Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

ČT: Tři špičky české justice pomáhaly Berkově gangu

Tři významní představitelé české justice byli před dvěma lety v kontaktu se členem takzvaného Berkova gangu Vladislavem Větrovcem. Dokládají to policejní odposlechy telefonních hovorů, uvedla ČT. Větrovcovi například pomáhali získávat kontakty u Nejvyššího soudu a radili.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Jean-Jacques

Nesuďte ty, o nichž nic nevíte, jen proto, že se nemohou bránit
Na téhle diskuzi je nádherně vidět,jak se myšlení lidí v Čechách nezměnilo. Pořád dál všichni odsuzují celé skupiny lidí na základě jednání některých z jejich příslušníků místo aby odsuzovali ty jedince, kteří se dopustili negativního jednání. Oproti tomuje zajímavé, že dobrá práce těch ostatních nikoho nezajímá, až to vypadá, že se to snad ani nehodí, aby o tom někdo věděl. Ono je ale mnohem jednodušší a pro lidi asi příjemnější hanět ty, které neznají a o jejichž práci nic nevědí.
0/0
18.2.2006 22:02

j@ck

Re: Nesuďte ty, o nichž nic nevíte, jen proto, že se nemohou bránit
tak se braň, právníku
0/0
18.2.2006 22:15

Jean-Jacques

Re: Re: Nesuďte ty, o nichž nic nevíte, jen proto, že se nemohou bránit
Čím? Že většina absolventů právnické fakulty se tam dostala regulérně na základě přijímacího řízení a na tom nezmění nic ani to, že se vybraní jedninci  usadili v posluchárnách díky kontaktu svých papínků? Nebo že většina dnešních soudců jsou lidé, kteří přišli do justice až po roce 1990 a nemají s bolševismem co do činění (snad až na to, že měli tu smůlu, že se narodili jako "Husákovy děti")? Nebo že stejná většina jich denně pracuje víc hodin než kolik činí pracovní doba a volný víkend si dost považují jako šťastnou výjimku jednou za několik týdnů? Anebo také tím, že je ohromné "terno" dostávat práci i v době, kdy je člověk nemocný nebo si "dovolí" čerpat dovolenou? Napadá mě, proč se hájit před lidmi, kteří o práci soudce neví ani zbla, ale všechno ví naprosto spolehlivě, protože to, že jsou soudci líní, hloupí, arogantní a zkorumpovaní, to je přece všeobecně známé.
0/0
18.2.2006 22:34

j@ck

Re: Re: Re: Nesuďte ty, o nichž nic nevíte, jen proto, že se nemohou bránit
tě odhaduju tak na nějakého začínajícího koncipienta v nějaké pražské zahraniční advokátce, kde za pár šupů děláš slouhu. jasně že je třeba rozlišovat. z mých spolužáků na gymplu vystudovalo asi 10 lidí práva, jen dvou z nich jsem si skutečně vážil jako inteligentních lidí (jeden stihl vystudovat ještě jinou školu). dalších osm bylo přesně takových, jak popsáni dole. ambiciózní šprti, kteří sice vynikali skvělou pamětí na dějepis a literaturu, v přírodních a hlavně v technických vědách měli dost problém. chápu že se tě ten příspěvek dotkl. generalizovat je hloupé. na druhou stranu někteří tví kolegové jsou přesně takoví.
0/0
18.2.2006 22:40

Jean-Jacques

Re: Re: Re: Re: Nesuďte ty, o nichž nic nevíte, jen proto, že se nemohou bránit
Musím tě zklamat. Nejsem koncipient, nedělám slouhu a nevydělávám pár šupů. Možná, že jsem měl štěstí na šéfy, ale nikdy jsem neměl takového, které by si ze mě dělal "pucfleka", ale naopak takové, kteří mi svěřovali čím dál tím náročnější práci, díky níž jsem měl možnost se vypracovat. Už hezkých pár let vykonávám právní praxi samostatně a odpovídám si za ní, konec konců si za tím, co udělám, stojím a také to podepíšu. Z vlastní zkušenosti ti musím říci, že ti, kteří absolvovali práva díky šprtání, se většinou v praxi moc neosvědčili. Je klamné se domnívat, že právník nepotřebuje logické myšlení a stačí, když se nabifluje paragrafy. Bohužel, to je zřejmě i představa právnic´kých fakult, které ani tak nezajímá, jak jsou její absolventi připraveni aplikovat právo v praxi, ale naopak to, jak umí papouškovat zákony, které v okamžiku, kdy opustí zdi fakulty, už vůbec nemusí platit.
0/0
18.2.2006 22:58

