Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Vdovy po „pétépácích“ dostanou odškodnění

Vdovy bývalých členů svazu Pomocných technických praporů se konečně dočkají odškodnění. K důchodu mohou získat až 1250 korun měsíčně. Nikdo ale přesně neví, kolik takových žen je. Evidence vdov totiž neexistuje.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

barbudo

A vdovy po vojácích nedostanou nic?
0/0
19.1.2006 21:16

VilemMikula

Majitel statu
Pokud jste take zhnuseni jako ja nasimi politiky zkuste se na to podivat jinak: Vy jste majitel statu a politik je Vas spravce, ktery spravuje Vas majetek. Pokud to nedela spravne muze byt Vami potrestan. Vice na http://www.volny.cz/vilem.mikula/ PS: Odpovezte si nejprve uprimne na otazku: Slouzi obcane urednikum a politikum nebo slouzi politici a urednici obcanum?
0/0
19.1.2006 18:44

rene1879

PTP
Do roku 1989 ti co byli u PTP (nedobrovolně, stenjně jako ti ostatní na vojně) se vychloubali jak si vydělali spoustu peněz, zatímco ti ostatní běhali jako blbci po cvičáku zadarmo. Po roce 89 najedno tvrdí, že trpěli. Spousta vojáků by s nimi měnila - raději dělat na stavbě za peníze, než pochodovat a tajtrdlíkovat zadarmo. Proč dávat peníze těm co je dostávali tehdy, proč by je neměli spíš dostat ti tehdejší záklaďáci?  Ti si také nevybrali dobrovolně.
0/0
19.1.2006 16:36

dislektik

Re: PTP
já bych řekl že PTP skončilo dejme tomu v roce 1968 možná dřív ve smyslu že se tam posílaly politicky nepohodlní
0/0
19.1.2006 16:38

Maxx-IP

Re: Re: PTP
Určitě mnohem dříve. Nebylo to v r. 1956?
0/0
19.1.2006 16:54

Achichjo

Re: Re: Re: PTP
1954
0/0
19.1.2006 21:12

murjel

Protože neexistuje ustanovení v zákoně, že to viník zaplatí
a navíc by se musel nejdříve najít! Neexistuje přeci kolektivní vina! Tedy z toho plyne, že i úlety státních úředníků v podobě soudních sporů u DPH, kdy FÚ řekne, že je někdo podvodník a následně prohraje FÚ žalobu, odškodnění zaplatí daňoví poplatníci! Totéž platí pro státní žalobce, kteří žalují kdejakou blbinu a nežalují co by měli a následně když prohrají spor, tak odškodnění zaplatí daňoví poplatník. Kdyby se do zákona dalo, že v případě, že se ukáže, že je postup státního úředníka neadekvátní a stát tak prohraje žalobu, tak si ten dotyčný úředník bude z platu odečítat každý měsíc povinně částku až do úplného zaplacení odškodnění, které musí být vyplaceno postiženému. Jaképak uplatnění srážek v podobě tří platů?! Já bych jim napařila úplné zaplacení a hned by ubylo nejenom zbytečných soudních sporů, ale také by si konečně přestali státní úředníci myslet, že jsou neomylní a že jim patří republika a mohou si vše dovolit, včetně podání žaloby pro spáchání trestného činu!
0/0
19.1.2006 16:07

demokratic

Proč lumpárny (v tomto případě) neplatí VINÍK (tzn. komouši), ale my ostatní dohromady ?
Co svět světem stojí, tak všeobecně se má za to (tedy ve slušných systémech), že způsobenou škodu hradí VINÍK... Tzn. že nejen že je POTRESTÁN trestem, že udělal nějakou lumpárnu (někoho okradl, napadl, mučil zavraždil, omezil v jeho právech atd.), ale musí mu navíc (až si to odsedí) uhradit škodu... Proč u zločinů KOMUNISMU )kde totéž dělali ORGANIZOVANĚ - což je vždy považováno za přitěžující okolnost, jde-li o organizovaný zločin - , proti kterému se dokonce oběť nemůže bránit, je-li ten zločin "státní", proč se v takovém případě nepostupuje stejně LOGICKY ? Proč nebyli dosud komouši potrestáni (kromě pouze deklaratorního zákona o "protiprávnosti koomunistického režimu" ? Proč své lumpárny neplatí ONI z majetků, který ukradli ? Proč jejiich zločiny máme financovat MY ? Obětem se samozřejmě satisfakce dostat MUSÍ, ale má to platit VINÍK...
0/0
19.1.2006 10:47

bedrich_

Re: Proč lumpárny (v tomto případě) neplatí VINÍK (tzn. komouši), ale my ostatní dohromady ?
Až bude většinový volební systém, zaplatí se to z rozpočtu regionů kde bude mít KSČ(M) víc než 50%.
0/0
19.1.2006 10:52

