Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Bush kývl na prodej amerických přístavů Arabům

Americký prezident George Bush potvrdil souhlas své vlády s prodejem šesti přístavů v USA společnosti z Dubaje. Odmítl přitom odpor kongresmanů proti tomuto záměru, který podle nich představuje bezpečnostní riziko.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

tajemník z létajicího ostrova

KLDR bude jednat o padělaných dolarech
Severní Korea přijala pozvání Spojených států k rozhovorům o padělání dolarů, z něhož Washington severokorejský režim již dříve obvinil.
USA uvalily loni sankce na severokorejské společnosti, které jsou podezřelé z padělání amerických dolarů, jimiž KLDR financuje vývoj jaderných zbraní. Pchjongjang v reakci na to tehdy odmítl pokračovat v šestistranném dialogu o svém nukleárním programu.
"Poslali jsme před nějakou dobou pozvání Severní Koreji k účasti na schůzce týkající se opatření, která jsme přijali kvůli severokorejským ilegálním aktivitám. Oni nám odpověděli, že přijedou,"uvedl mluvčí amerického ministerstva zahraničí Adam Ereli.
Kim Če-on ukázal také družicový snímek pchjongjangské čtvrti, v níž se tiskárna údajně nachází. Vysoce postavený severokorejský činitel, který přeběhl do Jižní Koreje, sdělil, že se bankovky tisknou v budově, v níž se vyrábějí také administrativní dokumenty stalinistického režimu.
0/0
24.2.2006 6:16

captain cook

cela ta vec
zni jako jeden zoufaly pokus jak sehnat $$$ za kazdou cenu. Afghanistan a hlavne Irak stoji mnohem vic, nez se puvodne predpokladalo. Podle puvodniho odhadu mela byt v soucasne dobe uz davno pri plne moci iracka vlada a verejny poradek mel byt zajistovan vyhradne irackymi policejnimi a vojenskymi jednotkami. Americane a dalsi spojenci uz meli byt davno doma. Ne porad jeste patrolovat Irak, chranit sunni pred siity a to cele pred utoky bojuvek Al-Kajdy.
Bush to proste po*ral a ted se to snazi nejak "napravit". Kdyz uz ani sami Republikani s jeho plany nesouhlasi, to mluvi samo za sebe.
0/0
24.2.2006 4:31

tajemník z létajicího ostrova

.
Rusáci si s Íránem hráli na mírotvorce a jako vždycky vyjednali houno. 
0/0
22.2.2006 20:13

Marmeladeee

Hlasování nanečisto
 
0/0
22.2.2006 20:09

Marmeladeee

JEFF NYQUIST: SVĚT PŘED III. SVĚTOVOU VÁLKOU! "KDO STOJÍ ZA "ISLÁMSKÝM" NUKLEÁRNÍM TEROREM PROTI SVOBODNÉMU SVĚTU!!!"
JEFF NYQUIST: SVĚT PŘED III. SVĚTOVOU VÁLKOU! "KDO STOJÍ ZA "ISLÁMSKÝM" NUKLEÁRNÍM TEROREM PROTI SVOBODNÉMU SVĚTU!!!"
Arabové a muslimové jsou ruským beranidlem, které má rozdrtit Západ, ale ono to nakonec smete i Rusy.
0/0
22.2.2006 20:08

Marmeladeee

Muslimové se pod svými burnusy chechtají jako divocí velblouci...
Muslimové se musí ve svých burnusech šíleně chechtat jaký je ten strýček Bush hlupák. Prodat jim vlastní přístavy...To oni by neudělali nikdy, a neudělali by to ani Číňani, aby prodali své přístavy např. Rusům nebo němcům, a neudělali byto ani Rusové, aby prodali své přístavy Číňanům, Arabům nebo Japoncům.
0/0
22.2.2006 20:03

Marmeladeee

To je začátek rychlého konce západní civilizace. Je vidět, že parlamentní demokracie byla jen krátkou epizodou.
Když strýček Bush se rozhodl prodat americké přístavy arabům, fakticky tedy Al-Qaidě, udělal tím kříž nad celou západní civilizací.
0/0
22.2.2006 19:59

captain cook

Re: To je začátek rychlého konce západní civilizace. Je vidět, že parlamentní demokracie byla jen krátkou epizodou.
Poockej, evropske pristavy Bush nikomu neprodal, nebo jo?
0/0
22.2.2006 20:18

