Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Kalousek: Nechci se líbit všem

Jsou to většinou mýty a nálepky, které o křesťanských demokratech slyšíte, tvrdí šéf KDU-ČSL Miroslav Kalousek. "Před volbami se je budeme snažit vyvrátit," prohlásil šéf lidovců ve velkém rozhovoru pro MF DNES.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Thingie

Me jsi se nikdy nelibil.
Srdecne zdravim,
cetl jsem diskusi jen sporadicky, ale presto se domnivam, ze vetsina diskutujicich ma jasno koho nevolit, ale koho volit , uz tak jasne neni. Ac od jiste zivotni zkusenosti, mam Boha v ucte, zatim me pan Kalousek NEPRESVECIL, ZE POLITICKOU PROSTITUTKOU, NENI. Jeho obhajoba je postavena na jednoduche odpovedi. Ukazte mi papir, ktery jsem kdy podepsal. Bud se jedna o nesvepravneho cloveka, ktereho podpis nic neznamena anebo to cini v umyslu a proto se mu v politice dari. Cyril Svoboda ma moje sympatie za stanovisko o svobode projevu, ale Kalousek je zaba na prameni  a tak muj hlas nedostanou.Projizdel jsem dnes Strednimi Cechami a muzete si byt jisti, ze proti komunistum budu hajit nasi zemi se zbrani v ruce. Komunismus je silenstvi proti kteremu se musime mit na pozoru. Ani deset Vesuvu by nesplundrovalo nasi zemi jako komuniste. Stacilo  JEN 40 let.
0/0
13.3.2006 21:18

karoten

Re: Me jsi se nikdy nelibil.
Odzadu, milý krajane projíždějící drahou pustinou.
Dobře si promysli, jestli zemi náhodou nezplundrovali zdivočelí představitelé spodiny. Jak je  jen nazvat, dejme tomu "světský". Lidé, pro něž je majetek a jeho prezentace v životě nejvyšším cílem. Dostali se k moci pod hlavičkou komunistických idejí. Dostanou se k moci pod hlavičkou kterýchkoli nedemokratických idejí.
Že se Vám Kalousek příčí a působí odpudivě, je zcela ve Vaší kompetenci. Pravděpodobně nedokážete oddělit emoce od skutků.
Voličská přízeň je tím pevnější, čím je strana krajnější. Všimněte si, že doslova neochvějné preference mají jen 2. Komunisté a ODS. Lidovci jsou speciální případ extermismu, vázaného na Svatou trojici. Ostatní strany musí o přízeň skutečně bojovat.
0/0
15.3.2006 9:24

karoten

Kalousek, je náš NEJLEPŠÍ POLITIK
Dlouhodobě, tak to prostě je. Je nejlepší, protože nejefektivnější, drží se toho co představuje a nešilhá vedle. Kdyby takovýho člověka měla ODS, dávno by měla nadpoloviční, možná i Ústavní většinu.
Že ho ale většina národa nesnáší, je pochopitelné. Je totiž neústupný, mazaný a představuje to, co by prostá většina taky ráda, jen na to nemá.
0/0
13.3.2006 10:19

1_130_202_135

Re: Kalousek, je náš NEJLEPŠÍ POLITIK
Dobrý vtip v pondělí dopoledne - to je zajištěná dobrá nálada na zbytek celého týdne! Díky!!!    
0/0
13.3.2006 10:40

karoten

Re: Re: Kalousek, je náš NEJLEPŠÍ POLITIK
Tosem rád, že jsem přispěl k dobrý náladě. Dneska to tu nějak chcípe....
0/0
13.3.2006 10:58

caterpillar

Re: Re: Kalousek, je náš NEJLEPŠÍ POLITIK
Já myslím, že v tomhle případě má karoten naprostou pravdu.
0/0
13.3.2006 21:45

jesus_antichrist

Re: Kalousek, je náš NEJLEPŠÍ POLITIK
...jo jo, Kalousek je king, borec vsech borcu, rovnej jako pravitko, i kdyz zrovna sedi na hajzlu.taky aby ne,sam Buh je mu sefem, a toho jen tak neprevezes, tvrdi se o nem ze vi uplne vsechno.Akorat ten hnedej krouzek okolo krku musi kazdy rano drhnout, mot hlavu vrazenou permanentne v neci riti neni jen tak. Ale on je master, vi jak se spravne nadechnout,aby se tam neudusil. Bravo Mirku, ses muj superhero
0/0
13.3.2006 11:37

