Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Poslanci stanovili hranici pro umělé oplodnění: 40 let

Politici zkomplikovali život některým párům, jež se snaží o umělé oplodnění. Zákon, který schválila Sněmovna a který mění pravidla pro asistovanou reprodukci, totiž říká, že dárci spermií či dárkyni vajíček nesmí být přes čtyřicet let.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

antichipka

Nesmysl.
Nesmysl! Poslanec nemá co určovat komu plodnost. Je dost prostředků, jak dospět ke zdravému dítěti i ve 45 letech. Ostatním jen na vlastní nebezpečí s vlastním podpisem.
0/0
11.2.2006 17:03

ZZZZZZZZ

Bude se jezdit do zahranici
Tak si lidi budou jezdit na umele oplodneni do zahranici - Slovensko, Polsko, Madarsko apod. Urcite tam jsou soukrome kliniky ktere nejake Ceske zakony nezajimaji...
0/0
3.2.2006 13:48

Shara

Re: Bude se jezdit do zahranici
třeba : jedeme do afriky, jedem do "zimbabve" jedeme do afriky špatně to nedopadne...
0/0
3.2.2006 13:50

TommyCZ

PRO REDAKCI: Jen jeden problem z mnoha
Tady nejde jen o vekovy limit. Jsou tam horsi veci, ktere se tykaji vsech. Jelikoz to stavi manzele na uroven anonymnich darcu, musi podstoupit komplexni vysetreni vcetne genetickeho a ministerstvo zdravotnictvi ma vyhlaskou stanovit metodiku posuzovani zdravotniho stavu. Nejenze to bude znamenat dalsi desetitisice za vysetreni, ktera si budou manzele nejspis muset narozdil od anonymnich darcu materialu pro vyzkum manzele uhradit sami, ale take bude zalezet na zvuli uredniku MZ, komu dite povoli a komu ne. Co kdyz se rozhodnou, ze treba cukrovkar nema narok?
0/0
3.2.2006 13:40

bondy_

Navrh
Navrhuji schvalit ustavni dodatek: Koudelka a jemu podobni debili by meli mit ustavou zakazano se mnozit
0/0
3.2.2006 11:58

Bouše

To je zase paskvil
"Nemůžeme vědět všechno," namítl poslanec ČSSD Zdeněk Koudelka, když byl dotázán, zda ví, pro co zvedl ruku. A na otázku, zda je správné  diskriminovat zákonem ty, jimž už bylo čtyřicet let a chtějí se takto pokusit o dítě, odvětil: "Já nevím o žádném ústavním právu mít dítě."
 
Za takovou odpověď by poslanec Koudelka potřeboval pořádně vylískat.
 
Jinak absolutně nechápu, proč by mělo být jakýmkoliv způsobem omezováno umělé oplodnění mezi manžely. Proč by nemohl 60-letý manžel darovat spermie za účelem oplodnění vlastní 30-leté manželky, která má problém otěhotnět normální cestou? Nejste pánové poslanci všichni praštění pytlem přes hlavu?  
0/0
3.2.2006 9:20

maly33

dam Koudelkovi
dam Koudelkovi prikaz k prevodu 500 000 z jeho na muj ucet. Treba to podepise :)
 
0/0
3.2.2006 9:00

Simakj

PS
Tak oni něco schválej a až se někdo ozve, tak vydají novelu a je vše v pořádku?? To je docela jednoduchá práce... asi taky budu poslancem... :)
0/0
2.2.2006 19:27

maly33

Re: PS
Vubec nic nebude v poradku. Vlada ktera vydava takhle nesmyslny veci by mela mit hodinovou vypoved. Kdyby jsme meli primou demokracii, udelali bysme petici a pokud by se sebralo dost hlasu, vlada by musela od koryt.
0/0
3.2.2006 9:03

tom2766

Tak jsem se dneska pěkne naštval.
Po přečtení vyplozeného nesmyslu našeho poslaneckého výkvětu se mi zvedl žaludek. Nelenil jsem a napsla jsem nešemu expertu na ústavní právo panu Koudelkovi. Pokud odpoví přetisknu jeho odpověď v této diskuzi pro veřejné pobavení, protože jestli bude tak duchaplná jako odpověď redaktorovi novin tak to bude něco.
0/0
2.2.2006 18:35

