Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Někdy by měli dostat trest spíš rodiče zločinců

Tváře i jména brutálních vrahů a násilníků z řad patnácti- až osmnáctiletých se budou smět zveřejnit – ale jen tehdy, pokud soudce dovolí. Politici našli přijatelnou remízu mezi ochranou nedospělých a společnosti.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

vaclav13

Vážená redakce
Asi by stálo za úpravu to počítání znaků, aby to z nějakých 800 nedělalo 1400. Který idiot to programoval?
0/0
18.3.2006 8:56

vaclav13

Ach jo - dokončení
Udělat takovou botu stavař při stavbě mostu, tak má nadosmrti doprojektováno a nebo jde sedět. K čemu to utajení. Mám vlastní hlavu a určitě se budu koukat jinak než na kluka, který při ochraně vlastní matky praštil opilého otce sekerou, než na zmetky co ubodají stařenku nůžkami a nepotřebuji k tomu vysvětlivky od nějakého praštěného humanisty.
0/0
18.3.2006 8:54

vaclav13

Ach jo
"Měly by dostat druhou šanci, bez vypáleného cejchu viditelného hned zdálky. Zkažený začátek života nemusí plynout i do zkaženého závěru."
Ochránce jako jste Vy bych nejradši nakopal do zadele. Kde sakra berete tu jistotu, že se té druhé šance chopí a že ten pokus o resocializaci neodnese ještě někdo další. Já bych občas některé takzvané znalce z oboru psychologie stavěl za jejich posudky před soud. Udělat takovou botu stavař př
0/0
18.3.2006 8:51

Lubosh

Zveřejnění identity
Alternativní středověké tresty taky měly svá pozitiva.
Např. týdenní pobyt v městské šatlavě a jako zpestření každý den na 4 hodiny být připoután k pranýři s železnou maskou osla.
Odsouzený tak měl z ostudy kabát. Navíc pokud byl odsouzen např. za podvody tak si na něj každý dal pozor.
 
Myslím že lehce modifikované by se to mohlo zabydlet i v našem právním řádě.
0/0
18.3.2006 8:15

Helzuza

oprava
oprava chyby -  jestli jsou naši zákonodárci ..krátkozrací......
0/0
17.3.2006 8:58

Helzuza

pro MAK1
Jak můžete tak rychle soudit matku toho dítěte, když ji vůbec neznáte a neznáte ani asi jak se dokáží chovat děti v pubertě a ještě k tomu, když se jejich rodiče čerstvě rozvedli a jak každý rodič moc dobře ví, že dítě v pubertě vidí svět úplně jinak, že mu všichni křivdí, protože jej vychovávají a žijí ve strachu, aby nesklouzl.Puberťáci se na to dívají pochopitelně každý jinak, ale většinou by ty rodiče nejraději roztrhli. A to myslíte, že jej opravňuje / psychpata/ aby brutálně matku, která určitě pro něho chtěla to nejlepší zprovodil ze světa ? Naopak tyto vrahy bych zveřejnila i se jménem a fotografií / samozřejmě také podle ponutek a motivů, které jej k tomu vedly/. u nás si stěžujeme na to, že vrazi dostávají témeř nižší tresty než zloději, že lidský život má pramalou cenu, ale jestli jsou naši / jako že jsou/ takto jako vy krátkozrací a striktní, tak už našim blbým zákonům vůbec nedivím !!!!!!
0/0
17.3.2006 8:55

molim

Re: pro MAK1
Ale zuzo, však on to tak nemyslel
0/0
17.3.2006 9:05

Mak1

Ano -
například by měli potrestat matku toho 16ti letého chlapce, co jí převčírem utloukl sekyrou
0/0
17.3.2006 8:22

molim

Argumentace
 apriorní "neviností" dětí, jejich "neposkvrněností" při narození mi připadá přinejmenším naivní. Nedávno jsem zrovna někde četl zajímavý rozhovor s Terezou Boučkovou, scénáristkou filmu Smradi, adoptivní matkou dvou romských chlapců. Začínala se stejnými představami, které se ovšem pod tlakem reality změnily. A nebyla to rozhodně vina zanedbané výchovy. Ostatně, i ti rodiče, kteří výchovu skutečně zanedbali, si k tomu přinesli své "genetické" zatížení, a i oni byli velmi pravděpodobně zase svými rodiči špatně vychováni. Málo platné, říkejme tomu dědičná vina, karma - prostě každý na svět přicházíme se svou vlastní dávkou "učebních úkolů", a nikdo zvenku nám je z hrbu nesejme. Pokud lekce nepochopíme po dobrém, měl by následovat přiměřený trest, který nám umožní pochopit je "po zlém" a příště už je neopakovat.
0/0
17.3.2006 8:19

babacek

Re: Argumentace
A proto dopuručuji aby romské páry mohli počít děti jen pokud budou mít maturitu
0/0
18.3.2006 8:21

venin

Re: Re: Argumentace
Správně,aspon se uz nebudou rodit další mouřenínové!!!
0/0
29.3.2006 9:57

babacek

První případ
který je zmíněn lze pochopit jako čin v afektu kdy chránil matku. Většina případů je však motivována materielně nebo sexuálně.A zde by neměly být žádné ohledy na věk nebo druhou šanci.
0/0
17.3.2006 6:41

Ccecil

Re: První případ
souhlasím
0/0
17.3.2006 8:08

Najdete na iDNES.cz