Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Začal soud ODS vs. Kořistka o deset milionů

Pražský městský soud začal řešit žalobu ODS na unionistického poslance Zdeňka Kořistku. Strana ho viní z poškození dobrého jména strany a požaduje po něm 10 milionů korun. Výši odškodného vysvětlil předseda ODS Mirek Topolánek tím, že stranu s kauzou Kořistka neustále někdo spojuje.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

daimonion

PROBLÉM
Problém je v tom, že Kořistka byl jediným členem ODS v Ostravě bez vysokoškolského vzdělání (tak to v ODS chodí) a před ostatními měl minderwenigkeitkomplex a z afektu vzdetku před novinářem vypustil blbost; avšak vzápětí to pochopil a žádal, aby to nikdo nikde netiskl. Jenže něco takového lze po novinářích těžko chtít.
0/0
22.1.2006 11:53

celtic

Re: PROBLÉM
soudruhu jdi k šípku....
0/0
22.1.2006 11:57

Santa1

Odhalení aféry bylo zcela věrohodné,
takže já jsem o věrohodnosti Kořistky přesvědčen. Prostě novinář mu zavolal, tvářil se naprosto informovaně, Kořistka mu na to skočil a bylo hotovo. Zklamala mě jen MF, že to prozradila příliš brzo.
0/0
22.1.2006 7:29

petsuch

a vo tom to je
pokud existují telefonní odposlechy, tak vem s nimi a veřejně!!!!!!!
0/0
21.1.2006 17:52

petsuch

Re: a vo tom to je
ven
0/0
21.1.2006 17:54

celtic

soudruzi....
Četli jste přepis protokolu z výslechu Kořistky na detektoru lži? Já jej četl a pamatuji si. VZÁSADNÍCH OTÁZKÁCH - tedy jestli, kdy a kde mu byl nabídnut úplatek, podle detektoru Kořistka NELHAL. Pochybnosti o pravdivosti odpovědí se objevily u otázek týkajících se toho, KDO mu tehdy onen úplatek nabídl. V těchto otázkách tedy detektor vyhlásil poplach, protože, jak si snad pamatujete, v době výslechu na detektoru ještě Kořistka odmítal označit osobu, která mu úplatek nabídla... Když to tehdy ještě nechtěl říci, musel lhát. To ale evidentně byl JEDINÝ OKRUH otázek, ve kterých detektor signalizoval lež. Čili v základní otázce existence nabídky úplatku uspěl, ODS a jejich nohsledi se pak chytli tohoto zaváhání v otázce označení osoby a začali křičet, že Kořistka na detektoru lhal. Mimochodem, lhal proto, že se jednalo o člověka, kterého do té doby považoval za přítele a teď měl najednou pocit, že ho podráží. Proto to také pů
0/0
21.1.2006 13:02

Totedyne

Re: soudruzi....
 Doufám, že k tomuto přihlédne i soud.
0/0
21.1.2006 13:07

celtic

Re: Re: soudruzi....
měl by ....i největšímu troubovi z ODS musí být jasné, že je Topolánek za ním neposlal s lahví Frankovky, ale právě s cca 10 melouny...vlády se neshazují za bonboniéru....
0/0
21.1.2006 13:11

Deleter

Re: Re: Re: soudruzi....
To se zeptej svých lidovecký idolů, zač jsou ochotni potopit partnery... Hajzle...
0/0
21.1.2006 13:12

firecracker

Re: Re: soudruzi....
To že Kořístka bere nebo bral či mu byli nabízeny uplatky ale jeste neznamena ze mu je nabizela ODS kdo vi kdo mu je daval
0/0
22.1.2006 10:38

Deleter

Re: soudruzi....
Jo a tak proč teda nejsou dávno dalík s večerkem ve vazbě? Co? Není to náhodou proto, že meleš krávoviny?  Chudáčku...
0/0
21.1.2006 13:12

doktor_bota

Re: soudruzi....
Celticu, i kdyby ses rozkrájel, nebo přivedl všechny svaté s tvým předsedou Paroubkem v čele, tak nedonutíš soud, aby přijal výsledek testu na polygrafu jako důkaz. Ono je tak jednoduché ho ovlivnit, že je to prostě test skoro na nic.
0/0
21.1.2006 13:16

Honza999

Re: Re: soudruzi....
Ono zas tak jednoduché ovlivnit ho není.. Musí na to být tréning. Člověk, který by jej MĚL ovlivnit, by také měl být velmi psychicky odolný a schopný, což pan Kořistka také zas tak docela nebude.
 
