Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Nemoc jí zanedbali, teď platí

Za léky a poplatky u lékařů lidé vydají ročně skoro 21 miliard. Jaké to je, žít s rakovinou a bát se, že člověk nebude mít na léky, vypráví 40letá matka dvou dětí Edita Mikulcová. Na příbězích "obyčejných" lidí přibližuje seriál MF DNES každé pondělí hlavní témata voleb. Tentokrát zdravotnictví.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

2Mac7

Rath - namyšlený blb

....Průkaz ZTP nejspíše paní Mikulcové nedali proto, že nemá fyzické postižení....noha jí nechybí .

0/0
7.5.2006 12:43

Jintaj

Paní Mikulcová, nejste v tom sama....

Např. diabetici 1. typu si musí již minimálně 2 roky draze doplácet za inzulin, přestože bez něho nepřežijí ani 2 týdny! Zatímco kuřáci a alkoholici mají léčbu obstrukční plicní nemoci, resp. cirhózy jater zcela zdarma. Je něco prohnilého ve státě českém......>-Rv

0/0
7.5.2006 11:54

Auggiecz

Re: Paní Mikulcová, nejste v tom sama....

Pan ministr Ráth by vám poradil, abyste si řekl o něco na co se nedoplácí. Případně si můžete nechat napsat Paralen, kětrý je nepochopitelně bez doplatku. Ono vám sice ani jedno z toho nepomůže, ale prý budete mít dobrý pocit (tedy aspoň dokud budete ještě fungovat).

Jasně, je to nelogické, ale hledat v tom logiku vlastně momentálně ani nemá cenu... bohužel.

0/0
7.5.2006 12:37

Dezo-Conka

Můj příbuzný
zemřel na rakovinu žaludku ve věku 78 let,jediný příznak byla lehčí celková slabost  na kterou si stěžoval 2 roky,chudokrevný zpočátku nebyl.
Slabost,únava je jedním z nejčastějších projevů rakoviny žaludku,která se stává
vzácným onemocněním.U jedné pacientky prvním projevem¨maligního
lymfogranulomu byly bolesti kolen ve veěku 45 let.,s negativní laboratoři i RTG,rok před onemocněním.Jedná paní
věk 45 let,kuřačka,přišla do ordinace s
lehce palíčkovitým prsty /údajně od narození/lehkým zánětem hlezenních kloubů,RTG,za hodinu předběžná dg: :karcinom plic,která se potvrdil. Mladý muž ,pod 35 let,bolest  ramene,pozitivní odporové testy na zánět šlachy dlouhé bicpesu,
negativní USG ramene i RTG plic před měsícem,bolest neúměrná klinickému nálezu,pasivní hybnost v normě...CT plic,nádor 6m v mediastinu,muž 65 let,KM v seru najednou 700 umol/l/2x norma/ ,neurčité bolesti břicha,.dg mesoteliom pobřišnice,paní 60 let náhlý
0/0
3.4.2006 15:13

Dezo-Conka

Re: Můj příbuzný
Pac.65 let zánět zápěstí:dg ca žaludku.
U každé artritidy,kožního nálezu,zánětu žil,neuropatie,u každého malého příznaku můžete myslet na nádor.....
Začnete vyšetřovat...zrujnujete pojiš´tovnu...ta vám zruší smlouvu a pacienti,kteří si užili velkého stresu při patrání po nádoru vás prohlasí za blázna.
Po bitvě ja každý generál
0/0
3.4.2006 15:17

Dezo-Conka

Re: Re: Můj příbuzný
Pozor
ale každé yhoršení lupenky,objevení se lupénky,nebo nejasné zlepšení su lupénky.... může znamenat infekci virem HIV.
Není etické strašit budoucí pacienty
ale už nemohu ty bláboly číst......
25% z nás umře na nádor a 33% se svého nádoru dožije.Případ paní v tom článku je jistě obrovská tragédie.....
ale víte ,co se děje v USA,když při odstranění bulky je nález negativní.....
-... lékař za žaluje za jizvu,1 cm jizvy....
10 000 dolarů
 
0/0
3.4.2006 15:23

hovnoval-

Re: Re: Re: Můj příbuzný

nemas pravdu, byl jsi nekdy v USA?

