Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Politik Straka nazval Vietnamce nešvarem

Lídr lidovecké kandidátky v Karlovarském kraji František Straka mluvil v televizi ve čtvrtečních Otázkách Václava Moravce speciál o Vietnamcích jako o nešvaru. Den poté se politik, který je spíše známý jako bývalý trenér fotbalové Sparty, snažil uvést svá slova na pravou míru.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

dezidor

Mareš? Chaha!
Miroslav Mareš? Není to ten slavný brněnský politolog a právník, který zpíval nacistické písně a hajloval v německém Hamburku (a pak se hájil, že to nebylo myšleno vážně)? Ten má tak co říkat.
Jinak pan Straka mě tímto jako politik překvapil, čekal jsem, že nebude mít tak správné názory.
0/0
8.3.2006 19:42

ďArtagnan

Re: Mareš? Chaha!
Správné názory  Já bych tomu tak neříkal. Větnamci mi naprosto vůbec nevadí, jsou fajn, milí, poctiví, velice čistotní, jejich děti chodí pravidelně do školy vždy čisťounké a patří mezi výborné žáky narozdíl od jistého etnika, které sem přitáhlo nepozvané, parazituje na nás, dělá bordel a hluk a přepadá a okrádá naše lidi. O hygienických návicích u tohoto etnika nemůže být z 90% řeč. Ne na Vietnamce, ale na toto etnikum (víme moc dobře o které etnikum jde, že) přesně pasuje výrok pana Straky. A ještě něco. Nikdy jsem neslyšel ani nečetl, že by Vietnamec přepadl našince. Vietnamci si vše vyřizují jen mezi sebou.
0/0
9.3.2006 6:27

dezidor

Re: Re: Mareš? Chaha!
No, zas tak bych si je neidealizoval. Zajímavý komentář o nich v ČR:http://cz.altermedia.info/z-domova/vietnamci-v-cechach_1717.html
0/0
9.3.2006 10:12

Kleki Petra

Dotaz: Franz "Kavka" Straka má názory? To je pro mě novinka.
0/0
9.3.2006 10:14

davidUK

Je mi z toho smutno, že jsou i tací lidé...
Je mi opravdu smutno, že i tak vysoce postavený činitel může něco takového vypustit z úst. Myslím, že to netřeba nějak komentovat, všechno to svědčí o "inteligenci" pana Straky. Asi jeho mozek zkulatěl a stal se hladším, po tom, co dlouhou dobu kopal do kulatého míče. Je mi z toho opravdu smutno, ale asi i tací jsou lidé.. David Nguyen Univerzita Karlova Matematicko-fyzikální fakulta
0/0
7.3.2006 23:46

Kentus

Ke kauze Straka:
Stejně si říkám, že si lidovci skvěle vybrali. Straku mám rád, ale ne nadarmo se říká: Ševče, drž se svého kopyta!
 
                                           Kentus si mne ruce 
0/0
6.3.2006 14:35

BeDLa_B

čeština a menšiny II
vidím, že se tam všechno nevlezlo. no jenom ta poslední věta. Sem proto, aby služby, které nejak provozují nebo spravují cizinci, dělali čeští podnikatelé. Ale to už je na nich a na tom, jaké podmínky k podnikání vytvoří vláda
0/0
6.3.2006 13:13

Kleki Petra

Re: čeština a menšiny II
No tak von Straka by měl problém slepit smysluplnou větu i ve svahilštině, tím spíš, že mu kušna jede asi tak sedmkrát rychleji, než mozkovna.
0/0
6.3.2006 13:16

BeDLa_B

Re: Re: čeština a menšiny II
No to je právě ono:D Prostě plácl něco na rychlo a k jeho smůle se toho hned někdo chytil. Holt, nema lozit do politiky
0/0
6.3.2006 13:22

Vosta Jindra

Re: Re: Re: čeština a menšiny II
Řekněme si to na rovinu - Straka je prostě idiot a neuvědomuje si, co říká. U tohoto vědomí dál nemá cenu pitvat, jak to myslel, protože je jasné, že nemyslel vůbec. Krom toho z Vietnamců se ve druhé generaci stávají ctihodní občané, kteří mají chytré a nadané děti mluvící plyně čeky a anglicky. Krom toho jsou skromní a nebojí se práce. Takoví lidé jsou přínosem a měli by mít stejné podmínky jako všichni ostatní.
0/0
6.3.2006 14:04

