haug

0/0
30.4.2006 19:36

radegast45

Uz odstoupil?????????

0/0
29.4.2006 19:20

Beranal

Zajímavé, zajímavé

Zajímavý názor, potom se divím proč na takového chudáka starého Grebeníčka vytahovali stále nějaké drobné excesy z mládí, tenkrát byla přece revoluční doba a když se kácí les tak létají třísky, nebo proč vůbec někoho lustrovat a prověřovat, co na tom že někdo byl někdy agentem u StB, důležité je co dělá dnes. Jak ta doba změní člověka k lepšímu to vidíme třeba na takovém poslanci Kavanovi, z toho je dnes úplně svatý muž, ten neměl za posledních 15 let snad jediný problémek, jenom furt nějací vrtalové pochybovali o jeho zádech namazaných francovkou, vzorovém úředníkovi státní správy p. Srbovi, poctivých drobných penězích zapomenutých v trezoru atd. atd.:-D:-D:-D

0/0
29.4.2006 16:54

No_Per

Re: Zajímavé, zajímavé

Mně by spíš zajímalo kdy někdo zakáže veškerejm agentům STB a dalším pomahačům komunismu jakýkoliv příjem ze státních peněz, povinných poplatků např české televizi a podobně. Když jsou tak šikovní tak ať se uplatní sami a neparazitují na lidech tak jako za bolševika. Lidi kteří dostávali za své udávání od STB i peníze dnes chtějí učit morálku či ovlivňovat děti a média jim to jen umožňují. Paradox!

0/0
30.4.2006 19:40

Marmeladeee

Mladí vysloužilci v plné síle pobírají důchody, a na unavené staré důchodce pak už nezbývá

(Post) komunistický parlament asi odhlasoval, že mají dostával "výslužné" tj. 7 až 15 tisíc měsíčně, nezdaněnáých (!). Když tak nasazovali životy a dřeli se v dobách socialismu, musí za to být odměněni  to se týká všech dojáků - důstoijnků, policistů, vězeňských dozorců, apod. A to podle odsloužených let. Po 15 letech služby - už takových 7 tisíc měsíčně na ruku. To nevadí, že sjou v plné síle. Tak šli mnozí v plné síle do důchodu, začali pobírat výslužné, a zůstali na stejné židli, ale coby civilisti - tj .šel jim dál jejich plat. O tom se moc neví, ale je to tak. A pak se divíme, že nebude na důchody. kdo ale prozradí, klik padne na tisíce takovýchto "mladých vysloužilců" ?

0/0
5.5.2006 17:56

Marmeladeee

Bývalý agent StB H.Rozmanitý dal na P.Cibulku tr. oznámení, a ten byl odsouzen na 6 měsíů za to, že o agentovi napsal, že to byl agent

ODSOUZENÍ NOVINÁŘE PETRA CIBULKY NA PŘEDVOLEBNÍ POLITICKOU (A ŠPIONÁŽNÍ) OBJEDNÁVKU! Společné tiskové prohlášení VONS a Pravého Bloku!

http://www.cibulka.net/petr/view.php?cisloclanku=2006041001

0/0
28.4.2006 17:40

Marmeladeee

Žaloba Petra Cibulky a Pravého Bloku na tzv. "veřejnoprávní" Českou televizi za její uplatňování státní politiky informačního terorismu!

Žaloba Petra Cibulky a Pravého Bloku na tzv. "veřejnoprávní" Českou televizi za její uplatňování státní politiky informačního terorismu!

http://www.cibulka.net/petr/view.php?cisloclanku=2006032501

0/0
28.4.2006 17:39

Marmeladeee

Pokud nebudou voliči vědět nic o minulosti svých politiků, jak jim mohou věřit?