Mária

Re: Tak jsem se dneska pěkne naštval.
píše všem stejně - toto jsem dostala jako odpověď na svůj e-mail... Vážená paní, K asistované reprodukci sděluji následující. 1. Schválená hranice 40 let pro dárce (ženy i muže) při asistované reprodukci (umělém oplodnění) se týká cizích dárců. Nyní je tento věk u ženy stanoven na 35 let. V praxi je nadbytek dárců-mužů pod 40 let, nedostatek je žen, kde je odběr podstatně komplikovanější. V jiném poslanci projednávaném návrhu zákona je upravována asistovaná reprodukce v rámci rodinných příslušníků, tedy i manželů. Zde se předpokládá věk vyšší a to především u muže. Pracovně je zvažována hranice 48 let a vše je poměřováno medicinskými argumenty zvýšení možných komplikací u starších dárců. 2. Hovor s novinářem Mladé fronty Dnes trval delší dobu a byly použity jen dvě věty bez kontextu. Novinář se mne ptal zda by bylo možné ve věci vést spor v rámci ústavní stížnosti před Ústavním soudem, tj. nařízení reprodukce mimo schválenou zákonnou úpravu. Ústava opravdu neupravuje postup p
0/0
2.2.2006 21:19

Mária

Re: Re: Tak jsem se dneska pěkne naštval.
Ústava opravdu neupravuje postup při asistované reprodukci a takovou ústavní stížnost bych považoval za neúspěšnou. Zvažte, zda je Mladá fronta seriozní tisk při jejím dalším čtení a zda její redaktoři poskytují vyčerpávající informace. S pozdravem Zdeněk Koudelka
0/0
2.2.2006 21:20

maly33

Re: Re: Tak jsem se dneska pěkne naštval.
Tedy jednoznacne zakon vyvoreny asocialnimi nedemokraty umyslne proti lidem.
0/0
3.2.2006 9:07

Oholmiho

*
Ale dyk to je dobře, takové staré škeble ať jdou raději do kavárny na Cognac!
0/0
2.2.2006 18:35

tom2766

Tohle svědčí o tvém IQ.
Taky to třeba jednou bude 40 jestli se toho dožijěš.
0/0
2.2.2006 18:36

Shara

Re: Tohle svědčí o tvém IQ.
no já bych ve čtyřiceti děti už nechtěla, mít v sedmapadesáti puberťáka to už neee...
0/0
3.2.2006 13:55

Mária

Podívejte se na toto...
http://www.kdu.cz/default.asp?page=311&IDCl=14953
0/0
2.2.2006 17:31

Nik

Chudák Koudelka... Uvidíte v článku jedno jméno poslance a máte tendenci mu schválení zákona klást za vinu... On ten zákon schválil sám?
Holt je třeba pro jednoduchost najít jednoho obětního beránka - on byl "na ráně", takže to pěkně slízne... ;-)
Pak ale netvrďte, že Vás média nemanipulují...
A mimochodem - ten návrh zákona jde teprve do Senátu, tak nedělejte paniku...
 
0/0
2.2.2006 15:03

IAMAD

Re: Chudák Koudelka... Uvidíte v článku jedno jméno poslance a máte tendenci mu schválení zákona klást za vinu... On ten zákon schválil sám?
Jistě, je mi Koudelky líto, nicméně je jedním z poslanců co hlasoval pro. A navíc je shodou okolností z mého volebního obvodu :-)))
0/0
2.2.2006 15:05

Nik

Re: Re: Chudák Koudelka... Uvidíte v článku jedno jméno poslance a máte tendenci mu schválení zákona klást za vinu... On ten zákon schválil sám?
Z mého také...
0/0
2.2.2006 15:09

strycek_Pompo

Re: Re: Re: Chudák Koudelka... Uvidíte v článku jedno jméno poslance a máte tendenci mu schválení zákona klást za vinu... On ten zákon schválil sám?
Myslím, že IAMAD to myslel tak, že na koho jiného by se měl obrátit, než na poslance svého obvodu...
0/0
2.2.2006 15:19

strycek_Pompo

Re: Chudák Koudelka... Uvidíte v článku jedno jméno poslance a máte tendenci mu schválení zákona klást za vinu... On ten zákon schválil sám?
 Aha, počkáme, až to projde Senátem a podepíše to prezident. Pak teprve o tom začneme diskutovat. No potěš koště, ty jseš politik, nebo úředník?
0/0
2.2.2006 15:18

Nik

Re: Re: Chudák Koudelka... Uvidíte v článku jedno jméno poslance a máte tendenci mu schválení zákona klást za vinu... On ten zákon schválil sám?
"...ty jseš politik, nebo úředník?"
Ani jedno...
"...Aha, počkáme, až to projde Senátem a podepíše to prezident. Pak teprve o tom začneme diskutovat..."
To rozhodně ne. Předpokládám, že Senát přijme k zákonu pozměňovací návrhy, když je teď jasné, že s jednou pasáží zákona "je problém".
Je-li pro Vás informace, že Senát může přijmout k zákonu postoupeném Sněmovnou pozměňovací návrhy (a že o návrhu pak znovu hlasuje PS), nová, doporučuji Vám si přečíst Úsatvu.
0/0
2.2.2006 15:29

strycek_Pompo

Re: Re: Re: Chudák Koudelka... Uvidíte v článku jedno jméno poslance a máte tendenci mu schválení zákona klást za vinu... On ten zákon schválil sám?
Je-li pro vás nová informace, že jasno je jen díky tomu, že na problém upozornili novináři a senát jej nepustí proto, že problém vyvolal veřejné pobouření, doporučuji méně číst v Ústavě a více používat mozek.
0/0
2.2.2006 15:38

