Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Kalifornská káznice podruhé odložila popravu vraha

Americký vrah Michael Morales opět unikl trestu smrti, píše BBC. První pokus zhatili lékaři, kteří odmítli u popravy asistovat. Při druhém pokusu věznice nesehnala nikoho, kdo by smrtící injekci odsouzenci aplikoval. Poprava proto byla odložena na neurčito.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

andrísek

Žádný slitování
Jaká nehumání poprava? To hovado zabylo mladou holku a oni se dohadujou jestli je jeho poprava humání?! To si snad dělaj srandu . Takovej člověk už má bejt dávno po smrti a žádný slitování. On ho určitě taky neměl když vraždil. Ať chcípne co nejhorší smrtí vrahoun jeden
0/0
23.2.2006 10:49

Ludánek Homolka

Kulku do zátylku...
...je to rychle a mozna to opravdu boli mene jak ta injekce...
0/0
22.2.2006 20:28

spl!te

Re: Kulku do zátylku...
tusim ze se takhle popravovalo v Rusku - ma to tu drobnou nevyhodu ze vezen nevi kdy ji schyta a je tak vyschyzovanej ze se odmita otocit na hajzl.
0/0
22.2.2006 22:30

libienski

Tristní
Člověk si tak hezky plete vlákýnko,chce pokecat a polemizovat, když po 2 hodinách zjistí, že se zahazoval s jedním primitivem (jandolni) ajednim fašounskym scoutem (Beranal). No hrůza, jdu se věnovat užitečnějším věcem...:-(
0/0
22.2.2006 19:04

Beranal

Re: Tristní
Ty hloupá osobo, zřejmě bys měl to své hezké vlákénko opravdu plést na jiné serveru, ono tvrdit že  ten kdo souhlasí s trestem smrti je je nějaký "fašounský scout"  to je opravdu síla. Což takhle vyhledat server kde se nemluví o věznicích a káznicích ale nápravně - výchovných ústavem, můžu ti poradit zadej v Seznamu např. KSČ nebo tak podobně.
0/0
22.2.2006 19:15

libienski

Re: Re: Tristní
Nic to nemění na faktu, že jsi pro mě fašounský scout:-),:-),:-) nebo tak podobně.
0/0
22.2.2006 19:19

jandolni

Re: Tristní
No tak čau Libienski.
Samozřejmě že máš právo jít se věnovat užitečnějším věcem.
Já také pořád u compu nesedím a chodím občas také pracovat. Jenomže pokud mně dojdou argumenty , tak uznám porážku a netlachám hlouposti.
Připadáš mi jako rozmazlený hysterický chlapeček, který prohrává v šachové partii a tož aby svoji porážku nemusel přiznat, tak rozházel po stole zbylé figurky ze šachovnice, že je to nedůstojné nemusím Ti snad zdůrazňovat.
Takže vezměme to tak, že máš kontumačně 0:3 za ten hysterický, nesportovní odchod. Já myslím, že je to fér . Nečekáš snad, že Tě za tu rozházenou šachovnici budeme chválit?
No nic Libienski, také se jdu věnovat užitečnějším věcem.
SPORTU ZDAR.
0/0
22.2.2006 19:32

libienski

Re: Re: Tristní
Tak, tak ty rozházená šachovnice...Rád bych ti pogratuloval k pocitu vítězství, nicméně místo kontumace 0:3 bych v minimatchi napsal spíš 1:2 (libenski:jandolni a ten na "B"). Nikdo jiný se bohužel neúčastnil...P.S. Pokud je argument, že ses rozhodl "mluvit ústy oběti" pak smekám a uznávám tě vítězem.
0/0
22.2.2006 19:44

jandolni

Re: Re: Re: Tristní
Tak dobře Libienski, dohodneme se na remíze, aby jsi měl radost.
 