Karel Čapek napsal kdysi svou slavnou esej o tom, že kdo lhal, lhal vždycky, a kdo je čestný, byl vždycky čestný, nebo tak nějak. Jistě to někdo z vás má po ruce, tak to zde ocitujte, a hnde bude jasno, zda máme vědět, co Paroubek v mládí dělal (už víme, že od mládí dělal politického funkcionáře.) Naproti tomu P.Cibulka od mládí bojoval proti totalitě, za svobodu, a kvůli tomu byl pětkrát ve vězení, kde strávil celkem 5 let. A dnes ho ČT2 ani nepustí mezi diskutéry, i když je předsedou politické strany. Musí sedět jako řadový neangažovaný občan mezi diváky a V.Moravec mu schválně ani nedá možnost položit funkcionáři Paroubkovi nebo kovanému komunistovi benešovi jedinou otázku. A to chce někdo tvrdit, že jsme s komunismem a s nomenklaturními kádry skoncovali?

0/0
28.4.2006 17:38

Coiotus

Tolik milosrdenství a empatie...? To sem nežral!!!

2 Karel Steigerwald: Krásně mistře, krásně. Kam se hrabe Bittner, to se nedá srovnat!!! ;-€

0/0
28.4.2006 12:11

Ruger

Zdarrrr HAnsi!

:-DTAk Ty jsi cítil pořebu emigrovat  před otázkami na "Jansa tahal ve vládě za nitky" na tuto diskusi. "Nečeří" tady modrá lůza destruktivními otázkami férové jednání filantropických soudruhů z lidového domu?

Zdravím Tě!:-D 

0/0
28.4.2006 10:35

Ruger

proč ten ryk

Steigervald to napsal velmi hezky: "kašlete na to , čím byl , ale dívejte se čím je. To stačí ...

0/0
28.4.2006 10:22

chimenez

Štajgrvald je pravděpodobně na výplatní

listině ODS. Tak neobjektivního  komentátora může tisknout jen MFDNES. Leština, oslavující v MFDnes tunelování v 90.letech (titulky typu Modrý pták letí k výšinám apod... - ne náhodou svou formou tak podobná těm normalizačním) naštěstí už zmizel, teď v Čechách straší svými komentáři Steigerwald, M. Komárek, Pehe a válečný štváč Petr Pravda (zásadně zmýlený).   

0/0
28.4.2006 10:10

Xaver01

Kája Štajgrvald

je prostě krafavý trubec. ;-D;-D;-D

0/0
27.4.2006 18:17

OTOBACID

Na každého

by se dalo něco vytáhnout.Pan soudruh Tlustý byl ve straně,ale ten pro změnu tvrdí,že nikdy komunisticky nemyslel.T o vypovídá o jeho charakteru.Nic moc.Všichni kdo studovali museli mít zkoušku z marxismu tedy i náš pan prezident.

0/0
27.4.2006 17:06

vernerj

Pane Steigerwalde

Víte Hitler byl taky konzistentní a se stále stejnými názory, ale asi by jste těžko i vy o něm řekl něco pěkného nebo něco na jeho obranu. Paroubek je lump a prospěchář s velkou arogancí moci. Stydím se že je premiér ČR.

0/0
27.4.2006 8:53

Hans59

Re: Pane Steigerwalde

víte, von i VK podle jeho knih, byl vždy konzistentní, už v 60-tych letech věděl, že komunizmus je špatný ekonomický i politický model a nikdo ho přitom nespojuje s Hitlerem. Nezní vám to trápně, když si to ještě jednou po sobě přečtete?

0/0
27.4.2006 9:56

Hans59

Re: Pane Steigerwalde

Patrně není vaší vinou ani vaším přičiněním Paroubek premiérem, takže se nemáte za to stydět. Stydět se můžete za svoji inteligenci, která vám říká stydět se. A to je ten váš problém.

0/0
27.4.2006 10:00

buhvol

Re: Re: Pane Steigerwalde

R^;-D

0/0
27.4.2006 10:02

bc23

Re: Pane Steigerwalde

To, že nebo není někdo konzistentní nebylo ani obsahem tohoto článku. Vybrat si z něčeho co chci, to překroutit, to měl společné komunismus, fašismus právě s Vaší rétorikou. Článek říkal jen pravdu - měli bychom se zabývat tím, co nám naši politici dávají a ne je fackovat nebo nadávat za to co říkali, když jim bylo dvacet. Já osobně nakreslil na ZŠ výkres jak vyhánějí Baťu z továrny a opravdu jsem netušil, že to je pěkná blbost...