BeDLa_B

Re: Re: Re: Re: čeština a menšiny II
Jistě, pokud jsou občany tohoto státu. musí jim být dán stejný prostor, jako každému občanovi. protože v takovém případě platí daně a nejsou cizinci. Tím pádem se z něj stává český obchodník a český podnikatel. takže jsou vlastně možnosti, jak pozvednout české drobné podnikání. Buď se vytvoří takové podmínky, aby český podnikatel dokázal konkurovat. A nebo ze všech konkurentů uděláme čechy. problém je vyřešen. Vlk se nažere a koza zůstane celá :) Ale rodina toho původního človíčka, který se nedokázal vyrovnat s konkurencí levnějšího stánkového prodeje je pořád bez peněz.  Tak nevím, jestli je lepší prevence nebo léky na jakýkoliv problém.
0/0
6.3.2006 14:24

Andee

Re: Re: Re: Re: Re: čeština a menšiny II
Jo... a že prodává načerno, bez pokladních dokladů a placení daní padělky značkových věcí je v pořádku? Jak mu může potom "český" podnikatel konkurovat?
0/0
6.3.2006 14:26

Kleki Petra

Re: Re: Re: Re: Re: Re: čeština a menšiny II
Píšeš-li o stánkařích v tržnicích, pak to dělají prakticky všichni. Znám nicméně několik "kamenných" obchodů, které patří Vietnamcům. A je to super záležitost. Chování k zákazníkovi nikde jinde takové nezažiješ, vždycky dostaneš účtenku, zadarmo igelitku, do které ti to sami naládují... Možná nemají takové ceny, jako v různých superhypermegagigamrketech, ale ten přístup... A jsou to taky Vietnamci, víš?
0/0
6.3.2006 14:30

Andee

Re: Re: Re: Re: čeština a menšiny II
Myslim, že se to zbytečně nafukuje. Všichni víme, které "Vietnamce" měl na mysli. Řekl to blbě, takže z toho vyznívá rasismus, ale jasně měl na mysli vietnamskou většinu, co tu prodává padělky značkového zboží, bez dokladů a často i bez živnostenského listu. Tedy lidi, kteří svým podvodným jednáním poškozují drobné podnikatele a prodejce z klasických "kamenných" krámů. A v tom má naprostou pravdu, že to nešvar je.
0/0
6.3.2006 14:24

BeDLa_B

čeština a menšiny
Já nevím, co se zase v tomto státě řeší. Podle mě jasně pan Straka vyjádřil, že je třeba podporovat domácí podnikatele. To, že jako příklad těch, kteří berou práci domácím podnikatelům (ať je důvodem nižší cena výrobků, či cokoliv jiného) použil Vietnamské trhovce, je spíš důsledek toho, že lidi tyto prodejce znají a setkávají se s nimy všude(každý ví o kom je řeč). I když lidovci jsou mi proti srsti, věřím, že pan Straka svá slova rozhodně nemyslel nijak v rasovém podtextu. A který chytrák napsal, že měl použít slova, která nedovolují jiný výklad. Pane Bože, mluvíme česky. Jeden z nejsložitějších jazyků světa. není tak úplně jednoduché sestavit jedinou větu, aby neměla více významů. Stačí se podívat do zákoníku. A ten dělali řekněmě zkušenější politici (takže i zkušenější rétorici) Já proti jakékoliv menšině na našem území nic nemám. Mylsím, že grázl není člověk proto, že má takovou a takovou státní příslušnost, ale proto, že má takovou povahu. Ale jsem pro to, aby služby, které
0/0
6.3.2006 13:05

Flat Vamp A.V.T.

