Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Nechte si svůj odpad, řekli Češi Němcům

Z pašování německého komunálního odpadu do Čech se stává velká aféra. Ministr životního prostředí Ambrozek si už stěžoval svému německému protějšku. Na různých místech Česka totiž lidé objevili černé skládky, u nichž je jisté či pravděpodobné, že jsou plné německých odpadků.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Zwerg

Ve zprávách byla několikrát zmíněna jakási direktiva EU,
která prý, pokud bude přijata, bude znamenat ještě další podstatné zvýšení dovozu odpadu do nových členských zemí EU. Tentokrát by to prý bylo ale oficiální a legální a členské země by proti této závazné direktivě nemohly nic dělat - musely by se podřídit.
Nevíte někdo o co konkrétně jde? Nechce se mi věřit, že něco takového by bylo možné! Nejspíš to bude nějaká hloupost.
0/0
15.2.2006 10:30

ODSakEda

Re: Ve zprávách byla několikrát zmíněna jakási direktiva EU,
A proč by se nemohl odpad vozit z Mnichova do Brna??? Proč jen např. z Prahy do Brna??? Odpad je navíc širokej pojem! Něco jiného je sice nebezpečnej odpad, ale stejně záleží spíše na tom, jak se to veze(ale i převoz benzínu je daleko nebezpečnější ne?!) a jak kdo s tím dál naloží!!! Ne ani tak coi se veze a kam! To by pakmohl být problém vézt z Německa, ale i opačně, piliny a pod. odpadový materiál, na dlaší zpracování (např. dřevotřísku, lamino a pod.) do sousední příhraniční obce v česku!!! To je přeci nesmysl! 
0/0
15.2.2006 12:24

ODSakEda

iDNES a NACIONALISMUS ten je nesmírně nebezpečný pro mír v Evropě!!!
ONI a MY??? Proč se to staví bipolárně nacionálně?! Přece odpad nevezl ani německý řidič, natož ONI Němci!
   Ale: kamion pocházející z česka vezl prostě odpadový materiál z Německa do česka, prostě z bodu A do bodu B a a bod B byl v jiném státě než A, což je normální!
 A jestli něco někdo porušil, tak majitel pozemku, nebo "zboží" či firmy-příjemce v česku a to zákon o nakládání s odpady (zejména skladování a to ještě možná, nejdeli o nebezpečný odpad!!!)
  Takže přátelé, žádné Němci a češi, ONI a MY! To je nacionalismus a politizace obchodních vstahů a porušování zákonů o odpadech, které platí zrovna tak jeli bod A v rámci česka!!!
0/0
15.2.2006 10:27

Zwerg

Re: iDNES a NACIONALISMUS ten je nesmírně nebezpečný pro mír v Evropě!!!
Kolik kamionů s českým odpadem jezdí z Česka do Německa?
0/0
15.2.2006 10:31

ODSakEda

Re: Re: iDNES a NACIONALISMUS ten je nesmírně nebezpečný pro mír v Evropě!!!
A na co to má vliv???????
  Důležité je, jak tamní úředníci oflastrujou příjemce, pokud s ním nakládá neoprávněně a proti předpisům o nakládání s odpady!
  V holandsku je kšeft s odpady v negativních cenách normální a výhodný a proto tam není nikde bordel! V česku "díky" přepřísným a tím kontraproduktivním zákonům onakládání se vyplatí s tím seknout za město do přírody... Tam je snažší manipulovat s nimi a tím i levnější a naproti tomu jsou veliké sankce za vyklopení za město a tím se to nikomu nevyplatí! Chápete tu motivaci!
0/0
15.2.2006 10:35

Zwerg

Re: Re: Re: iDNES a NACIONALISMUS ten je nesmírně nebezpečný pro mír v Evropě!!!
Ale jo, chápu to! Souhlas s tím, že zákony (a hlavně sankce) týkající se nakládání s odpady by měly být podstatně přísnější než jsou nyní. Mimochodem, už 8 let má hlavní vládní zodpovědnost jedna strana, problém s odpady není nijak nový, proč už s tím vláda dávno něco neudělala? Stále se řeší jen ptákoviny, hrají se politické hry, občanům se slibují různé nesmyslné sociální dávky, apod.... ale věci typu nakládání s odpady, se neřeší......
 