0/0
27.4.2006 10:19

abc

Re: Re: Pane Steigerwalde

Přiznám se, že už na základní škole jsem tušil, že komunismus je svinstvo, když vyhodili našeho souseda z práce protože nešel na jakousi demonstraci na podporu měnové reformy, takže jestli to s tím Baťou nebyl náhodou Váš problém. Tím chci říci, že Paroubek na rozdíl od Vás už na základní škole určitě tušil, že bude-li chtít udělat kariéru bude třeba jít s proudem a je jedno jestli je to komunismus, národní socialismus nebo cokoliv jiného a hlavně, že už tehdy byl schopen udělat pro to cokoliv.

0/0
27.4.2006 10:38

bc23

Re: Re: Re: Pane Steigerwalde

Pokud Ty jsi už na základní škole měl jasno, tak je div, že máš čas psát do diskuzí, protože je Tě tu škoda... :-)

0/0
27.4.2006 10:47

airwar

Re: Pane Steigerwalde

Budete se divit, ale i na Hitlerovi by se našlo něco pozitivního, tedy spíše že některé body jeho myšlenek se na pozadí současného světa ukazují jako pravdivé.

0/0
28.4.2006 9:42

Coiotus

Re: Re: Pane Steigerwalde

Dekujeme za pouceni. Vono na komunismu by se taky urcite neco dobryho naslo, ze jo. Stejne jako na orientalni despocii, otrokarstvi apod... Ale kazdopadne dekujeme za vyzvednuti Hitlerova vyznamu pro nasi dobu!;-P

0/0
28.4.2006 12:17

sprav

Re: Re: Pane Steigerwalde

Myslíš třeba EU s jednotnou měnou, bohatším severem, který bude jezdit na dovolené na chudší jih a makat se bude zejména ve východnějších státech ;-D

0/0
5.5.2006 13:57

mojeprezdivka

Kačaba

...a víš co o tobě řekl?........že jsi snědla psa!

0/0
27.4.2006 3:13

Dador

Karel

Ted uz mi to hlava vubec nebere, navic K.S. byl vzdycky muj oblibeny komentator. Mozna je to jen ukrutna ironie kterou sem vubec nepochopil, kazdopadne se citim, jak kdyby mi zahla holka...

http://www.tyden.cz/text.asp?show=text&tid=20679

0/0
26.4.2006 23:48

buhvol

Re: Karel

Naopak! Má pravdu, o žádnou ironii nejde. Ale kolik lidí to může pochopit? Např. ten, kdo chtěl vydat před 89 historickou studii (odbornou knížku), prostě a jednoduše MUSEL hovořit o tom, jak je socialismus báječný. A to i v případě, že psal o středověku! Ale ty frázičky o výjimečnost se strkaly jen na začátek a na konec :-)

0/0
27.4.2006 9:57

Hans59

Re: Karel

pochlubit se oblibou tohodle pisálka už samo o sobě vysvětluje vaše nepochopení.

0/0
27.4.2006 10:02

HenryVIII

Re: Re: Karel

Vám asi vyhovuje víc soudruh Kojzar (nebo jak se ten dobytek jmenoval) z Rudého práva.

0/0
27.4.2006 11:00

Borgh

Klaus byl chytřejší a pořádně zametl stopy.

Jeho diplomová práce záhadně zmizela;-P

0/0
26.4.2006 19:33

Dead_Man

Re: Klaus byl chytřejší a pořádně zametl stopy.

A tuhle jsem ho viděl, ani to nechci říct, jasnosti, jak si před zámkem odplivnul...:-/

0/0
26.4.2006 19:51

rychloslimejs

pane Steigerwalde

co k vasemu vyplodu dodat. Snad jen to, ze znam spoustu lidi, kteri, i kdyby jste se zblaznil a vytrhaval z kontextu, nikdy nevychvalovali unor 48. Nebyli to hrdinove ani disidenti, proste jen obycejni lidi, kteri komunismus nesnaseli, jen nemeli dost odvahy proti nemu verejne vystoupit, proto mlcky trpeli a cekali. Zatimco pan Paroubek je proste jiny kafe, a to, co se nyni objevilo o nem proste neco vypovida. Vypovida to, ze vzdy touzil po moci a sel proste po ni, leva nebo prava, KSC nebo CSSD s KSC, vzdyt ma ke KSC tak blizko. A jeste neco, dle vasich myslenkovych pochodu napriklad nyni nema cenu hledat valecne zlocince, vzdyt zlociny spachali jako 20leti, ted je jim 80 a jsou to vetchi starci a co, ze v koncentracich bez skrupuli odstrelovali lidi, treba ted mysli jinak...

