Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Paroubek se snaží uhasit válku v ústecké ČSSD

Do sporů v rozhádané ČSSD v severních Čechách se už vložil i předseda vlády. Jeho poradce Valtr Komárek dokázal zastavit vydání brožury, která měla přispět k tomu, aby Paroubek a jeho lidé ve volbách v Ústeckém kraji prohráli.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Modrostrak

Pavel Pafko: Lékárnické marže ohrožují celý systém
avel Pafko: Lékárnické marže ohrožují celý systém Přečetl jsem si, pro mne urážlivý, komentář pana Petra Kamberského Rath šetří - na druhých (HN 11. ledna). Autor mne upozorňuje na papouškování o nízkém počtu lékáren v Rakousku. V této zemi jsem se učil transplantovat, a tak jsem o tamním zdravotnictví informován. Připouštím, že jsou země v Evropě, kde je počet lékáren na počet obyvatel ještě vyšší než v Česku. Důležitější však než absolutní počet lékáren je dynamika jeho vývoje. Každoroční nárůst počtu lékáren (přes dnes již trojnásobný pokles marže) z 1103 v roce 1989 na 2378 v roce 2004 musí mít svou ekonomickou příčinu. Autor článku upozorňuje: "A všichni pak zapomínají na to hlavní: trh se zdravotním pojištěním, který jediný umí najít adekvátní počet lékáren, má v oboru slabé slovo." Nevím, kdo má ono silné slovo, po kterém počet lékáren roste. Pro mne, obyčejného chirurga, je to právě trh, jenž o jejich počtu rozhoduje.
0/0
19.1.2006 20:47

Modrostrak

Re: Pavel Pafko: Lékárnické marže ohrožují celý systém
Vrátíme-li se ke kritizovanému poměru s Rakouskem, tam je trh s počtem lékáren regulován. Vlastníkem lékárny může být pouze farmaceut, ten však nemůže vlastnit více lékáren. U nás bohužel žádná regulace neexistuje. A je zde pouze "černá ruka trhu". V roce 2000 činily úhrady za léky z pojištění 24,4 miliardy korun a při marži 32 % byla její hodnota 7,8 miliardy. O pět let později byla výše úhrad již 38,9 miliardy, hodnota marže byla 12,5 mld. Za období 2005 ve srovnání s rokem 2000 vzrostla marže lékáren o rekordních 59,6 % a o zhruba třetinu výrazně předběhla tvorbu zdrojů ze zdravotního pojištění! Vzhledem k tomu, že objem proplacených léků na předpis činí čtvrtinu výdajů zdravotních pojišťoven, se jedná o vážný problém, který s dalšími faktory ohrožuje zásadně finanční stabilitu celého systému. (Kalkulovány jsou pouze úhrady za léky ze zdravotního pojištění bez doplatků pacientů).
0/0
19.1.2006 20:48

Modrostrak

Re: Re: Pavel Pafko: Lékárnické marže ohrožují celý systém
Pokud přihlédneme ke skutečnosti, že inflace za období uplynulých pěti let byla pod úrovní 15 procent, pak můžeme jistě tvrdit, že tempo růstu marží předběhlo tvorbu zdrojů ve společnosti i rozumný růst zisku lékáren i na úkor jiných poskytovatelů zdravotní péče. V tom osobně vidím příčinu dosavadního nárůstu počtu lékáren u nás. Autor, přednosta III. chirurgické kliniky FN v Motole
0/0
19.1.2006 20:49

Johny_S

Re: Re: Re: Pavel Pafko: Lékárnické marže ohrožují celý systém
Pan profesor nyní dokázal, že je poměrně schopný demagog. O těch 60% přece vzrostly všechny úhrady, tedy v rámci toho i podíl, který se dostane na lékárny. Současně ovšem vzrostl také počet lékáren, což odpovídá zákonu volného trhu. Ale ty úhrady nerostly kvůli lékárnám, lékárny pouze reagovaly na daný stav. Kdyby úhrady nerostly, zisky lékáren zůstanou stejné. A co je za růstem úhrad? Léky přeci předepisují lékaři, lékárny je pouze vydávají. Takže za růstem úhrad stojí většé předepisování léků a jejich vyšší cena.
0/0
19.1.2006 20:54