Skutečný problém při řešení této kauzy spočívá jinde. ODS je celá prolezlá bolševickou pátou kolonou - to znamená lidmi, kteří v KSČ sice nebyli, ale každý z nich měl pro stranu stokrát větší cenu, než jedna celá základní místní nebo podniková organizace. Jsou to lidi, kteří i za totáče pracovali pro bolševiky v ilegalitě, takoví "kapitáni Minaříci", jestli ho ještě někdo vůbec pamatuje. Všechny české soudy a státní zastupitelstva jsou stále plné lidí z doby vlády KSČ a všichni jdou ODS na ruku. Však on si Klaus (proti němu byl Minařík bezvýznamný agentíček) dává při jmenování nových soudců velký pozor na to, aby tento stav co nejméně destabilizoval. Takže pravda nevyhovující ODSákům může být 100x vyšetřena a prokázána, ale přes ODStátní zástupce neprojde.
0/0
21.1.2006 14:27

h18

Re: Re: Re: soudruzi....
Bolševická pátá kolona a ODS? Ty jsi v Lidových milicích doteď, ne?
0/0
21.1.2006 16:10

celtic

Re: Re: Re: soudruzi....
0/0
22.1.2006 11:46

Honza999

Re: Re: soudruzi.... Ještě dodatek...
A pokud někde náhodou místo ODStátního zástupce pracuje pouhý srátní zástupce, řeší se to buď pomocí nadřízeného ODStátního zástupce a v nejhorším případě vše zachrání ODSoudce. Ovšem problémy se mají řešit v zárodku, že... Protože jednání ODStátních zástupců nejsou veřejnosti přístupná, ale jednání soudu ano, dusí se to hned na této úrovni. Dokazuje to i jasný odpor právních zástupců ODS k návrhu Kořistky, aby při projednávání této kauzy byly před VEŘEJNÝM soudem použity dokumenty z doby vyšetřování. Pak by se totiž ukázalo, kde je pravda.
0/0
21.1.2006 14:38

doktor_bota

Re: Re: Re: soudruzi.... Ještě dodatek...
Reaguju jen na první odstavec, můj komentář ke ostatnímu tvému textu by nutně obsahoval vulgarity. Polygraf jsem několikrát ze srandy absolvoval a JE možné ho oblbnout bez jakékoliv přípravy, stačí se chvíli zamyslet, šlo mi to i napoprvé. Pro přesnější pochopení doporučuju přečíst si knihu "Cizinec v cizí zemi" od R.A.Heinleina, zvlášť pasáž, vysvětlující logiku myšlení Hodnověrého svědka.
0/0
21.1.2006 14:47

Honza999

Re: Re: Re: Re: soudruzi.... Ještě dodatek...
Už je to jasné... čtenář sci-fi. Hele, já také hodně čtu sci-fi, dá se dokonce říci, že ji miluji. Ale zůstávám v tomto reálném světě. Nevím, kolik Ti je let... Ale já jsem tady tehdy žil a ty skryté metody práce bolševiků jsem viděl.
A co se týče detektoru lži, říkáš jen část pravdy, tedy v podstatě lžeš. Detektor lži se dá snadno "oblafnout" pouze ve smyslu, že můžeš říkat PRAVDU a přinutit jej, aby tato pravda byla interpretována jako pochybná. Oblbnout jej ze strany druhé, tedy lhát, a zabránit detektoru v odhalení lži, je VELMI obtížné a vyžaduje opravdu náročný tréning a SILNOU OSOBNOST.
0/0
21.1.2006 15:01