Space Godzilla

Náhodou, prodejem těch přístavů Bush prokázal
mimořádnou strategicko-taktickou prozíravost :-))) Američané holt jako vždy myslí dlouhodobě :-))) Díky tomu, že Bush takto umožní provést jaderný teroristický útok na americkém území, nebude pak mít jinou možnost, než odpovědět kobercovým jaderným bombardováním celého islámského světa. Problém islámu a těch muslimských opic bude rázem vyřešen, strategické zásoby ropy na blízkém východě padnou do americko-izraelských rukou a Amerika se stane dominantní velmocí :-))) Je lépe, když teroristé provedou tenoto útok teď, když jsme na něj připravení a jsme ve strategické výhodě, než kdyby nás zastihli nepřipravené :-))) A kdyby jste si náhodou mysleli, že jsem blázen, tak vás upozorňuji, že mám sofistikovanou mentalitu, jsem vysoce inteligentní a moje profilování neodpovídá stereotypní mentalitě průměrného konzumenta :-)))
0/0
22.2.2006 19:37

Marmeladeee

Hlasování nanečisto
Momentálně na 6. místě je Pravý Blok - strana za ODVOLATELNOST politiků, NÍZKÉ daně, MINIMALIZACI byrokracie, SPRAVEDLIVOU justici, REFERENDA a PŘÍMOU demokracii WWW.CIBULKA.NET.
0/0
22.2.2006 19:25

Marmeladeee

Po tom všem, co dnes dělají Arabové na celém světě, nemohl Bush vymyslet větší debilitu. Jedná jako vlastizrádce ! ! !
Jednají Arabové sami za sebe, nebo za nimi stojí Rusko? Více se lze dočíst v:
JEFF NYQUIST: SVĚT PŘED III. SVĚTOVOU VÁLKOU! "KDO STOJÍ ZA "ISLÁMSKÝM" NUKLEÁRNÍM TEROREM PROTI SVOBODNÉMU SVĚTU!!!"
0/0
22.2.2006 19:14

Marmeladeee

A Bílý dům jim Bush pronajme v Den díkuvzdání, tj, v den největšího svátku USA.
UMĚNÍ VÁLKY: TŘINÁCT "ZLATÝCH PRAVIDEL", JAK PORAZIT PROTIVNÍKA BEZ BOJE A ANIŽ TO TUŠÍ: NEJVYŠŠÍ ŠKOLA POLITICKÝCH A MASMEDIÁLNÍCH MANIPULACÍ, PROVOKACÍ A DEZINFORMACÍ, aneb KUPCI, INTELEKTUÁLOVÉ, MODERÁTOŘI, a jak se jim jako občané - daňoví poplatníci můžeme ÚČINNĚ bránit ...
0/0
22.2.2006 19:12

tajemník z létajicího ostrova

Moskva neuspěla v jednání o íránském atomu
Šéf íránské delegace Sajjad Alí Hosejnítaš označil moskevskou schůzku za "pozitivní a konstruktivní", někteří Rusové ale projevili obavy, že Írán využívá kompromisu navrhovaného Kremlem k získání času a odvrácení mezinárodních sankcí. Ruský plán, podporovaný Spojenými státy a Evropskou unií, je považován za poslední příležitost ke zmírnění mezinárodních obav z íránského jaderného zbrojního programu.
Podle anonymního íránského činitele, citovaného listem Vedomosti, Írán požaduje, aby ruský plán na obohacování uranu fungoval jen tři až pět let, a trvá na svém právu uskutečňovat počáteční fáze obohacování na svém vlastním území. Ruská strana prý ale neochvějně požaduje, aby Íránci znovu zmrazili obohacovací aktivity obnovené v únoru. 
0/0
22.2.2006 17:08

hovnoval-

je to nerozum
0/0
22.2.2006 16:44

Júlinek šíšal

sranda musí být ... tak si dovolím spekulovat
...žádná svoboda ... žádná ropa ... ale jyrkův podíl na arabském zisku z emeryckých přístavů, to je, oč tu kráčí ...  zdá se, že už ani emerycká ropa nenese tolik, kolik si jyrka myslí, že si zaslouží .... a celé to jeho irácké šíření v iráku mělo jen vyvolat chaos, ve kterému mu tohle nenápadně projde  .... však jsem si hned myslel, že tancuje, jak mu ládínek píská ...ale ta ostuda pro nej-civilizaci, že on má tolik následovníků...
0/0
22.2.2006 16:40