1_130_202_135

Re: Re: Re: Pavel Pafko: Lékárnické marže ohrožují celý systém
Maš v tom nějaký galimatyáš - jednou Pavko, potom Pafko. Nejsi už z toho taky trochu paf? Nebo pav?
0/0
19.1.2006 20:55

Johny_S

Re: Re: Re: Re: Pavel Pafko: Lékárnické marže ohrožují celý systém
O Pafkovi jsem si doposud myslel, že je to především uznávaný odborník. A on je to taky stejný demagog a lhář jako Rath. Inu, také v případě pana profesora platí, že vrána k vráně sedá. To se tam těch vran sešlo: Paroubek, Rath, Pafko....
0/0
19.1.2006 20:59

kvetuska

Re: Pavel Pafko: Lékárnické marže ohrožují celý systém
Vážený pane doktore, (pokud se jen za toto známé jméno kdosi neschovává), pokuste se reagovat na moji zkušenost z 23.12.2005.V Kutné Hoře jsem měla před Vánoci na starosti 11letého vnuka, který si kolem 16té hodiny začal stěžovat na prudké bolesti břicha,měl zvýšenou teplotu 37,5.Telefon na jeho ošetřující lékařku nikdo nezvedal, na místní polillinice také ne až v nemocnici mi řekli, že v KH pophotovost není a mám si zavolat záchranku. Není to přeci jen luxus volat záchranku? Není levnější lékař s obyčejnou sanitou?Nakonec jsme jeli do kolínské nemocnice taxíkem, kde zjistili zácpu a zaražené větry.  
0/0
19.1.2006 20:59

VilemMikula

Majitel statu
Podle Vasich textu soudim, ze jste take nespokojeny s jednanim nasich politiku. (Opravrte mne pokud se pletu.) Co jste zkusil proti tomu udelat? Krome prohlaseni, ze nebudete volit levici. Mate nejaky jiny napad, ke kteremu by se dalo pridat?    
0/0
19.1.2006 20:19

Modrostrak

Doktor Pavko na strane pana Ratha a CSSD
Na ihned je rozhovor s Dr.Pafkem o marsich soukromych lekarniku.Brzy se tu budou objevouat odlcazy jalco na Dr.Julinka a jeho sebedemakovani v poradu Honzy Krause.
0/0
19.1.2006 20:19

chamomil

Re: Doktor Pavko na strane pana Ratha a CSSD
Co si to dnes pil? Okenu?
0/0
19.1.2006 20:21

Johny_S

Re: Doktor Pavko na strane pana Ratha a CSSD
Pavel Pafko byl už ovšem usvědčen ze lži. Možná je to uznávaný chirurg, tím spíš by se ovšem neměl plést do politiky.
0/0
19.1.2006 20:23

Lupulin1

vzkaz pro politickou šlechtu
Podpořím jen kandidáty,kteří mají za sebou dosažené konstruktivní hodnoty.Nabídnou zrušení posleneckých výhod,které z politiků dělají jen šlechtu na úkor občanů.Prosadí model přímé demokracie.Možnost odvolat mého zástupce v referendu jeho voličů,pokud budu nespokojený s jeho práci beru za samozřejmost.Model je drahý,ale ušetřené peníze za nemorální výhody budou stačit a ještě zbyde na splácení státního dluhu,který se už nebude prohlubovat.
0/0
19.1.2006 19:56