doktor_bota

Re: Re: Re: Re: Re: soudruzi.... Ještě dodatek...
Na jednu stranu mě pejorativně nazýváš "čtenářem sci-fi", na druhou stranu se za něj označuješ sám. Spolu stvým téměř paranoidním přesvědčením, že ODS je vlastně zednářská lóže to o tobě dost vypovídá. No, k tvému tvrzení, oblbnutí polygrafu samozřejmě předpokládá určitou úroveň a lze ji jistě získat i tréninkem. Potřebuješ k tomu 1) výbornou představivost a 2) schopnost najít rychle chybu v otázce, čili dobrou schopnost determinace významu symbolů. Tím druhým zjevně nedisponuješ, takže chápu tvoji skepsi. A abych rozvedl svůj příklad, na otázku "Je ta zeď před vámi bílá?" (a je bílá) můžeš odpovědět pravdivě ano i ne, stejně jako nepravdivě ano i ne, to jsem si osobně vyzkoušel bez jakéhokoliv tréningu. Pochopitelně ne za podmínek výslechu předchůdců současné levice, toho jsem byl naštěstí ušetřen. Stejně jako pan Kořistka.
0/0
21.1.2006 15:25

Honza999

Re: Re: Re: Re: Re: Re: soudruzi.... Ještě dodatek...
Čtenář sci-fi nebyl pojat pejorativně. Bylo to pouze konstatování toho, že některým lidem čtení této jinak velmi krásné literatury natolik ovlivní jejich vlastní vnitřní svět, že se pak ve skutečném světě dostávají mimo realitu.. Detektor - pokud jsou Ti otázka a odpověď na ni v podstatě lhostejné (tu zeď vidíš poprvé, nemáš s ní spojeny žádné zážitky, VÍŠ, že se jedná pouze o testík a Tvá odpověď v žádném případě nebude mít vliv na tvou budoucnost), pak to oblbnout jde. Kdyby se Tě tam ale třeba zeptali na to, kdy jsi přišel o panictví (jestli :-)), pak bys to asi nedokázal zapřít, či odpověď nějak "vylepšit". Je to proto, že odpověď na tuto otázku by mohla ovlivnit názor kamarádů (předpokládám, že Tě na ten detektor neposadili cizí lidé jen tak pro nic za nic) na Tvou osobu, pak by sis uvědomoval riziko, že se tato Tvá odpověď může dostat k někomu, komu jsi řekl něco jiného (a záleží Ti na neprozrazení). Bílá zeď je Ti lhostejná, ovšem tato druhá situace Ti "nabudí" psychiku. Č
0/0
21.1.2006 16:17

Honza999

Re: Re: Re: Re: Re: Re: soudruzi.... Ještě dodatek... dokončení
Čím větší význam pro Tebe položená otázka a výsledek samotného testu má - a o mimořádně vysoké důležitosti výsledku testu pro Kořistku NELZE pochybovat - tím hůře se lže.
0/0
21.1.2006 16:17

Deleter

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: soudruzi.... Ještě dodatek... dokončení
Nic než normální idiot. Víc nejsi, chlapče. Nemůžeš věřit všemu, co Hofhanzl napíše.
0/0
21.1.2006 17:06

h18

Re: soudruzi....
Tak to tedy koukám. Mohl by jsi mně poslat kopii toho spisu. Docela by mne to zajímalo. Nebo mně dej aspoň info, kde se dá k těm policejním spisům dostat.
0/0
21.1.2006 16:08

Honza999

Re: Re: soudruzi....
Přepis spolu s komentářem reakcí přístroje na jednotlivé odpovědi byl zveřejněn na internetu. Je to již dlouho, když to chceš vědět najdi si ti sám, nejsem Google...
0/0
21.1.2006 16:20

h18

Re: Re: Re: soudruzi....
A je to autorizovaný od Policice ČR, že? A další spisy jsou tam také? To jsem netušil, že jsou to veřejné dokumenty.
0/0
21.1.2006 16:44

