Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Venezuelský prezident překreslil státní vlajku

Venezuelský prezident Hugo Chávez v neděli osobně vztyčil novou vlajku země, kterou sám navrhl. Chávez tvrdí, že úpravy na vlajce mají vzdát hold hrdinovi boje za nezávislost Simonu Bolívarovi. Kritici ale změny odsuzují jako lehkovážné a neúměrně nákladné.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

yaresh

Venezuela
Venezuela "plave" v rope. Spravne by mela byt co se tyce zivotni urovne nekde u Kuvajtu a SAE; bohuzel tam ale maji tohoto pracuraka a jeho kliku. Venezuelsky prezident je Castruv "Boyfriend" a jeho system povazuje za vyborny. USA , ktere je " relativne" blizko a mohly by byt pro Venezuelu zdrojem nejen prijmu,ale i tech. pokroku s Venezuelou uz nepocitaji....
Je to skoda.Tato zeme ma z jizni Ameriky nejvetsi ekonomicky potencial....
0/0
13.3.2006 14:48

Cislo 2

Re: Venezuela
Venezuela je učebnicový příklad, kam může zemi dotáhnout socialisticko-komunická vláda, přestože má k dispozici "neomezené" zdroje. Zatímco Norsko (státem vlastněný ropný průmysl) vytváří rezevní fond pro důchody a pro časy až dojde ropa a šejkové z ropných států v Zálivu budují infrastrukturu a investují na Západě do akcií, Venezuela "dokázala" dosáhnout inflaci 30%, záporný ekonomický růst, 15% nezměstnanost a chudina příjmem nijak nevybočuje z průměru Latinské Ameriky. Hůř promrhat svoje ropné zdroje dokázal snad jen zkorumpovaný Gabun.
0/0
13.3.2006 15:33

briza

Re: Re: Venezuela
Jaka "socialisticko-komunická vláda"? V tomhle stavu byla Venezuela uz davno pred Chavezem a je to taky hlavni duvod proc se dostal k moci.
0/0
13.3.2006 15:41

Filip II

Re: Re: Venezuela
Tento příspěvek je učebnicový příklad demagogie.
 
-Venezuelskou inflaci dokázal zkrotit právě Chavez - rok 2005 - inflace:14,4%, výhled na rok 2006 : 10%
- Růst HDP pro rok 2005 - okolo 10%
(propad v letech 2002 a 2003 přičítán politické nestabilitě po neúspěšném pokusu o státní převrat, sponzorovaný Američany) 
 
0/0
13.3.2006 16:33

Filip II

Re: Re: Re: Venezuela
- Příjmy chudiny a jejich celková situace se po faktické stagnaci či propadu za předchozích, Američany podporovaných vlád, začíná v posledních letech zlepšovat. Ať se jedná o pozemkovou reformu, podporu družstevnictví, školní reformu a podporu vzdělanosti, boj proti negramotnosti či státní potravinovou pomoc chudým.
 
Je nutno konstatovat, že je to právě Chavez, kdo konečně začal něco dělat s chronickou chudobou své země. Uznání zaslouží zejména jeho důraz na vzdělání.
 
Naproti tomu není možno neuvést fakt, že hlavním nepřítelem projektů potírajících chudobu není socialisticko-komunistická vláda Chaveze, ale politická nestabilita, často provokovaná Spojenými státy.
0/0
13.3.2006 16:42

Filip II

Re: Re: Re: Re: Venezuela
Jediným skutečným důvodem, proč je Chavez vykreslován jako levicový extremista, je jeho snaha o větší podíl Venezuely na ziscích z prodeje její ropy. A to na úkor zisků zahraničních ropných společností, věrných to opor předchozích "umírněných" venezuelských vlád. 
0/0
13.3.2006 16:57

