Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

FOTOSTORY: Do ulic Paříže vyšlo na 30 tisíc mladých

Desetitisíce studentů v celé Francii ve čtvrtek opět vyšly do ulic. Mladí lidé protestují proti vládnímu plánu boje s nezaměstnaností. Podle nich je asociální. Po dvouleté zkušební době se jich zaměstnavatel může bez udání důvodů zbavit.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Styrlic

?
By mě zajimalo kolik je mezi nima opravdových studentů.....rano ve zpravach jsem slyšel že zapalili knihovnu...to budou asi fakt hodně inteligentní a hodně býýýlýýý studenti.
0/0
17.3.2006 7:33

tajemník z létajicího ostrova

Bělorusko
USA zařadily Bělorusko mezi státy s despotickým režimem.   
 
0/0
17.3.2006 7:10

Maxx-IP

Nemějte strach, pravicové krysy.
Většina příspěvk tu nasvědčuje, že pravicová pakáž bledne strachy, aby to nepřeskočilo i k nám. Aby i u nás nevyšli studenti do ulic a nechtěli jednotně prosazovazt něco smysluplného, když už dospěláci jsou zalezlí a bojí se pípnout proti šikanu ze strany zaměstnavatelů a bezcitnosti ouřadů, aby nepřišli i o to mizerně placené místečko. Ale nemějte strach, pravicové krysy. U nás studenti vylezli do ulic naposledy, když se nechali naverbovat do plyšového podvodu. Dneska je mládež rozhádaná víc než dospěláci. A ČR není Francie, tady se ta tradice musí teprv znovu vytvořit.
0/0
17.3.2006 6:22

Axlboy

Re: Nemějte strach, pravicové krysy.
cyrile co chceš říct?
0/0
17.3.2006 7:14

František Koudelka 4.Kyju

Re: Re: Nemějte strach, pravicové krysy.
To neví , ale chce to řici nahlas, pěkně po bolševicku.
0/0
17.3.2006 7:16

Jen Aby

Re: Nemějte strach, pravicové krysy.
pošli mi maila, domluvíme se a přijdeš se podívat k nám do firmy na šikanu zaměstnanců ze strany zaměstnavatele ... a za trest, pokud s tím budeš souhlasit, tě necháme celý den řídit ty šikanované zaměstnance, možná "nepatrně" změníš názor a poznáš, že žiješ v bludu.
0/0
17.3.2006 7:37

Maxx-IP

Re: Re: Nemějte strach, pravicové krysy.
To se opravdu rád přijedu podívat, třeba se i nechám zaměstnat. Asi známe každý úplně jiné firmy a zaměstnavatele.
0/0
17.3.2006 7:46

Jen Aby

Re: Re: Re: Nemějte strach, pravicové krysy.
jo .. když ukážeš, že něco umíš (anglicky, německy, počítače, logické myšlení, spolehlivost) a nebojíš se makat, budeš vítán a myslím, že budeš spokojen jako tví potencionální kolegové .. pokud nic neumíš a jsi jenom tlachal, tak tlachej dál - třeba až do důchodu
0/0
17.3.2006 7:50

Maxx-IP

Re: Re: Re: Re: Nemějte strach, pravicové krysy.
Jo, to je taky jeden z oblíbených refrénů vaší demagogické písničky. Kam se podle vás mají obrátit ti, kteří - dle vašich pravidel hry a vámi nastaveného měřítka - "nic neumí" nebo nestačí vámi nastavenému pracovnímu tempu a množství věcí, které pracovník musí sladovat a předvídat a očekávat, včetně sviňáren a podrazů, aby obstál. Zkrátka, kde je ta únosná a snesitelná mez. Vy jen řeknete: Když na to nestačíš, jdi od válu. Ale kam??? A takových lidí, co "na to nestačej", je většina. Pro koho je tedy nastaveno optimum tohoto světa?
0/0
17.3.2006 9:16

svazak1

Re: Re: Re: Re: Re: Nemějte strach, pravicové krysy.
Tvoje demagogická písnička je zase v tom, že se pořád obracíš na někoho jiného s tím co máš dělat. Když mi řeknem: Když na to nestačíš di od válu, tak reakce není: kam? To už je tvůj naprosto bytostně osobní problém a stejně jako mě nezajímá kde si nabral zkušenosti když tě přijmu tak mě taky nezajímá kam půjdeš když ty zkušenosti nemáš.  
0/0
17.3.2006 12:24