Honza999

Re: Re: Re: Re: soudruzi....
V roce 2004 to na netu bylo, dnes už to bohužel není k nalezení.
Ale pro zajímavost - při hledání této stránky mne Google odkázal i web Tlustého, v Google-cache už tato tránka nebyla, jen "hlavička", ze které vyplývalo, že se Tlustý tehdy zabýval "analýzou" oněch výsledků testu na detektoru lži, nebo že tyto výsledky prostě nějak komentoval nebo s nimi polemizoval. Tak jsem se na ty myšlenky Tlustého chtěl podívat a ejhle... Stránka Tlustého říká:
Tento článek neexistuje nebo není přístupný!
Proč asi???
0/0
21.1.2006 17:54

Deleter

Re: Re: Re: Re: Re: soudruzi....
Furt lepší než šmelit s inkoustama.
0/0
22.1.2006 11:45

h18

Re: soudruzi....
A přiznal na tom dektetoru, kdo mu platil dovolenou?
0/0
21.1.2006 16:13

csae8206

Re: soudruzi....
Ja jsem taky tu analyzu cetl a vysla v koristkuv neprospech, vsechny odpovedi tykajici se uplatku vysly nejednoznacne!!
0/0
21.1.2006 16:20

Honza999

Re: Re: soudruzi....
Ale jednoznačně vyšlo, že NABÍDKA ÚPLATKU ZE STRANY ODS padla.. Jen potom Kořistka nejednoznačně vypovídal o detailech ve smyslu KDO, KDY a KDE. Z nějakého důvodu v době výslechu na detektoru nechtěl tyto detaily uvést. A nevěrohodnost odpovědi na otázku ve smyslu "vypovídal jste ve VŠECH okolnostech této kauzy pravdivě" je hned OBRÁCENA na "on vypovídal ve VŠEM nepravdivě"
0/0
21.1.2006 17:20

Deleter

Re: Re: Re: soudruzi....
Prostě lhář je jednou lhář a hotovo, nevím, co chceš pořád řešit, kořistko.
0/0
21.1.2006 17:25

Honza999

Re: Re: soudruzi....
A vážení, všimli jste si ještě jednoho detailu?
Onen nový svědek, ten spisovatel.. Jak to že není obviněn z křivého svědectví, obžalován a postaven před soud? Je ticho po pěšině..
 
Jak to vidím já? Občanskoprávní řízení a trestní kauza jsou nebe a dudy. ODStátní zástupce si NEMŮŽE DOVOLIT PŘIPUSTIT projednávání tohoto případu před soudem, protože v TRESTNÍ věci se důkazy již tak snadno nezatajují.. Nečinnost orgánů činných v této věci je pro mne jasným důkazem toho, že hovořil pravdu nebezpečnou pro ODS.
Až ho obžalují, postaví před soud, dokáží mu, že si to vymyslel a odsoudí ho, pak sklapnu a začnu více přemýšlet o tom, zda se v této věci nemýlím já sám.
0/0
21.1.2006 17:31

Deleter

Re: Re: Re: soudruzi....
Marně se snažíš z toho vykecat. Mezi tím, jak budeš zpytovat své svědomí si zkus zjistit, kde a jak se provádí "svědectví", trumpetko.
0/0
21.1.2006 17:33

Honza999

Re: Re: Re: Re: soudruzi....
No snad na policii, ne?
V našich zákonech je uvedeno, že svědek je povinen mluvit pravdu, jinak se vystavuje trestnímu postihu. Jediný případ, kdy je povoleno někomu lhát do protokolu, je ten, že uvedením pravdy by vyslýchaná osoba buď sebe, nebo osobu blízkou (v zákonech taxativně vyjmenováno, kdo jsou "osoby blízké") vystaví nebezpečí trestního stíhání. A i tato možnost lhaní je omezena pouze na ty, kteří jsou jako svědci PŘEDVOLÁNI, tedy nemají možnost se výslechu vyhnout. Pokud se někdo jako svědek přihlásí sám, navíc se svědectvím ke kauze, která se netýká ani jeho, ani osob jemu blízkých, toto právo lhát nikdy nemůže uplatňovat. Takže, až bude spisovatel odsouzen, začnu přezkoumávat své názory. Pokud nebude odsouzen, je to pro mne potvrzení mých názorů.
0/0
21.1.2006 17:45

h18

Re: Re: Re: Re: Re: soudruzi....
Takže ten úplatek mu nabídla Kořiskova žena?
0/0
21.1.2006 17:52

