Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Brožová podala žalobu na Klause a Paroubka

Odvolaná předsedkyně Nejvyššího soudu Iva Brožová podala správní žalobu na prezidenta Václava Klause a premiéra Jiřího Paroubka. Žádá zrušení svého odvolání. Prezident ho prý náležitě nezdůvodnil.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Dezo-Conka

justice má být nezávislá
Jak může Klaus svévolně soudce odvolat?Proč ji odvolal?Ví to někdo ?
0/0
7.2.2006 22:28

jbroz50

Pokud se na tom shodnou
Klaus, Paroubek a vyhoví přitom Němcovi - což je třetí strana - tak v tom asi bude něco jiného, než politický boj. Skoro bych řekl, že ten bodel co tam Brožová udržuje už nemůže krejt nikdo.
0/0
4.2.2006 10:06

Moravák ze Štatlu

Re: Pokud se na tom shodnou
0/0
4.2.2006 22:35

redback

Asi ten flek po Brožové potřebujou ...
pro nějakýho kámoše. Nebo chce Livia zase do nějaké správní rady za 300.000 měsíčně a socani to místečko vyhandlují za předsednictví v Nejvyšším soudu. Neviditelná ruka politického trhu funguje. Že ano soudruhu Klausi?
0/0
4.2.2006 8:57

Josefprav

Re: Asi ten flek po Brožové potřebujou ...
Ty jsi, ale vůl. Navrhl to Němec a Paroubek to schválil.
Tobě se musí o Klausovi i zdát úchylo.
0/0
4.2.2006 18:30

redback

Re: Re: Asi ten flek po Brožové potřebujou ...
Aha, takže oni vole nemají politici kamarády a manželky v dozočích radách? Já jsem četl v novinách něco jiného.
0/0
4.2.2006 19:22

sova_x

Re: Re: Re: Asi ten flek po Brožové potřebujou ...
V Rudém právu psali.....
0/0
4.2.2006 20:12

redback

Re: Re: Re: Re: Asi ten flek po Brožové potřebujou ...
Ale kdeže, Livia Klausová seděla v dozorčí radě ČEZ, zatímco pan Klaus byl předsedou vlády. To si můžete ověřit, jenže vy to nechcete vidět i kdyby to napsali v Modrém Právu
0/0
4.2.2006 22:19

dzzin

Re: Re: Re: Re: Re: Asi ten flek po Brožové potřebujou ...
Mam pocit, ze jsi ignoroval prvni reakci na svuj prispevek. Tvuj posledni prispevek je tudiz naprosto irelevantni. Toto je zalezitost predevsim Nemce; Klausovi lze vycitat teoreticky tak leda lhostejnost; jeho finalni odvolani mohla byt maximalne cesta nejmensiho odporu, rozhodne ne jeho vlastni iniciativa vedena postrannim umyslem. Vymena za post manzelky je v jeho pozici naprosto smesna. A oznacovat ho soudruhem muze asi jenom nejaky opravdovy soudruh; anebo naprosty debil.
0/0
9.2.2006 0:54

zpetak

Ahoj, ranní ptáčata.
Četli jste větu v článku, co paní řekla? Že demokracie je boj.Ano,to je typické pro českou demokracii. Slušný,řádný občan musí "bojovat" o své, aby v této džungly mohl dýchat, místo aby už samou podstatou demokracie byl automaticky chráněn.To samozřejmě nevztahuji na paní soudkyni,protože neznám souvislosti.
0/0
4.2.2006 8:50

Sporadany_obcan

Re: Ahoj, ranní ptáčata.
Nijak se Brožové nezastávám, ale v tom má přece pravdu!
 
"Chráněnými zvířátky v kleci" jsme tady byli za totáče, bohužel mnoha lidem se po tom stýská  
 
0/0
4.2.2006 9:00

Catt

Re: Re: Ahoj, ranní ptáčata.
Ano hlavne ji, protoze si mysli, ze je neodvolatelna. Soudy u nas stoji za velke lejno, takze by se melo zacit od vrchu dolu.
0/0
4.2.2006 9:02

zpetak

Re: Re: Ahoj, ranní ptáčata.
Myslím si, že jste mne nepochopil.Měl bych být jako řádný občan být právě chráněn demokracií před neřádama, co se děly před tím. Ale to se zde neděje. Je zde plno totalitního jednání jak v politice ,tak v pracovních sférách a také v občanských vztazích.
0/0
4.2.2006 9:05

Sporadany_obcan

Re: Re: Re: Ahoj, ranní ptáčata.
Tak to se omlouvám, už vám rozumím a naprosto souhlasím, že před neřádem musí demokratické instituce chránit!
 