A víš proč se asi nikdo jiný naší diskuse nezúčastnil? Osud nějakého vrahouna totiž už nikoho nezajímá a abych se přiznal, tak mne ve skutečnosti také ne. Však on jistě své injekci neujde. Nachází se v USA a ne v EU, takže podle mne bez starosti.
Takže Libienski čau a zase někdy v některém dalším tématu.    
0/0
22.2.2006 20:04

libienski

Re: Re: Re: Re: Tristní
Tak příště snad radši fotbal, tam se aspoň nemůže stát, že jeden pojedem o voze a druhej o koze:-)
0/0
22.2.2006 20:18

Beranal

Alternativa
Já bych ty  vrahy držel i v doživotním vězení ale pouze za té podmínky že by ten jejich nuzný život a ostraha byly financovány z dobrovolných příspěvků odpůrců trestu smrti. V tomto případě bych typoval že ti odsouzenci by o tu smrtící injekci prosili na kolenou, oni ti ochránci životů vrahů až by došlo na to financování by je nechali určitě naprosto nehumánně pojít hlady.
0/0
22.2.2006 18:55

jojoj897

Re: Alternativa
 
0/0
23.2.2006 9:00

Beranal

Ještě jinak
Ten vrah nemá cenu ani kafilerního odpadu, mluvit v tomto případě o nějaké úctě k lidskému životu tohoto vraha to nedává žádný smysl. Pokud si pozůstalí přejí tento odpad odstranit, je velmi demokratické a humánní jim vyhovět. Pokud ten vrah zbaběle lpí na životě dal bych mu ještě druhou možnost, uzákonit v tomto případě otroctví a majitele otroka určit ty pozůstalé, buď jim může věrně do smrti a zadarmo sloužit a když nebude chtít tak ať ho nechají "humánně" utratit jako kterékoliv nevinné zvíře na jatkách nebo na domácí soukromé zabíjačce
0/0
22.2.2006 18:24

libienski

Mezi řádky prosvítá nesmyslnost celého trestu smrti v USA
Protože funguje-li to tak jak je popisováno, potom pozůstalí 25 let svého života patrně čekají nervozně na popravu "svého" vraha. Možná by za těch 25 let, co seděl v kriminále stihli spoustu užitečnějších věcí, než přemýšlet nad jeho popravou. A pokud exekuci po 25 letech vnímají jako satisfakci, pak mi jich může být jenom líto...
0/0
22.2.2006 16:42

jandolni

Re: Mezi řádky prosvítá nesmyslnost celého trestu smrti v USA
Píšeš hlouposti Libienski.
Kolikrát jsi se stal pozůstalým po oběti vraždy, že to tak víš, co ti pozůstalí po obětech vraždy mají dělat.
A pokud takovým pozůstalým po oběti vraždy jsi, tak je mi tě líto.
0/0
22.2.2006 16:54

libienski

Re: Re: Mezi řádky prosvítá nesmyslnost celého trestu smrti v USA
Pokud ti dává smysl věnovat 25 let života - což je tak jeho dobrá třetina, pomstě a myšlenkami na ní, pak je mi líto jandolniňa:-)
0/0
22.2.2006 16:59

Stir78

Re: Mezi řádky prosvítá nesmyslnost celého trestu smrti v USA
Presne tak, meli to udelat do roka od odsouzeni a byl by klid, hlavne od toho vraha, kterej by uz nestal danovy poplatniky ani kacku. :)
0/0
22.2.2006 16:54

Stir78

Re: Re: Mezi řádky prosvítá nesmyslnost celého trestu smrti v USA
V jejich pripadech ani dolar... :)
0/0
22.2.2006 16:55

Beranal

Re: Mezi řádky prosvítá nesmyslnost celého trestu smrti v USA
Mě osobně je líto tebe, že nejsi schopen pochopit to doživotní trauma té matky, a už vůbec nejsi schopen pochopit třeba to utrpení té dívky když umírala, ty jsi jen magor co bude mudrovat nad tím jak je nelidské a nehumánní popravit vraha. Ale jak je vidět popravit toho vraha je velmi lidské a humánní už jenom s  ohledem na ty oběti, což jsou i ti pozůstalí, co po té vraždě takhle dlouho trpí a ta odplata by jim psychicky pomohla.
0/0
22.2.2006 16:57

libienski

Re: Re: Mezi řádky prosvítá nesmyslnost celého trestu smrti v USA
O humánnosti či nehumánnosti popravy vraha nehovořím vůbec. Spíš hodnotím kulturu, která dává lidem motiv žít pro pomstu. Myslím,že i když pozůstalé všichni 25 let utvrzují, že po popravě jim bude lépe a oni se jí pak dožijí, tak je čeká akorát další trauma, že 25 let žili pro iluzi a vidinu něčeho, co se nenaplnilo.
0/0
22.2.2006 17:03