Honza999

Re: Re: Re: Re: Re: Re: soudruzi....
Momentálně se nehovoří o Kořistkovi, ale o tom spisovateli, který se přihlásil jako svědek... Nějak Ti uniklo "vlákno".... :-))))
0/0
21.1.2006 17:57

Deleter

Re: Re: Re: Re: Re: soudruzi....
To je tvůj problém, žij si ve svých iluzích. Pro člověka se schopností alespoň základního uvažování by mělo být směrodatné neodsouzení nařčených dalíka a večerka. Pro tebe to je neobvinění nějakého blbce, co se k tomu přimotal.
0/0
21.1.2006 17:55

Honza999

Re: Re: Re: Re: Re: Re: soudruzi....
Směrodatné to MUSÍ být pouze pro ty, kteří nejsou schopni vlastních myšlenkových pochodů.
Pro mne je to směrodatné pouze formálně, tedy že podle zákona o Dalíkovi a Večerkovi nesmím hovořit jako o kriminálnících i když jsem přesvědčen o opaku.
Já si své myšlenkové pochody nenechám řídit nějakým ODStátním zástupcem z Ostravy, ani nejvyšší ODStátní zástupkyní, ani Topolánkem, ani Klausem a nebudeš mi to asi věřit, ale ani Paroubkem nebo Grebeníčkem.. To je zajímavé, jak ODS neustále klade důraz na indiviualitu osobnosti, ale jakmile se objeví individualita nehrající podle ODS not, hned zde přítomní modří agenti ječí jak na nože napichovaní....
0/0
21.1.2006 18:08

Deleter

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: soudruzi....
Jen se Peterko nepodělej.
0/0
22.1.2006 11:44

kartan

Nepotřebuje zaplatit ten byt?
Nepotřebuje Topolánek zaplatit pražský byt?
0/0
21.1.2006 13:02

lemax

Helenko1, nechovej se jako dlazdic pred vyplatou! slusne jo?
0/0
21.1.2006 6:46

ppeepa

uvažujte
Dva blízcí spolupracovníci pana Topolánka si dají rande s panem Kořistkou v zastrčené kavárně v Ostravě./ačkoli všichni tři tráví 90% času v Praze/Zeptají se zda podpoří vládu.Pan Kořistka řekne že ano,nacož dva pánové dopijí kávu,a opět se rozjedou přes celou republiku zpět do Prahy!MÁ TO LOGIKU?
0/0
21.1.2006 0:57

Deleter

Re: uvažujte
Ptát se na logiku v politice je poněkud nelogické
0/0
21.1.2006 12:37

celtic

Re: uvažujte
0/0
21.1.2006 12:51

Helena1

Kořistka je debil
Už tu svoji hru prohrál, tak ať stáhne vocas a v této aféře už nekalí vodu. Já stejně nemám žádnou možnost ani odhadnou na čí straně je pravda. Ale podle mě tu svoji hru prohrál, tak ať stáhne vocas a nekalí vodu.
0/0
20.1.2006 20:49

celtic

Re: Kořistka je debil
Kořistka je morální vítěz....
0/0
20.1.2006 20:59

doktor_bota

Re: Re: Kořistka je debil
To by mě zajímalo, z jaké morálky čerpáš. Nemá jedinný důkaz.
0/0
20.1.2006 21:23

modrej ptacek

Re: Re: Kořistka je debil
Morální je člověkm který jde na detektor a pak prohlásí, že uspěl a později se ukáže, že lhal...
0/0
20.1.2006 21:48

idnesKROKODYL

Re: Re: Re: Kořistka je debil
Ano, to je moralka, tak nejak po jejich, po bolsevicku...
0/0
21.1.2006 5:38

crm6

Re: Re: Re: Re: Kořistka je debil
0/0
21.1.2006 12:22

Najdete na iDNES.cz