Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Želvy plné otazníků

Položme si jen jednu otázku. Jak je možné, že pracovníci České inspekce životního prostředí nejsou schopni odhalit stejným postupem jako Jiří X. Doležal nelegální obchod? Vysvětlení se skrývá v odpovědích na další otázky:

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

murjel

To by museli úředníci myslet a myšlení jak známo, bolí.
Z toho vyplývá, že je k myšlení nikdo nedonutí a když se někomu podaří prokázat, že se zde nelegálně obchoduje se zvířaty, tak je ještě předmětem správního řízení a případné pokuty. Úředníci jsou placeni z peněz daňových poplatníků a měli by chránit zájmy daňových poplatníků, což nedělají. Tedy by měli všichni vylétnout z křesel a přestat být na obtíž daňovým poplatníkům.
0/0
26.1.2006 14:23

_Ufon_

To smrdi praci
zase nemuzete tolik ocekavat od urednika
0/0
26.1.2006 9:29

Tomáš Nemravný

Re: To smrdi praci
Přesně tak. Proč by si úředník hledal takhle na internetu práci, když tam může hledat fujtajbl obrázky? BTW něco podobného: sháním PDA s navigací, v Annonci jsem narazil na několik inzerátů od jednoho a téhož člověka, pokaždé jiný přístroj... Mám to koupit, oznámit Policii a být obviněn z přechovávání kradeného zboží?
0/0
26.1.2006 14:17

wopi

Úroveň našich úřadů...
Nejde ani tak o pravomoci něco hledat na internetu, jako spíš o schopnost úředníků vůbec internet spustit. Ti, se kterými jsem měl tu čest, uměli na počítači především solitér. Internet je pro ně španělskou vesnicí. Nemluvě ani o tom, že klid je klid, proč si přidělávat zbytečné starosti stíháním černých obchodů, že? Plat přece běží i bez tak nepříjemných činností, ne?
0/0
26.1.2006 9:28

zuzik79

proč se snažit, když mám pohodu, ne?
je to státní isnstituce, proč by něco vysvětlovali... přece jsou placení jen z našich daní, tak nám přece nemusí nic vykládat... A co by vyvíjeli vlastní aktivitu, když v teplé kanceláři se tak dobře pije kafe a nadává na to, že když tam seděli za komunistů, tak takové šťouraly jako pan Doležal rovnou zavřeli... jo, to byly časy
0/0
25.1.2006 10:26

Milicenta

Re: proč se snažit, když mám pohodu, ne?
hele, nezevšeobezňuj..jsem taky státní zaměstnanec  s platem hluboko pod průměrným,a kromě možnosti sem tam kouknout na net,většinoum místo oběda..nemám většinou čas si ani utřít nos....Státní zaměstnanci placení z našich daní jsou i zdravotní sestřičky a hasiči a ti se  taky rozhodně neflákají.. 
0/0
25.1.2006 11:33

Milicenta

jsou líný..
Spíš jsou jak prasátka na krmníku-vegetují si, korýtka pláná, hlavně po nich nechtít aktivitu...
0/0
25.1.2006 9:33

inzinierbula

Teď můžeme jen s napětím očekávat...
jestli někdo z ČIŽP na tyto naléhavé (a nepochybně zajímavé) otázky odpoví. Nebo bude tato státní institutce vesele pokračovat ve správním řízení s všímavým občanem, který ji snad až příliš názorně upozornil na skutečnosti, které již dávno měla zjistit sama a v této věci konat? Ledaže by tito horliví úředníci ČIŽP byli do nelegálního obchodu se želvami zapleteni také. Což by v našem zkorumpovaném Banánistánu vůbec nepřekvapilo.
0/0
24.1.2006 12:17

Deleter

Re: Teď můžeme jen s napětím očekávat...
To je vysoce pravděpodobné, viz prasklá aféra s povinnými odvody za vývoz CITES zvířat.
0/0
24.1.2006 12:18

orinka3

Re: Teď můžeme jen s napětím očekávat...
nejspíš to dopadne tak, že začnou stíhat autora tohoto článku.
0/0
24.1.2006 12:55

kasavaros

Re: Teď můžeme jen s napětím očekávat...
Otázky jsou adresovány abstraktně, nejsou položeny konkrétnímu pracovníkovi či konkrétní instituci. Ač se zřejmě týkají zejména ČIŽP, není tam napsáno: "PTÁM SE ČIŽP,...", tak proč by na ně ČIŽP odpovídal(a). Bůhví, jestli by odpověděla na přímý dotaz, bez ohledu na zákonnou povinnost.
0/0
24.1.2006 13:17

inzinierbula

Re: Re: Teď můžeme jen s napětím očekávat...
Jistě, jsou to otázky spíše řečnické, nicméně se samy nabízejí. ČIŽP by se k celému problému měla vyjádřit sama, aniž by se jí na to vůbec někdo musel ptát. Ačkoliv, on se jí vlastně svým činem nepřímo zeptal už pan Doležal. A hned si to slíznul, kverulant jeden!
0/0
24.1.2006 14:24

Najdete na iDNES.cz