Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Spanilá jízda Ratha s Kubkem

David Rath se teď opravdu může cítit jako "miláček boží" nejen podle jména. Milan Kubek, jeho spoluhráč a blíženec, se stal prezidentem čtyřiceti tisíc lékařů. Oběma pánům se nedá upřít jedno: za svým cílem jdou od píky, léta, systematicky a dravě.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Marmeladeee

Pokud dávají do vysokých funkcí lumpy, nevolme je, volme jiné...
Hlasování nanečisto na www.volebnipreference.cz
1. ODS, 2. Evropští demokraté, 3. CSSD, 4. Strana zelených, 5. Pravý Blok - strana za ODVOLATELNOST politiků, NIZKE daně, MINIMALIZACI byrokracie, SPRAVEDLIVOU justici, REFERENDA a PRIMOU demokracii WWW.CIBULKA.NET.
0/0
17.1.2006 22:37

Atla

Re: Pokud dávají do vysokých funkcí lumpy, nevolme je, volme jiné...
to si nepomužeš koho budeš volit,jak se člověk dostane ke korytu tak bere bere!!!!!jak se říká : peníza dělaj člověka,takový mrchy jako je celá poslanecká pakáž se bude vždycky dobře!!!!!
0/0
21.1.2006 0:31

Marmeladeee

My to všechno pak zaplatíme, a Rathova přítelkyně se napakuje...
Až se MUdr.Rathovi vše podaří, bude tady mít Zentiva monopol, Rathova přítelkyně, pracující v zentivě, se napakuje na zaměstnaneckých akcicích, a my všichni budeme plati dražší  léky.
0/0
17.1.2006 22:34

Marmeladeee

http://www.cibulka.net/petr/view.php?cisloclanku=2006011301
Pouze zanikne 30% lékáren a výdej v městech a vesnicích, pouze se za dva, za tři roky ceny léků opět neskutečně zvýší. Ale přemluvte pak firmy, které byly vytlačeny z trhu za použití současného nedostatečného zákona, anebo dokonce jenom vyhlášek spíchnutých za 14 dní, aby se sem zpátky vrátily, byť by jejich ceny v té době ve srovnání s cenami Zentivy byly dvoutřetinové. http://www.cibulka.net/petr/view.php?cisloclanku=2006011301
0/0
17.1.2006 22:32

Marmeladeee

Role přítelkyně MUDr.Ratha je třetí kůn vzadu...a proč nakonec všechno zaplatí danový poplatník
CAUSA: MUDr. Rathovi lékárníci opravdu nevadí! Ve skutečnosti jde ještě o mnohem víc... Přítelkyně MUDr. Ratha zcela jistě výrazný objem zaměstnaneckých akcíi obdrží. Za dobrou práci dobrá odměna, anebo to budou přímo akcie nominální? V každém případě za ně zaplatí pár korun. A za půl roku, jak umožňuje náš akciový zákon, odprodá se stotisícovým ziskem tyto akcie zpátky Zentivě. Dle našeho zákona je to legální zisk, dokonce ho ani nezdaní. Všichni jsou spokojeni, stát neprodělal.
0/0
17.1.2006 22:31

Bonelord

Lekari jsou asi hloupejsi nez jsem si myslel :-))
0/0
17.1.2006 12:45

baronfonlempl

Tak vidíte.
Ještě počkají, až se lékárníci vyvaří ve vlastní šťávě, což nebude trvat dlouho, maximálně měsíc. Rath je již pro plebejské voliče velice přitažlivě veřejně označil za protestující milionáře. Lid má jasno, milionářům nevěří. Takže si mohou na ty své letáky psát co chtějí. Jsou nepřátelé lidu.
0/0
16.1.2006 22:51

habit

... Konečně zase budeme mít zdravotnictví...
... které nás bude silně motivovat k péči o zdraví... než omarodit, radhši umřít...
... tradičně skvělé, paní Bendová...
 
0/0
16.1.2006 22:32

petsuch

a vo tom to je, paní Bendová
byl jsem nucen v loni a již  i letos několikrát se svěřit  na různé choroby  lékařům a sestrám v krajské poliklinice v Ostravě Porubě  a byl jsem nadmíru spokojen. Nemůžu si na nic stěžovat. Kéž by to tak zůstalo.
Tak se prosím nevyjadřujte k tématu, kterému prd rozumíte.
0/0
16.1.2006 22:06