IAMAD

Moje dopisy s p. Koudelkou
Vážený pane poslanče, mnohokrát Vám s manželkou "děkujeme" za to, že díky Vaší aktivitě a hlasování ostatních poslanců ČSSD a KSČ nemůžeme mít už dítě. Tohle se Vám skutečně povedlo. Doufám, že po červnu 2006 už v parlamentu takový odborník a člověk se sociálním cítěním jako Vy už sedět nebude. S úctou
0/0
2.2.2006 14:48

IAMAD

Jeho dopověď
1. Schválená hranice 40 let pro dárce při asistované reprodukci se týká cizích dárců. V jiném poslanci projednávaném návrhu zákona je upravována asistovaná reprodukce v rámci rodinných příslušníků, tedy i manželů. Zde se předpokládá věk vyšší a to především u muže. Pracovně je zvažována hranice 48 let a vše je poměřováno medicinskými argumenty možných komplikací u starších dárců. 2. Hovor s novinářem Mladé fronty Dnes trval delší dobu a byly použity jen dvě věty bez kontextu. Novinář se mne ptal zda by bylo možné ve věci vést spor v rámci ústavní stížnosti před Ústavním soudem, tj. nařízení reprodukce mimo schválenou zákonnou úpravu. Ústava opravdu neupravuje postup při asistované reprodukci a tedy takovou ústavní stížnost bych považoval za spíše neúspěšnou.
0/0
2.2.2006 14:49

IAMAD

Moje odpověď
Vážený pane poslanče, děkuji za odpověď. 1. absolutně nechápu, co, resp. kdo dává poslancům jakékoliv právo rozhodovat o tom, kdo bude mít kdy jaké dítě i v manželství. Nezlobte se, ale trochu mi to připomíná případy, kdy lékaři bez souhlasu sterilizovali ženy apod. Zkrátka to dle mého názoru hraničí s metodami používanými při holocaustu a dobách nacismu. Neuvěřitelný zásah do života občanů. Hrajete si na bohy? 2. MF Dnes považuji za seriozní tisk. Jistě beru některé jejich výroky s rezervou, nicméně v podstatě mají v této věci pravdu. Hlasování jednotlivých poslanců o jednotlivých zákonech je naštěstí veřejné, každý volič nechť si udělá svůj vlastní názor. S úctou
0/0
2.2.2006 14:49

IAMAD

Re: Jeho dopověď
P.S. V bodě 1. samozřejmě lže jak když tiskne.
0/0
2.2.2006 14:51

strycek_Pompo

Re: Re: Jeho dopověď
S tou sterilizací je to dobrý přirovnání. Ten zákon je v podstatě stejný, jako by v něm stálo, že se každá ženská musí ve čtyřiceti podrobit sterilizaci a chlap je po čtyřicítce přinejmenším povinen souložit s kondomem. Ze sociálního pohledu vlastně ještě horší, protože diskriminuje zdravotně hendikepovanou menšinu...
0/0
2.2.2006 15:31

maly33

odchod
Coz takhle pozadovat odchod vlady. Myslim, ze lidi, kteri souhlasi, by bylo vic nez dost.
Mozna by se volby stihly jeste driv. Napiste nekdo Klausovi, jestli by to neslo posunout uz na jaro
0/0
2.2.2006 14:26

petr-pavel

Re: odchod
ten zákon schválila sněmovna... a nové volby budou, z koho si vybereš?
0/0
2.2.2006 14:33

pflusik

dopis p.koudelkovi
zdenek.koudelka@law.muni.cz Vážený pane Koudelko. Je mi 40 let, 5 x jsem čekal dítě, život nechtěl, aby se jedno narodilo. Ale nikdy jsem si nepřál nic jiného. Starám se nyní o psa, který mi dal sílu žít a starat se o někoho. Mám nyní přítelkyni, se kterou už 5 let zkoušíme mít dítě. Zkuste si sám, co to obnáší, a pak budete hodně, ale hodně moc, vážit svá slova a rozhodnutí v parlamentu. Jara Vyoral
0/0
2.2.2006 14:26

maly33

Re: dopis p.koudelkovi
divil bych se, kdyby ti odpovedel, nadbuh
0/0
2.2.2006 14:27