Beranal

Re: Re: Re: Mezi řádky prosvítá nesmyslnost celého trestu smrti v USA
Nechápu co do toho pleteš nějakou kulturu ty snad chceš naznačit že chtít odplatu (něco říkat o pomstě to je demagogie, pomsta je když ho půjdu zabít jako pozůstalý sám) že to je jenom součást nějaké USA kultury ??? Směšné, to přání odplaty to je v lidské podstatě, to nemá s kulturou nic společného. Jenom blázen může tvrdit pozůstalým že ta touha po odplatě je něco nenormálního, podle mě je to naprosto legitimní přání každého poškozeného.
0/0
22.2.2006 17:12

libienski

Re: Re: Re: Re: Mezi řádky prosvítá nesmyslnost celého trestu smrti v USA
Říkám jen, co říkám a pro tebe teda po lopatě. Je legitimní očekávat spravedlnost, tedy trest.Já jenom tvrdím, že kultura založená na odplatě (chceš-li, abych nebyl demagog:-) neprodukuje štěstí a tvrdím, že pozůstalí, kteří se dožijí popravy akorát zjistí, že vrah sice přišel o život, ale oni sami o jeho třetinu zbytečně přišli. Nic vícc nic míň.
0/0
22.2.2006 17:21

Beranal

Re: Re: Re: Re: Re: Mezi řádky prosvítá nesmyslnost celého trestu smrti v USA
Ty jsi opravdu správný demagog, neexistuje kultura založená na odplatě, existuje jen lidská přirozenost a dále existují jacísi postmoderní evropští humanisté kteří tvrdí že lidská přirozenost není normální, já spíš bych řekl že jsou nemocní ti lidé zasažení tímhle postmoderním evropským humanismem.
0/0
22.2.2006 17:56

Beranal

Re: Re: Re: Mezi řádky prosvítá nesmyslnost celého trestu smrti v USA
Jinak pokud jde o tu pomstu podívej se např. na legendární film Tenkrát na západě. Ten mstitel to byl velmi kladný hrdina, a ještě jsem neviděl člověka který by tohoto kladného hrdinu považoval za záporného hrdinu nebo člověka k politování. To bude nejspíš tím že diváci se řídí selským rozumem a logickým uvažováním a nikoliv bláboly nějakých pomatených evropských postmoderních humanistů
0/0
22.2.2006 17:19

libienski

Re: Re: Re: Re: Mezi řádky prosvítá nesmyslnost celého trestu smrti v USA
Ty se prosímtě podívej na maxipsa fíka nebo třeba Utrpení svatého Antonína třeba se ti od aspoň na chvíli uleví od "pomatených evropských postmoderních humanistů:----) Ostatně pochybuju, že některého z nich dokážeš správně vyslovit:-)
0/0
22.2.2006 17:26

Beranal

Re: Re: Re: Re: Re: Mezi řádky prosvítá nesmyslnost celého trestu smrti v USA
 Hezké, hezké když dojdou argumenty nastoupí urážky, řeknu ti jedno jako diskutér jsi opravdu nechopný břídil, protože nedokážeš obhájit ty své demagogické a ubohé názory.
0/0
22.2.2006 17:30

libienski

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Mezi řádky prosvítá nesmyslnost celého trestu smrti v USA
I když tak hezky uvozuješ každý příspěvek hned třemi smajlíky, patrně na důkaz své dobré nálady a vlatní povznesenosti, nechápu v čem nebo kde jsem tě urazil? Že by si snad nepochopil, že Tenkrát na západě, maxipes fík a utrpení svatého Antonína se k naší diskusi a tématu blíží úplně stejně?
0/0
22.2.2006 18:04

libienski

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Mezi řádky prosvítá nesmyslnost celého trestu smrti v USA
BTW, jaký argument kromě sledování westernu jsi vyslovil ty? Bral bych kdyby si řekl, že věříš, že až toho vraha po čtvrtstoletí popraví, tak si pozůstalí řekno třeba: "Jo, těch 25 let čekání na jeho smrt má končeně smysl, stejně jako každý den, kdy jsme vstávali a usínali s vědomím, že dnešní den přijde." Nicméně táším, že ani ty o tom neji tak pevně přesvědčen...
0/0
22.2.2006 18:24

