Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

ČSSD se bojí ostudy, když pustí tuneláře

Špičky sociální demokracie se obávají ostudy před volbami. Poslanci Marku Bendovi z ODS se z trestního zákona podařilo odstranit paragraf postihující tunelování firem. A ministři teď prosazují, aby kvůli tomu nebyl přijat celý zákoník.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

murjel

A v čem vidí ČSSD další problém?
V Trestním zákoníku i nadále zůstávají § typu trestný čin při správě cizího majetku. A co je tunelování? Není to nic jiného, než trestný čin, kterého se dopouští ten, kdo nespravuje firmu jemu svěřenou tak jak by měl, ale obohacuje se na ní, tedy ji tuneluje. To, že zde Berka a jemu podobní vytunelovali spoustu zdravých firem a okradli obyčejné lidi nechává orgány činné v trestním řízení v klidu. Že se v kauze Jájínka lhalo, dnes ví kdekdo, ale nic se nedělá. Že se vydal pedofil domů, aby mohl běhat po svobodě je dnes každému z ČSSD jedno. Že zmizí tzv. zneužití informací z obchodního styku je nadzvihává, ačkoliv ještě stále existuje Zákon o střetu zájmů, který jim v podstatě nedovoluje zneužití právě informací z obchodního styku. Podle mne je to mnoho povyku pro nic!
0/0
9.3.2006 16:48

johny002

TUNELOVÁNÍ I VE SNĚMOVNĚ
To už se normální člověk ani nediví,
kdo v té sněmovně sedí.Vždyť to je
samý parchant a tunelář, kolik by za to
schrábl  ten buzerant BENDA. Kdy se konečně někdo najde a pořádněto tady vyčistí SEMTEXEM.Dnes už se na kopí z oken nevyhazuje. LIDÉ proberte se a otevřete oči.    
0/0
9.3.2006 16:36

JirkaEsch

Vážení ODS fans,
řada z Vás tu pravidelně vyjadřuje radost z toho, jak vaše milovaná strana zatočí s korupcí atd. Když vám tu pak pravidelně připomínám, že to byla ODS, která v 90s se svými "zhasnutími" a "neznalostí špinavých peněz" instalovala stav v podstatě tolerance hospodářské kriminality, který byl několikanásobně horší než pár současných víceméně omezených afér socdem, tak se kasáte, jak byly složité podmínky, transformace atd. (k tomu dodávám: samozřejmě, člověk se "zhasínací" filozofií jistě udělal pro potírání hosp. kriminality maximum ) a teď už se toto opakovat nebude, ODS půjde tvrdě proti korupci. Jak Vám mám věřit po tom, o co se pokusil Benda?    
Naopak, milánkové: ODS, stranu, která evidentně stále nezná špinavé peníze, slušný
0/0
9.3.2006 14:28

JirkaEsch

Re: Vážení ODS fans,
člověk volit nemůže.    
0/0
9.3.2006 14:28

Deleter

Re: Re: Vážení ODS fans,
O co se pokusil Benda?
0/0
9.3.2006 15:03

nnattalli

Jsou schopni neco udelat poradne???????
0/0
9.3.2006 13:00

cyrhoza

Re: Jsou schopni neco udelat poradne???????
Budme radi,ze to senat zastavil.Benda by se napakoval a to jedno procento tunelaru co se podarilo chytit by bylo venku!
0/0
9.3.2006 13:14

nnattalli

Re: Re: Jsou schopni neco udelat poradne???????
no to jsem rada, ale proc to musi nekdo furt hlidat - pak, lidi rikaji, z je senat na nic:-(
0/0
9.3.2006 13:38

petr_sleder

To by mě zajímalo,
kolik frajer Benda dostane kapesnýho za tenhle kousek.
0/0
9.3.2006 11:38

Josefprav

To je jenom politický populismus.
Tohle je snad největší blbost jaká se mohla hodit do světa. Když je v zákoně krádež , tak proč se tam má dávat zvláště další skutková podstata jako třeba krádež auta?
 