Johny_S

Re: vzkaz pro politickou šlechtu
Ale bude. Pokud by voličstvo dostalo takovou moc, tak reálně hrozí ještě rychlejší zadlužování. Každý z politiků se bude snažit maximálně se zalíbit, tudíž podpoří další a další zvyšování sociálních dávek. Aby si udělal u voliče dobře. Viz ČSSD a její růst preferencí. Je vidět, že korupce voličů funguje.
0/0
19.1.2006 20:32

chroustík

Re: vzkaz pro politickou šlechtu
Prosím Tě, co tady žvatláš ? Jaký Tvůj zástupce ? Pokud je Ti jasný princip voleb, tak každý volební kraj má určitý počet poslanců, podle výsledků se zvolí například na 30 míst 10 ODS, 10 ČSSD, 5 KSČM a 5 KDU-ČSL. A teď mi řekni, koho z těch 30 chceš odvolávat ? To není senát, kde za každý okrsek je jenom jeden senátor, tady by to šlo. Doporučuji prostudovat volební zákon a potom navrhovat.
0/0
20.1.2006 15:50

Lupulin1

zdravím všechny hyeny s ČSSD
Svinstvo,které tady je,vytvořilo ČSSD za dvě vlolební období.Co po nich zůstane se bude muset ještě hodně dlouho uklízet.Socialismus s lidskou tváří KSČSSD.Zadluženost.Centralizace financí,moci.Decentralizace odpovědnosti.Všude čisté ruce korupce ČSSD.Občan jako rukojmí.KSČSSD nás opět do toho socialismu pěkně navezla.Je to jak smrtka.Té se také nezbavíš dokud si tě neodvede.Můj hlas komunisti nedostanou.A nedostanou ho ani prostřednictvím ČSSD!
0/0
19.1.2006 19:35

Lupulin1

(p)osel dobrých zpráv
Každý den se probouzím a čekám na mého (p)osla dobrých zpráv. Vždy mě něčím překvapí. Chlapec s autíčkem buldozera, které tak rád tlačí před sebou. K večeru mi vžene do očí slzy dojetí, jak si dneska zase nabil. Své modřiny pak tiší levným kakaem.
0/0
19.1.2006 19:31

VilemMikula

Majitel statu
Pokud jste take zhnuseni jako ja nasimi politiky zkuste se na to podivat jinak: Vy jste majitel statu a politik je Vas spravce, ktery spravuje Vas majetek. Pokud to nedela spravne muze byt Vami potrestan. Vice na http://www.volny.cz/vilem.mikula/ PS: Odpovezte si nejprve uprimne na otazku: Slouzi obcane urednikum a politikum nebo slouzi politici a urednici obcanum?
0/0
19.1.2006 18:38

Johny_S

Re: Majitel statu
Přímá demokracie je v našich podmínkách neobyčejně nebezpečná. Stačí se podívat, jak nyní rostou preference komunistům z ČSSD. Úplně stejně by byla lůza ovlivnitelná v případě referend. A to by byla cesta do pekel. Proto děkuji, ale nechci. A proč se vlastně ta tvá strana jmenuje Majitelé Státu? To velké S je tam úmyslně? Jako že ne majitelé ledajakého státu, ale přímo Státu, podobně jako křesťané nevěří v ledajakého boha, ale v Boha? Anebo velké S jako název firmy?
0/0
19.1.2006 19:49

VilemMikula

Re: Re: Majitel statu
Nemel jsem na mysli zadny umysl, co se tyce velikosti pismen. Asi je to ovlivnene tim, ze se v anglictine casto v nadpisech pisou vsude velka pocatecni pismena. Ja to ale stridam ruzne MAJITELE STATU, Majitele Statu i Majitele statu tudiz nemam v tom zadny umysl. Myslim si, ze to co navrhuji, je zastupitelska demokracie - lide voli sve zastupitele=spravce sveho majetku. Pouze je zdurazneno, ze zastupitel=spravce bude odmenovan podle vysledku sve prace a podle toho o kolik zhodnoti majetek obcanu=stat.   Muj navrh neni dokonaly ma jiste nejake chyby. Jsem naivni snilek. Pomozte mi prosim dat dohromady lidi s podobnymi ale realnymi napady. Dekuji.
0/0
19.1.2006 20:00