Gorshok

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Nemějte strach, pravicové krysy.
Přesně tak mě taky nic a nikdo nezajímá. Jsem tu JÁ a ostatní se třeba poserte.
0/0
17.3.2006 14:45

Pawel1

Re: Nemějte strach, pravicové krysy.
Já stále nechápu, proč levicoví pokrokoví myslitelé neudrželi na světě jediný funkční stát bez těch odporných pravicových vykořisťovatelských krys (tedy až na Kubu a Sev. Koreu:-) Vždyť právě ČSSR byl stát podle vašeho gusta, bez jediného krysího zaměstnavatele a nezaměstnanosti - tak co bylo špatně, že by to bez těch vykořisťovatelů nešlo? Anebo ještě jeden návrh - co kdyby jste založili firmy vy, levicově smýšlející nekrysy - podle svého gusta byste vždy všechen odporný (případný) zisk rozdělili všem pracujícím a byl by ráj na zemi...
0/0
17.3.2006 7:46

Maxx-IP

Re: Re: Nemějte strach, pravicové krysy.
To se ptáš ty mě, proč musel být zlikvidován socialismus?
0/0
17.3.2006 9:19

Pawel1

Re: Re: Nemějte strach, pravicové krysy.
Ale jak jsem psal výše, ty socialisticlé (dělnické etc.) státy přece neničil nikdo invazí zvenčí, ty padly hlavně ekonomicky díky neschopnosti levicových vládců
0/0
17.3.2006 9:47

Maxx-IP

Re: Re: Re: Nemějte strach, pravicové krysy.
Myslíš li "invazí" vojenský zásah, tak to opravdu ne. A myslíš-li "neschopností" postupné uvolňování svobod a demokratizaci, tak to opravdu ano.
0/0
17.3.2006 12:25

tajemník z létajicího ostrova

Přistěhovalecká politika Francie
Za současnou situaci může přistěhovalecká politika Francie. Co Francouzi zaseli, to také sklízí. 
 
0/0
17.3.2006 6:10

Muchomet_Allahovic_Akbarov

uzasna sebranka ty mladi protestujici "francouzsti" studenti
pokud vidim tak mezi nima nenai ani jeden francouz,samy ksichty arabsky -Francie ma se svoji "asimilacni pristehovaleckou"politikou opravdu uspech-doufam ze uz ty zabozroutsky namysleni socokomouse/socialni inzenyry ta jejich tupa musulmanska sebranka brzo sezere-F*CK FRANCE-WHORE OF ISLAM
0/0
17.3.2006 6:07

Maxx-IP

Re: uzasna sebranka ty mladi protestujici "francouzsti" studenti
1) Jsi vynikající antropolog, když i přes šálu na ksichtě poznáš národnost 2) redaktoři si umí vybrat "správné" záběry 3) já tam vidím i blonďaté vlasy.
0/0
17.3.2006 6:27

Pilat

temer kazdy z vas se jednou docka
bozi mlyny melou pomalu, ale jiste. Jinak v cesku mate porad polovicni socialismus a nadavate si soustavne do komousu .... jaky paradox
0/0
17.3.2006 4:55