Ale i o tom je ten boj, nikdy nic není dokonalé (ani demokracie, ale jak se říká, nic lepšího lidi zatím nevymysleli..).
 
Takže onen výrok paní soudkyně se dá stejně úspěšně použít i vůči ní naopak...
0/0
4.2.2006 9:30

Isbjoerna

poslední závěr moudrosti
, "Das ist der Weisheit letzter Schluß: Nur der verdient sich Freiheit wie das Leben, Der täglich sie erobern muß." (Johann Wolfgang von Goethe) ------- [...poslední závěr moudrosti je ten: Jen pak jsi hoden svobody a žití, když rveš se o ně den co den...]
0/0
4.2.2006 9:59

rene1879

Báby u koryt
Vposledních letech bylo v rámci "zeštíhlování" vyhozeno z práce tisíce lidí. Samozřejmě se k tomu mohlo přimíchat u vyřizování osobních účtů. Všichni sklapli kufry a šli. Vzali to jako Daň tržní ekonomice. Jen tyhle královsky placené báby /Brožová,Musílková, atd.../ si myslí, že jsou střed světa. Kopou kolem sebe a vyjí o příkoří na nich spáchaném. Jednak mají nahospodařeno,  no a na pracák taky nemusí. Určitě jim dřívější kontakty pomohou k slušnému místu.
0/0
4.2.2006 7:57

babacek

Většina z nás
 do tohoto zákulisí nevidí a jen se spekuluje.Co když je všechno skutečně jinak.Na odpor má snad právo každý,tak proč ne ona ?
0/0
4.2.2006 6:14

Ruda Pivrnec

Re: Většina z nás
Naprostá pravda, její funkce (bývalá) ji nijak nezbavila jejich vlastních práv. Ovšem dovolila si napadnout správní žalobou Václava Klause a taková drzost se tady neodpouští!
0/0
4.2.2006 7:01

babacek

Re: Re: Většina z nás
No buď zde máme jasná pravidla jak pro jmenování tak pro odvolání a ta je třeba naplnit.Jinak to může dopadnout jako v minulosti kdy si odhlasovali,že jedinou vedoucí stranou ve státě bude........... a pak to po desetiletí nešlo změnit.A proto takové zásahy vnímám jako přetváření pravidel k obrazu svému.
0/0
4.2.2006 9:11

m24

Re: Většina z nás
Právo má.Trapné jsou ale ty kecy o zpolitizování a ohrožení nezávislosti justice.To se vždycky vytáhne ryze účelově - viz.13-té + 14-té platy.To bylo taky ohrožení nezávislosti.A jaké zpolitizování, na jejím odvolání se shodli představitelé tří stran.Kolik nás ta tzv."nezávislost" už stála u evropského tribunálu?Včera jsem ten rozhovor na Impulsu slyšel - verbální projev pavlačové drbny.A to možná některým křivdím...
0/0
4.2.2006 9:27

babacek

Re: Re: Většina z nás
A to je to očem mluvím.Buď jsou zde závazná pravidla pro takové úkony a podle nich se musí řídit všichni včetně hlavy státu.A ne aby se o tom politici handrkovali jak baby na trhu a kdo to uhádá bude po jeho.
0/0
4.2.2006 9:44