Petr_._CZ

Re: Re: Kalousek, je náš NEJLEPŠÍ POLITIK
Někdy mě až mrzí, že v diskusích nemusí být uvedeno vzdělaní a současné působiště (zaměstnání či škola). Takový připitomnělý příspěvek jsem už dlouho nečetl, zajímalo by mě, co jsi zač chlapče.
0/0
14.3.2006 22:20

Bouše

Pan Kalousek
byl svými koaličními partnery z ČSSD několikrát obviněn z "vrážení dýky do zad" a tím pádem z jakési koaliční nespolehlivosti. Později se vždy ukázalo, že měl v těchto věcech pravdu (kauza Gross nebo pozastavení kampaně k Euroústavě). Když porovnám Kalouskovo chování v koalici s loyální a vyčkávací politikou předsedy US Němce, musím uznat, že Kalousek se nebojí a dokáže razantně prosazovat svůj názor, to vše při dodržení základní lidské slušnosti. To jsou podle mně atributy úspěšného politika. Otázku jeho působení na postu náměstka minstra národní obrany nechávám otevřenou, protože mu zatím nic dokázáno nebylo. Docela sympatický je mi i silně protikomunistický postoj, který razí v současné KDU-ČSL. Řekl bych, že pro pravicového voliče, který má výhrady vůči ODS, je KDU-ČSL dobrou alternativou, i když je pravda, že dost potencionálních voličů (jako třeba mne)odrazuje svým postojem k eutanázii a potratům.    
0/0
13.3.2006 9:58

karoten

Re: Pan Kalousek
Aspoň teď uvidíš, kolik je tu opravdových pravičáků a kolik pomatených vlajkonošů.
0/0
13.3.2006 10:01

Ynorr

Re: Pan Kalousek
A co řeknete o jeho přičinění - nepřijetí služebního zákona - a nechtěné přidání platů politikům
0/0
13.3.2006 10:11

Violinek

Re: Re: Pan Kalousek
nenavrhovali to náhodou lidi ze senátu?
0/0
13.3.2006 10:12

Ynorr

Re: Re: Re: Pan Kalousek
Někdo jim v tom přece pomohl ne?
Jedná se o politiku a tady je něco za něco.
0/0
13.3.2006 10:18

Violinek

Re: Re: Re: Re: Pan Kalousek
tady je podle mého názoru jednoznačně vina na straně navrhovatele onoho dodatku, zbytek už je jenom výběr z menšího nebo většího zla
0/0
13.3.2006 10:19

Bouše

Re: Re: Pan Kalousek
Už si přesně nevzpomínám jak to bylo, ale každopádně netvrdím, že neudělal žádnou chybu.  
0/0
13.3.2006 10:19

jesus_antichrist

Re: Pan Kalousek
...myslim ze jeho "vrazeni dyky do zad" se nemuze vyrovnat jeho naproste eleganci pri "vrazeni hlavy do riti"
0/0
13.3.2006 11:39

Petr_._CZ

Re: Re: Pan Kalousek
Udal by jsi prosím nějaký konkrétní příklad?
0/0
14.3.2006 22:33

Petr_._CZ

Re: Pan Kalousek
Z této diskuse dnes budu odcházet s dobrým pocitem, že mezi internetovými uživateli jsou i rozumní lidé, kteří než něco vyřknou, tak zváží všechny fakta a argumenty. Tvůj příspěvěk byl BEZVA! K poslední větě bych ale měl malý dodatek: KDUČSL není přímo proti potratům. Přestože tento názor tak nešikovně prezentují. Logicky je to totiž blbost, která by se jim nikdy nepodařila prosadit. Trend, který se tady buduje 50 let (střílím od boku, nevím přesně jak dlouho jsou u nás potraty povolené) nelze změnit jen tak, z vůle jedné politické strany. Pokud by někdy ke zrušení potratů došlo, tak by to muselo být většinové rozhodnutí na příč politickým spektrem a taky by musely být silné signály ze strany veřejnosti. Co se týče eutanázie, tak tam to není, že by proti tomu bylo jen KDU. I ostatní strany a část veřejnosti jsou proti, respektive nejsou výhradně pro. Pouze KDU svůj názor vyjadřuje zřetelně a nahlas.
0/0
14.3.2006 22:31

huhu007

Nejčestnější muž ve státě
Volte soudruha Kalouska..
0/0
13.3.2006 9:43

karoten

To sou paradoxy
Takže některým modrým vlhám se líbí lidovecký program. Kalouska ovšem nemusí.....
A kdo teda ten program bude naplňovat? Nebo volíte ideu, bez naděje na realizaci?
Lidi, proboha, politiku dělají osobnosti - hardware, ne programové vybavení, vzpamatujete se! Člověk je jedinečná bytost a nelze jej přeprogramovat - oddělit od vlastní osobnosti! Jste z těch podělanejch počítačů úplně mimo.....
0/0
13.3.2006 9:42