--Raswan--

Re: Re: Re: Re: Re: Venezuela
Jediný důvod proč je takto vykreslován je ten že to prostě levicový extremista je stačí si poslechnout jeho bláboly Stačí se podívat na jeho zahraniční politiku,či na poměry u něj v zemi nebo jeho "duchaplné" výroky
0/0
13.3.2006 17:31

MannImSchatten

Re: Re: Re: Re: Re: Venezuela
kdyz si prectete ten clanek co tu lepite, sam zjistite ze inflaci "zkrotil" pouze tim, ze zavedl zakonem regulovane ceny. Takoveto kroceni inflace samo nema prilis velkou vahu, jak ostatne ukazal uspech socialistickeho planovani v nasi vlastni zemi.
0/0
13.3.2006 20:23

Filip II

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Venezuela
Ideální to jistě není. Ovšem pořád lepší než inflace 37% s níž se nenamáhá nikdo nic dělat. Není-liž pravda?
0/0
13.3.2006 20:29

jekal

A
co na to GWB ?
0/0
13.3.2006 13:20

monstrum

Znak na vlajce
"Přibyla také hvězda, luk a šíp, reprezentující původní indiánské obyvatele, a mačeta jako symbol dělného lidu."
 
Taková modernější verze Srpu a kladiva.
0/0
13.3.2006 12:30

mtis

Víte co mne v poslední době rozesmálo nejvíc?
To když Grebeníček a Montéň nadávají někomu do svazáků !!!
0/0
13.3.2006 11:56

Montaigne

Re: Víte co mne v poslední době rozesmálo nejvíc?
Ano , Matýsku, jsi americký svazák, to není nadávka, to je konstatování  
0/0
13.3.2006 12:25

dukeprvni

Venezuelský prezident překreslil státní vlajku
sakra ten bilej kun, to je napad  ten by sedel v tom modrem trojuhelniku ceske vlajky jako prdel na hrnci  a jak by tu vlajku teprve potom milovali tunelari  je je
0/0
13.3.2006 11:38

dukeprvni

Re: Venezuelský prezident překreslil státní vlajku
pak by teprve vyjadrovala vlajka pravy smysl toho "raje na pohled"
0/0
13.3.2006 11:41

Filip II

revoluční voják Chavez...
Chavez, ač odbýván jako populista a demogog, je spíše obzvláště barvitým typem politika v Jižní Americe dnes tak častého. Politika, kterého zrodila společnost rozdělená na hrstku pohádkově bohatých a moře chudých. Politika, který má možná více emocí než rozvahy, ale který možná právě proto nepostrádá podporu většiny, jejíž život zlepšil a nenávist hrstky, jejíž postavení ohrozil.
 
Chavez se zasloužil jednak o větší podíl státu na ropných ziscích, jednak na využití těchto příjmů ve prospěch všech a zejména chudých. (budování dálnic a bytových domů, boj proti negramotnosti, rozsáhlý sociální program boje proti chudobě). Prosadil vyvlastnění latifundií, jejich parcelaci a rozdělení bezzemkům. Je úspěšný v boji proti inflaci a r. 2006  je očekáván 8% růst hospodářství. Udržuje si vysokou podporu ve společnosti, díky níž Američany sponzorovaný pokus o vojenský převrat roku 2002 selhal. 
Výsledky,
0/0
13.3.2006 9:55

Filip II

Re: revoluční voják Chavez...
Výsledky, jichž dosáhl, jsou ne každému pochuti, zejména ne těm, pro které Venezuela dlouho představovala jen příležitost pro vlastní obohacení a zdroj laciné ropy. Při pečlivém pohledu je ale nutno konstatovat, že Chavez je i přes svůj extravagantní styl pro Venezuelu přínosem.
0/0
13.3.2006 10:00

mtis

Re: Re: revoluční voják Chavez...
No jestli považuješ za výsledek jeho snažení to, že umlčel svou kritiku a rozpálil hlásné trouby, hlásající na všechny strany jeho úspěchy, tak to se mu tedy povedlo, už je skoro tak ekonomicky tygrovatý a pokrokový jako soudruh Fidel ....
0/0
13.3.2006 10:02

Filip II

Re: Re: Re: revoluční voják Chavez...
On ale žádnou kritiku neumlčel...
 