Proto máme tolik blbých zákonů. 
0/0
9.3.2006 0:10

petr_sleder

Re: To je jenom politický populismus.
Tak teď jsi právě ukázal, že tomu vůbec nerozumíš.
0/0
9.3.2006 11:41

caterpillar

Co tohle?
Nová vláda
Premiér- Ing. Mirek Topolánek(ODS)
Vicepremiér a ministr financí- Ing. Vlastimil Tlustý CSc(ODS), Vicepremiér a ministr zdravotnictví- MUDr. Josef Janeček-(KDU-ČSL), Vicepremiér a ministr životního prostředí- Martin Bursík(SZ), Ministr vnitra- MUDr.Mgr. Ivan Langer(ODS), Ministryně práce a sociálních věcí- Ing. Alena Páralová(ODS), Ministryně spravedlnosti- JUDr. Vlasta Parkanová(KDU-ČSL), Ministr průmyslu a obchodu- Ing. Martin Říman(ODS), Ministr zahraničních věcí- JUDr. Cyril Svoboda(KDU-ČSL), Ministr obrany- RNDr. Petr Nečas, Ministr zemědělství- Ing. Jiří Papež, Ministr dopravy-  Ing. Milan Šimonovský(KDU-ČSL), Ministryně kultury- Miroslava Němcová(ODS), Ministr/yně školství- ???(S
0/0
8.3.2006 20:50

caterpillar

Re: Co tohle?
(SZ), Ministr/yně pro místní rozvoj- ???-(SZ). Odezva?
0/0
8.3.2006 20:51

Josefprav

Re: Co tohle?
Vláda ODS bude mít méně ministerstvev.
0/0
9.3.2006 0:12

cyrhoza

Re: Co tohle?
No tak to by bylo na bliti(o: ODS ma ten problem,ze ma v cele bandu slizkych jelitek bez mozku. Stacila by jedina zmena...topolanek az uz konecne pochopi,ze na to nema!!! Byt v cele ODS Tosenovsky a obklopit se schopnymi lidmi...proste vyhodit ty stranicke mamlasy,tak ODS nemusi v lete skladat zadnou koalici!!!
0/0
9.3.2006 13:04

caterpillar

Re: Re: Co tohle?
Já ODS nemám v lásce, ale v porovnání s druhou variantou mi ta první vychází o poznání lépe.
0/0
9.3.2006 13:33

Helmuth_Zazvorka_von_Troppau

Re: Co tohle?
a ja jako tiskovy mluvci! Bitte!!!
0/0
9.3.2006 13:10

caterpillar

Nebo
Premiér- Ing. Jiří Paroubek-(ČSSD)
Vicepremiér a ministr financí- Mgr. Bohuslav Sobotka(ČSSD), Vicepremiér a ministr zdravotnictví- MUDr. David Rath(ČSSD), Vicepremiér a ministr práce a sociálních věcí- Ing. Zdeněk Škromach(ČSSD), Ministr vnitra- Ing. František Bublan(nestr.),Ministr spravedlnosti- JUDr. Jiří Vyvadil(ČSSD), ministr zemědělství- Ing. Jan Mládek(ČSSD), ministr kultury- Vítězslav Jandák, ministr zahraničních věcí- Ing. Jaroslav Bašta(ČSSD), ministr průmyslu a obchodu- Ing. Milan Urban(ČSSD),  ministr pro místní rozvoj- Ing. Radko Martínek(ČSSD). Ostatní posty prozatím volné.
0/0
9.3.2006 13:31

plk

Začínám věřit konspiračním teoriím...
... o tom, že média letos tlačí zelené a blokují SNK ED. V MF Dnes je dnes k tomuto tématu několik článků, a dokonce i velká fotografie z demonstrace, kterou k tomu SNK ED pořádali, aniž by ovšem SNK ED bylo jakkoli zmíněno. (Podle MF Dnes prostě u sněmovny "demonstrovalo zhruba třicet lidí".) Více viz http://www.snked.cz/index.php?dok=00060000002277,det
0/0
8.3.2006 20:25

petr_sleder

Re: Začínám věřit konspiračním teoriím...
To není žádná konspirační teorie ale fakt. Někdo má zájem na Zelených, tak je protlačil do výzkumu veřejného mínění a už to jede samo od sebe. Na jakoukoli stranu ukážeš, že má kolem 5% a je volitelná tak je stopro v příštím parlamentu.
0/0
9.3.2006 11:45

cyrhoza

Re: Re: Začínám věřit konspiračním teoriím...
tak to mas recht...to je jako snehova koule...udelas ji a procenta se nabali samy
0/0
9.3.2006 13:06

