Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Nečinný soudce Pojkar přišel o talár

Kárný senát vrchního soudu zbavil taláru teplického soudce Jindřicha Pojkara. Kvůli jeho nečinnosti bylo promlčeno šestnáct případů, hlavně krádeží a malých podvodů.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Ruda Pivrnec

Hmm.
Já jen doufám, že o talár příjde i soudce Novák, který naprosto bezostyšně veřejně přiznal, že vydal zatykač bez toho, aby měl v ruce všechny zákonné podklady pro toto rozhodnutí. A ještě má tu drzost veřejně kvičet cosi o nátlaku. Tedy promiňte, ale toto je dle mého názoru porušení povinností nejhrubšího zrna!
0/0
10.2.2006 20:12

vver440

jen mi trochu vadí
že ten soudce nedostal tak 4 roky natvrdo, jako ti řidiči tramvaje a vlaku...
0/0
10.2.2006 20:02

Jean-Jacques

Kdyby to bylo tak jednoduché
P5edpokládám, že kárný senát rozhodl tak, jak rozhodl, protože to situace vyžadovala. Na obranu soudce Pojkara je však nutno říci, že pracuje u teplického soudu, což je velmi nezáviděníhodné zařazení. Tento soud se celou dobu od počátku 90. let potýkal s nedostatkem soudců a personálu a neuvěřitelným návalem práce, takže si dovedu dost dobře představit, že ani práce do noci nemusela situaci spasit, protože i na přece jen trochu méně zatížených soudech se za cenu každodenní práce v rozsahu 12 - 14 hodin nedařilo nápor práce zvládat a navíc když takový stav trvá více let, ztrácí člověk schopnost tak dlouho intenzivně pracovat a postupně ho práce naprosto vydeptá. Práce o sobotách a nedělích buď v kanceláři, anebo doma, patří k justičnímu folkloru.
0/0
10.2.2006 13:52

karel60

Není jediný.
Myslím, že je na čase, aby se justice rozloučila se všemi podobnými soudci a není jich málo. Titul JUDr ještě není patent na rozum a záruka pracovního nasazení. Je jen zárukou dobře vydělaných peněz, které pak zvedají průměr mzdy v naší zemi. Znám řadu soudců z Krajského soudu v Táboře a nelze je hodit do jednoho pytle. Jsou mezi nimi poctiví (nebo raději odešli), ale jsou i jiní, kteří jsou úplatní nebo kam vítr, tam plášť. Pane prezidente, mládím to není, naopak, ti "zkušení" jsou nejhorší.
PS: nejsem osobně spojen se soudnictvím a nebyl jsem nikdy (dosud) trestán, ale pouze dvakrát rozveden a stálo to za to. Ten přístup soudkyní při jednání "odpovídejte jednou větou na mé otázky, váš názor mně nezajímá" mně ještě dnes dokáže pořádně nadzvednout. A jak pěkně dokáží překroutit fakta
0/0
10.2.2006 13:40

vyhul

Re: Není jediný.
I když nejsem JUDr., úspěšně jsem dokončil právnickou fakultu a Tvůj příspěvek mě uráží. Žádný titul neni zárukou na dobře vydělané peníze.
0/0
10.2.2006 16:11

jab1

naši soudci
doufám jenom,že se odvolal proti tomuto rozhodnutí tak jak předsedkyně nejvyššího soudu,kde je pak nezávislost soudce,kde bychom za chvíli došli kdyby si pan soudce nemohl dělat co chce
0/0
10.2.2006 13:29

Najdete na iDNES.cz