Opozice proti uspořádala r. 2004 petici za referendum, které mělo odvolat měkteré Chavezovy reformy, posilující jeho pravomoci (aby bylo jasno, šlo o toto: prodložení volebního období prezidenta z 5 na 6 let a umožnění dvou funkčních období, právo prezidenta rozpustit sněmovnu a její změna z dvoukomorového parlamentu na jednokomorový...nic horšího).
 
Petice byla přijata, referendum vypsáno a Chavezovy reformy byly podpořeny 60% odevzdaných hlasů...
 
Jaképak umlčování kritiků. Chavez má prostě díky své politice doma podporu. (Na rozdíl od různých jiných šiřitelů demokracie... )
0/0
13.3.2006 10:15

mtis

Re: Chavez má prostě díky své politice doma podporu
No to mají Fidel, Lukašenko a Ahmadinežád taky .... a vůbec nej větší podporu má Kim slunéčko jeho jasné, tedy pokud nepočítám to, že Saddám měl volební podporu v roce 2002? 100.0 procent hlasů ...
 
Měl bys zkusit načerpat taky něco z jiných pramenů, třeba o tom, jakým způsobem manipuluje s davy a sdělovacími prostředky...a to nemluvím o tom, že je to bývalý neúspěšný pučista (ach ten Fidel  nebo Adolf ) a co se týká demonstrací, ty byly kupodivu i za Husáka ....
0/0
13.3.2006 11:54

briza

Re: Re: Chavez má prostě díky své politice doma podporu
V tomhle pripade jsi vedle jak ta jedle. Venezuelska spolecnost byla polarizovana davno pred Chavezem a to nikoliv "manipulaci s davy", ale vsudypritomnou korupci, stavem kdy ti co byli u koryta hrabali pro sebe zpusobem o jekm si ti kaspari u nas mohou nechat jen zdat. Dane se neobtezovaly platit nejen domaci chytrolini ale ani zapadni renomovane firmy. Chavez je pouze dusledkem tohoto stavu.
0/0
13.3.2006 12:13

Filip II

Re: Re: Chavez má prostě díky své politice doma podporu
No o té manipulaci s davy a sdělovacími prostředky mě prosím informuj. Pokud tedy víš něco, co se bude vymykat kouzlení běžnému u všech politiků na světě.
 
A k tomu bývalému pučistovi. Je pravdou, že před svým vítězstvím v demokratických volbách se již jednou pokusil dostat k moci vojenským pučem. Je ale třeba poznamenat, že pučem, který nepostrádal širokou podporu. Byl totiž veden proti zkorumpované vládě podporované bohatou elitou a Spojenými státy, nikoli však obyčejnými Venezuelany, kteří se vesměst stavěli na stranu pučistů. Stojí za zmínku, že puč ve velké většině měst uspěl. Neuspěl pouze v hlavním městě, kde byl Chavez obklíčen v Historickém muzeu a zajat. Aby předešel krveprolití, přikázal v televizním projevu svým jednotkám, kontrolujícím města jako Valencie, Maracaibo nebo Maracay složit zbraně.
0/0
13.3.2006 13:03

Filip II

Re: Re: Re: Chavez má prostě díky své politice doma podporu
O široké podpoře Chavezova puče svěčí konečně i fakt, že byl z vězení již po dvou letech propuštěn a r. 1999 přesvědčivě vyhrál demokratické prezidentské volby ziskem 56% hlasů. (protikandidát 40%).
0/0
13.3.2006 13:04

briza

Re: Re: Re: Re: Chavez má prostě díky své politice doma podporu
Vsak on ten prezident, ktery byl pred nim ziskal sve volebni vitezstvi mimo jine slibem, ze Chaveze pusti z lochu. ;-)
0/0
13.3.2006 14:45