0/0
15.2.2006 10:44

melkors

Re: Re: Re: Re: iDNES a NACIONALISMUS ten je nesmírně nebezpečný pro mír v Evropě!!!
Aha, takze opozice, v cele s ODS, ma zakazanu zakonodarnou iniciativu???
0/0
15.2.2006 11:25

Zwerg

Re: Re: Re: Re: Re: iDNES a NACIONALISMUS ten je nesmírně nebezpečný pro mír v Evropě!!!
To sice nemá, ale má jaksi méně poslanců než většinová vláda. A že jakýkoliv opoziční zákonodárný pokus je vždy vládou smeten ze stolu, to je zcela zřejmé......
0/0
15.2.2006 12:29

bohous4

Re: Re: iDNES a NACIONALISMUS ten je nesmírně nebezpečný pro mír v Evropě!!!
Kamion co to vezl byl český.Příjemce byl český.Nechráním němce.Češi jdou
po penězích a bohužel represe státu
nestojí za nic.
0/0
15.2.2006 10:56

ODSakEda

Re: Re: Re: iDNES a NACIONALISMUS ten je nesmírně nebezpečný pro mír v Evropě!!!
Represe je dostatečná, podmínky s nákládáním s opdpadem až příliš a možná právě proto kontraproduktivní!!!  (hlavně ta jakože preventivní, jako kdybych tak bych dostal pokutu, né až to někam vyhodím!...) Zaplatil jsem specializované pověřené firmě 6000 za odvoz (i ten je přespřísný zbatečně!) a likvidaci starých aku a dostal pokutu, že jsem cosi nenahlásil..., příště to vyvezu za dědinu!... (dělám si srandu, nevyvezu, jen mě to ten moment napadlo, když jsem cáloval...)
0/0
15.2.2006 11:01

Alygátorka

Re: Re: Re: iDNES a NACIONALISMUS ten je nesmírně nebezpečný pro mír v Evropě!!!
přesně tak
0/0
15.2.2006 20:33

Montaigne

Dobrej bordel
Takže jede kamion nalozenej třeba drogami a bude deklarovat plasty, tak celníci na hranicích jen salutují  
0/0
15.2.2006 10:21

ODSakEda

Re: Dobrej bordel
Celníci na hranicích??? Snat jsme v EU!!! Vy by jste tam chtěl snat zpět plot že?!...
  Apropo porušení zákona o odpadech by to bylo i kdyby se to tam navozilo z Prahy!!!!!!!!!
0/0
15.2.2006 10:29

Zwerg

Re: Re: Dobrej bordel
Ale jo! Stále tam jsou, naštěstí, a občas i nějaké drogy, kamion naložený běženci, atd... zachytí.
Kdyby na hranicích nebyli celníci, tak kdo by zjišťoval třeba kolik kamionů s pohonnými hmotami projelo a následně vybíral spotřební daně, atd...
0/0
15.2.2006 10:35

ODSakEda

Re: Re: Re: Dobrej bordel
To je policie čR a to ještě jsou policajti co se jimi stali přes noc z pohraniční stráže-lampasáci! NE celníci!!!
0/0
15.2.2006 10:53

Zwerg

Re: Re: Re: Re: Dobrej bordel
Není to pravda. Celní deklarace, DPH, spotřební daně, atd... to stále dělají celníci! Žádná policie.
 
0/0
15.2.2006 11:08

ODSakEda

Re: Re: Re: Re: Re: Dobrej bordel
Proboha, kde žijete??? Denně jezdím do Rakouska a hranicích jen přibržduji! Při vjezdu z Rakouska do Itálie ani nepoznám, kdy jsempřejel ze státu dostátu! Jaký deklarace??? čoveče probudte se! To vše platí "jen" na hranicích EU se zbytkem světa a tedy i na letištích maximálně!!!
0/0
15.2.2006 12:20

rokátor

Re: Re: Re: Re: Re: Dobrej bordel
ten kdo sedí na celní deklaraci není celník, nýbrž deklarant = člověk který vyplňuje doklady, s kterými poté projednává dovoz/vývoz na celních úřadech
0/0
15.2.2006 23:04

smartynaf

jen nechápu..
..proč si Mr. Ambrozek stěžoval německému protějšku?Na co? Na to, že si německá firma zaplatila odvoz odpadu? Já platím za popelnice a je mi naprosto lhostejné, kdo to odváží. To mi pak jako přijedou třeba rumuni vymlátit okna, tomu českému praseti, protože ti popeláři měli rumunského majitele a u nich to legislativa, státní správa, vláda či obce nekontrolují, či nepostihují dostatečně a teď jim to tam doutná? Až budou v ČR tresty adekvátní, odrazující a demotivující, čili v podstatě takové, jaké mají být a né jaké momentálně jsou, čili pro smích, tak pak možná nebudem řešit takové hovadiny.
0/0
15.2.2006 9:34