Maxx-IP

Re: Proč lumpárny (v tomto případě) neplatí VINÍK (tzn. komouši), ale my ostatní dohromady ?
Ještě jsem se nodozvěděl, jaké škody vlastně utrpěli ti, kteří za tu (já vím, že těžkou) práci brali mzdu. Narozdíl od vojáků sloužicích ve zbrani, kteří měli jen ubohý žold.
0/0
19.1.2006 11:24

demokratic

Re: Re: Proč lumpárny (v tomto případě) neplatí VINÍK (tzn. komouši), ale my ostatní dohromady ?
Ach Marxi, Marxi, s vámi bolševiky je to fakt těžké... Má vůbec cenu s vámi (rudochy) diskutovat ? To fakt nevíte (!!!) jakou škodu utrpěli ti, kteří byli NUCENI otrocky nádeničit (samozřejmě za mnohem méně peněz než by tato práce byla placena civilistům)?
0/0
19.1.2006 11:54

demokratic

Re: Re: Re: Proč lumpárny (v tomto případě) neplatí VINÍK (tzn. komouši), ale my ostatní dohromady ?
- pokračování: např. to bylo - bez soudu - odnětí svobody, dokonce na víceméně libovolnou dobu (!!!)(a odvedeni tam byli i staří fotři od rodin atd.), dále tam museli fyzicky makat - ač o to vůbec nestáli - i lidé vysloveně intelektuálně založení, kteří pak při té práci často utrpěli úrazy, včetně tzv. "smrťáků"... (což by se jim na svobodě nestalo...), zkrátka byla to - ani bolševiky samotnými nijak nezastíraná - BUZERACE levných otroků a nádeníků, odsouzených k tomuto ponižování bez řádného soudu... A opakuji: vůbec nešlo jen o "vojáky", tam byli nahnaní "za trest" lecjací lidé lecjakého věku...
0/0
19.1.2006 12:00

demokratic

Re: Re: Re: Re: Proč lumpárny (v tomto případě) neplatí VINÍK (tzn. komouši), ale my ostatní dohromady ?
- pokračování: jak jsem psal níže: je to jako kdyby nějaká znásilněná žena okřikovala ostatní znásilněné ženy ať tolik neřvou a nevyvádějí, vždyť se přece tolik nestalo, a jí samotné se to líbí, tak jim se to přece musí líbit také, zvlášť když jim ti násilníci "zaplatili" (co na tom, že směšně málo v porovnání s tím, kolik by museli zaplatit těm, kteřré by to na rozdíl od těchto dělaly DOBROVOLNĚ... Tak ž pořád Marxi nemelte o tom, že za to doslai ti PTP nějaké peníze... Oni tam NECHTĚLI být, oni tam byli NUCENĚ, ZA TREST (jak jim říkali sami bolševici: na převýcghovu atd.), takže je to jako když nějaký násilník znásilněné ženě dá nakonec nějaký bezcenný peníz... Chápte to už konečně ?
0/0
19.1.2006 12:07

demokratic

Re: Re: Re: Re: Re: Proč lumpárny (v tomto případě) neplatí VINÍK (tzn. komouši), ale my ostatní dohromady ?
Že vy o tom víte jen z té přiblblé komedie, která z toho dělá docela príma a sradnovní záležitost ? (Mimochodem - byly natočeny i komedie z války a také to v reálu nebylo vůbec k popukání, naopak...)
0/0
19.1.2006 12:12

demokratic

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Proč lumpárny (v tomto případě) neplatí VINÍK (tzn. komouši), ale my ostatní dohromady ?
A nebo jste tam snad Marxi, dělal dozorce ? Nebo jste to "jen" - coby soudruh - PODPOROVAL a tím kéž jakoby LEGITIMIZOVAL (ostatně jako dosud)? Pak byste se k tomu ovšem - pro tzv. střet zájmů a podjatost - neměl vyjadřovat vůbec...
0/0
19.1.2006 12:29