0/0
3.4.2006 18:51

zanektr

Socani metou do kouta všechno dobré, viz IZIP
http://www.ods-trebic.cz/view.php?cisloclanku=2006033101
0/0
3.4.2006 15:11

Paul Freedom

nic neni zcela idealni ...
Ve zdravotnictvi je penez dost - bohuzel ne vsechny putuji spravnym smerem. A bohuzel se nevyplati snazit se s penezi dobre hospodarit, lepsi je ty penize rozhazet a rici si jeste o zaplaceni dluhu ze statni pokladny. Tuto praxi bohuzel zavedly predchozi "stredoprave" vlady a ty nynejsi v ni "uspesne" pokracuji. Jinak nadorovy choroby jsou dost obtizny, jak na lecbu, tak ale i na diagnostiku. Tezko rict, jestli lekari mohli na nador prijit drive - je mozne, ze vysetreni na mamografu i ultrazvuku byly negativni a neni mozne vyriznout kazdou bulku v prsu. O spouste vece si da a dokonce by se i melo premyslet, bohuzel se to ne vzdy deje ...
0/0
3.4.2006 14:45

mysack

titulek jak z Blesku
0/0
3.4.2006 12:55

babacek

Re: titulek jak z Blesku
Možná titulek jako z Blesku,ale tvrdá realita dne
0/0
3.4.2006 13:33

Martina312

Rath
Proboha to snad Rath nemůže myslet vážně, aby si nemocná paní obvolávala lékárny a pak si jela přes celou Prahu nebo dokonce z druhýho konce republiky pro lék, aby nemusela doplácet. To je podle něj systémový řešení? Ať už se jde vycpat. Ten má občas nápady.
0/0
3.4.2006 12:48

Auggiecz

Re: Rath
No jasně. Například když bude bydlet v Ostravě, tak sedne k telefonu, obvolá velké lékárny v republice a zjistí, že momentálně třeba ten lék je v Praze za nějnižší doplatek, sedne na Pendolíno a dojede si pro něj. Výlet jí bude stát několikanásobně víc než by zaplatila doplatek na lék v Ostravě, ale bude mít dobrý pocit, že ušetřila
0/0
3.4.2006 12:59

Jintaj

Re: Re: Rath

Pokud sedne na Pendolino, do Prahy nejspíš ani nedojede.....8-o

0/0
7.5.2006 11:56

tyrael

2/2
Navíc ten článek zužuje problém zdravotnictví v ČR na případ umírající paní, která vykřikuje do světa jak ji stát neche zaplatit léky, které by si klidně z větší části mohla zaplatit sama. Navíc obvnila ze svých problémů lékaře že prý její problém zanedbali. Milá paní lékaři za Vaš nádor nemohou, možná by jste spíše měla sáhnout sama do svého svědomí jestli jste nekouřila atd. a neobviňovat z Vašich problémů někoho cizího kdo Vám chce pomoci, naše typická vlastnost je obviňovat a házet špínu na jiné. Jenže problém u nás je paradoxně spíše s víceméně zdravími lidmi. Každý z lékařů to zná, když odmítne předepsat lázně, pleny, nějaký zbytečný lék, nepošle nškoho na nějaké vyšetření-KAŽDÝ Čech bez rozdílu spustí obrovský humbuk, začne psát stižnosti do pojišťovny,na Komoru,na ministerstvo,řediteli nemocnice,zdravotním radům že on má přece nárok a že jeho doktor péči zanedbal.Spousta Čechů mluví o nutnosti šetření ve zdravotnictví, jenže skutek utek. 
0/0
3.4.2006 11:50

sigenius

Re: 2/2
Ta paní si nahmatala bulku, ale lékař jí řekl, že je zdravá. Nakonec z toho byla rakovina. Aha - může si za to sama, protože kouřila. Teď tomu rozumím.
0/0
3.4.2006 12:06

tyrael

Re: Re: 2/2
Pozor, to tvrdí ta paní,ona to taky nemusí být pravda,víte? Mohlo to být úplně jinak a paní se může dělat zajimavou, ostatně takové případy jsou ve zdravotnictví dost časté. Pacient si šikovně byť třeba drobně a né schválně (prostě to vidí po svém a jinak než ve skutečnosti) upraví svůj příběh (u nevyléčitelně nemocných je to časté) a nakonec začnou budit sympatie. Je naprosto vyloučeno aby lékař na mamogarfu nepoznal nádor!!!
0/0
3.4.2006 12:13