ODSakEda

Re: jen nechápu..
 Přesně tak, staví se to příliš obecně, nacionálně, bipolárně -Němci nám čehůnům, ONI a MY!... To je nacionalismus! Nebezpečná pro mír v Evropě, v obchodě i v soužití!!!
  Apropo porušení zákona o nakládání (tady pouze o skladování a ještě jen možná, pokud nejde o nebezpečný odpad, ale tuhý komunální!) i kdyby se to tam navozilo z Prahy!!!!!!!!!!!
0/0
15.2.2006 10:32

Polarni punta

Proč to naše bolševická vláda
v čele se slavným Pablkem, který všechno zařídí, neřeší v Bruselu ? Proč ten kašpar píše nějakej směšnej dopis ? Vod čeho to EU je ? Aby krylo nácky a frantíky, kteří si můžou dělat co chcou ? To je to samý, jak kdyby ten odpad vyváželi a sypali do moře. Mlátit děcka na louce kvůli ekoligický katastrofě jim šlo dobře. Bránit se dovozu odpadků ale naše vláda neumí a ani zřejmě umět nechce.
0/0
15.2.2006 9:13

medved_cz

Re: Proč to naše bolševická vláda
Tato impotentni vlada by take mohla vyuzit eurozatykace. At nemci zatknou ty nemecka prasata a vydaji je nam. Pokud se budou cukat, muze vlada toto prednest Evropske komisi, ktera nasledne musi uvalit na Nemecko sankce. To by ale socanum muselo jit o zajmy obcanu CR a ne o sve kapsy.
0/0
15.2.2006 9:24

chroustík

Policie kontrolovat vozidla samozřejmě smí,
i kdyby na to na přechodech nestačila, není problém zavolat celní stráž a sledovat kamion ve vnitrozemí, tam ho zkontrolovat, náklad otočit šupem zpátky, s majitelem spediční firmy zavést správní řízení, majitele pozemků, na nichž jsou skládky obvinit z nepovoleného skládkování a ohrožování životního prostředí. Starosty obcí, v nichž se tak děje, obvinit z nečinnosti. To všechno jde. Když se chce. V současné době mě napadají dvě věci: buď to neumí, což je špatné, nebo to umět nechce, což je ještě horší, protože v tom případě by policisté byli podplaceni, čemuž bych se bohužel nedivil.
0/0
15.2.2006 9:10

gter

Re: Policie kontrolovat vozidla samozřejmě smí,
Souhlas. Není to ců, ta je na naší straně. Někdo dostal dobře zapalceno a tak se nechce.
0/0
15.2.2006 9:12

buxus

Re: Policie kontrolovat vozidla samozřejmě smí,
Nevím, ale tipl bych si, že policisty ani nemusel nikdo podplácet. Kromě akcí Kryštof nejsou na silních moc vidět. A tak kamióny jezdí často  přetížené a v hrozném technickém stavu (to druhé platí i pro osobní automobily). Tak proč by je teď měl vzrušovat nějaký náklad.
0/0
15.2.2006 9:13

gter

Re: Policie kontrolovat vozidla samozřejmě smí,
Oprava.
Souhlas. Není to vina Němců, ta je na naší straně. Někdo dostal zaplaceno, a tak se nechce.
0/0
15.2.2006 9:14

killy

No vono je to taky vo tom.......
..že obvyklej čecháček zataženej do svojí soukromé ulity se bojí bonznout i to, že před jeho oknama to svinstvo někde skládaj´do stodoly, protože ví, jak to tady chodí. možná, že by měl pak v nejlepším vypálenej barák nebo nálož pod autem... A tak v celý vesnici, včetně starosty, to všichni vědí, ale pak se "hrozně diví"!
0/0
15.2.2006 8:33

killy

P.S. nějak mě tu schází zapojení Duhy, Greenpeace, Dětí země.....
..ti uměj jen vyřvávat při umělejch akcích a na to, o čem tak halasně mluví, sërou!
0/0
15.2.2006 8:37

jeep1

Re: P.S. nějak mě tu schází zapojení Duhy, Greenpeace, Dětí země.....
Naprostý souhlas.Zatím jsem je viděl dávat transparenty na komíny,přivazovat se ke kolejím a branám a jinak nic kloudnýho.V zimě jsou holt koleje studený,tak začnou zase až bude teplíčko.
0/0
15.2.2006 8:51

Montaigne

Re: P.S. nějak mě tu schází zapojení Duhy, Greenpeace, Dětí země.....
to je zajímavé, najednou bys Duhu a Greenpeace potřeboval , viď  
0/0
15.2.2006 10:22

fel_low

Blbec k večeři
V Německu od loňska platí zákon, který zpracovatele více nutí odpad třídit.
 