Montaigne

Re: Re: Re: revoluční voják Chavez...
rozpálil hlásné trouby .......... kdes to vzal Mates, že má tvoje babička JUDr Chalupová ještě doma nějaké svazácké příčůrky
0/0
13.3.2006 10:38

mtis

Re: Re: Re: Re: revoluční voják Chavez...
Přehoď výhybku, vechtře ... napiš nám tady něco hanlivého o Hradní stráži nebo o cikánkách co jsi umravnil ...
0/0
13.3.2006 11:55

Montaigne

Re: Re: Re: Re: Re: revoluční voják Chavez...
a nebo o tom cikánovi, kterého napadla svým břichem ta těhotná ženská , upřesni to Lulánku    
0/0
13.3.2006 12:27

--Raswan--

Re: revoluční voják Chavez...
Ale kdež,normální levičácký pučista,buran a bandita,velký kamarád Íránu se kterým sdílí svoje jalové antisemitské názory  Jedna z "inteligentních"perel levičáka...“menšiny, které jsou potomky těch, kteří zabili Krista, zabrali bohatství světa”.
0/0
13.3.2006 10:32

briza

Re: Re: revoluční voják Chavez...
No jo, kdyz my ted mame noveho univerzalniho strasaka a vsechny budeme kadrovat podle kriteria jak moc se ho boji. :-)))
0/0
13.3.2006 11:09

--Raswan--

Re: Re: Re: revoluční voják Chavez...
Proč kádrovat,stačí si u toho venezuelského burana poslechnout co říká a jak se chová 
0/0
13.3.2006 11:21

roba21

Re: revoluční voják Chavez...
Je dost odvážné tvrdit že ten zpackaný pokus o převrapt sponzorovali Američané. Je jisté, že od Reicha věděli že se něco chystá a Chaveze by se rádi zbavili, ale žádné důkazy o jejich účasti nejsou a jediný kdo to tvrdí je právě Chavez.
0/0
13.3.2006 10:50

--Raswan--

Re: Re: revoluční voják Chavez...
Ten taky tvrdí že kristus byl socialista a revolucionář
0/0
13.3.2006 10:53

Hans59

Re: Re: revoluční voják Chavez...
Vono je to přece jenom jináč s důkazy o řízení převratu Američany, v době kdy každý kontroluje každého. Zřejmě v řídícím centru převratu byli pracovníci ameriké ambasády jen náhodou, jako Červoněnko v ´68 v Praze.
0/0
13.3.2006 12:17

Montaigne

to Mirco
bože to jsou argumenty    Že Chavez prodloužil období z 5 na 6 let a že může být ještě 2x zvolen  To se musím smát  To je proti Veškrnovi , co se týká počtu zvolení, úplný žabař. Apropo, taky nechal zavřít nějakého poslance , aby mu to zvolení prošlo  
0/0
13.3.2006 8:59

monstrum

Re: to Mirco
Ne to Pravda a láska udělat nemohl...
0/0
13.3.2006 9:01

Mirco1

Re: to Mirco
Ah tak to pro vás nejsou argumenty? No já jen, že proti tomu je soudní pořádek v USA, o kterém nic nevíte, ale o kterém mluvíte jako o soukromém výtahu rodiny Bushů k moci, opravdu naprosto v pořádku.
 
Vám jistě přijde v pořádku, když někdo změní ústavu ve svůj prospěch (stalo se tak v Bělorusku nebo v Sýrii aby se příliš mladý Bašar mohl stát prezidentem), ale budete se divit, většině lidí to v pořádku nepříjde. A "Veškrna" rozhodně rozpad Československa neinicioval, aby pak mohl kandidovat na prezidenta nástupnického státu.
 