j@ck

Re: Re: Re: Re: Re: Nesuďte ty, o nichž nic nevíte, jen proto, že se nemohou bránit
na koncipienta jsem tě odhadoval kvůli tomu depresivnímu ladění a narážkách na přepracování - mladí právníci to bohužel nemají vždycky lehké (pokus jim nepomůže příbuzný). právnická fakulta je šílená. si vzpomínám, jaké historky kolují o státních závěrečných zkouškách na PF UK (už jenom ti zkoušející profáci musí být magoři). a s tou poslední větou máš pravdu - zákony se neustále mění podle politického systému a páteř právníka se musí měnit s nimi, jinak by to nebyl schopen dělat. spousta předlistopadových právníků a soudců má proto těžkou skoliozu. že fakulta příjímá šprty, tak tím si škodí jen sama a škodí i tomuto národu. kdyby místo nesmyslných příjimacích testů provedli uchazečům IQ testy nebo nějaké jiné psychologické testy, tak by si zajistili mnohem větší kvalitu a šprtů by tam moc nebylo.
0/0
18.2.2006 23:06

Jean-Jacques

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Nesuďte ty, o nichž nic nevíte, jen proto, že se nemohou bránit
To je právě to, co si lidé většinou mylně vykládají. Páteř právníka se nemůže měnit se zákony, ta by měla být stále stejná. Jde o to, aby právnická fakulta připravila studenty tak, aby byli schopni každý případ anylyzovat tak, aby dokázali rozpoznat co je důležité a co nikoli, co je hlavní a co vedlejší a co předchází čemu, a aby se dokázal orientovat v zákonech, uměl vyhledat ty informace, které potřebuje, a nebyl závislý na tom, co umí papouškovat a co ne. K čemu je právník, který cituje jako kniha různé paragrafy a nedokáže odpovědět na tak jednoduchou otázku "A co z toho vyvozujete?"? Možná že problém spočívá v tom, že právnické fakulty zůstaly takřka zakonzervované, maximálně se někteří jedinci přesunuli na nově vzniklé ústavy.
0/0
18.2.2006 23:20

j@ck

Re: Re: Re: Nesuďte ty, o nichž nic nevíte, jen proto, že se nemohou bránit
a ještě něco, čímž se tě asi dotknu. nechápu, co vůbec někoho motivuje k tomu, aby šel studovat práva. (podle mne ta motivace musí spočívat ve vypočítavosti). vždyť to proboha přece nemůže nikoho bavit. žádná pravda ani morálka v tom není. je to jenom o tom, jak překroutit fakta tak, aby se vešla do formičky nějakého zákona. na to, aby člověk mohl být právníkem, tak musí mít kachní žaludek a žádnou morálku nebo svědomí. a hlavě nesmí přemýšlet, protože jinak by se zbláznil.
0/0
18.2.2006 22:46

Jean-Jacques

Re: Re: Re: Re: Nesuďte ty, o nichž nic nevíte, jen proto, že se nemohou bránit
Nedotkneš se mě, já už jsem zvyklej. Nicméně jsou i mezi právníky tací, kteří se na tuto profesi nedali pro peníze (zejména soudci mívali dost dlouho dost nízké platy a vysoké mají jen několik let).  Pak jsou tací, kteří nepřestali věřit tomu, že právo a morálka se nejen musí snášet, ale musí se držet jeden druhého proto, aby i právo plnilo správně svoji funkci, protože bez morálky jde spíš o znásilňování práva. A přemýšlet se naopak musí, a aby se z toho člověk nezbláznil, nesmí se brát moc vážně a stojí za to mít za přátele jiné lidi než právníky, nemyslet jako suchar a nevyhýbat se i tomu, co může vypadat bláznivě a ztřeštěně.
0/0
18.2.2006 23:10