Kqubi

Re: a vo tom to je, paní Bendová
Nemuzu vas pane nazvat nicim vic nez idiotem..
0/0
18.1.2006 18:54

huhu007

Bú, Bú, Bú, Bendová je tu
že by se B. byť jen náznakem pozitivně vyjádřila k čemukoli, co lékaři udělají, je  utopie. Nicméně její naprostá drzost spočívá v tom, jak chce Kubka hájit 100 dní. Milá B., vy Kubka nevolíte ani příspěvky neplatíš, takže nemáte právo ani hájit ani kritizovat. To mají právo jen lékaři. A kdyby vaše modré zbytky mozku trochu uvažovaly, asi by v prvé řadě přemýšlely, proč došlo k tomu, že  funkce prezidenta ČLK je nástupnickou funkcí šéfa lékařských odborů. Až bude u vlády vaše oblíbená modrá partaj a modří tuneláři, budou rozpory ještě větší, situace ještě horší a vypjatější. A pacienti daleko ohroženější. Každý soudný člověk si uvědomuje že kvalita péče je především v rukách lékařů a nikoli v rukách modrých tlachalů. Paroubek to aspoň chápe i když jsou jeho sliby zatím jenom tlachy, má podporu, protože solidní alternativa není. Paroubek vyhraje a kdy se vám objeví nádor a dostanete se pod ruku "bílé mafii" je jenom otázka času. Pak si můžeš zahrát hru na trh.
0/0
16.1.2006 20:31

Pravá Míra

Re: Bú, Bú, Bú, Bendová je tu
tedy o kvalifikaci mnoha lékařů vím svoje...Od nynějšího ministra bych si nedal ani pofoukat bebíčko.
0/0
16.1.2006 20:39

Bonelord

Re: Bú, Bú, Bú, Bendová je tu
Neberes nahodou drogy?
0/0
17.1.2006 12:47

Pravá Míra

začínám se velmi hlídat
abych zůstal do smrti zdravý. Ani moje milá a pečlivá praktická lékařka brzy nezmůže nic. Celý příběh šíleného ministra je ostudou lékařského stavu. Nemyslíte, pane profesore Pafko?
0/0
16.1.2006 20:18

huhu007

Re: začínám se velmi hlídat
to se teda hlídejte. A až vám bude ouvej, neotravujte Pafka a vyřiďte si problém v soukromé sektoru. Nejlépe v nějké nemocnici soudruha Bendla, kde díky systematickému okrádání zůstávají lékaři s minimální kvalifikací.
0/0
16.1.2006 20:33

Atla

Re: Re: začínám se velmi hlídat
s takovou začnou lidi chodit k veterinářum
0/0
21.1.2006 0:34

ant.

Mám dojem,že pacientů je trochu více než lékařů-
a pokud narudlí lékaři podpoří čssd,tak pacienti by měli podpořit někoho jiného...
0/0
16.1.2006 19:57

sageorg

Vše.....
pro spokojenost lékařů(zdrav. personál se sveze) a jejich volební hlasy - to není zdravotnictví,to je upocená politika a nechuť opustit koryto!!! Pacienti ať si trhnou!!!Peníze vybrané na zdravotní péči slouží především politickým komediím!Krysu sedící na zdravotnickém prameni je potřeba odstranit!Těží zejména z té nejslabší a nejohroženější skupiny obyvatel!
0/0
16.1.2006 12:57

irxx

kam kráčí?
podle všeho se zatím zdá, že pacient je někde v nedohlednu. Již několik týdnů sledujeme proces který je tahanicí o nedozírně velký balík peněz a v podstatě porcování krajíce. Každý občan tuší, že to přestává být o tom jak nás budou léčit,ale že je to o tom kdo víc shrábne. Jesti farmaceuti a lékárny, nebo doktoři a personál. Přerozdělování je to bolavé a nenávistné, ale i novináři už ztrácejí pohled na pacienty. Řeší se marže, platy, peníze, ale že stré báby lezou doma po kolenou, protože s nedočkaly endoprotézy je každému putna. Nechce se mi čekat až na tom budu taky blbě jako ony, ale copak je možné to nějak sdělit? Opozice to taky valí záhadně a Ministerstvo v čele s Ministrem řeší politiku místo zdravotnictví. Vida, Vláda přišla na to,l jak si zachovat přízeň tisíců voličů v bílých mundůrech. Naslibujme jim a dejme jim hory s horákama, máme hlasy a stabilizované zdravotnictví. A poplatník a pacient v jedné osobě? a komu na něm záleží?
0/0
16.1.2006 10:49