Lupulin1

Re: Re: Re: Majitel statu
Tohle už je v přímém rozporu proč lidi vstupují do politiky.
0/0
19.1.2006 20:03

Johny_S

Re: Re: Re: Majitel statu
Dobře, tak naznačím nebezpečí: stačí momentální pokles preferencí strany, která původně vyhrála volby, protože třeba začne dělat reformy, do kterých se předtím nikomu nechtělo, a tudíž je pak jednoduché vyvolat hlasování o odvolání příslušných politiků a příslušné politiky odvolat. A to není dobře. Pokračujme ovšem v diskuzi. Stojí strana Majitelé státu spíše nalevo, nebo napravo?
0/0
19.1.2006 20:23

VilemMikula

Re: Re: Re: Re: Majitel statu
Odvolat politika neni tak jednoduche, jinak uz bych to davno udelal.  Ve srovnani se soucasnou vladou by byla strana Majitele statu napravo. Tj. mensi statni regulace a prerozdelovani cehokoli a vice volne ruky trhu. Na druhou stranu musi byt zachovana socialni solidarita mezi lidmi, aby ti kteri se dostali do tizive situace nechcipli zimou na ulici. Napadlo me, ze platy poslancu by se mohly odvijet treba od poctu nezamestnanych, pak by ubylo socialne slabych a neprizpusobivych obcanu.  
0/0
20.1.2006 1:14

Lupulin1

Re: Re: Majitel statu
Naivní tvrzení. Stejně jak se říkalo, že po vstupu do EU bude všechno v pr....
0/0
19.1.2006 20:02

MrViki

j
http://zpravy.idnes.cz/diskuse.asp?iddiskuse=A060118_194759_nazory_ad
0/0
19.1.2006 12:44

Flat Vamp A.V.T.

0/0
19.1.2006 11:24

babacek

Žádné hašení války,
jen připomenutí ,že co se doma navaří (rozuměj nakrade) to se doma sní
0/0
19.1.2006 9:43

Josefprav

Re: Žádné hašení války,
Ono ze státního se hezky krade. Při těch miliardách se nějaký ten milion ztratí a milion pro chudého a neschopného socana je hodně. Chce to změnu.
0/0
19.1.2006 9:55

babacek

Re: Re: Žádné hašení války,
Změna je nutná.Slonů v porcelánu je již dost
0/0
19.1.2006 9:57

1_130_202_135

Re: Re: Žádné hašení války,
Změnu? Pro chudého a neschopného socana miliony dva?
0/0
19.1.2006 20:53

Josefprav

Socani patří do opozice.
Rozdíl mezi ODS a ČSSD je mimo jiné také v tom, v ODS není o stranické funkce žádný veliký zájem. Členové ODS mají svých dost starostí se svým povoláním a s pitomými úředníky. V ČSSD je zto jiné. Tam se bojuje na krev o každou pozici a o senemnší funcičku a i neplacenou, protože se to bere jako start ke karieře.   
0/0
19.1.2006 9:39

dislektik

Re: Socani patří do opozice.
a když vyhraje ODS nebudou jim ty vedlejšáky překážet v tom aby pro česko dobře pracovaly ???? a co střed zájmů ???? nedojde k němu ????
0/0
19.1.2006 9:42

MrViki

Re: Re: Socani patří do opozice.
To se pak určitě vyřeší. Já osobně chci do vlády radši ministry, kteří v civilním životě něco umí a dokázali. Než Sobotky, kteří šli ze školy rovnou do politiky a v civilním životě nic neumějí, nic nedokázali a jsou úplně mimo...
0/0
19.1.2006 9:44

Vosta Jindra

Re: Re: Re: Socani patří do opozice.
A kdo z představitelů ODS něco dosáhl? Tlustý, Langer, Říman... leda tak Němcová, kterážto to je knihkupkyně z rinku ve Žďáru, ale zas je celkem blbá. V tom si nemají co vyčítat. Ale bylo by hezké, mít poslance, kteří by nebyli na funkci životně závislí, ale takové nevidím.
0/0
19.1.2006 10:34