whocares

Děláte z komára velblouda
Soudci měli menší škraloupek tak sháněli informace přes známé, spojení s Berkou nic nedokazuje. Tohle je v téhle republice, kde se každý zná s každým, dost běžné, dělá to velká většina z vás. Někdo se snaží se otírat o prezidenta, a vzužívá cílených "úniků" odposlechů,také to odvrací pozornost od socanských skandálů.
0/0
18.2.2006 21:51

maly33

Verejne funkce
Jsem zvedav, jak dlouho jeste budou osoby napomahajici organizovanemu zlocinu vykonavat verejne funkce
0/0
18.2.2006 14:05

Dr No

Vezmu to od začátku-
právnická fakulta - na to, aby člověk rozeznal pravdu od lži, vinu od neviny nemá vliv žádné vzdělání, tuto vlastnost má vrozenou většina lidí. Naučit se zpaměti tisíce zákonů a právních norem je zhola nemožné. Co se tedy studuje na právnické fakultě? Logicky se dá předpokládat, že především to, jak zabalit a libovolně překroutit prosté a všem pochopitelné skutečnosti do "odborné právnické terminologie". Takže už z fakulty vycházejí nutně většinou lidé se značně deformovaným pohledem na prosté lidské chápání pojmu právo a spravedlnost. Pak přijdou do "praxe" kde se pod vlivem starších kolegů, vyškolených v bolševickém režimu a deformovaných delší praxí, zbavují systematicky posledních zbytků vrozeného chápání dobra a zla. Nakonec jsou jmenováni soudci - prakticky neodvolatelnými, nedotknutelnými a s nulovou zodpovědností za věcnou správnost svých rozhodnutí. Takovéto postavení v člověku asi zcela spolehlivě zničí i poslední zbytek normální lidské sounosti a odpovědnosti k "obyčejným" l
0/0
18.2.2006 12:51

Dr No

pokračování
a odpovědnosti k "obyčejným" lidem. Lze se pak divit tomu, že soudci bez mrknutí oka zneužívají svých funkcí, aby si "vysoudili" od státu (tedy z našich kapes) naprosto nezasloužené a nepřiměřené odměny? A je tak nepravděpodné, že by mohla mezi těmito "občany vyšší kategorie" vesele kvést korupce? Vysoký plat nemorálního člověka určitě neochrání před pokušením nahrabat si ještě víc - zvlášť když je to tak snadné a příležitostí je tak mnoho...
0/0
18.2.2006 12:53

j@ck

Re: pokračování
krásně formulováno. nezbývá mi než se pod to podepsat.
0/0
18.2.2006 13:45

NERATHRATHA

A PRINCOVA AFÉRA ? - RYBA SMRDÍ OD HLAVY
a nesmíme se divit , ono to pokračuje.
0/0
18.2.2006 12:28

jojoj897

to je hnus velebnosti !
0/0
18.2.2006 11:27

maly33

CR
Ceska republika je na jednom z prvnich mist v poctu odposlechu na hlavu a take v poctu nelegalnich odposlechu na hlavu. Hadejte, kdo za to muze? Je to drzy a hraje si to na pravnika
0/0
18.2.2006 10:22

Delfino15

Zcela dostacujici informace k tomu,
aby Klaus rezignoval. Pokud tedy ma jeste zbytecek cti v tele.
0/0
18.2.2006 10:05

maly33

Re: Zcela dostacujici informace k tomu,
jedina sance je volit takovy strany, ktery umoznej aby lidi meli vetsi kontrolu nad tou pakzi, ktera by mela zastupovat nase zajmy. Ja znam jedinou.
0/0
18.2.2006 10:26

forhend

Re: Re: Zcela dostacujici informace k tomu,
ty si naiva, u nás a kontrola demokracie a má ji kontrolovat nějaká strana, cha, cha :-)))))
0/0
18.2.2006 10:59