Ale co vlastně ztrácím čas s člověkem bez validních argumentů a hlavně bez znalostí.
0/0
13.3.2006 9:07

monstrum

Re: Re: to Mirco
Bush je tam jen díky tomu, že vyloučili z hlasování většinu černých negramotných obyvatel některých států.
0/0
13.3.2006 9:12

ein_Berliner

Re: Re: Re: to Mirco
Huh, to je omyl. Nebyli vyloučeni. Jde o to, že spousta pitomců (a nelze říct, jaké barvy pleti) nebyla schopná vyplnit hlasovací lístky tak, aby byly platné. Když někdo nedokáže ani pořádně zaškrtnout, koho vlastně chce, tak je to jeho chyba.
0/0
13.3.2006 9:24

Júlinek šíšal

Re: Re: Re: Re: to Mirco
aha ... hlavně že stát je demokratický, ... i kdyby se vykašlal na všechny své vyprdukované analfabety ... ale stejně -  najde se tam ještě nějakej ten demokrat? .....
0/0
13.3.2006 10:00

mtis

Re: Re: Re: Re: Re: to Mirco
Ale no tak Šulínku !!! Teď jsi to pokálel dokonale ...
Copak u nás, v kolébce demokracie, někdo může jít do volební místnosti a našim negramotným spoluobčanům křížkovat za plentou jejich volební lístky?
0/0
13.3.2006 10:04

Júlinek šíšal

Re: Re: ...jen se nedejte
... ta osmá hvězda na fangli je stejně za jůesej ... a ne, jaks e povídá ...že? ...
0/0
13.3.2006 9:36

Montaigne

Re: Re: to Mirco
řečmi o soudním a ústavním pořádku se snažíte zastřít tu skutečnost, že o tom, kdo bude zvolen v USA jako prezident rozhodují především peníze a ropné a zbrojařské lobby.
Tahle validní informace vám pochopitelně vypadla  
0/0
13.3.2006 9:41

Mirco1

Re: Re: Re: to Mirco
A pár konspiračních teorií se vždycky hodí, to je pravda. Dost mě udivuje, že si ty lobby neumí vzhledem ke své všemocnosti pojistit volební výsledek lépe, aby pak nebylo nutné tak groteskní divalo, jako na Floridě
0/0
13.3.2006 9:52

mtis

Re: Re: Re: Re: to Mirco
Ty to ještě nevíš, ale nejlepší politologové ČR a tedy i světa slouží u Českých Drah ... a jejich myšlenkový potenciál tomu zcela odpovídá ...
0/0
13.3.2006 10:00

Júlinek šíšal

Re: Re: Re: Re: Re: no nazdar, matesu,
...chceš se dneska zase hádat? ...
0/0
13.3.2006 10:02

mtis

Re: Re: Re: Re: Re: Re: no nazdar, matesu,
S tebou Radko? Hádat se? Nikdy ... když tak nakopat do sádla, to bych tě mohl ....
0/0
13.3.2006 10:05

Montaigne

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: no nazdar, matesu,
Trpíš stihomamem, "Boeningu"    A moc toho svého "Loo Rýda" neposlouchej, leze ti to mozek
0/0
13.3.2006 10:42

monstrum

Srebrenica
Americká vojenská jednotka se převlékla do srbských uniforem a pozabíjela tisíce nevinných civilistů....
0/0
13.3.2006 8:58

Montaigne

Re: Srebrenica
to sis spletl s Račakem. Tak Srbové vykostili elitní albánskou voj. jednotku, tu pak Albánci navlékli do civilních hadrů a udělali z nich oběti masakru......
a ani se nedali práci, aby průstřely na těle seděly s průstřely na šatech
0/0
13.3.2006 9:00

barbudo

... jen tak na okraj ...
... mezinárodní cenu UNESCO nesoucí jméno José Martího, dostal prezident Bolívarovské republiky Venezuela, Hugo Chávez Frías ...
0/0
13.3.2006 8:54

Najdete na iDNES.cz