0/0
26.4.2006 18:44

ToddBertuzzi

Re: pane Steigerwalde

R^

0/0
26.4.2006 20:10

stemari

Re: Re: pane Steigerwalde

;-DR^;-DR^;-DR^VV>-

0/0
27.4.2006 6:57

Tomáš Nemravný

Re: pane Steigerwalde

Steigerwald asi vytušil, že když KSČSSD dokáže zfalšovat volební průzkumy, dokáže to i s volbama... BTW jeho náměstkování u RaJe taky nejspíš dokazuje mladickou pomýlenost, ne?

0/0
26.4.2006 23:14

buhvol

Re: pane Steigerwalde

Trpeli a čekali? V 80. letech? Spíš bych řekli ŽILI v rámci možností: stavěli si chatky, občas zajeli do Bulharska a kašlali na politiku.:-P

0/0
27.4.2006 10:01

abc

Re: Re: pane Steigerwalde

Samozřejmě že trpěli.  Když vidím jaké možnosti mají dnešní mladí lidé, alesoň ti co nemají v hlavě nasrá..tak nešlo o žití ale o ubohé živoření a ta vaše poznámka o chatkách a Bulharsku to jen dokresluje, to byla ještě větší bída a komunistický hnus.

0/0
27.4.2006 10:26

bc23

Re: pane Steigerwalde

Absolutně nesouhlasím - kdo chtěl pracovat a žít slušně, tak mu za určitých podmínek nemuselo vadit říkat mezitím i žvásty pro komouše, naopak ten, kdo byl na jednu stranu vůdce undergroundu mohl být mnohem větší bastard. V okolí máme příklad chlapa (a v této zemi není rozhodně sám), který dříve jen kradl a dnes je z 3. odboje... Z mého pohledu byl i Havel placen ze západu spíše za své postoje než za hry...

0/0
27.4.2006 10:23

Ccecil

Celý problém je v tom

jestli musel, nebo chtěl. Podle toho, jak se chová, tak dodnes chce.

0/0
26.4.2006 17:54

incisivus

Nestydaté

je především to, co premiér řekl. Horší je, že přidal informaci o myšlenkovém posunu. Z jeho posledních činů je zjevné, že přešlapuje na místě. Jiříku, pochodem vchod! Do opozice!

0/0
26.4.2006 17:13

oldbeat

V tom nevidím problém,

 pokud jsem se jako svině choval dříve, tak se asi budu napříště chovat stejně, že.

To že intoši lezli komoušům do řiti se ví, tak alespoň se to teď zveřejnilo i na tuto "osobu".

A všichni tihle tlustí a ještě tlustší ( rozuměj proubkovití ) by měli jít od válu a ne dělat politiku.

0/0
26.4.2006 16:58

me2di

Stejne vime, ze to je ruda svine

(Y)(Y)(Y)(Y)

0/0
26.4.2006 16:47

babelx

ty jeho dnesni myslenky opravdu staci

0/0
26.4.2006 16:20

papanikula

komunista Tlusty

paroubek nebyl komunistou na rozdil od vaseho Komunisty Tlusteho,ktery vstoupil do sve strany KSC jako presvedceny komunista v roce 1988.

Tento clovek se ma stat ministrem financi,propagator kolecka a rovnosti

0/0
26.4.2006 16:02

KellyBunda

Re: komunista Tlusty

to jsem já, Zlatá rybka: TVÉ PŘÁNÍ BUDIŽ SPLNĚNO...:-)

0/0
26.4.2006 16:13

emerson

Re: komunista Tlusty

Roko je charakter, že ano.....(Y)

0/0
26.4.2006 16:42

Najdete na iDNES.cz