jandolni

Re: Re: Re: Re: Mezi řádky prosvítá nesmyslnost celého trestu smrti v USA
Opravdu Libienski nevím jak to cítí pozůstalí. naštěstí nejsem pozůstalým po oběti vraha, tak opravdu nevím jak to ti pozůstalí cítí, abych byl k Tobě upřímný.
Musíš se nějakého takového pozůstalého jít zeptat, pokud Tě to zajímá.
Já osobně však budu vždycky spíše na straně těch pozůstalých, než na straně těch zločinců. A vždycky budu považovat za správné vyhovět přání pozůstalých, než vyhovět přání zločinců.
Takže pokud si budou pozůstalí přát, aby byl vrah potrestán budu volat po potrestání vraha.
A také nejde jenom o ty pozůstalé. Jde také o tu oběť té vraždy.
Zkus se nad tím Libienski,pokud to dokážeš zamyslet.
Ptám se Tě Libienski, kdyby Tebe někdo zabil, chtěl by jsi, aby byl Tvůj vrah potrestán? Také přání oběti nutno vyhovět.
Tak Libienski, a teď mudruj.
0/0
22.2.2006 17:34

libienski

Re: Re: Re: Re: Re: Mezi řádky prosvítá nesmyslnost celého trestu smrti v USA
Jen pro pořádek by mě zajímalo, z čeho z mých příspěvků dovozuješ, že nejsem na straně pozůstalých nýbrž snad na straně vraha?! Už opravdu hodně mimo mi připadá tvoje nutkání "vyhovět oběti", kterými ústy ona oběť promluví? Přečti si to celé ještě jednou a třeba ti to docvakne.
0/0
22.2.2006 18:10

jandolni

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Mezi řádky prosvítá nesmyslnost celého trestu smrti v USA
Kterými ústy ona oběť promluví?
No třeba mými ústy, anebo Tvými ústy, záleží na tom, jak se to vezme.
Tak promluvím tedy za sebe, promluvím tedy mými ústy.
Já kdybych se stal obětí vraždy, přál bych si, aby můj vrah byl náležitě potrestán.
A tak nyní Libienski, promluv Ty svými ústy. Kdyby jsi se stal obětí vraždy, přál by jsi sobě, aby Tvůj vrah byl potrestán anebo nepřál. Já myslím, že pokud nejsi pokrytec, přiznáš že by Tvým přáním také bylo potrestání Tvého vraha. Anebo snad né?
Takže vidíš, že nejde úplně jenom o ty pozůstalé po oběti vraždy.
 
Nakonec jsem ochoten věřit tomu, že existují lidé, kteří by si nepřáli, aby byl případný jejich vrah potrestán. Jedná se však o takové vyjímky. Snad by takoví mohli pro ten případ napsat nějaký notářský zápis například v tom smyslu: "Prohlášení, pokud budu zavražděn, nepřeji si, aby byl můj vrah potrestán" Nemyslím, že by takových případů bylo mnoho. Patřil by jsi k nim?
0/0
22.2.2006 18:57

libienski

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Mezi řádky prosvítá nesmyslnost celého trestu smrti v USA
No way, ty jsi fakt magor.
0/0
22.2.2006 19:23

jandolni

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Mezi řádky prosvítá nesmyslnost celého trestu smrti v USA
Ále copak kolego? Nervy? Připadáš si jako cvok?
No nic si z toho Libienski nedělej. Na to se neumírá.
0/0
22.2.2006 19:37

Maxx-IP

Co je to za legislativu?
Nevycházím z údivu, že v Nejdokonalejší, Nejhumánnější, Nejvyspěleší zemi vesmíru určuje způsob popravy teprve soud pro konkrétní případ, jak u nás ve středověku, že není zakotven v zákoníku státu (když už si US zakládají na tom, že každý ze států má svůj svérázný způsob popravy, že není stanovan federálně. Zřejmě to patří k jejich folklóru)
0/0
22.2.2006 16:29

jojoj897

Re: Co je to za legislativu?
možná je to záměr - představ si, že už dvakrát prožil popravu - ještě mu to dvakrát udělají a zcvokne z toho ......
0/0
22.2.2006 16:35

jandolni

Re: Re: Co je to za legislativu?
Já si také myslím, že jde o záměr.
Jinak se tomu říká "předstírání popravy" takže odsouzenec neví, tentokrát to už bude načisto nebo jenom cvičně?
Opravdu si myslíte, že sehnat v USA anesteziologa je takový neřešitelný problém
No fajn, v USA jsou to zločinci, kteří mají strach.V pseudohumanistické Evropě je tomu právě naopak.
U nás by dostal 10 roků a za 6 roků by šel domů za dobré chování
 