Auggiecz

Re: Re: Re: 2/2
Rozhodně to vyloučené není. Ono to totiž nemusí být tak dobře patrné (a nebo to ten lékař prostě neumí správně přečíst a to je horší). Kamarádka měla nezhoubný nádor a na mamografu patrný nebyl ač by měl být vidět.
Takže vyloučeno není nic. Mě taky jeden lékař z okresní nemocnice tvrdil, že mám akutní zánět slepého střeva a že okamžitě operace. Máma se tenkrát koukla na výsledky a řekla že ani omylem a že si mě odveze do Prahy, do nemocnice kde pracuje. Tam se pochopitelně ukázalo že to slepák není ani omylem. Kdyby nebyla máma z oboru, tak by mi vyndali zdravej slepák a já bych měla pořád problémy, protože tu příčinu by pochopitelně vyndáním zdravého slepáku nevyřešili.
Takže i lékař se může splést...
0/0
3.4.2006 12:20

tyrael

Re: Re: Re: Re: 2/2
Jistě že může, protože "pouze" u asi 75% lidí nemoc probíhá klasicky (podle knih), zbytek probíhá nestandartně a i velmi zkušený lékař se může splést, to prostě patří k oboru a jak se říká mezi lékaři za svojí karieru má každý alespoň jeden pomníček o kterém ví většinou jen on sám. Obecně jsem chtěl říct že k nám teď ze západu přichází velká móda obnivňovat lékaře za kdeco. I pro lékaře je přínosné pokud se pacient sám o své chorobě vzdělává a ví o ní ( a někdy jako sám lékař), jenže většina lidí si přečte něco na internetu a má pocit že si může stanovovat diagnózu-viz častý případ bulka v prsu=automaticky se rovná rakovina ale že to může být například zduřelá loymfatická uzlina ví malokdo a pokud tomu tak je a lékař odešle pacientku domů jako zdravou, začne obrovská panika a obviňování, obíhaní desítek doktorů, stížnosti a dokonce občas i výhrůžky.
0/0
3.4.2006 12:30

Martina312

Re: Re: Re: Re: Re: 2/2
No ale vzhledem k tomu, že si paní bulku našla rok před stanovením správné diagnózy, budou na to určitě lékařské záznamy, že si teď paní nevymýšlí, bulka rostla, na nových snímcích bude jistě na stejném místě, takže tohle je prokazatelné. Tak nevidím důvod, proč by si paní měla vymýšlet. Tak nechápu, jak tu můžete spekulovat o tom, že se paní snaží dělat zajímavou - no opravdu v případě rakoviny je o co stát, že.
0/0
3.4.2006 12:55

Auggiecz

Re: Re: Re: Re: Re: 2/2
Ale jo, každá bulka nemusí být zhoubný nádor to je samozřejmé, ale lékař by vždycky měl zjistit o co se tedy jedná. Pokud na pohmat cití bulku, na mamografu nic moc nevidí, tak by měl použít další metodu aby zjistil o co se jedná, protože to může být cokoliv a samotný fakt, že při mamografickém vyšetření nezjistil co by to mohlo být ještě neznamená, že to zhoubný nádor být nemůže.
To, že si pacient zajde i k jinému lékaři nevidím jako problém. Má strach a chce si být jistý. Pokud i druhý doktor potvrdí diagnózu, tak je to pro toho pacienta něco jako pojistka. To že lékařům někdy nevěří a myslí si, že to musí uplatit aby dostali lepší péči je holt škoda.
Já (možná proto, že jsem z tzv. zdravotnický rodiny) taky hodně vybírám k jakému lékaři půjdu. Naštěstí mám lékaře, kteří mi obvykle sami v některých případech doporučí nějakého jiného lékaře. Třeba teď jsem po operaci kolene a hodně jsem rozmýšlela kde si to nechám udělat.  
0/0
3.4.2006 12:57

sigenius

Re: Re: Re: 2/2
Ta poslední věta ovšem vzbuzuje dojem, že nejsi z branže...
0/0
3.4.2006 12:21

tyrael

Re: Re: Re: Re: 2/2
Ona branže v medícíně je dost široký pojem. Nepracuji s mamografem a tedy přímo z branže nejsem, působím jinde. Nicméně trvám natom že pokud je mamograf správně technicky nastaven lékař v 99% pozná o co se jedná a pokud né, biopsie to řeší na 101%.
0/0
3.4.2006 12:32