Maxx-IP

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Proč lumpárny (v tomto případě) neplatí VINÍK (tzn. komouši), ale my ostatní dohromady ?
Měl bys o tom napsat román na pokračování. Lepit to na tuto stránku je poněkud nepohodlné. Ale před tím si promluv se skutečnými býv. příslušníky PTP, pokud ještě žijí, abys nevařil z vody a jen z toho, co slyšíš v našich současných veřejných sdělovadlech. Já jsem s několika z nich mluvil, znal jsem i jednoho, co vystupuje v Černých baronech, ale jméno neprozradím, ostatně, už nežije. A v celku si pochvalovali, že vydělávali v době, kdy jejich vrstevníci sloužili jen za ubohý žold, který jim stačil sotva na cigára, a ta služba byla dost tvrdá, protože brzký válečný konflikt byl tehdy reálnou hrozbou.
0/0
19.1.2006 12:58

Maxx-IP

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Proč lumpárny (v tomto případě) neplatí VINÍK (tzn. komouši), ale my ostatní dohromady ?
Když tedy mají být odškodněni ti, kteří jsou nuceni si vydělávat tvrdou a namáhavou prací za mzdu, která sotva stačí na přežití, ti, jejichž vzdělání a kvalifikace nejsou využity a na manuelní práci je nikdo nechce, protože "jsou intelektuálského zaměření", ti kteří dělají na PC práci "intelektuálského zaměření", ale za mzdu málo se lišící od sociální podpory, ti a ty (hlavně ženy), kteří/ré si musí nechat od zaměstnavatele cokoliv líbit, chtějí-li aspoň nakrmit a jakžtakž obléknout děti - kdy se bude řešit jejich odškodnění? Taky až za 50 let?
0/0
19.1.2006 13:05

demokratic

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Proč lumpárny (v tomto případě) neplatí VINÍK (tzn. komouši), ale my ostatní dohromady ?
No to snad ne (!!!) chceš tím říci, že DNES tu jsou TAKÉ tábory nucených prací, kde jsou TAKÉ nevinní lidé NUCENI (také bez soudu a také zavřeni v kasárnách) dělat tvrdou manuální práci, jako byli NUCENI (tzn. proti své vůli) PTP ? Já to s tím tvých bolševictvím cítil spíše intuitivně, ale teď ses teda fakt odkopal... Styď se rudochu... Doufám že takových jako ty tu není víc než těch necelých 18 % ze sta možných, jinak bych snad ... Dej si obklad na hlavu
0/0
19.1.2006 13:15

Maxx-IP

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Proč lumpárny (v tomto případě) neplatí VINÍK (tzn. komouši), ale my ostatní dohromady ?
Dnes nejsou ani PTP ani tábory nucených prací (dvě různé instituce, které ty slučuješ). Dnes ale existují nesnesitelné podmínky, za kterých má člověk přežívat, které má řešit a které si musí nechat líbit, má-li přežívat jinde než na lavičce či v noční tramvaji Dobrovolně, nebo nedobrovolně? Bude také za to odškodnění?
0/0
19.1.2006 13:35

Maxx-IP

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Proč lumpárny (v tomto případě) neplatí VINÍK (tzn. komouši), ale my ostatní dohromady ?
A ještě něco: Fyzické podmínky třeba dnes nejsou tak tvrdé jako tenkrát (dřina, ubytování, ztrava). Tehdy ale existovala solidarita a soudržnost mez lidmi, na pracovišti, v pracovních táborech, mezi politickými vězni (nevím zda i mezi PTP, nebo jestli už tenkrát byl na vojně šikan), zkrátka mezi trpícími, což byla velká věc, která lidem pomáhá snášet tvrdé podmínky. Dnes bohužel nic takového není, každý je sám se svými těžkostmi, nedá se spoléhat na přátele. Než se znova vytvoří solidarita a vzájemná podpora a soudružství, budem si muset ještě hodně vytrpět.
0/0
19.1.2006 14:26

demokratic

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Proč lumpárny (v tomto případě) neplatí VINÍK (tzn. komouši), ale my ostatní dohromady ?
Ach jo, ty o koze já o voze, a tak stále dokola... Kdyby sis pořádně přečetl o čem mluvím, tak bys nemluvil z cesty... I já jsem samozřejmě mluvil s lidmi co tam byli, a také jsem o tom viděl spoustu dokumentů... Ty meleš pořád o tom, že necchceš vidět nic jiného, než že měli větší ŽOLD než vojáci (ale o to přece vůbec nejde), pomíjíš fakt, že ŽÁDNÉ TAKOVÉ TÁBORY NUCENÝCH PRACÍ NEMĚLY EXISTOVAT, tedy - pokud stále nechápeš - když pominu KDO a PROČ tam byl komoušema deptán - tak ty přece nesmíš srovnávat PTP s vojáky (navíc jen podle výše žoldu), ale musíš srovnávat PTP s CIVILISTY (neboť dělali práci CIVILISTů za vězeňských podmínek - byť bez soudu - a byť některým z nich bylo - ovšem shodou okolností - tolik, že byli ve vojenském věku...
0/0
19.1.2006 13:07