molim

Re: To sou paradoxy
0/0
13.3.2006 9:43

Violinek

Re: To sou paradoxy
Nejsi karotene z těch "podělanejch" počítačů úplně mimo ty, když tady tak vzletně používáš počítačovou terminologii? Neschvaluju žádné hajzly a jsem pro to, aby v případě jakéhokoli provinění okamžitě odešli z politické funkce, ale hypoteticky pokud by mi vadil Kalousek (jako že nevadí), ale program kdu by pro mě byl nejsympatičtější, rozhodně budu volit kdu a ne třeba matky za zrovnoprávnění žen, nebo jak se ta nová strana jmenuje, která jistě má čestné představitelky. co je na tom zvláštního, když vím, že kalousek i přes své případné osobní prohřešky bude prosazovat to, co já od státu přibližně očekávám, zatímco poctivá "žena" bude prosazovat něco, co mě vůbec neoslovuje?
0/0
13.3.2006 10:18

karoten

Re: Re: To sou paradoxy
To ses teda poněkud "převzorkoval", řečeno počítačovou terminologií. Potvrzuješ co říkám já - že záleží na člověku a zároveň že ne. Tak jak teda?
0/0
13.3.2006 10:23

Violinek

Re: Re: Re: To sou paradoxy
řikám to, že osobní sympatie nebo antipatie k určitému politikovi nejsou důvodem, aby volič nedal hlas určité straně. nepotvrzuju, co říkáš ty. osobní integrita politika není zárukou přínosnosti politických kroků, které bude dělat, a naopak.
0/0
13.3.2006 10:45

karoten

Re: Re: Re: Re: To sou paradoxy
O těch sympa resp.antipa - není sporu. Přesto je taková volba politika spíš vyjímečná, většina se řídí a podléhá právě osobním pocitům, přestože tvrdí cosi o racionální volbě. Osobní sympatie nebo antipatie si každý dokáže následně argumentačně podložit, jak jsme zde denně svědky. Vykladači Evangelia dle Kohokoli, jsou neúnavní ve vymýšlení.
 
Osobní integrita politika ale zaručuje budoucí jednání. Stačí se podívat do minulosti, na souběh slov a činů, v budoucnu to bude stále stejné. Zbabělá sketa se nepromění na hrdého průkopníka a naopak. 
0/0
13.3.2006 11:06

Violinek

Re: Re: Re: Re: Re: To sou paradoxy
Morální hodnoty politiků mě opravdu nijak moc nevzrušují, neboť je to věc, která je záležitostí jejich vlastního svědomí, ale jestli budou daně snižovat nebo zvyšovat a co za to, to mě zajímá velmi. Nechápu teda, co vykládáš o tom hardware a software - on samotný hardware k velkému užitku neni ...
0/0
13.3.2006 11:45

karoten

Re: Re: Re: Re: Re: Re: To sou paradoxy
Ehm, Tvá poslední věta je vševysvětlující. Lidská bytost je od hardware neoddělitelná, v tom se liší od notebooku. Jestli bude politik jednat tak jak mluví, je třeba zjistit z historie. Ta Kalouskova se shoduje s proklamacemi nejvíce, ze všech testovaných konkurentů. Už chápeš? Od Kalouska lze očekávat jednání, sledující předešlé proklamace (program) víc, než u konkurenčních dodavatelů idejí. Tak si vybírej.
0/0
13.3.2006 11:55

zberanek

Lidovci
Lidovci jsou v paměti lidí především chápáni jako strana, která jde s každou další stranou do vlády a za každou cenu. Tedy jejich program byl v historii pouze jen zástěrka a mucholapka na voliče. Bylo by pěkné, kdyby tomu tentokrát tak nebylo. Ale lze jim věřit?
0/0
13.3.2006 8:48

Violinek

Re: Lidovci
no jo, kdo by to byl řekl, že strana, která svým programem stojí mezi dvěma nejsilnějšími stranami naší politiky, z nichž jedna vždy sestavuje vládu, bude nejspíš v každé vládě ....
0/0
13.3.2006 8:55

zberanek

Re: Re: Lidovci
Většinou na připomínky nereaguji, ale na tento si dovolím odpovědět. Vlastně odpověď je již ve Vašem příspěvku. Lidovci jdou vždy do vlády s momentálně nejsilnějším. Kdo by to byl řekl?
0/0
13.3.2006 8:59