molim

Re: kam kráčí?
0/0
16.1.2006 10:50

Albert Nerom

Paní Bendová se opět ukázala. Její článek nevybočuje
z její tradiční linie modroptákovské propagandy. Je to stále tatáž písnička. Rath je netvor a s ním všichni, kdo zastávají stejné či podobné názory jako on. Proč např. p. Bandové vadí, že "tandem" Rath–Kubek má "společný zájem i představy, nad nimiž jako večernice září vize rázného zvýšení blahobytu lékařů". Každý ví, že s ohledem na objektivní možnosti celého systému zdravotnictví u nás lékařům "rázné zvýšení blahobytu" nehrozí. A i kdyby, bylo by to zvýšení podložené tvrdou prací, která má výsledky, za něž se nemusíme stydět ani v mezinárodním srovnání. Proč p. Bendová a celá redakce MF Dnes zaujímá opačný postoj u lékarníků a podporuje je v odporu proti MZ a potažmo proti vládě, když tito mají cca 30% marže ze všech léků jen za to, že je přendají z regálu přes pult? Každý ať si odpoví sám. Je to nekonečná přehlídka farizejství, lží a dnes již neskrývaného prosazování názorů největší opoziční pol. strany. P.S. Podotýkám, že nejsem ani lékař, ani lékárník. Jen mne se*rou sprosté lži.
0/0
16.1.2006 9:14

V.Poustka

Re: Paní Bendová se opět ukázala. Její článek nevybočuje
30% marže lékárníků, to je přehlídka farizejství, lží a dnes již neskrývaného prosazování názorů MUDr.spRathka, protože to není pravda. Přečti si rozbory odborníků z oboru, kolik vlastně ta marže je, a nevěř každému lháři z ministerstva
0/0
16.1.2006 9:20

Juzko

Re: Re: Paní Bendová se opět ukázala. Její článek nevybočuje
to není pravda ??? je to ve vyhlášce, tak nepochybuj. To že se dělí loby mezi sebou na tom nic nemění. Dosud žádná lékárna nezanikla což svědčí o tomto byznysu. Pokud k tomu začne docházet bude dobře. Parazitů na zdravotnictví je přespříliš, je třeba je redukovat!!!
0/0
16.1.2006 9:37

I-voucH

Re: Re: Re: Paní Bendová se opět ukázala. Její článek nevybočuje
jo a nejvíc je přece pacientů, tak je zredukujme. chápu-li dobře tuto poznámku.
a jen tak na okraj, takový názor není daleko od trestní definice genocidy.
0/0
16.1.2006 12:24

emerson

Re: Re: Re: Paní Bendová se opět ukázala. Její článek nevybočuje
Tak teď lžeš ty, protože u nás lékárna zanikla, kde jsi na to přišel? To jsi slyšel od ministra? Přijeď se podívat - Stonařov u Jihlavy.
0/0
16.1.2006 13:30

bapchpytho

Re: Paní Bendová se opět ukázala. Její článek nevybočuje
Je vidět,že nejsi lékař ani lékárník a hlavně,že tomu vůbec nerozumíš.A Ty lži,jak jim říkáš,jsou jen lži soudruhů paroubacka a dráta.
0/0
16.1.2006 9:28

j@ck

Re: Re: Paní Bendová se opět ukázala. Její článek nevybočuje
jediné tvé argumenty, které jsi použil jsou parouback a drát - ty jsi teda fakt intoš, to se musí nechat.
0/0
16.1.2006 9:31

bapchpytho

Re: Re: Re: Paní Bendová se opět ukázala. Její článek nevybočuje
Takže argument číslo 1.Marže lékárníků nejsou 29 % jak se Vám snaží namluvit Drát.Jedná se o složenou marži lékárny a velkoobchodu ,lékárna má z každé 100,- tržby cca 17 Kč,-. Lékárna není jen výdejna lékô,jak bylo naznačeno v příspěvku nahoře.Žádný jiný obchod nemusí mít tak studované "prodavače" jako lékárna.Pokud by tam mohli pracovat vyučené prodavačky za 10000,-,byla narážka na vysoké marže oprávněná.
0/0
16.1.2006 9:39

j@ck

Re: Re: Re: Re: Paní Bendová se opět ukázala. Její článek nevybočuje
ale lékárníci nejsou nic jiného než VŠ studovaní prodavači, kteří berou nástupní plat po škole 20.000,-, já jako lékař s větší zodpovědností jsem začínal na 12700,-. co na ten rozdíl říkáš? myslíš že vydávat léky za pultem je složitější než operovat nebo sloužil pohotovost? 
0/0
16.1.2006 12:06

bapchpytho

Re: Re: Re: Re: Re: Paní Bendová se opět ukázala. Její článek nevybočuje
Ale to není problém lékárníků,že lékaři mají nízké platy.Mluví z Tebe typická česká vlastnost,závist,když nemám já,ať nemá nikdo.
0/0
16.1.2006 12:42

Juzko

Re: Re: Paní Bendová se opět ukázala. Její článek nevybočuje
pokud čteš, je marže našich lékáren o několik procent vyšší než v jiných evropských zemích, při čemž platí českou úropveň mezd, čeké režijní náklady tak proč nadstandardní marži. Jsou to vydřiduši, snížení marže je správné. Léky se nekazí, ztráty žádné, zásoby mají na 1 den, denně si nechají navážet.
0/0
16.1.2006 9:33