Mc_Bain

Re: sranda musí být ... tak si dovolím spekulovat
Promiň, ale jyrka se píše s měkkým. Ty si viděl někdy jyrku s tvrdým?
0/0
22.2.2006 16:55

jack_rupnick

.
Minulý čtvrtek došlo ve Washingtonu k přiznání. Ve chvíli, kdy se Bushova administrativa chystá požádat Kongres o dodatečné zvýšení rozpočtu pro krytí válek v Iráku a v Afghánistánu, ministryně zahraničních věcí Condoleezza Ricová se dostavila před rozpočtový výbor Senátu, aby vysvětlila, že situace v Iráku se přes všechny těžkosti zlepšuje. Ministryni v rozletu zarazil demokratický senátor ze Severní Dakoty: „Generální inspektor pro rekonstrukci Iráku nám před několika dny řekl opak,“ prohlásil Kent Conrad. „Generální inspektor nám tvrdí, že věci se zhoršují i když jsme poskytli mnoho peněz. Komu máme věřit?“ Ministryně se zakoktala. Pak musela přiznat pravdu.
0/0
22.2.2006 13:04

tajemník z létajicího ostrova

Re: .
To víš. Každý nemá rozpočet přes 2 biliony $.  
0/0
22.2.2006 13:10

Pavelpod

Re: .
to je ta kondolíza, co tak brilantně zhodnotila úlohu čechoslováků v Evropě v době Mnichova..? Jak byli zbabělí když nebojovali? A západ jak byl statečný, když je předhodil Hitlerovi..?? Tu pani mám rád, může přijet na návštěvu - specielně pro ni tady neustále skladuji pár nahnilých rajčat, abych byl připraven ji adekvátně pohostit.
0/0
22.2.2006 16:20

tajemník z létajicího ostrova

Re: Re: .
Jediné, co bys uměl, je po vzoru Palestinců na někoho něco házet. Zamysli se, jestli se můžeš s americkou ministryní vůbec srovnávat. 
0/0
22.2.2006 16:32

ruleta_

No nic
panove loucim se a jdu na obed.
0/0
22.2.2006 12:58

Kentus

Re: No nic
Uch... počkej, já jdu taky, mám hlad. Tak se tu mějte, pánové.
 
                                           Kentus na útěku
0/0
22.2.2006 13:02

tajemník z létajicího ostrova

.
Obavy evropských odborářských aktivistů o živobytí americké dělnické třídy jsou liché. Životní úroveň americké střední třídy nikdy nebyla vyšší. Průměrný hodinový příjem amerického zaměstnance činí 18 dolarů. Započteme-li i mimopeněžní plnění, průměrný pracovník si vydělá 26 dolarů za hodinu. Roční příjem mediánové rodiny představuje částku 52 600 dolarů. Takováto kupní síla je ve většině zemí světa záležitostí bohatých. Není tato prosperita jen pozlátkem nakoupeným na úvěr? Fiskální rok 2005 skončil schodkem ve výši 2,5 % HDP, což odpovídá historickému průměru za posledních 40 let. Ani zde tedy nelze najít příznaky krize. 
0/0
22.2.2006 12:34

ruleta_

Re: .
Hodny, hodny pejsek  Kohout HN?
0/0
22.2.2006 12:40

tajemník z létajicího ostrova

Re: Re: .
dulezite je, ze je to pravda 
0/0
22.2.2006 12:42

Jirka-Praha

Re: Re: Re: .
jj ale muze to bejt trochu zkresleny.. neni tam zapoctenejch tech 10 000 000 nelegalnich imigrantu co delaj za min mzdu nebo i min
0/0
22.2.2006 12:47

Pavelpod

Re: Re: Re: Re: .
a ty další miliony lidí, co na ně dělaj za čárou za nulovou mzdu - denně hrst rejže, celoživotní výdělek cca těch 5000 USD.
0/0
22.2.2006 16:23

tajemník z létajícího ostrova

Re: Re: .
nedrazdi ho... za chvilku ti zacne rikat jezku, pripadne pinku a budes namydlenej :)))
0/0
22.2.2006 12:42

tajemník z létajicího ostrova

Re: Re: Re: .
nech si sve sexualni predstavy pro sebe, pinku 
0/0
22.2.2006 12:44

Filip II

Re: .
A čímpak to, že je v tomto blahobytu bez zdravotního pojištění téměř 46 mil. Američanů (tj. každý 6-tý). Možná šetří na stará kolena, protože se neví, z čeho se budou vyplácet penze, až se v příštích letech odeberou baby-boomers na odpočinek... 
0/0
22.2.2006 12:54

tajemník z létajicího ostrova

Re: Re: .
Ano, ano v Rusku a v Číně je sociální systém na vyšší úrovni. O všechny je tam beze zbytku postaráno. 
0/0
22.2.2006 12:56

fleret1

Re: Re: .
ze te netrapi stejne otazky co do lidi v duchodovem veku v CR ? V cesku nesetri na stara kolena ?Chces rict ze o duchodce je v CR postarano nejak mimoradne ? Jak a kym bude postarano o tebe az pujdes do backor,pokud v nich uz nejsi ?
0/0
22.2.2006 13:38

tajemník z létajícího ostrova

koukam ze pinkovi hrablo uz asi definitivne
rika "pink" uz i kentusovi :)
0/0
22.2.2006 11:48

Kentus

Re: koukam ze pinkovi hrablo uz asi definitivne
Každý hledá tu svou. Nebo svého. A Pink pořád nenachází.
 