Lokutus2

!!!
Ta coura je úsměvná...
0/0
4.2.2006 6:10

Rudá Kráva

Vážení,
můžete se na těchto stránkách dohadovat, či hádat kdo je větší svině. Zda Klaus, nebo Paroubek, či paní Brožová.Změníte stejně velký kulový, protože je v tom jediné a to je boj o koryta. Vy jste jenom figurky z kterých  mocní, které jste si z vlastní blbostí zvolili a volit hodláte dělají prdel. Většina z Vás, kteří tu diskutejete, hádáte se o ho... ,jste mladí lidé a trpně přihlížíte k tomu, že Vám dědci, kteří našemu národu nadělili léta komunismu a devastaci kulturních hodnot opět připravují život, kdy sice nebudete mít obavy o práci a obživu, ale budete si rovni všichni. Ti, kteří umějí a chtějí pracovat i ti, kteří se na nich přiživují. Kdy už pochopíte, že takoví jako Paroubek, Klaus apod. Vás mladé zneužívají ke svým osobním cílům. Nevolte menší zlo než komunisty (ODS,CSSD), volte sebe, mladé, kteří tu budou a musí žít. 
0/0
4.2.2006 2:50

zpetak

Re: Vážení,
Velmi, velmi s Váma souhlasím.Ale divím se,že mladý mají opravdu jen odvahu si zde nadávat.
Velmi,velmi,s Váma souhlasím, ale trochu bych oponoval s Vašimi větami o vrácení se historie.Myslím si, že po revolucích se (dle minulých staletích) lidé do historie nevracejí. Ani to nejde.Tudíž to beru jako strašení.Jinak s Váma velmi souhlasím.Nejvíc by mladé mělo znepokojovat, že do těchto dnů je společnost vedena rudými překabátníky( největší vzor je soudruh Tlustý). Dle mého názoru by mladí měli dokončit revoluci a to se všemi následky, neb revoluce nemůže být demokratická, protože s nádorem jde i kousek zdravé tkáně.
 
 
 
 
 
 
0/0
4.2.2006 9:01

Catt

Re: Vážení,
No já budu raději věřit, že něco změním, než aby se ze mě stala lítostivá troska, ktetá se smířila s osudem :) Pane pesimisto víte, že takoví umírají dřív než optimisté?
0/0
4.2.2006 9:11

Rudá Kráva

Re: Re: Vážení,
Z čeho soudíš, že jsem pesimista?Umřít se nechystám a přeji naši zemi více takových, kteří chtějí něco změnit.
0/0
4.2.2006 13:17

Josefprav

Re: Vážení,
Komunismus tady této zemi nadělili mladí lidé budovatele naší země v roce 1946. Letos se to bude opakovat.
 
Podle toho blbce, který si řílá Rudá kráva a je to jenom kráva,   hoďte mladí lidé svůj hlas do kanálu a zvítezí KSČSSD.
0/0
4.2.2006 18:34

Rudá Kráva

Re: Re: Vážení,
Správně Josefe.Jestli má někdo názor odlišný od Tvého, tak je blbec.Je jenom jedna pravda Josefprav
0/0
5.2.2006 20:01

petrelin

Re: Vážení,
táhne mi padesátka, se vším souhlasím, ale koho volit. Když budu volit stranu, která se do parlamentu nedostane, ty lumpové si stejně rozděleji můj hlas ve druhým skrutiniu. Komunisty volit nechxi, lidovce nemůžu. Když nepůjdu k volbám - viz první když - takže v tuhle chvíli menší zlo a ODS - i když mně to docela ponižuje- pochopte - pokud nebudou přímé volby a nezruší se 5% klauzule, nemáme si co foukat - opět o nás někdo rozhoduje
0/0
5.2.2006 8:32

dzzin

Re: Re: Vážení,
Je to zamotany kruh; ODS a CSSD preferuji vetsinovy system; minimalne vsak zachovaji stavajici s 5% hranici. Proto nelze zvolit mensi strany; pri pokusu o jejich volbu je to jen ztraceny hlas (nebot pocet tech mensich je moc velky a zadna z nich nema takovou silu, aby oslovila vetsinu nerozhodnych; tudiz se tyto hlasi uplne rozpliznou do neurcita). A ten problem je v tom, ze zatimco inteligentni lidi budou premyslet a vybirat z desitek demokratickych stran se zajimavym programem a lidmi (a sve hlasy tak defacto zahodi), jednotni socani a komousi budou mit vzdy svych min. 10% jistych. Proto (byt nerad) podporim ODS, neb je mi z tech silnych ideove nejblize (i kdyz personalne je to des). V zivote se clovek musi spokojit s malem (ODS), aby neskoncil v uplnym lejne (KSC).
0/0
9.2.2006 1:09

dukeprvni

Brožová podala žalobu na Klause a Paroubka
teda nevim jak kdo, ale ja si myslim, ze at' uz je baba jaka chce a at se komu libi nebo nelibi, tak o tech ceskejch sk urvenejch paragrafech toho bude urcite vedet vic nez takovej pablbek, nebo jesitnej narcis  takze bych ji docela pral, aby s nimi pekne zamavala jak s pinklikem z raje, tak klaunem z hradu  oba by pres ty blby drzky potrebovali go girl go
0/0
4.2.2006 2:45