GenLogin

PLZEŇSKÁ PRÁVA
..no konečně to všechno začíná vyplouvat na povrch.. Bohužel bude to čím dál horší.. o nezávislosti české justice si můžeme nechat zdát.. Na právnickou fakultu v Plzni jsou přijímáni studenti ne na základě přijímacího řízení, ale pomocí ubohého klientelismu..  studenti pocházejí z vlivných rodin z celé ČR a jen malé procento studentů práv opravdu splnilo extrémně náročné přijímací řízení svojí ctižádostí.. Tohle není závist, tohle je strach o to, že nám statní zástupce, soudce a právníky budou dělat lidé, kteří mají v korupci v krvi...
0/0
18.2.2006 9:24

Hook24

Je to Hnus!
Myslím, že tady chybí nějaká organizace jako je třeba ve Španělsku ETA. Něco jako zpětná vazba, když už pohár vína přeteče, ..i když on možná konktrétně u nás přetéká už hodně dlouho a asi pěkně silným proudem!
..Tím spíš by to měl někdo, (..kdo má zbroják a rád si zastřílí) v poslanecké sněmovně co nejrychleji vyčistit!  
0/0
18.2.2006 8:58

maly33

Re: Je to Hnus!
prakticky nerealizovatelny. protoze poctivych politiku je u nas jen par.
0/0
18.2.2006 10:24

redback

Mně by zajímalo ...
které špičky české justice pomáhají tomu magorovi Berdárovi v jeho případě "nutné sebeobrany". Ta komunistická banda si tady dělá co chce
0/0
18.2.2006 8:43

dukeprvni

Tři špičky české justice pomáhaly Berkově gangu
a to jsou jen ty ktere zatim chytili  ja uz to tady par let tvrdim, ze ceska justice je ten nejhori xindl z nejhorsich xindlu  ty svine bolsevicke patri co nejrychleji deratizovat  a zacit s tou bolsevickou svini u ustavniho soudu
0/0
18.2.2006 1:36

ppeepa

poradci
iDNES asi nedopatřením do titulku zapomněla napsat PORADCI PANA PREZIDENTA KLAUSE
0/0
18.2.2006 1:14

merhaut

Velký Exorcista alias black_hawk alias Cockot

..DrRáth v oku modrých strak

Česká justice je jenom autokraticky se obnovující spolek korupčníků!
Justice se u nás autokraticky sama obnovuje. To, že soudce jmenuje prezident z řad soudních čekatelů, to je jen formalita. Pokud by ale takový soudní čekatel byl nějaká veš v jejím kožichu, který by chtěl jen spravedlnost a nehrál s ostatními to jejich oblíbené "já na bráchu, brácha na mě", nikdy nebude na toho soudce navržen.
Česká justice je jenom autokraticky se obnovující spolek korupčníků!
0/0
18.2.2006 0:15

Rommik

?????????????????????
I tady je velice zajímavá situace - Socani celých 8 let budují mafii a lidem to nevadí . Pak tady náhodou padne slovo Klaus a všichni jsou podělaní............
0/0
17.2.2006 23:59

Josefprav

Kluci, abyste měli v noci o čem přemýšlet.
Nástupní plat soudce Okresního soudu je 54 tis. Kč.
 
Takových peněz. Jsou to všichni lupové. A to ještě, aby se poctivý člověk bál, že ho nechají zavřít.   
0/0
17.2.2006 23:30

český fasz

pozor na josefaprav - je to udavac
je to udavac a spicl, bacha na slova, vazeni.
 