0/0
22.2.2006 16:45

Dzugasvilli

Re: Re: Re: Co je to za legislativu?
Přísahám, mít co dočinění s vrahem, který ublíží mojí rodině, nebo přátelům, k soudu ani nedojde... možná tak k mojemu!
0/0
22.2.2006 20:09

Beranal

Re: Co je to za legislativu?
Vůbec se nedivím tomu že ten nejhloupější, nejneschopnější a nezávistivější nevychází z údivu nad tím Nejdokonalejším , Nejhumánnějším  a Nejvyspělejším
0/0
22.2.2006 17:04

jojoj897

exekuci by měli vykonávat pozústali po oběti
to by žádné průtahy jistě nenastaly .....  šmejd jeden  
0/0
22.2.2006 16:16

Trashman

Jak je vidět,
tak barbarské a primitívní naplňování zákona: "Oko za oko" se u amerockých zabijáků začíná také již přejídat.
0/0
22.2.2006 16:10

Pilat

zajimavy vyvoj
0/0
22.2.2006 16:04

Lister, Cerveny Trpaslik

No to snad neeeeee..
Tak at ho chudacka prevezou do jineho statu, kde maji treba jeste elektricke kresilko, ne? To je jiste mnohem hummanejsi....
cus Kritak
0/0
22.2.2006 15:56

vlakno

Re: No to snad neeeeee..
umlatit to klackem
0/0
22.2.2006 16:00

jandolni

Re: No to snad neeeeee..
Však se nebojte. Pokud jde o tu licenci, tak není čeho se strachovat. Voni už někoho s licencí seženou. To si pište. Amerika není Evropa. A odložení popravy na neurčito může také být odložením popravy na zítra, no a také samozřejmě třba na příští rok.
Není to však pro odsouzence žádná dobrá zpráva, protože ten odsouzenec nikdy neví, kdy už toho felčara s licencí sehnali a anesteziologové v každé české nemocnici jsou nejméně čtyři, natož v USA. Takže odsouzence nechají chvíli v jásotu, který za pár dní přejde v strach, zda mají už toho anesteziologa. Osud už klepe na dveře.
Jednou přijde dozorce se slovy "Tak vážený, máme už anesteziologa, jdeme na to."
Je to jen prodlužování čekání. Je to jen odklad. Možné je, že odsouzenec dříve z toho zešílí a je také možné, že právě tohle je záměrem celé záležitosti.
Holt USA není pseudohumanistická Evropa. Tam mají grázli strach.
0/0
22.2.2006 16:13

hejlik

Re: Re: No to snad neeeeee..
strach z ceho ?? odkdy trest smrti funguje jako odstrasujici zalezitost?
0/0
22.2.2006 16:29

jojoj897

Re: Re: Re: No to snad neeeeee..
asi strach z toho procesu - nebo ty by ses na to těšil
0/0
22.2.2006 16:36

jandolni

Re: Re: Re: Re: No to snad neeeeee..
Jo, pokud je Hejlik masochista, tak by se těšil.
0/0
22.2.2006 16:47

Beranal

Re: Re: Re: No to snad neeeeee..
Jako odstrašujísí záležitost to funguje odjakživa, jinak nevím proč by se ti odsouzenci stále odvolávali a žádali o milost.  Opravdu jsem ještě nesklyšel že by ten dožívotní nehumánně odsouzený kriminálník žádal o mírnější trest smrti
0/0
22.2.2006 17:26

libienski

Re: Re: Re: Re: No to snad neeeeee..
No čistě pragmaticky bych v zemi, kde je největší podíl vražd a těžkých zločinů na 100 tis. obyvatel z celé G8, a která masivně uplatňuje právě trest smrti, nemluvil o odstrašujících účincích trestu smrti...
0/0
22.2.2006 19:30

libienski

Re: Re: No to snad neeeeee..
Tak vidíš, mě zase připadá pseudohumanistické, že celá rodina pozůstalých byla 25 let tlačena svým okolím, které by považovalo jiné chování za projev slabosti či snad zbabělosti, do stavu, kdy se všichni vzájemně přesvědčují, že po 25 letech po popravě jim bude lépe, čemuž zase já nevěřím.
0/0
22.2.2006 16:57

Najdete na iDNES.cz