Violinek

Re: Re: Re: Lidovci
no a kdo by podle vás měl tvořit koaliční vládu? třeba čssd a sládkovci nebo ods a komunisti?
0/0
13.3.2006 9:10

zberanek

Re: Re: Re: Re: Lidovci
Napsal jste správně koaliční vláda. Jsem pro vládu vítězné strany ve volbách a ne pro nějaký slepenec a kompromis. Vládnoucí strany se střídají v Anglii a USA a tyto státy fungují dost dobře. Jsem tedy pro to, aby strany ČSSD a ODS iniciovaly většinový volební systém.
0/0
13.3.2006 9:21

Violinek

Re: Re: Re: Re: Re: Lidovci
Klidně. Souhlasím. Ale to už je jiná vesnice a za současného volebního systému není vláda jedné strany realizovatelná a tvoří se koalice několika stran a je velmi přirozené, že kdu může být i v jedné (s čssd) i v druhé (s ods), na tom bychom se měli také shodnout a není mi jasné, proč to kritizujete.
0/0
13.3.2006 9:53

karoten

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Lidovci
Protože je modrý sparťan. Myslí binárně - zap/vyp.
0/0
13.3.2006 9:59

jirousman

Kalouska nemusim
ale ten program maji dobrej. Asi jsem jeden z těch "tisicu":), co s ho maj přečist:))))
0/0
13.3.2006 8:44

Morland

Dobrej program,
budu je asi volit.
0/0
13.3.2006 8:11

JirkaEsch

Kalousek byl od Lidovců
velmi špatná volba. Tahle strana se celou porevoluční éru profilovala jako slušná a teď si do svého čela člověka stejného "formátu" jako je Tlustý, Kraus či Langer.  
0/0
13.3.2006 7:56

pleoner

Re: Kalousek byl od Lidovců
Jo, jo. Ale na to, co si zvolili socani, to zase tak špatná volba není. Pro jejich nevoliče to, konec konců, zase není tak špatná zpráva.
0/0
13.3.2006 8:04

vmvanjan

Re: Kalousek byl od Lidovců
S tímto tvrzením nesouhlasím. Sleduji politickou scénu dostatečně dlouho, takže dle mého názoru patří p. Kalousek rozhodně mezi ty slušnější politiky a jeho slova a činy mají konzistenci. Rovněž jsem si velmi vážil p. Luxe.
Podotýkám, že nejsem lidovec a nikdy jsem lidovce nevolil.
0/0
13.3.2006 8:55

caterpillar

Re: Kalousek byl od Lidovců
Podívej se na některé politické debaty a uznej, že Kalousek je dobrý a obratný politik. To musí soudný člověk uznat.
0/0
13.3.2006 21:47

antabe

kalousek a jeho fráze
Když měl říct 10.bodů z volebního programu, tak se ho reportér musel 5x zeptat a stejně řekl jenom dva. Sám to nezná blbec. Jenom frky a fráze. Takový lidi nevilit ani náhodou.
0/0
13.3.2006 7:51

Dezo-Conka

Kalousku
ty jsi křesťan na baterky.Tobě nevěřím ani slovo.
0/0
13.3.2006 7:40

Dezo-Conka

Re: Kalousku
Moje babička žila z důchodu 560 Kčs a každý rok dávala panu faráři 1000 Kč na ministranty......
Ale tebe by zapichla vidličkou,farizeji,
kášeš vodu a piješ víno...........
0/0
13.3.2006 7:42

prafotr Morava

›››››››››››› ™
3K=Kuní Ksicht Kalousek.
0/0
13.3.2006 7:22

babacek

Re: ›››››››››››› ™
Lepší 3xK než jedna křivá huba Ransdorf
0/0
13.3.2006 7:31

prafotr Morava

Re: Re: ›››››››››››› ™
no proti Ransdorfovi je Kalous úplně hloupej trouba se základní školou.
0/0
13.3.2006 7:34

babacek

Re: Re: Re: ›››››››››››› ™
Já myslel,že se bavíme o vizáži
Možná má lepší vzdělání nijak mu však nepomohlo ke zvýšení intelektu když jeho ideou je komunismus
0/0
13.3.2006 7:39

babacek

Celtika jistě potěšil.
Pro mne jako voliče by mohl být přijatelným jedině kdyby se rozhodovalo zda volit jeho stranu nebo komunisty.
0/0
13.3.2006 6:03

poslanec_termit

mezi politiky neni vetsiho hajzla
tim mezi politiky nemam na mysli komunisty a socany. to nejsou politici, ale hnuj
0/0
13.3.2006 3:37

Maxx-IP

Re: mezi politiky neni vetsiho hajzla
A lidi jsou pro tebe taky hnuj, že.
0/0
13.3.2006 6:22

Najdete na iDNES.cz