...
...je to howado.
0/0
6.3.2006 12:58

orinka3

co chcete od fotbalisty?
Má se držet toho, čemu rozumí, a v souladu s Cimrmanem "nepouštět se do větších projektů, to je pak na h***o taková práce!"
0/0
6.3.2006 12:51

psychic

Re: co chcete od fotbalisty?
...jenže on nerozumí ničemu ... a to myslím i fotbalu ... vždyť ho nikde nechtějí ...
0/0
6.3.2006 12:54

Vooda

Re: Re: co chcete od fotbalisty?
Přesně tak! Je to nula uplně ve všem! Co ve fotbale dokázal? Jediný co,tak že si ho oblíbili Sparťanský Hools a to je tak všechno :))
0/0
6.3.2006 12:55

Vooda

Straka je prachobyčejnej RASISTA nebo uplnej PRIMITIV!!
Neni to prvně co mé rasistický průpovídky.Vzpomeňte si lidi na to, co prohlásil ve spartě. Myslim že to bylo nějak takhle"Mě na bučení na hráče tmavé pleti nepříde nic špatného" !!! Je to buď naprostej primitiv a nebo špinavej rasista! A nebo možná obojí!:) každopádně vtáhnout takovouhle nulu do politiky byla dost velká chyba ;))  Ale bejt v parlamentu tak by se šlověk alespoň zasmál a zvednul si seběvědomí :)))
0/0
6.3.2006 12:46

psychic

Re: Straka je prachobyčejnej RASISTA nebo uplnej PRIMITIV!!
... vtáhnout straku do politiky nebyla chyba, ale geniální tah opozice ... :-)))
0/0
6.3.2006 12:48

Vooda

Re: Re: Straka je prachobyčejnej RASISTA nebo uplnej PRIMITIV!!
To leda CSSD :)) neboť ODS budou bez Pánbůžkářů naprosto namydlený :)) KDU maj jedinou kliku,že je volej pořád ty samí lidi a nikdo z nich kvuli strakovi asi nepřestane :))
0/0
6.3.2006 12:54

jack_rupnick

.
to bude strakův vietnam
0/0
6.3.2006 12:25

vymrzovac

ale vždyť to řekl správně !?
existuje totiž vietnamec,ale i český občan vietnamského původu....a v tom je rozdíl
0/0
6.3.2006 12:09

Violinek

mně ani trochu nevadí, že někdo nepoužívá "korektní" češtinu,
naopak uvítám, když bude (budoucí) politik mluvit obyčejně, ale k věci. problémem pana Straky ale je, že k věci ani mluvit nemůže, neboť o ní nemá nejmenší tušení ... ze všech rozhovorů s ním, které se mi kdy dostaly do ruky, nevyplynula snad jediná myšlenka ...
0/0
6.3.2006 10:29

psychic

Re: mně ani trochu nevadí, že někdo nepoužívá "korektní" češtinu,
... asi jsi to nepochopil ... z toho všeho co pán straka řekl vyplynula jedna dost podstatná myšlenka ... a to mnohokrát potvrzené pořekadlo, že BLBOST NEZNÁ MEZÍ ....
0/0
6.3.2006 12:28

Kleki Petra

Nedělejme z prdu kuli.
Navíc daleko větším nebezpečím jsou fotbalisti.
0/0
6.3.2006 10:16

jack_rupnick

Re: Nedělejme z prdu kuli.
nejhorší jsou cyklisti
0/0
6.3.2006 12:26

Vosta Jindra

Straka
Inu lidovci si dali vlastní gól. A dobře jim tak.
0/0
6.3.2006 9:24

Ondratej

Re: Straka
Spíš bych řekl, že se zase dělá z komára velbloud a to ještě ani zdaleka nezačala okurková sezóna. Přestože Straku považuji za člověka poněkud mdlé inteligence, každému normálnímu člověku musí být jasné, jak to myslel.
0/0
6.3.2006 9:58

Vosta Jindra

Re: Re: Straka
No právě proto. Angažovat jakéholkoli fotblistu na takové místo je projevem hlouposti té strany, která to udělala. Copak může lídr křesťanksých demokratů hlásat, že Vietnamci jsou nešvar, kterého je třeba se zbavit?
0/0
6.3.2006 10:14

krizoch

Re: Re: Re: Straka
to sice hlasit nemuze, ale bohuzel je to pravda
0/0
6.3.2006 11:30