                                           Kentus s politováním
0/0
22.2.2006 11:50

briza

Re: koukam ze pinkovi hrablo uz asi definitivne
Tohle je, rekl bych, zcela vedome. Stejne jako v pripade nekterych clanku se snazi odvest diskusi jinym smerem (cinsti hornici apod.) tak tady se pokousi zamlzit (i tim ze vystupuje uz jen pod kradenymi nicky) obraz, ktery tu o sobe sam vytvoril.
0/0
22.2.2006 12:18

jack_rupnick

Re: Re: koukam ze pinkovi hrablo uz asi definitivne
on se chce dostat do učebnic
0/0
22.2.2006 12:20

tajemník z létajícího ostrova

Re: Re: koukam ze pinkovi hrablo uz asi definitivne
ovsem jeho nejvetsi problem je, ze ikdyby si zaregistroval nick jiny, tak ho lze vzdy pomerne bezpecne rozeznat od ostatnich a jeho karma se s nim potahne diskusi dal :))
0/0
22.2.2006 12:26

ruleta_

Re: Re: Re: koukam ze pinkovi hrablo uz asi definitivne
Chtel jsem si ulozit novy nick ruleta s mirnou zmeno .. carka nad pismenem atp. ale nejde mi to :-( a pink si hraje a registruje vesele :)))
0/0
22.2.2006 12:28

tajemník z létajícího ostrova

Re: Re: Re: Re: koukam ze pinkovi hrablo uz asi definitivne
heh... byl by zajimavej pripad pro psychologa
0/0
22.2.2006 12:35

tajemník z létajicího ostrova

Re: Re: Re: Re: Re: koukam ze pinkovi hrablo uz asi definitivne
nech se vysetrit, duplikate 
0/0
22.2.2006 12:36

Kentus

Re: Re: Re: Re: koukam ze pinkovi hrablo uz asi definitivne
To já jsem se svým nickem spokojen a měnit nehodlám.
 
                                     Skálopevný Kentus
0/0
22.2.2006 12:35

ruleta_

Re: Re: Re: Re: Re: koukam ze pinkovi hrablo uz asi definitivne
Ja take, ale zahadnym zpusobem jsem prisel o nick ruleta...chtel jsem si registrovat Ruleta a dalsich x variant ale neslo to, nakonec sla ruleta_ :-))
0/0
22.2.2006 12:39

briza

Re: koukam ze pinkovi hrablo uz asi definitivne
Apropos. Nevite kam se podel Peshmega? Slibil jsem mu kopie nejakych clanku, nemohl jsem se k tomu dlouho dostat (az mi to vycital) a ted kdyz je konecne mam tak zmizel.
0/0
22.2.2006 12:34

tajemník z létajicího ostrova

Re: Re: koukam ze pinkovi hrablo uz asi definitivne
tobe uz zase hrabe, pinku  
0/0
22.2.2006 12:35

tajemník z létajícího ostrova

Re: Re: koukam ze pinkovi hrablo uz asi definitivne
no to byl ruleta... zrovna pise u par radku vyse
0/0
22.2.2006 12:36

tajemník z létajicího ostrova

Re: Re: Re: koukam ze pinkovi hrablo uz asi definitivne
pinku, ty uz reagujes sam na sebe? 
0/0
22.2.2006 12:38

briza

Re: Re: koukam ze pinkovi hrablo uz asi definitivne
Teda Peshmerga
0/0
22.2.2006 12:36

ruleta_

Re: Re: Re: koukam ze pinkovi hrablo uz asi definitivne
Hele nehrej tady tu dojemnou peci joo?:-))) Zapomnel jsi a ted delas, ze nevis, ze peshmerga byla ruleta :-))
0/0
22.2.2006 12:42

briza

Re: Re: Re: Re: koukam ze pinkovi hrablo uz asi definitivne
Nevedel. A na sve sliby nemam ve zvyku zapominat.
0/0
22.2.2006 12:45

tajemník z létajicího ostrova

Re: Re: Re: Re: Re: koukam ze pinkovi hrablo uz asi definitivne
A koupil jsi už Kamilovi ty růžový šatičky, který jsi mu slíbil. Pinku?   
0/0
22.2.2006 12:53

Najdete na iDNES.cz