_m-

Re: Re: Re: Re: Re: 2/2
No - paní aspoň na mamo poslal - mně to stálo hodně sil a nakonec změnu lékaře (můj doktor kolem 35 let mi vysvětlil, že nejlepší je vyšetření pohmatem, zatímco mamograf je modní záležitost), abych se dozvěděla, že mám "jen" cystu......
0/0
3.4.2006 12:42

tyrael

Re: Re: Re: Re: Re: Re: 2/2
Nejsem si teď úplně jistý,ale proč jste potřebovala doporučení lékaře na mamograf? Pokud jste mladšího věku a na vyšetření zdarma ještě nemáte nárok, ve spoustě zdravotnických zařízení si ho můžete zaplatit. Pokud Vás onen lékař vyšetřil a diagnostikoval cystu, je pak pouze na Vás zda jeho diagnóze nevěříte a buď můžete změnit lékaře nebo si zaplatit vyšetření sama. Je to Vaše rozhodnutí.
0/0
3.4.2006 12:46

_m-

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: 2/2
Právě, že jsem byla už přes čtyřicet (myslím. že už 45, ale na týdny si to nepamatuju) a moje blízká příbuzná zemřela na rakovinu prsu v 45 letech, tak jsem chtěla mít jistotu. A netvrďte mi, že vyšetření pohmatem je lepší, než rentgenem, nebo mamografem, sice nejsem lékař, ale taky nejsem blbec!
0/0
3.4.2006 12:49

pekelně masitý Higgsův boson

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: 2/2
Mamografické vyšetření a ultrazvukové vyšetření jsou samozřejmě přesnější, než vyšetření pohmatem. Neznám frajera, který by jenom pohmatem prsu diagnostikoval benigní cystu a dal za to ruku do ohně. A svou vlastní ženu by na mamograf nebo ultrazvuk vždycky poslal :-)
0/0
3.4.2006 13:20

pekelně masitý Higgsův boson

Re: Re: Re: Re: Re: 2/2
S tou biopsií bych to viděl tak na 99,5% ...
0/0
3.4.2006 12:56

Auggiecz

Re: Re: Re: Re: Re: Re: 2/2
Já bych to ještě snížila, laboratoř není moc spolehlivá  Si pamatju jak mi dvakrát nabrali krev, na jednu napsali moje jméno a druhou jméno máminý kolegině jako kontrolu a odeslali to. Když se to vrátilo, výsledky byly diametrálně odlišný (tenhle postup byl schválně proto, že mi předtím poslali výsledky, které byly hodně podezřelé a ani lékaři se to nezdálo)
0/0
3.4.2006 13:02

pekelně masitý Higgsův boson

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: 2/2
Ani nevíš, o čem píšu, a dovoluješ si hodnotit. Laskavě si nejdřív ověř problematiku a teprve potom kydej svůj hnůj ...
0/0
3.4.2006 13:14

Auggiecz

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: 2/2
Odebere se vzorek a ten se pošle na rozbor na histologii - od nich chodí občas taky vemi zajímavé výsledky...
Zřejmě jste tak úplně nepochopil co jsem chtěla předchozím příspěvkem říct, to se holt stává...
0/0
3.4.2006 13:28

pekelně masitý Higgsův boson

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: 2/2
Víš prd a nemáš nejmenší potuchy :-) Zeptej se doma ve zdravotnické rodině ...
0/0
3.4.2006 13:30

prasak1

Re: 2/2
Vážený pane tyrael (rozuměj "ty zasranej egoistickej idiote"), děkuji za Váš vysoce  fundovaný (rozuměj sračku nejhrubšího zrna) příspěvek, který nám odhalil odsouzeníhodné pohnutky jedné umírající multimilionářky (jak jste briskně usoudil z toho, že vlastní psa a rodinný domek, manžela a dvě děti). Brr jak jen může, ještě že zde máme takové pohotové jedince (rozuměj sráče), kteří bdí nad morálkou a hodnotami celé naši společnosti a pohotově zabrání těmto nekalým živlům obohacovat se na naši kapse. Ještě jednou Vám děkuji (rozumněj, doufám, že taky dostaneš tuto závistihodnou nemoc) a jsem Vám neskonale vděčný za Vaši nezištnou činnost.
Se soudružským pozdravem Táhni do prdele idiote se s Vámi loučím............
0/0
3.4.2006 12:10

tyrael

Re: Re: 2/2
Je vidět že jste vůbec nepochopil smysl mého příspěvku, tak doufam že jste se v něm alespoň poznal a půjdete do sebe, protože je přesně o lidech jako jste Vy.
0/0
3.4.2006 12:17

