Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Úřady se zbláznily aneb solidarita existuje

Snažím se v této rubrice být maximálně jízlivý, rýpavý a jedovatý. Někdy to dá práci. Dnes vybočím z řady a budu, aniž mi to dá nejmenší přemáhání, trochu dojatý.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

rui

Neoblíben bývá ten kdo si vymýšlí...
...lže, osočuje apod jiné. A proto jste pane Doležal neoblíben. A tuto teorii vaše současná kauza podporuje. Vy jste se momentálně stal obětí člověk,a který vám je jinak velice podoben. Proto se sympatie přesunuly směrem k vám. Až se zas budete chovat, tak jak je vám vlastní a přirozené, sklidíte opět antipatie v bohaté míře. Já vás v podstatě pro vaše zkreslování a jednostranné podávání všemožných informací nesnáším. Tentokrát vám ale držím palce. Každý člověk aspoň trochu soudný pozná, že jste konal dobro a máte být proto potrestán. A to se prostě každému aspoň trochu soudnému člověku samozřejmě nelíbí. Nechápu proč má být potrestán někdo, kdo zabránil škodlivému následku jednání jiného. Řekl bych, že jste v podstatě jednal v podmínkách krajní nouze dle ust. § 14 tr. z. které, domnívám se, lze přiměřeně užít i v případě zákona o přestupcích. V této kauze vám přeji hodně štěstí. Jinak pane Doležal, nechť vám inkoust v peru zaschne a hardisk nadobro zamrzne.
0/0
27.1.2006 11:28

Drtikoll

JXD do toho!
Jen buď kritickej. Rýpavej. Nepříjemnej. To si pak lidi nic neuvědomí když se na ně nejde trochu tvrdě. Protože söu zabedněný a vymatlaný z toho co jim řekne Paroubek v televizi..
0/0
27.1.2006 10:03

Doktor z hor

***
tolik stesti kvuli rozruchu kolem osoby pana jxd diky zelvickam - maximalne si to uzijte :-) pane zurnalisto
0/0
27.1.2006 9:38

oracle29

Už to nekuř ....
0/0
27.1.2006 9:37

Juras

Kdopak se to zbláznil? Úřady ne.
Třebaže tato aktivita pana Doležala je sympatická, není na místě hystericky lkát nad tím, že úřady fungují správně. Pokud by vědomé porušování zákona Doležalovi prošlo, bude se v budoucnu každý hájit tím, že kupuje chráněná zvířata protože chce napsat nějakou reportáž. Byl by to nebezpečný precedens. A co takhle kdyby někdo Chtěl napsat reportáž o tom, jak je lehké pašovat deset kilo heroinu nebo jak je snadné objednat si něčí vraždu. Taky by novináři hystericky hulákali, že se úřady zbláznily, když chtějí trestat chvályhodnou snahu? Úřady v tomto případě fungují naprosto správně. Byl spáchán protizákonný čin a musí být postihován. Pokud uvěří pachateli a jeho zdůvodnění motivu, je jiná věc. Pokud by ale byl Doležal alespoň trochu soudný, musel by přiznat, že něco jako "zkoušet, jak by šel spáchat trestný čin", není možné. Jinak by musel řvát při pomyšlení, že sbalili mladíka, který předevčírem zkoušel, jak lze snadno provést loupež ve spořitelně, chtěl o tom napsat reportáž
0/0
27.1.2006 9:13

rostman

Re: Kdopak se to zbláznil? Úřady ne.
Je tam drobný rozdíl. Když propašuješ deset kilo heroinu, nikdo tě nechytí a ty hned, jak je převezeš přes hranice, zavoláš policii a oznámíš jim, jak jsi to propašoval a že ho máš v kufru, tak to je něco jiného, než když to zkusíš, oni tě přitom chytí a až potom to budeš tvrdit. Kromě toho, to že píše podobnou reportáž obvykle ví i vedení redakce, které to povolí nebo zatrhne. Když propašuješ heroin a až pak přijdeš s napsanou reportáží, tak tě vyhodí.
0/0
27.1.2006 9:24