V.Poustka

Re: Re: Re: Paní Bendová se opět ukázala. Její článek nevybočuje
zkus si najít diskuzi vedle, kde ti odborníci vysvětlí, že ze 100,- jim zůstane 1,70, to určitě není 29%, jedině kdyby ministersvto změnilo svým nařízením matematiku, ale i toho se můžeme dočkat
0/0
16.1.2006 9:38

kasavaros

Re: Paní Bendová se opět ukázala. Její článek nevybočuje
Jenom přendat lék z regálu na pult? Laik samozřejmě nevidí, co všechno ten lékárník musí dělat vzadu za krámem a co musí umět, ale snad si všimne aspoň toho, že mu ten lékárník poradí například jaký volně prodejný lék si má pacient koupit na kašel. (Já vím, že tohle není moc "mediálně působivé. ale to je špička ledovce a minimálně to aspoň trochu zpochybňuje to "jenom přendání".)
0/0
16.1.2006 9:38

molim

Re: Re: Paní Bendová se opět ukázala. Její článek nevybočuje
To je smutný, ale co by měla říkat třeba ženská v domácnosti se třema harantama, taky musí lecos umět, a marže veškerá žádná
0/0
16.1.2006 9:41

kasavaros

Re: Re: Re: Paní Bendová se opět ukázala. Její článek nevybočuje
Pane Bože, chcípla mi koza; dej, aˇy sousedovi chcípne taky.
0/0
16.1.2006 9:46

molim

Re: Re: Re: Re: Paní Bendová se opět ukázala. Její článek nevybočuje
Pitomá výmluva. Zkuste logičtější argument.
0/0
16.1.2006 9:56

kasavaros

Re: Re: Re: Re: Re: Paní Bendová se opět ukázala. Její článek nevybočuje
Nerozumím. K čemu chcete, abych argumentoval a z čeho si myslíte, že se vymlouvám? Nebo jste nepochopil, oč mi jde? Tak po lopatě: můj první příspěvek upozorňoval na to, že diskutující Albert Nerom nemá v jednom konkrétním bodě svého příspěvku tak zcela pravdu. Z tohoto hlediska je vaše reakce, řečeno módními obraty, "o něčem jiném" nebo, chcete-li, "mimo mísu". No a na toto jsem chtěl upozornit, a zvolená slova jsem požil proto, že se mi zdálo, že důvod vaší reakce je této modlitbičce podobný. Ještě něco?
0/0
16.1.2006 17:59

molim

Re: Re: Re: Re: Paní Bendová se opět ukázala. Její článek nevybočuje
PS
A aby bylo jasno, problém stojí takto: Je spousta povolání, zaměstnání a činností, kde musí dotyčný něco umět a  něco obětovat. Proč by jenom některá z nich měla mít garantovanou 30 procentní marži?
0/0
16.1.2006 10:01

mmkk

Re: Re: Re: Re: Re: Paní Bendová se opět ukázala. Její článek nevybočuje
A kdes přišel na to, že lékárny mají "garantovanou" 30% marži ?    
 
0/0
16.1.2006 10:09

molim

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Paní Bendová se opět ukázala. Její článek nevybočuje
OK, blbá formulace
0/0
16.1.2006 10:16

baronfonlempl

Re: Re: Re: Re: Re: Paní Bendová se opět ukázala. Její článek nevybočuje
?
0/0
16.1.2006 22:56

baronfonlempl

Re: Re: Re: Re: Re: Paní Bendová se opět ukázala. Její článek nevybočuje
!
0/0
16.1.2006 23:12

namen

Re: Re: Re: Paní Bendová se opět ukázala. Její článek nevybočuje
Místo souložení měla chodit do školy.
0/0
16.1.2006 12:17

franta straka :D

Re: Paní Bendová se opět ukázala. Její článek nevybočuje
zalez do boudy
0/0
16.1.2006 10:28

babacek

D.R. + M.K. = konec pacientů v Čechách.
Neuvidíte v našich kinech,ale v reálném životě
0/0
16.1.2006 5:40

eloš

Von má modrou košili !!!
Měl by snad mít rudou, anebo alespoň 4%-ní růžovou.
0/0
16.1.2006 2:11

babacek

Re: Von má modrou košili !!!
Modrá je svázácká.
0/0
16.1.2006 5:40

picard

Re: Von má modrou košili !!!
fakt dik, chystam se na zkousku a vybiram si mezi cervenou a jemne ruzovou...
0/0
16.1.2006 9:06

Najdete na iDNES.cz