To ovšem jeden nejmenovaný ministr přehlédl, protože jinak by ho muselo trknout, že to pojede přes hranice.
 
K čemu je nám ministr, který když se potřebuje zviditelnit, napíše do SMSky něco o tom, že poslanci jsou oudi a pošle to Blesku?
0/0
15.2.2006 8:21

dinamo

Kdo přišel na to
že policie nesmí prohlížet zboží v kamionech. Ze zákona smí a je jich na hranici jak psů, takže i můžou. Kdyby byli unavení, tak můžou zavolat celníky, kteří sedí do 30 km od hranice a celkem nemají co dělat.
0/0
15.2.2006 8:17

rokátor

Re: Kdo přišel na to
policie nemůže prohlížet náklad kamionu, to smí jen celník
 
a celníci to dělají po celém území republiky
 
jenže holt je kamionů o trochu víc než celníků
 
ale to bys stejně nepochopil...
0/0
15.2.2006 23:07

Stíhací vzducholoď Karel

a co si ten
pitomec Ambrozek myslí, že s ním bude německá strana řešit? Vždyť oni jsou rádi, že se ten bordel od nich odveze pryč!
0/0
15.2.2006 8:15

donald007

Zase stupidní tiulek heute
"Nechte si svůj odpad, řekli Češi Němcům". Tady nejde vůbec o Němce (mají to sem sice nejblíž), ale hlavně, můžou si to dovolit. U našich podnikatelů (pro dovoz musejí mít partnera) najdou vždy porozumění. Jinde by takové porozumění nenašli.
0/0
15.2.2006 8:07

maly33

Redkce
Zverejnete, ktera firma je zodpovedna za vcerejsi horici hromadu svinstva!
0/0
15.2.2006 7:53

Mr-Hu

Re: Redkce
včera to řikali, ale nepamatuju si to, jednatek k nezastižení, možná ani neexistuje, hlavně že bába z rejstříkového soudu si za úplatek chodí v novém kožichu
0/0
15.2.2006 7:56

rpospec

Re: Redkce
BENEFON PRAHA s.r.o., IČ 26208202, BAU-24 s.r.o., IČ 26733510, jednatel a společník obou firem René Grünwald, Pavlovská 500/8, Brno - v místě trvalého bydliště jej nikdo nezná  
0/0
15.2.2006 8:21

Mr-Hu

jsme k smíchu
necháme si sem dovážet odpadky, za hranicema samej bordel, šlapky, v praze kradou taxikáři, silnice diravý, vlaky špinavý, zemský ráj to na pohled
0/0
15.2.2006 7:52

merrygold

zákony
A jak je možné, že nejsou stíháni ti "podnikatelé", kteří to umožňují na svých pozemcích a poté to ještě zapálí aby to menuseli vozit zpátky? Na to opět nemáme zákony?
0/0
15.2.2006 7:47

Mr-Hu

Re: zákony
zákony by byly, ale není vůle a kdo by se namáhal za tak málo peněz, že...
0/0
15.2.2006 7:54

exonvaldez

přesně tak skopčáčci
nechte si svoje zavšivený hadry v říši. co na tom, že to sem dovážej nejspíš čecháčkové.
0/0
15.2.2006 7:42

everlast1

Re: přesně tak skopčáčci
Ja nevim to byli pekny hadry meli je prodat do sekacu myslim ze cesi by meli radost a oni to davaj zadarmo nahromadu jak sou blbi.
0/0
15.2.2006 8:43

Beneton

zablokovat hranice
zablokovat hranice jako to dělaj Rakušáci proti temelínu.
0/0
15.2.2006 7:40

hovnoval-

@@
nemci jen vyuzivaji toho, ze cesi jsou velice prodejni...  za par euro by prodali i vlastni babicku... jen kdyz to neco vynese...
0/0
15.2.2006 7:32

seppikub

Re: @@
 Smutne, ale pravda...
0/0
15.2.2006 7:41

Pilat

Alberta v pristich letech
vytvori 400 000 pracovnich prilezitosti, pouze 300 000 bude naplneno, takze sulini mate v Alberte sanci, hlavne pak remeslnici Good Luck
0/0
15.2.2006 7:04

hovnoval-

Re: Alberta v pristich letech
teto vyzvy budes v budoucnosti jeste litovat...
0/0
15.2.2006 7:31

fel_low

Re: Alberta v pristich letech
A to tam chtěj jenom šulíny, nebo může přijet člověk komplet?
0/0
15.2.2006 8:23

Tatíček MORAVA

Re: Alberta v pristich letech
tak mi tam zajisti flek
0/0
15.2.2006 8:28

Najdete na iDNES.cz