JaVaZ

Když se hovořilo o nezbytnosti senátu,
argumentovalo se tím že senát je pojistka napravení chyb sněmovny.Když tedy senátoři tuto chybu napraví a vrátí sněmovně k novému hlasování,mohou poslanci jednak schválit,jako celek,nebo jako celek smést se stolu.Nebo to bylo tak,že senátoři upozornili na chybu poslanců bez pokusu o nápravu?Potom se ale vnucuje otázka za co si je tak draho vydržujeme! Jedny i druhé.  
0/0
8.3.2006 18:54

Josefprav

Re: Když se hovořilo o nezbytnosti senátu,
Chtělo by to diktátora a byl by pokoj. Ten by vyšel levněji.
0/0
9.3.2006 0:13

JaVaZ

Re: Re: Když se hovořilo o nezbytnosti senátu,
Chtělo by to spíš kvalitně platit kvalitní lidi.To bychom si je tam ale nejdřív museli zvolit.
0/0
9.3.2006 4:53

cyrhoza

Re: Když se hovořilo o nezbytnosti senátu,
ale nebyt toho "zbytecneho" senatu,tak se nekdo pekne napakuje....cumim jak se da udelat tunel i v zakone(o:....je to holt sikovny parch... ten Bendousek(o:
0/0
9.3.2006 13:13

antichipka

mám v tom jasno
Bendu vyhodit, zákon o tunelování vrátit. Trestní odpovědnost až od 15. ethanasii tady v této zemi ještě dloooooouho nepovolit....
Tak zní můj verdikt.
0/0
8.3.2006 17:38

Josefprav

Re: mám v tom jasno
Jaký zákon o tunelování? Co je to tunelování? Slyšel jsi někdy o testním zákoníku?
0/0
9.3.2006 0:15

j@ck

-
že by jeden z mála článků na idnes, který je skutečně o něčem konkrétním a hlavně není jen jednostranným politickým útokem? je konkrétně o trestním zákoníku a o sporech konkrétních poslanců. pan benda bude asi pěkný floutek.
0/0
8.3.2006 17:24

Josefprav

Re: -
On má pravdu. V trestním zákoníku je §, který plně pokrývá "tunelování". Proč tam dávat ještě něco dalšího?  Politici z populistických důvodů, aby bylo vidět, jak chtějí bojovat s kriminalitou (nejvíce to sedí od socanů) tam cpou skutokové podstaty, které tam jsou již obsaženy. Dělají v tom jenom bordel. 
0/0
9.3.2006 0:18

petr_sleder

Re: Re: -
Jaký to je paragraf o kterém tady píšeš? Můžeš nám ho sdělit?
0/0
9.3.2006 11:48

kocourinek

Bendovi ale nevadí zneužitelný trč pomluvy a verbálního úttoku na veřejného činitele
... ty jsou stejně gumové, jako zneužitelné.
 
No a o CSSD bych strach neměl viz LN
Tunelování rozděluje ČSSD
Je ale možné, že trestní zákoník i s vypuštěným paragrafem o zneužívání informací v obchodním styku nakonec projde. „Zvažujeme i to, že bychom zákoník schválili a okamžitě navrhli jeho novelizaci,“ řekl předseda klubu ČSSD Michal Hašek.  Za tuto možnost silně lobbuje ministr spravedlnosti Pavel Němec (US-DEU). Jeho ministerstvo už nyní pracuje na další novelizaci
Pokud to udělají a bude přetržka, kdy byt na sekundu nebude takové jednání trestné, stíhaní bude muset skončit, protože všichni stíhaní se budou moci dovolat verze nového trestního zákona, kdy stíhané jednání nebylo trestné.
 