Sporadany_obcan

Re: Brožová podala žalobu na Klause a Paroubka
Zákon nestanoví formu zdůvodnění. Ona však zdůvodnění dostala. Má tedy dost malou šanci uspět, protože to staví právě jen na tom, že rozhodnutí nebylo zdůvodněno...
 
Ale to je nemyslící části obyvatel, ke které patrně patříte, úplně jedno
0/0
4.2.2006 3:18

dukeprvni

Re: Re: Brožová podala žalobu na Klause a Paroubka
sem psal neco o sk urvenejch ceskejch zakonech  to je zase neco pro tu myslici cast obyvatel ke ktere evidendtne patris ty, hnupe  muj nazor na ceskou justici vseobecne je zde dostatetecne znam a nijak se ji nezastavam ani nyni, jen nemusim jak pablbka tak narcise, co si ale zvolite to holt blbci mate
 
0/0
4.2.2006 3:30

Sporadany_obcan

Re: Re: Re: Brožová podala žalobu na Klause a Paroubka
Tak potom by mě zajímalo koho volíš ty (aby se ale také dostal do parlamentu...). Vyčistit zákony, zjednodušit předpisy, neomezovat lidi vyhláškama, tak to má v programu jedna strana, kterou já budu volit - ODS. Klaus je nejschopnější český politik za posledních 60 let. A Pablbek je pablbek..to jo...
0/0
4.2.2006 3:52

eloš

Re: Re: Re: Re: Brožová podala žalobu na Klause a Paroubka
0/0
4.2.2006 7:46

dukeprvni

Re: Re: Re: Re: Brožová podala žalobu na Klause a Paroubka
ja nemam absolutne nic proti ods, kazdopadne jsou lepsi nez ten socansky xindl. nemam nic proti tvemu nazoru na pablbka , ale narcis je podle mne naprosto bezcharakterni, jesitny neuspely bolsevik (do ksc ho proste nevzali, bo uz i ti vedeli co je za xindl) a jen nekdo jako narcis muze vest pravicovou stranu a jit skemrat o zvoleni prezidentem komouse. takze bych rek, ze se smele muze rovnat klemovi nebo zapotockemu, ci kteremukoli prezidentu po nich. proste jesitny kripl, skoro jak novotny, nebo dokonce mnohem lepsi  
0/0
4.2.2006 11:05

dzzin

Re: Re: Re: Re: Re: Brožová podala žalobu na Klause a Paroubka
Zavist; nic jineho...Nemusite s nikym souhlasit na 100%; a to, ze je Klaus narcisticky, nelze urcite poprit. Ale nazyvat ho bolsevikem..... kde se vubec v tech, kteri tohle rikaji, bere tak absurdni napad? Muzu ja vas treba nazvat zirafou? Vyvratite mi to? Vzdyt jste nedostal ten krasny dlouhy krk jehom proto, ze bylo i panu Bohu jasne, co jste za "xindl" a radsi vas stvoril clovekem? Ach jo...
0/0
9.2.2006 1:19

michal II

Expert Koudelka
Nechápu, jaký je ten Kundelka expert. Jen idhiot nedokáže ani přečíst zákon, pro který hlasuje. A záhy vám tvrdí, že nemáte žádné ústavní právo na to mít dítě. Nenašel by se nějaký opravdový expert, který by ho za tento výrok dokázal zažalovat a poslat ho kam patří? viz: http://zpravy.idnes.cz/domaci.asp?r=domaci&c=A060201_215018_domaci_ad
0/0
4.2.2006 0:30

Babul

?
Jak ta dáma může soudit (i se), když jí chybí soudnost?
0/0
3.2.2006 23:06

vlákno

vůbec by mi nevadilo kdyby ty dva zabásli
Klaus by dostal nadoživotí za několikanásobnou vlastizradu a Paroubek by si odnesl tříletou podmínku, každému co jeho jest.
0/0
3.2.2006 22:29