petr-pavel

Je neskutečné,
co si ti hayzlowé o sobě myslí, snad že jsou nadbozi?!? Nebo co!?! Češi měli kdysi dávno takový hezký institut: DEFENESTRACI. Myslím, že bychom se k tomu zase mohli vrátit. Stačí druhé patro, v mírnějším případku vyložit pod okna náklaďák hnoje, v tom silnějším případku se zapichovaly do země kopí.
0/0
2.2.2006 14:14

maly33

Re: Je neskutečné,
Neeticke, nikoliv vsak nemoralni. Vsechny defenestrace, na ktere si pamatuju byly de fakto opravnene.
0/0
2.2.2006 14:23

petr-pavel

Re: Re: Je neskutečné,
jo, na hrubej pytel hrubá záplata... vem si třeba takový odstupný, mají v podstatě smlouvu na dobu určitou (volební období) a požadují několika statisícové odstupné, když už je lidé nezvolí
0/0
2.2.2006 14:26

maly33

Pojdte
Slozime se na lopatu tomu, kdo tuhle kravinu vymyslel. Jako tenkrat, jak lidi koupili Stepanovi lopatu.
Jenze to netusili, ze prijde jeste neco hrsiho nez Stepan....
0/0
2.2.2006 14:10

maly33

Dotaz na pana Koudelku
Pracoval jste nekdy s lopatou nebo krumpacem vic nez 30 min. denne?
 
0/0
2.2.2006 13:58

Vlk-Honzi

Re: Dotaz na pana Koudelku
lepší formulace:
Pane Koudelko, pracoval jste někdy víc než 30 min. denně?
0/0
2.2.2006 14:15

malavlasta

Re: Re: Dotaz na pana Koudelku
lepsi je: Pracoval jste nekdy? Myslim pracoval, ne vydelaval penize, to neni to same.
0/0
2.2.2006 17:11

kapler

Chudáčku Paroubku!
 A je to tady. Socialisté a komunisté už rozhodují i o tom, kdo může děti, kdy a s kým. Tak to nebylo ani za Jakeše. Bravo Paroubku! Když nemůžeš ty s tou svou mašinou, tak ať nemůže nikdo!!
0/0
2.2.2006 13:57

Vlk-Honzi

Re: Chudáčku Paroubku!
Máte někdo přehled, jak hlasovali jednotlivý poslanci? Ať to neházíme jen na ČSSD a vůdce. Docela by mě to zajímalo a myslím, že by se lidé měli ptát "svých" poslanců.
0/0
2.2.2006 13:59

IAMAD

Re: Re: Chudáčku Paroubku!
http://www.psp.cz/sqw/hlasy.sqw?G=42327&o=4 byli to poslanci CSSD a KSC
0/0
2.2.2006 14:00

Vlk-Honzi

Re: Re: Re: Chudáčku Paroubku!
Děkuji, takže jim nadáváme právem - je fakt, že od sociálních inženýrů se přesně tohle dalo čekat.
0/0
2.2.2006 14:03

kapler

Re: Re: Chudáčku Paroubku!
Pane Vlku, to není o poslancích, a nebo "Áno, aj". Ale zákon předložila vláda prostřednictvím Rátha a za tu odpovídá Paroubek. A je zřejmé, že už předem museli kalkulovat s tím, že případné pozměňovací návrhy neprojdou, což se také splnilo. Těžko můžou slušní poslanci něco ovlivnit proti zabedněným komunistům a socoalistům, kteří musí na slovo poslouchat člověka, který není ani předsedou jejich strany. Je to banda.
0/0
2.2.2006 14:07

Vlk-Honzi

Re: Re: Re: Chudáčku Paroubku!
To je pravda - ale to určitě nesnižuje odpovědnost poslanců, kteří pro zákon hlasovali - takhle bych to parafrázoval slovi první "jednoduchý" navrhl hloupost, druhý "jednoduchý" to tupě schválil (mnozí si to asi ani nepřečetli).
0/0
2.2.2006 14:13

maly33

Re: Chudáčku Paroubku!
Pane Paroubku, nevyvesil by jste na webove stranky CSSD RTG snimek mozku cloveka, ktery je autorem tohoto zakona? Moc by jste mi udelal radost.
 
Maly
0/0
2.2.2006 14:02

Vlk-Honzi

Re: Re: Chudáčku Paroubku!
Je mi líto, kde nic není, není co rentgenovat.
Paroubek
0/0
2.2.2006 14:04

maly33

Re: Re: Re: Chudáčku Paroubku!
Nebezpeci imploze
0/0
2.2.2006 14:06

maly33

Tem, co jsou za toto zodpovendi
by dozivotne melo bejt odebrany pravo o nekom rozhodovat
0/0
2.2.2006 13:57

Najdete na iDNES.cz