V2kt0r

Re: Re: Kdopak se to zbláznil? Úřady ne.
doufam, ze te vyhodi uz i jen s takovym napadem...
0/0
27.1.2006 9:59

rostman

Re: Re: Re: Kdopak se to zbláznil? Úřady ne.
Tebe by asi měli vyhodit zpátky do školy a naučit tě vnímat text. A nebo se naučit klikat tam kam chceš...
0/0
27.1.2006 15:43

V2kt0r

Re: Re: Re: Re: Kdopak se to zbláznil? Úřady ne.
Hmm, mam dojem, ze nas dojem o schopnosti toho druheho vnimat ctene je zvajemny... K vysvetleni, ja mluvil o tvem "...nikdo tě nechytí a ty hned, jak je převezeš přes hranice, zavoláš policii a oznámíš jim, jak jsi to propašoval a že ho máš v kufru, tak to je něco jiného...", nasledovane "...obvykle ví i vedení redakce, které to povolí nebo zatrhne. Když propašuješ heroin a až pak přijdeš s napsanou reportáží, tak tě vyhodí."
0/0
27.1.2006 15:45

Juras

Re: Re: Kdopak se to zbláznil? Úřady ne.
Takže kdybych chtěl propašovat heroin, měl bych se nejdřív pojistit a domluvit s nějakou redakcí, že o tom jako ví. Potom bych pašoval bez rizika - kdyby mě chytli, všechno je v pohodě, redakce to ví a byl to jen pokus. Pokud mě nechytí, dám šéfredaktorovi melouna a jsme oba vysmátí. Fajn, tak takhle by to fungovat nemělo. Nemělo by se tolerovat páchat trestné činy na zkoušku - je to zneužitelné. Proto Doležalovi mají pokutu napařit ve stejném rozsahu jako by to spáchal doopravdy. Ovšem polehčující okolnosti bych viděl, takže bych se přimlouval za nejnižší možnou sazbu.
0/0
27.1.2006 15:55

Mjr_Zeman

želví polévka
rád bych ji někdy okusil. Kdeže ste ty želvy koupil ?
0/0
27.1.2006 8:54

bikshit

Tak, tak
Milý pane Doležale, máte pravdu, nesnáším Vás. Ale co nesnáším ještě víc, je utrpení zvířat a kupčení s nimi. Když v Labi nebo v Jizeře lekne(nebo pojde, neznám správný výraz) obrovské množství ryb, v tisku vyjde zpráva, a většina lidí nad tím mávne rukou. Když se pak v TV objeví uhynulé opice, pašované v malinkých bedýnkách, většina lidí nad tím pohoršeně zakroutí hlavou. Ale když se opravdu někdo pokusí dokázat tyto praktiky, je to právě "on, kdo za všechno může". Nemám Vás rád, ale Vaše snaha odhalit podobné praktiky kšeftování se zvířaty, je mi víc než sympatická.
0/0
27.1.2006 8:42

wver

Re: Tak, tak
Myslím si, že pan Doležal se vůbec nesnažil odhalit nelegální praktiky kšeftování se zvířaty. Naopak za tím vším je rozčilení pana Doležala, že jeho kamaráda Š.V. už za to kšeftování sebrali (viz články v Reflexu). Takže takhle je odváděna pozornost veřejnosti od významnější kauzy kšeftování se zvířaty ve velkém množstí... Krásný příklad novinářské objektivity, skutečně...
0/0
27.1.2006 9:13

Barney8

Re: Re: Tak, tak
Nějak nemůžu pochopit tvůj příspěvek. Znamená to, že když chceš odvést pozornost od nějakého tématu, začneš se tím veřejně zaobírat? Na jakém pricipu to funguje?
0/0
27.1.2006 10:16

wver

Re: Re: Re: Tak, tak
On se veřejně zaobírá faktem, že ČIŽP je neschopná odhalit nelegální obchod na netu a došlápla si na něj, když se udal. Že to všechno začalo tím, že ČIŽP s Policií sebrala jeho kamaráda pro podezření na rozsáhlé nelegální obchodování je odsunuto stranou.
0/0
27.1.2006 11:25

Najdete na iDNES.cz