serzant_Kantaria

Re: Re: Re: Proč lumpárny (v tomto případě) neplatí VINÍK (tzn. komouši), ale my ostatní dohromady ?
Hele,změň si nick...jen tady někdo vysloví jiný názor, už mu spíláš do bolšánů. Vždyť ty jsi z jednoho vrhu, jen máš jinou barvu! Naprost ti chybí tolerance k názorům druhého.A jinak, o PTP vím, je pravda, co tady mnozí píší . Hoši z Hlučínska, co rukovali koncem války k Wehrmachtu, končili pak po válce u právě u takových jednotech...fárali, tavili ocel a vydělávali.. nemuselo to být jinde stejné, to je jasné...
0/0
19.1.2006 12:45

demokratic

Re: Re: Re: Re: Proč lumpárny (v tomto případě) neplatí VINÍK (tzn. komouši), ale my ostatní dohromady ?
Že tam byl leckdo, trestaní lidé, zloději, ale i POLITIČTÍ - tedy NEVINNÍ lidé - je všeobecně známo, ostatně to bylo účelem - smíchat vinné (zloděje atd.) s nevinnými (politickými) a tímto jim to (politickým) ještě více osladit...
0/0
19.1.2006 13:10

babacek

Re: Re: Proč lumpárny (v tomto případě) neplatí VINÍK (tzn. komouši), ale my ostatní dohromady ?
Mluv o tom o čem něco víš.Dej si pár facek za ten výplod.
0/0
19.1.2006 13:09

demokratic

Re: Re: Re: Proč lumpárny (v tomto případě) neplatí VINÍK (tzn. komouši), ale my ostatní dohromady ?
KDO ?
0/0
19.1.2006 13:17

babacek

Re: Re: Re: Re: Proč lumpárny (v tomto případě) neplatí VINÍK (tzn. komouši), ale my ostatní dohromady ?
maxx-ip
0/0
19.1.2006 13:27

xaeris

Zloději na věčnost
Zloděj Zápotockých okradl měnovou reformou občany mnohdy o celoživotní úspory.Jak se zdá,o tom nechtějí od 89 vládnoucí postbolševici slyšet NIC................
0/0
19.1.2006 10:06

barbudo

Re: Zloději na věčnost
... ukradené fabriky se taky nevracely ...
0/0
19.1.2006 10:21

xaeris

Re: Re: Zloději na věčnost
A restituce byly co?
0/0
19.1.2006 11:34

barbudo

Re: Re: Re: Zloději na věčnost
... a fabriky se vracely?
0/0
19.1.2006 21:14

bedrich_

Re: Zloději na věčnost
On nic neukradl, pouze se vyrovnal rozdíl mezi skutečnou a fiktivní hodnotou peněz. Skutečná výsledná hodnota produktů jako byla masová výroba oceli apod. byla mnohem nižší než vyplácené mzdy.
0/0
19.1.2006 10:49

xaeris

Re: Re: Zloději na věčnost
Zloděj a lhář Zápotocký okradl miliony spoluobčanů.Kdybyste byl aspoň trochu  ekonom,tak byste mohl vědět, že k vyrovnání skutečné a fiktivní hodnotou peněz existuje celá řada jiných ekonomickcýh nástrojů,( např. současné gigantické zadlužování státní ekonomiky),a ne sprostým okradením většiny obyčejných lidí. SOUDRUHU!
0/0
19.1.2006 11:33

dislektik

a když jsem sloužil u PTP po revoluci má moje žena nárok na odškodné ??????
po revoluci tomu daly jiný název
0/0
19.1.2006 9:15