U Klauna mne uz neprekvapi nic. Jeho cela kariera je obklopena pochybnymi existencemi. Jen on a jeho fandove to nevidi. Mimochodem, kde je ta slavna Krejcirova smenka, kterou sliboval jiz pred Vanoci?
0/0
17.2.2006 23:29

velkopodnikatel Krejcir

Re: pozor na josefaprav - je to udavac
neboj maďare, do voleb je času dost
0/0
17.2.2006 23:34

český fasz

Re: Re: pozor na josefaprav - je to udavac
jasne. urcite bude "prava".
0/0
17.2.2006 23:38

velkopodnikatel Krejcir

Re: Re: Re: pozor na josefaprav - je to udavac
jasně že ne maďare, bude tak trapnej a vyleze s falešnou
0/0
17.2.2006 23:50

black_hawk

Klaus ma za poradce kriminalniky
Vubec me neprekvapuje, ze Klausovi poradci jsou gauneri a kriminalnici. Vzdyt vrana k vrane seda, ne
Jaky je Klaus gauner, je videt zde:
0/0
17.2.2006 23:17

Josefprav

Re: Klaus ma za poradce kriminalniky
Pan prezident ČR není gauner.
0/0
17.2.2006 23:21

krabi

Re: Klaus ma za poradce kriminalniky
ty musíš mít v hlavě velké ho*no. Přečti si pořádně co o Klausobvi píší. ty jak slyšíš klaus asi máš duševní záchvat
0/0
17.2.2006 23:31

merhaut

Re: Klaus ma za poradce kriminalniky
Že by zakuklený chujotik Velký Extrementátorista ? :-) 
0/0
17.2.2006 23:47

PavelKoran

Re: Klaus ma za poradce kriminalniky
Klaus že je gauner? Ty tupé deprivované hovado, drž svojí smradlavou držku, nebo ti jí někdo rozkope, prase jedno úchylný!
0/0
18.2.2006 8:45

Delfino15

V kauze jsou zapleteni i prezidentovi poradci.
Muze to jeste vubec nekoho prekvapit, kdyz je onim prezidentem Vaclav Klaus, v poradi 6. komunisticky prezident??
 
A ministr vnitra za ODS Petr Cermak v zadne spravne korupcni afere taky nemohl chybet. Boze, chran Ceskou republiku pred ODS
0/0
17.2.2006 23:16

CZ_Xcv

Re: V kauze jsou zapleteni i prezidentovi poradci.
Pletes si pojem s prujmem. To je jinej Cermak . Ale urcite za to muze ODS .
0/0
18.2.2006 0:18

Delfino15

Re: Re: V kauze jsou zapleteni i prezidentovi poradci.
Ministr Cermak za ODS byl (nastesti!) jen jeden - Klausuv oblibenec Petr Cermak, grazl vsech grazlu.
0/0
18.2.2006 10:03

Gottwald

Re: Re: Re: V kauze jsou zapleteni i prezidentovi poradci.
tady jde ale o ministra spravedlnosti Čermáka
0/0
18.2.2006 13:39

Zwerg

Re: V kauze jsou zapleteni i prezidentovi poradci.
Jenže, ona je řeč o úplně jiném Čermákovi!
V článku se hovoří o Karlu Čermákovi, ministru spravedlnosti vlády ČSSD!
0/0
18.2.2006 14:29

petrelin

je to diskriminace !
kolik trestných činů spáchají např. popeláři nebo zedníci - jejich gangů jsou plné hospody a nikoho to nezajímá. Ale jen něco provede soudce, předseda nebo páni z hradu, hned černí muži u rotaček roztočí stroje...
0/0
17.2.2006 23:04

petrelin

Je to diskriminace,
0/0
17.2.2006 23:00

jirha

Co myslíte
Vyhodí narcis svoje poradce nebo to nebude vědět?
0/0
17.2.2006 22:40

Josefprav

Re: Co myslíte
Oni u toho byli taky poradci Paroubka?
0/0
17.2.2006 23:08

marianmach

Re: Re: Co myslíte
Ty asi budes jeden z tech hloupych, kteri si mysli, ze ODS je v necem lepsi. Je to uplne jedno, jestli je to CSSD, KSCM, nebo ODS. VSICHNI jsou stejne zkorumpovani. Copak si uz nepamatujes proc uz ODS neni ve vlade???
0/0
17.2.2006 23:20

Josefprav

Re: Re: Re: Co myslíte
Proč mi nadáváš ty č u ráku?
0/0
17.2.2006 23:22

Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.