Pawel1

Vždyť
jim můžeme pomoci, stačí jim předat socialistické zákony z let před rokem '89 a mají 100% zaměstnanost, po které touží. Už jim je někdo poslal?
0/0
17.3.2006 1:00

osvetitel

<><><>
HEHEHE  ja uz chapu obavy "Bardotove" kdyz koukam na ty protestujici ksichty!Sice jsem tam dlouho nebyl,ale malem jsem si myslel ze koukam na snimky s Tunisu nebo Maroka!Hlavne ze spunktovali mohutny Frankogermansky projekt EU,ale na ci zachranu?Pri techto problemech se asi ten jejich pracovni trh, otevre Cechum opravdu brzo!
0/0
16.3.2006 23:43

rudy luzr

řešení
Je správné každému zajistit odpovídající pracovní místo. Bohužel to sebou nese  velmi přísnou regulaci přijatých ke studiu na VŠ, výraznou redukci humanitních oborů a systém umístěnek. 
0/0
16.3.2006 23:37

Pucmeloud007

tady je videt
kam az levicacka politika speje.....pakaz bez praxe zkusenosti se citi ublizena, ze by je po dvou letech mohl zamestnavatel vyhodit?
0/0
16.3.2006 22:27

Maxx-IP

Re: tady je videt
Tohle je neskutečná nevraživost a zášť ke všem, kteří chtějí něco vybojovat i pro ostatní! Kde ta "pakaz bez praxe zkusenosti" měla tu praxi a zkušenost získat? Ta jsi ji měl hned jak jsi vylezl ze školy? Nebo jsi spadl z nebe? (spíš asi z měsíce)
0/0
17.3.2006 6:12

Ico

Dekadencia
Mám Francúzov rád, žil som tam mnoho rokov, ale krajina sa, žiaľ, prepadá do dekadencie. Mladým sa robiť nechce a väčšina dáva prednosť málo ambicióznym flekom bez zodpovednosti, ale s fúrou voľných dní. Vlani ma postihol jeden z nezpočetných štrajkov železnice SNCF. Prečo sa štrajkuje? - pýtal som sa. "Lebo vláda začala uvažovať o privatizácii elektrární a plynární a to potom určite bude chcieť privatizovať aj nás. A keď nás sprivatizujú, tak sa určite budú prepúšťať ľudia. Tak im dávame už teraz výstražný štrajk!"
Francúzi si myslia, že im ubližujeme, keď lákame lacnejšou (a hlavne ochotnejšou) pracovnou silou investorov do našich končín, že u nich sa fabriky zatvárajú na náš úkor. Nechcú vidieť, že otázka nestojí, či sa bude vyrábať v Normandii alebo Maďarsku, ale či sa bude vyrábať vôbec niečo.
Mladí sú hlúpi. Celý humbug je o tom, že sa má predĺžiť skúšobná lehota pre nového zamestnanca do 25 rokov z 3 mesiacov na 2 roky. Ak totiž skúšobnú dobu človek prežije, t
0/0
16.3.2006 22:21

Prubojny

Cha cha, degeni francoužští
Je vidět, že komunismem jsou nemocní i studenti, což je pro mě nepochopitelné, protože jsem dodnes zastával názor, že mezi vysokoškolskými lidmi je % debilů nižší.  Bohužel, francouzi jsou vyjímka.  Policie a státní složky jsou naprosto neschopné, nechají řádit a ničit auta snad každého, od muslima po komouše. Musím bohužel konstatovat, že Francie je země doslova nakažená socialistickou rakovinou a v tuto chvíli nevidím jinou léčbu, než že ty rudé magory někdo vojensky obsadí a vymlátí jim ty levicové kraviny z hlavy, protože nynější vláda toho v jejich pseudodemokracii není naprosto schopna.
0/0
16.3.2006 21:56

Yaroukh

Re: Cha cha, degeni francoužští
Mozna bude stacit petadvacetiprocentni nezamestnanost. Jenom aby je pak zbytek Evropy nekrmil ze svyho. Ty lidi jsou naprosto mimo realitu.
0/0
16.3.2006 22:04

Najdete na iDNES.cz