Tomu říkám jednání hodné padrína Paroubka. Z itálie se budou jezdit učit
0/0
8.3.2006 16:20

svitil

Sláva Bendovi.
Více takových schopných poslanců jako je s.Benda je to bystrý hoch.Pan Kožený a jemu podobní se mohou klidně vrátit.Kdyby poslanci se více věnovali kdo co říká nečetli si noviny a poslouchali přednášející, tak by se to nestalo.Nikdo nikoho neposlouchá proč,jeho taky nikdo nebude poslouchat.Začarovaný kruh.Ničemu to nevede.
0/0
8.3.2006 16:12

gogol_jl

To je zajimave - propasuje to tam ODS, ale clanek se jmenuje - ČSSD se bojí ostudy ...
Ze by MFD byla stranickym tiskem ODS ?
  Neni mozna ....
0/0
8.3.2006 13:36

slakuc

Re: To je zajimave - propasuje to tam ODS, ale clanek se jmenuje - ČSSD se bojí ostudy ...
A není ČSSD náhodou už 8 let vládní stranou s většinou v poslanecké sněmovně????
0/0
8.3.2006 15:07

kocourinek

a poslanec Hašek, je z ODS?
Poslanec ČSSD řekl: "schválíme to a pak hned přijmeme novelu"
Pokud to udělají, je vystaráno, protože tuneláři se budou moci dovolat toho, že existovala během trestního řízení přetržka, kdy stíhané jednání nebylo trestné.
Za to by se nemusel stydět ani Al Capone.
0/0
8.3.2006 16:13

Deleter

Řekněme si to na rovinu,
jestli poslanec Benda navrhl takovou změnu, že kvůli ní hodlá ČSSD sestřelit celou novelu, dopustil se mimořádně záslužné a prostátní činnosti. Novela je totiž paskvil.
0/0
8.3.2006 13:19

JirkaEsch

Re: Řekněme si to na rovinu,
Jestli to interpretuješ takhle, tak už jsi vážně na hlavu.      
0/0
8.3.2006 16:18

merkbar

Může mi někdo fundovaný vysvětlit, co to vlastně znamená, to "zneužívání informací v obchodním styku"?
Co konkrétního si pod tímto pojmem mám představit? Mimochodem, prý se tento paragraf využije jen asi tak 20x do roka - což by ale samozřejmě nebyl důvod k rušení, pokud by skutečně měl nějaké opodstatnění.
0/0
8.3.2006 13:02

_Ufon_

Re: Může mi někdo fundovaný vysvětlit, co to vlastně znamená, to "zneužívání informací v obchodním styku"?
Treba kdyz se z titulu sve funkce dostanes k informacim, ktere nejsou verejne zname. A pak je vyuzijes ve svuj prospech. Treba kdyz vis ze neco zkrachuje a prodas svoje akcie driv nez klesne cena po tom co se ta informace stane verejne dostupnou, atd.
0/0
8.3.2006 13:06

merkbar

Re: Re: Může mi někdo fundovaný vysvětlit, co to vlastně znamená, to "zneužívání informací v obchodním styku"?
Ale to už je přece popsáno i v jiných zákonech. Třeba zde:
 
 140/1961 Sb. trestní zákon v platném znění, je v zákoně od 1. 1.. 1992 (kocourinek, mail, 08.03.2006 10:33 ) vlákno | reagovat
  § 128 Zneužívání informací v obchodním styku
 (1) Kdo v úmyslu opatřit sobě nebo jinému výhodu nebo prospěch neoprávněně užije informace dosud nikoli veřejně přístupné, kterou získal z důvodu svého zaměstnání, povolání, postavení nebo své funkce a jejíž zveřejnění podstatně ovlivňuje rozhodování v obchodním styku, a uskuteční nebo dá podnět k uskutečnění smlouvy nebo operace na organizovaném trhu cenných papírů nebo zboží, bude potrestán odnětím svobody až na tři léta nebo zákazem činnosti nebo peněžitým trestem.    (2) Stejně bude potrestán, kdo jako pracovník, člen orgánu, společník, podnikatel nebo účastník na podnikání dvou nebo více podniků nebo organizací se stejným nebo podobným předmětem činnosti v úmyslu uvedeném
0/0
8.3.2006 13:09