MrViki

Re: Re: Re: Re: Socani patří do opozice.
Například Říman pracoval jako programátor, Tlustý byl vědecký pracovník. Je to pořád lepší, než Sobotka, který si udělal práva a teď šéfuje financím, kterým vůbec nerozumí a je to na něm hodně znát. O Staníkovi netřeba mluvit...
0/0
19.1.2006 10:53

Josefprav

Re: Re: Socani patří do opozice.
Ministři a další státní funcionáři skončí a ostatní se politikou neživí a živit nechce. U nic to je povolání ne vedlejšáky. HNikdo z ODS nechce nikdo to taky neřekl, že by omezoval novináře. Takže se klidně může stát, že Kment pojede po Langerovi, když to bude potřeba. V čem vidíš problém. Žádný politik není svatý proto máme šestou velmoc. 
0/0
19.1.2006 9:47

dislektik

válka se uhašuje?????
a co tak zkusit příměří???
0/0
19.1.2006 9:37

Josefprav

Re: válka se uhašuje?????
Když Paroubek prohraje volby tak dojde k rozkolu v celé ČSSD.
0/0
19.1.2006 9:40

dislektik

Re: Re: válka se uhašuje?????
no až je prohraje, otázka jestli je prohraje ???
0/0
19.1.2006 9:41

donalduck

Re: Re: Re: válka se uhašuje?????
jinou možnost si nepřipouštím ... na to se mám příliš rád
0/0
19.1.2006 9:42

dislektik

Re: Re: Re: Re: válka se uhašuje?????
no sebevědomí nezchází .-)
0/0
19.1.2006 9:43

Josefprav

Re: Re: Re: Re: válka se uhašuje?????
0/0
19.1.2006 9:54

Josefprav

Re: Re: Re: válka se uhašuje?????
Tak tady máš vládu KSČSSD. To chceš?
0/0
19.1.2006 9:44

dislektik

Re: Re: Re: Re: válka se uhašuje?????
NEJSEM SOCAN ANI ODS-SÁK
0/0
19.1.2006 10:01

Josefprav

Re: Re: Re: Re: Re: válka se uhašuje?????
Já taky ne. Nechci aby mi tady zpátky vládli komunisti. Ty ano? 
0/0
19.1.2006 10:07

jarryd

Svezi vitr
Chtelo by to svezi vitr mladych pravicovych politiku!
Stare a nabubrele "pupiky" do predcasneho duchodu!
0/0
19.1.2006 9:21

MrViki

Kdo volí ČSSD
Kdo volí ČSSD a Paroubka, ten volí politické hulvátství, aroganci, vládu pevné ruky ala Stalin a hlavně hloupost.
0/0
19.1.2006 9:14

Bouše

Re: Kdo volí ČSSD
Docela pěkný volební slogan  
0/0
19.1.2006 9:17

Josefprav

Re: Kdo volí ČSSD
 Je to tak. Éra silných vůdců jako Zeman a Klaus už skončila.
0/0
19.1.2006 9:41

MrViki

Re: Re: Kdo volí ČSSD
No v ČSSD zřejmě ještě ne. Holt je u nás pořád hodně nesebevědomých lidí, kteří nad sebou potřebují silného fuhrera...
0/0
19.1.2006 9:43

dav238

Nic nevíte
Narozdíl od všech diskutujících znám pana Bendu (dnešního šéfa severočeské ČSSD )osobně už dobrých 20 let. Dodnes nemůžu pochopit, že člověk jeho charakteru může být v politice, vlastně se divím, že už dávno nedostal minimálně 10 let v kriminále. Nedělám si srandu, schválně se ho zeptejte na mrtvý Albánce na výsypce Bílinské šachty.
0/0
19.1.2006 9:08

Najdete na iDNES.cz