Larrax

Re: vůbec by mi nevadilo kdyby ty dva zabásli
Za vlastizrádce lze těžko považovat někoho, kdo stále melduje, že bychom se neměli podřizovat EU, měl by sis ujasnit, co to vlastizrádce vlastně je.
0/0
4.2.2006 1:04

dukeprvni

Re: Re: vůbec by mi nevadilo kdyby ty dva zabásli
narcise by zvrel uz jen pro ten jeho bolsevicko-narcisni rypak
0/0
4.2.2006 2:24

Josefprav

Re: vůbec by mi nevadilo kdyby ty dva zabásli
A tobě ústavní léčbu v Bohnicích.
0/0
4.2.2006 18:35

pius99

základní otázka
je , zda je brožová soudce a nebo administrativní pracovník. Dle struktury NS - viz http://www.nsoud.cz/struktura.htm
 
Předseda Nejvyššího soudu ČR vykonává soudnictví náležející Nejvyššímu soudu, plní funkce správní a řídící, organizuje činnost ostatních soudců Nejvyššího soudu zejména tím, že vydává na období kalendářního roku po projednání se soudcovskou radou rozvrh práce, vydává po projednání v plénu Jednací řád Nejvyššího soudu, vydává Organizační a kancelářský řád, předsedá Shromáždění soudců, může se zúčastnit jednání kteréhokoli kolegia, předsedá nebo zasedá v senátě podle rozvrhu práce, svolává zasedání pléna Nejvyššího soudu, určuje jeho program a řídí jeho jednání, na základě pravomocných rozhodnutí soudů navrhuje kolegiím nebo plénu zaujetí stanoviska k ro
0/0
3.2.2006 22:22

Ulrich

Re: základní otázka
Neslyšel jsem ten pořad, ale dr. Brožová je bez nejmenších pochyb ( 100% jistota ) soudkyně, žádný administrativní pracovník. Proto o ní platí níže citované ustanovení zákona o soudech a soudcích. To znamená, že ji nelze odvolat z funkce předsedkyně, pokud prokazatelně neporušila své zákonné povinnosti.
0/0
4.2.2006 0:14

pius99

Re: Re: základní otázka
nejsem právník, ale na tom Impulsu  vystupoval  právník a citoval některé věci jak ze zákona tak z ustanovení  NS. Takže bych víc věřil jemu. A dle toho co má NS na svém vebu je předseda - organizačně-administrativní funkce.
0/0
4.2.2006 0:44

chamomil

Kateřina Brožová podala žalobu na Klause a Paroubka za to, že ji odvolali z podnikatele Kovarčíka.... :-))))
0/0
3.2.2006 22:20

pius99

bez ohledu --
Bez ohledu na to, na koho podala žalobu  - ale dle toho co odvisílalo rádio IMPULS, kde právník z Karlovy university  - vysvětloval, že předsedkyně  Brožová nebyla ve funkci soudní, ale administrativní a jako takovou ji je možné odvolat bez udání důvodů zřizovatelem  - pokud je toto pravda a jak jsem se díval i na netu na organizaci, tak to pravda je - pak p. Brožová dokázala svými žalobami, že je to KRÁVA , která se cítí ublížená a vzteky kope okolo sebe a nebo, nebo je to kráva nebeská, která je blbá a ani nezná co by znát měla . V obou případech , ať ji nahradí kdokoliv tak horší to být nemůže.
0/0
3.2.2006 22:14

danny44

Re: bez ohledu --
No když ji tam dosaila Najvyšší nadstranická Morální Autorita naší republiky a přilehlého vesmínu, tak co si ji někdo dovluje odvolávat.....
0/0
4.2.2006 0:13

Lord of the Clitoris

drza zenska
Nechapu jak si ta zenska muze dovolit podat zalobu na pana premiera  Vzdyt on je nase slunicko a projasnuje nase vsedni dny. Bez neho bychom nebyli, tam kde jsem, tzn. v zemi blahobytu  Dal bych te drze zenske zaviucenou.
Zaloba na Klause je v poradku, je to lidsky hnuj
0/0
3.2.2006 21:20

Najdete na iDNES.cz