Ondratej

Re: Re: Re: Straka
Já si fakt myslím, že tupounek chtěl říct, že je potřeba skončit s tím, co se děje např. na tržnicích (a že tam jsou převážně Vietnamci, o tom není pochyb). Nicméně jeho vyjadřovací schopnosti z toho udělaly to, co všichni slyšeli. No a co se týče Tvé poznámky o blbosti přislušné strany, to je samozřejmě mimo jakoukoli pochybnost.
0/0
6.3.2006 12:24

psychic

Re: Re: Straka
..to ano, ale problém vietnamců každý zná, to mi nemusí lídr KV kraje říkat, to zná celá nevietnamská společnost, on tam je přece od toho aby to řešil a ne jen konstatoval problém ... a to pán straka jaksi neumí ... "a nebo že by to byla starost někoho jiného ?" :-)) ...Tady se nedělá z komára velblou ... komár je straka a velbloud je to co on říká a to je problém ... :-)))
0/0
6.3.2006 12:36

vaclavaki

vzdyt
ma ale pravdu.
0/0
6.3.2006 9:01

krivakon

Tak to dopadá....
... když se kdejakej fotbalistickej tupohlávek se/re do politiky 
0/0
6.3.2006 8:12

nooly

Re: Tak to dopadá....
tak tak... uz ten nadpis me celkem pobavil... Straka? a politik?
 
boze, vzdyt je tupej jak koberec, to je jasny na prvni pohled...
0/0
6.3.2006 8:19

Morland

Franzi
nevyšší čas udělat politice pápá a radši si dát dobrovolného bobříka mlčení, protože co věta to perla.
0/0
6.3.2006 7:44

elsopo

to je blbec
vietnamske deti jsou podle ucitelu mnohem inteligentnejsi nez deti ceske. maji lepsi prospech, mam pocit ze soutez v ceskem jazyce vyhrala vietnamka. me vietnamci vubec nevadi a jsem rad ze je tu mame.
0/0
6.3.2006 2:33

elsopo

Re: to je blbec
krome toho, dalsi generace vietnamcu rozhodne nebudou trhovci, ale inteligence ceskeho naroda. a vite co? me to nevadi. ja soudim lidi podle inteligence, a nikoliv podle narodnosti.
0/0
6.3.2006 2:34

Dezo-Conka

Re: Re: to je blbec
souhlas
0/0
6.3.2006 7:33

Morland

Re: Re: to je blbec
0/0
6.3.2006 7:51

vaclavaki

Re: to je blbec
jasne, to bude prima az bude urednim jazykem vietnamstina a zmizi nase kultura :-/
0/0
6.3.2006 9:02

Song

Re: Re: to je blbec
jestli to nebude tím že žádnou kulturu nemáme:-))) o čem se tu mluví heh
0/0
6.3.2006 12:18

Vagabond_

--> :D
neumim šesky neumim šesky. Tó neny moje neny moje kram.
0/0
5.3.2006 22:42

Vagabond_

Fráaans Sraka Fráans Straka!!!!
0/0
5.3.2006 22:40

Vagabond_

omfg
Von straka dela do politiky... jezis
0/0
5.3.2006 22:39

pajkyn

neumi cesky
  a/ je zadumcivy
b/ neumi cesky
c/ v kolektivu je obliben, jen formulovani nazoru v duchu kosatosti ceskeho jazyka mu dela problemy... neni to vsak nejaka vyjimka mezi fotbalisty.
0/0
5.3.2006 21:48

Blamik

Myslím že Straka je opět jedinej kdo byl schopen říct pravdu bez obalu
Ač nemám černokabáty rád tak tenhle výrok Je pravdivý. Jak jednou řekl můj Vietnamský kolega:" Nikdy v životě nevěř Vietnamcům. Jsou to podvodníci a ku*vy" A z vlastní zkušenosti vím že je to pravda. Toliko postřeh......
0/0
5.3.2006 20:20

mbporuba

Re: Myslím že Straka je opět jedinej kdo byl schopen říct pravdu bez obalu
Je to složitější. Učím Vietnamce češtinu na Kolejích Poruba v Ostravě, a ím, že to jsou takoví malí roztomilí hajzlíci. Spolehnutí na ně opravdu není. Ale jsou snaživí a cílevědomí, narozdíl od cikánů, kteří "zlobí" mnohem víc. Možná jednou nastane doba, kdy budou šikmoocí policisté a soudci zavírat cikány do vězení a především na nucené práce .
Nám Čechům a dalším Evropanům jsou Vietnamci bližší, než Číňani, nebo Japonci, mj. nemalá část Vietnamců jsou katolíci. I proto to Františkovi odpustí, vědí, že nedělají zrovna nejčestnější práci.
0/0
5.3.2006 21:44

Najdete na iDNES.cz