prasak1

Re: Re: Re: 2/2
Vážený pane tyrael (rozumněj ...., však už to znáte), než s Vámi ztratím opravdu poslední část mého (pro kreatůry Vašeho ražení) velmi drahoceného času Vám chci sdělit, že Váš článek neměl absolutně žádného smyslu (jak si bláhově namlouváte výše) byl jen vylhaný, neomalený, zlý a neskonale ubohý (vůči té paní). Vy a Vám podobní duševní ubožáci zaobírající se jen finační stránkou věci jsou vředem dnešní společnosti. Věřte, že život není pouze o " má dáti - dal" a věřte, až na Vás příjdou slabší chvilky, tak si to uvědomíte.....................
0/0
3.4.2006 12:26

tyrael

Re: Re: Re: Re: 2/2
Dokud bude lidem jako jste Vy povoleno beztrestně parazitovat na všech poctivých a slušných lidech, pujde tato země do prdele. Jste neustále připravení s nastavenou rukou zneužít úplně všeho co tato společnost nabízí a ještě jí v hospodě s cigárem a flaškou rumu kritizovat a nadávat na ni a volit komunisty. Bláhově si myslíte že se o Vás v životě pořád bude někdo starat, že Vám bude něco pořád dávat zadarmo, jenže to je ubohá a naivní představa protože i lidská dobrota a slušnost má své meze a právě lemplové jako jste Vy mě utvrzují že všechno co jsem ve svém příspěvku napsal je naprostá  a čistá pravda a ohrazují se proti němu jen lidé kteří se v něm poznali
0/0
3.4.2006 12:38

bufalobil

Re: Re: Re: Re: Re: 2/2
na lidi jako jste vy nemá skutečně smysl ani reagovat, tak snad jen tu rakovinu bych vám ze srdce přál
0/0
3.4.2006 12:52

prasak1

Re: Re: Re: Re: Re: 2/2
Přesto, že stále platí věta o zahazování se s takovou duševní troskou jako jste vy, nedá mi, abych vyjádřil můj obdiv k Vašim věšteckým schopnostem. Paní z článku je bohatá, neboť vlastní psa a hezký domek, já jsem flákač, povalující se s flaškou rumu volící komunisty, neboť jsem projevil trochu soucitu k té paní a odsoudil Váš nechutně sobecký článek - výtečně. Psychoanalýza je zřejmě Vaše silná stránka.
Tak a teď vážně kámo, mám se celkem fajn, ze všech možných soc. dávek nepobírám a nepobíral jsem nižádné. Rum nepiji, komunisty bych střílel jako škodnou a bláhově si nemyslím, že se o mne bude někdo starat (od své plnoletosti se o sebe starám sám a dovoluji si tvrdit, že vcelku obstojně). Dále bych tě chtěl opravdu důrazně upozornit, abys přestal používat slova jako lidská dobrota, slušnost nebo solidarita, neboť vůbec netušíš, jaký mají význam. Závěrem bych se chtěl s tebou podělit o můj oblíbený citát, který na tebe sedí jako ulitý: Jako kretén si se narodil,
0/0
3.4.2006 12:58

prasak1

Re: Re: Re: Re: Re: Re: 2/2
Závěrem bych se chtěl s tebou podělit o můj oblíbený citát, který na tebe sedí jako ulitý: Jako kretén si se narodil, jako kretén prožiješ celý svůj zbytečný život a jako kretén prostě umřeš....................., tak si to užij, čas se krátí
0/0
3.4.2006 12:59

tyrael

Ten článek je hloupý 1/2
Pokud má paní psa a velký krásný dům, nevěřím že je pro ni problém doplacet 200 korum měsíčně, dokonce si myslim že by neměla problém ani s mnohem vyšší částkou. Problém je v tom že u spousty Čechů je to psychologická bariéra, zaplatit něco za svoje zdraví, pořád je tu nesmírně hluboko ten pocit že to přece musí být zdarma, že to je nárok když si člověk celý život platil nějaké pojištění. Lidé neznají ceny zdravotnického materiálu ani práce lékařů, přijde jim divné že by měli zaplatit cash směšných 50 korun za návštěvu u lékaře nebo za předepsaný recept- a přitom za opravu plynového kotle bez mrknutí oka zaplatí středoškolsky vzdělanému technikovi 400 za hodinu práce, 600 za hodku za opravu počitače v sevisu, tisíce korun za očkování a léčení svých pejsků a už vůbec nemluvě o tisících v autoservisech nebo u advokáta.
0/0
3.4.2006 11:39