Maxx-IP

Re: a když jsem sloužil u PTP po revoluci má moje žena nárok na odškodné ??????
Záleží, po které revoluci. Po Velké Francouzské, nebo Velké Říjnové?
0/0
19.1.2006 9:43

dislektik

Re: Re: a když jsem sloužil u PTP po revoluci má moje žena nárok na odškodné ??????
po sametové
0/0
19.1.2006 11:25

redback

Re: a když jsem sloužil u PTP po revoluci má moje žena nárok na odškodné ??????
Musíš natáhnout bačkory a pak tvoje žena dostane odškodné (i když je diskutabilní, jestli jí vlastně nějaká škoda vznikne)
0/0
19.1.2006 13:04

dislektik

Re: Re: a když jsem sloužil u PTP po revoluci má moje žena nárok na odškodné ??????
vtipné
0/0
19.1.2006 16:33

redback

A kdo odškodní nás ...
kteří byli po roce 1968 vyhozeni ze strany a kteří jsme museli do manuální práce? Kdy už konečně přijde spravedlnost?
0/0
19.1.2006 9:04

dislektik

Re: A kdo odškodní nás ...
to že si musel manuálně dělat to byla odměna né trest !!!!!!!!! :-))
0/0
19.1.2006 9:14

murjel

Re: A kdo odškodní nás ...
Až se bude někomu z mocných hodit tohle odškodnění do krámu a volebního programu. Kdy budou odškodněni děti těch vyhozených ze strany po roce 1968. Tyto děti nemohly studovat, mohly se jít maximálně učit a to s velkými problémy. V posudku měly napsáno, že rodiče byli vyloučeni z partaje a tím byl také předurčen jejich osud. Pouze děti takových, jako je otec ministra Ratha (agenti a přisluhovači STB) mohli studovat! Tyto dnes dospělé děti by měly dostat odškodnění za to, že jim bylo znemožněno studovat a studovaly potom po večer dálkově a podobnými jinými způsoby, takže se jim vlastně zkracuje život.
0/0
19.1.2006 16:13

barbudo

A kdo odškodní ty ...
... které nahnali do armády?
0/0
19.1.2006 8:26

Dezo-Conka

PTP
Mů otčim byl u PTP,
v roce 1947 se vrátil domů z polské západní armády,1944 bojoval na Monte Cassino.U PTP sloužil v Ostravě,pracoval na dole,velice si pochvaloval,důstojníci byli fajn,hodně si vydělal,po práci často jezdil domů na Těšínsko.Vždy říkal:československá armáda to byla rekreace,sloužil s otcem Wernera Ličky a Hlučiňáky.Za službu u PTP nic nechtěl,vnutili mu nějako slevu na vlak,stejně nidy pak už vlakem nejel.Odmítl i polský vojenský důchod,s tím že Polsko je chudé....
0/0
19.1.2006 8:16

dislektik

Re: PTP
jo jasně
0/0
19.1.2006 8:18

Dezo-Conka

Re: Re: PTP
to jsou fakta,chytrolíne
0/0
19.1.2006 8:26

dislektik

Re: Re: Re: PTP
jo jasně
0/0
19.1.2006 9:09

Maxx-IP

Re: PTP
Tato závažná skutečnost jim z toho článku nějak vypadla: PTP BRALI ZA SVOJI PRÁCI MZDU! narozdíl od vojáků sloužících ve zbrani. A u bojových útvarů byl tehdy, v době neutěšené mezinárodní situace, tvrdý vycvik a dril. Tak za co vlastně ty vdovy chtějí odškodné?
0/0
19.1.2006 8:44

major_Terazky

Re: Re: PTP
čo bolo bolo
0/0
19.1.2006 9:13

demokratic

Re: Re: PTP
Za to že tam byli PROTIPRÁVNĚ a NUCENĚ, proti své vůli i proti lidským právům v civilizovaných zemích, ty rudej Joudo, za to, že je to mělo ponížit, zdecimovat, za to, že je tam drželi libovolně dlouho, že tam dělali NUCENĚ za zlomek platu, který by musel stát platit normálním nádeníkům, atd. atd. atd...
0/0
19.1.2006 11:02

demokratic

Re: PTP
Pro Dezo-Conku: Vy komunisti (i ti špatně maskovaní) to máte těžké: stále máte na očích (a na mozku) jakousi rudou mlhu, přes kterou nechcete vidět (slyšet, vnímat) pravdu... To že vašemu otci pobyt u PTP tolik nevadil, přece neznamená, že to nebyl zločinný koncept posílat nevinné lidi na pracovní tábory (byť pod vojenskou správou), že nebylo zločinné, aby tam byli navíc DLOUHO, aby nevěděli, kdy se vrátí, atd. atd... Váš argument je podobný, jako kdyby nějaká znásilněná žena říkala ostatním znásilněným ženám, že ať tolik nevyvádějí, že se vlastně vůbec nic nestalo, protože jí se to LÍBILO (stejně by o ní jinak nebyl zájem...)...Neuražte se, ale mluvíte jako komouš...
0/0
19.1.2006 10:57

dislektik

no po 16 letech, zase tady někdo zaspal
0/0
19.1.2006 8:16

Najdete na iDNES.cz