Láďa Rejpal

Re: Re: Re: Může mi někdo fundovaný vysvětlit, co to vlastně znamená, to "zneužívání informací v obchodním styku"?
Právě odst.2 tohoto paragrafu je z nového trestního zákona vyškrtnut.
0/0
8.3.2006 17:18

Queribus

Podívejme se
na tuo záležitost z jiné strany. Bendovi se podařilo vpašovat... Jak to asi udělal? K přijetí jeho návrhu přeci byla potřeba většina hlasů poslanců přítomných ve sněmovně a ODS,jak známo,většinu nemá! Vypadá to tak,že mu k tomu vypomohli i poslanci jiných stran. A proč? Protože prostě nevěděli o čem to hlasují, někteří byli opilí,někteří hloupí, někteří oboje. Platíme si v té sněmovně pěknou svoloč (napříč politickýn spektrem).
0/0
8.3.2006 11:38

KKK666

Re: Podívejme se
Ne ono to zrušení pělo i mezi právníky své zastánce, takže to nelze vidět tak černobíle. Pravda je ta, že Benda se svým "populárním" obličejem by neměl nic podobného vymýšlet, protože jeho zlepšováky si všichni rádi posvítí.
0/0
8.3.2006 12:51

Queribus

Re: Re: Podívejme se
Někdo to odhlasovat musel, Benda sám asi ne, tak proč tedy vláda říká, že to udělal Benda. Ten to jenom navrhl...
0/0
8.3.2006 12:57

black_jack

.
mne by zajimalo, jak je mozne, ze se mu to povedlo?... i kdyz, chrrr jo jasne.... vetsina snemovny to prijala... dementi
0/0
8.3.2006 11:32

sillogism

Zneužití informací v obchodním styku...
Je trapný zákon, který slouží k buzeraci lidí. Mimo pár případů, které se dají řešit jinak, nemá rozumné využití. Nikdy neměl být přijat.
0/0
8.3.2006 11:07

pepasdepa

Re: Zneužití informací v obchodním styku...
Tvrdis to skutecne s jistotou. - prosil bych analyzu + priklady.
0/0
8.3.2006 11:19

sillogism

Re: Re: Zneužití informací v obchodním styku...
Nejsem si úplně jistý, ale slyšel jsem o cca 25 případech za rok. Často bylo pokazováno na to, že většina by se dala soudit jako podvod nebo podobně. Hodnocení skutkové podstaty je více méně subjektivní. Což nahrává zneužití. Je samozřejmě smutné, že se někteří odsouzení dostanou z basy dřív, ale fakt by mě zajímalo, kolik jich jako bude. Podle mě minimum. Takovíhle stejně buď dostanou podmínku, nebo jdou za dobré chování v polovině trestu.
0/0
8.3.2006 12:02

pepasdepa

Re: Re: Re: Zneužití informací v obchodním styku...
Aha ty si chtel rict ze paragraf o tunelovani je k nicemu (ten ma byt vypusten). - napsal si ale ze je k nicemu cely zakon o Zneuziti informaci v o.s. - to neni totez. Ten smysl ma a zakon o Podvodu ho rozhodne nenahradi.
0/0
8.3.2006 13:46

chimenez

vysvětlení co je vlastně ODS:
Abych to konečně všem vysvětlil. ODS není žádná pravicová strana, jak si zdejší fanatičtí modrokabátníci myslí. ODS je zájmové združení ekonomických nedouků (většina o Smithovi slyšela poprvé od Klause - zato Marxe se poctivě drtili na tehdy velmi komunistické VŠE) , které se snaží aplikovat své nápady na pokusný objekt ČR. To že mezi nimi jsou i lidé, kterým jde pouze o maximalizaci svého zisku (v nedokonalé konkurenci) to už sebou nese změna režimu a politika a jsou ve všech stranách. Ale opravdu to není standardní strana západního typu. Neexistující smysluplný a vysvětlitelný program maskuje bojem proti komunismu, čemuž se soudní lidé můžou jen smát. Snad se někdy dočkáme normální pravice? Zatím volme Zelené aspoň buedeme zdraví!
0/0
8.3.2006 10:50

Najdete na iDNES.cz