Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Rumuni chtějí mít Příplatu ve vězení, alespoň v Česku

Rumunsko požádalo Česko, aby uznalo rozsudek nad podnikatelem Příplatou a převzala jeho potrestání. Příplata byl v Rumunsku odsouzen k osmi letům za údajné podněcování k vraždě odborového předáka. Před nástupem do vězení utekl do vlasti. České soudy ho odmítly vydat zpět.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Ccecil

Rumunsko je humus

Naprosto dávám za pravdu Příplatovi, ikdyž neznám podrobnosti. Jak to v rumunsku funguje vím své. Dodnes tam vše řídí securitate a její členové. Mafie se může jít zahrabat.

0/0
4.4.2006 22:59

Hela1

Cituji:

"Pokud české soudy rumunský rozsudek neuznají, může Rumunsko ještě požádat o to, aby samy posoudily podíl Příplaty na smrti Sahleana a vynesly nový verdikt."

- neboli Rumunsko může požádat o předání trestního řízení do ČR. Ale PSSST, takhle se tomu nesmí říkat, vyšlo by najevo, k čemu tenhle právní nástroj slouží (k pokračování řízení, když obžalovaný zdrhne domů do vlasti) a pan ministr Němec s jeho katarským princem by byl za blbce. Tedy ještě většího než je teď.

0/0
4.4.2006 16:14

doktor_bota

Re: Cituji:

To ještě jde?

0/0
4.4.2006 23:02

jeen

Já, jako Čech, bych zase chtěl

aby si Rumuni vzali zpět (ev. i do vězení) všechnu tu jejich zlodějskou chamraď, co se k nám stáhla.

;-€

0/0
4.4.2006 15:55

Trencherman

Re: Já, jako Čech, bych zase chtěl

R^ R^ R^

0/0
4.4.2006 23:25

chroustík

Docela jsem se pobavil dnes ráno,

když jsem slyšel, že Rumunsko a Bulharsko mají přistoupit k EU, a to snad v horizontu let. S takovým stavem justice snad ne ?

0/0
4.4.2006 15:36

Qesospi Cobigan

Re: Docela jsem se pobavil dnes ráno,

To jako myslíš, že každá členská země musí mít bezzubou justici jako my...? Že není schopná odsoudit "vraha"? No, bohužel máš možná pravdu...

0/0
4.4.2006 15:50

rudastraka

Re: Re: Docela jsem se pobavil dnes ráno,

asi mas informace ktery nikdo jinej nema. sem s nima

0/0
4.4.2006 15:59

babacek

Na jednu

stranu chceme na úřadech jiných států aby vydali naše občany k potrestání a nadruhou ignorujeme stejná přání jiných zemí.Je snad Český zločinec něčím výmečným nebo snad dokonce ohroženým druhem?;-)

0/0
4.4.2006 15:28

MychalB

Re: Na jednu

v této Vaší úvaze je poněkud zmatek - srovnáváte hrušky s jabkama. Ale je to jen v definici. Neboť ve skutečnosti ani Kožený ani Krejčíř, jak už to tak vypadá, nejsou občany ČR. Takže v podstatě máte pravdu.

0/0
4.4.2006 15:33

babacek

Re: Re: Na jednu

Kožený a Krejčíř jsou jen zmámými jmény těch co se skrývají je v podstatě více.A měla by být Rumunská strana respektována.Nikdy nemůžeme vědět kdy budeme žádat o právní pomoc je.A tak alespoň zahájit nějaká jednání z Rumunskou stranou by bylo na místě.

0/0
4.4.2006 15:53

merkbar

Re: Re: Re: Na jednu

Česká strana chce zpět české občany (příp. bývalé české občany), zatímco rumunská strana chce z jejího pohledu cizího státního příslušníka. To je trochu kvalitativní rozdíl.

Mimochodem, pokud vím, tak naprostá většina zemí má přímo ve své ústavě jasně vyznačeno, že zavlečení občana mimo území státu bez jeho vůle je nepřípustné. Česká justice nemůže Čecha nikam vydat, pokud on sám nechce, ani kdyby justiční orgány sebevíc chtěly. - A takhle to funguje ve většině civilizovaných zemí, že se občané proti své vůlůi nevydávají. Opačný přístup by totiž byl velmi snadno zneužitelný.

0/0
4.4.2006 16:03

babacek

Re: Re: Re: Re: Na jednu

Já nejsem tak naivní abych nevěděl,že své občany nevydáváme.Já však poukazuji na to,že chceme spolupráci od jiných států a sami jiné žádosti ignorujem.Zde se především teď jedná aby Příplatův případ převzala Česká strana a buď uznala verdikt Rumunské justice nebo vynesla sama svůj.Ono nemáme v zahraničí jen Koženého a Krejčíře,ty jsou jen mediálně známí.

0/0
5.4.2006 5:17

merkbar

Re: Na jednu

Ale to je přece normální, že každá normální země stranní svým občanům, nebo by aspoň měla. To byste vy, mám dojem, že člověk znalý švýcarských poměrů, mohl vědět, protože třeba zrovna Śvýcarsko je jednou ze zemí, která v mezinárodním kontextu vyznává převážně filosifii - dobré a spravedlivé je to, co je výhodné pro naše občany. A já s touto filosifií docela souhlasím. ;-)

0/0
4.4.2006 15:59

babacek

Re: Re: Na jednu

Já jsem si vědom,že podle platných norem své občany nevydáváme.Pokud však chceme spolupracovat i z jinými státy musíme s nimi i spoluracovat a ne je ignorovat tak jak to mnohdy naše úřady dělají.Protože je pak nad slunce jasmé,že se nám to vrátí.

0/0
5.4.2006 5:11

Najdete na iDNES.cz