honzaXY

Re: Ten článek je hloupý 1/2
Není náhodou úplně podružné, jak kdo bydlí a jestli má psa? A nechtěl by jste stanovovat ceníky úkonů až po revizi vybavení domácnosti a katalogizaci svršků, které má dotyčný ve skříni?
0/0
3.4.2006 11:49

tyrael

Re: Re: Ten článek je hloupý 1/2
Podružné by to bylo pokud by si to paní platila sama a nežádala 100% příspěvek státu ale je to zase ten starý problém-NIKDY NIC NENÍ ÚPLNĚ ZADARMO! Dokud se to nenaučí sami lidé že i zdraví něco stojí, bude u nás pořád dluh VZP 17 miliard.
0/0
3.4.2006 11:53

pavelthelong

Re: Re: Ten článek je hloupý 1/2
podruzne je to do okamziku, nez zacne prispivat stat. Divili byste se, jake "domovni prohlidky" probihaji v SRN u socialne slabsich, kteri jsou na podpore statu. A treba jenom fakt, ze nezamestnany spi ve stejne mistnosti se svoji byvalou, (po rozvodu) dobre zamestnanou zenou, je duvodem k odmitnuti socialnich davek-zena vydelava a muze byvaleho manzela financne zajistovat!!! Ale v sovislosti s uvedenym clankem jde trochu o hyenismus - nicmene Fossamax stoji radove 2-3000 Kc/mesic, a vinit lekare ze zanedbani pece je snadne, asi by to mela nejdrive prokazat odborna komise a soud, ne vsechny vysetrovaci metody jsou stoprocentni a 100% zdravotnictvi neni ani v USA nebo ve Svedsku !!!
0/0
3.4.2006 12:03

Auggiecz

Re: Re: Re: Ten článek je hloupý 1/2
Ale podle mě prostě když někdo chce od státu něco nadstandartního (což jsou třeba sociální dávky), tak stát má právo a měl by si překontrolovat, jestli ten člověk ty dávky potřebuje. Jenže u nás se mi zdá stát buzeruje spíš ty co pracujou a snažej se o sebe postarat a hází jim pod nohy klacky v podobě různých nových zákonů, které jim jen komplikují život.
0/0
3.4.2006 12:13

56xjf

Re: Ten článek je hloupý 1/2
chudáčku mentální mrzáčku ubohý čecháčku
0/0
3.4.2006 11:51

tyrael

Re: Re: Ten článek je hloupý 1/2
Děkuji za hodnotný příspěvek do diskuze
0/0
3.4.2006 11:55

jirkazz

Re: Ten článek je hloupý 1/2
Asi nejsem Čech, ale myslím, že ještě než začnem šetřit na vážně nemocných či paralenech, bylo by dobré začít šetřit na pojišťovnách, na zisku lékárníků, o farmaceutických obrech nemluvě.
Za poslední roky si lékárníci navyšovali zisk o miliardu ročně. Jen takhle částka stačí na dluh co vznikl ve VZP.
0/0
3.4.2006 11:54

tyrael

Re: Re: Ten článek je hloupý 1/2
Nevím kde chcete šetřit na pojišťovnách, protže ty musí platit to co jim nařídí ministerstvo úhradovou vyhláškou, stejně jako suma kterou vydavají na svůj provoz a nesmysly o pálácích si vymyslel Rath. Na zisku lékárníků sice ušetřit můžete, ale půjde o zanedbatelnou částku, v řádech maximálně desetimilionů a toi ještě stěží, ale stejně to je v kontextu zdravotnictví naprosto zanedbatelné. Na farmaceutických obrech by se rozhodně šetřit dalo a ono už se to hodně děje, v ČR jsou společně s Polskem a Slovenskem nejlevnější léky v Evropě a dalo by se je tlačit jěště více,ale pak se vystavujete riziku že některé léky prostě přestanou dovážet a budeme mít velký problém.
0/0
3.4.2006 12:01

jirkazz

Re: Re: Re: Ten článek je hloupý 1/2
Jak říkám, čísla jsou čísla. Jen lékárníci si zvyšují zisk o cca 1 miliardu ročně (nárůst příjmu při stejných výkonech, tedy stejném počtu odbavených receptů). A 10 miliard za 10 let už jsou penízky do rozpočtu.
0/0
3.4.2006 12:07

frajer 42

Re: Re: Re: Ten článek je hloupý 1/2
troubo slepíTy nevidíš ty paláce,mramorové obklady,chromované zábradlí,luxusní nábytek aj.
0/0
3.4.2006 12:16

Najdete na iDNES.cz