Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Lékárník: Naše marže patří k nejnižším v Evropě

Lékárníci jsou ve stávkové pohotovosti. Protestují proti snížení obchodních přirážek na léky. Nejspíš v neděli se rozhodne, zda lékárny zavřou. Šéf České lékárnické komory se sejde s premiérem. Na stávku, ceny léků i prosperitu lékárníků se ptali čtenáři iDNES předního člena komory Kamila Hrubého.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Marmeladeee

Hlasování nanečisto
Hlasování nanečisto na www.volebnipreference.cz
Momentální stav: 1. ODS, 2.Evropští demokraté, 3. ˇˇCSSD, 4. Strana zelených, 5. Pravý Blok - strana za ODVOLATELNOST politiků, NIZKE daně, MINIMALIZACI byrokracie, SPRAVEDLIVOU justici, REFERENDA a PˇˇRˇ´IMOU demokracii WWW.CIBULKA.NET, atd. Hlasujte a zjistíte další pořadí...
0/0
17.1.2006 21:00

Marmeladeee

Jaká je role přítelkyně MUDr.Ratha v jeho operaci proti lékárnám?
CAUSA: MUDr. Rathovi lékárníci opravdu nevadí! Ve skutečnosti jde ještě o mnohem víc...
Přítelkyně MUDr. Ratha zcela jistě výrazný objem zaměstnaneckých akcíi obdrží. Za dobrou práci dobrá odměna, anebo to budou přímo akcie nominální? V každém případě za ně zaplatí pár korun. A za půl roku, jak umožňuje náš akciový zákon, odprodá se stotisícovým ziskem tyto akcie zpátky Zentivě. Dle našeho zákona je to legální zisk, dokonce ho ani nezdaní. Všichni jsou spokojeni, stát neprodělal.  Od 13.1.06 byl článek 1250 krát navšíven: REKORD!!!
0/0
17.1.2006 20:57

petsuch

a vo tom to je
to jsem zvědav kolik lékáren zanikne...
0/0
17.1.2006 20:54

korotvik

PAN RATH JE SULDA 2
JO A TO NEMLUVE O TOM ZE POKUD DA VOLNE PRODEJNE LEKY DO HYPERMARKETU A CO JA VIM KAM JESTE TAK AKORAT VZNIKNE TO ZE SE VSICHNI POSEREM A CHCIPNEM NA TO ZE NEMAME ODORNOU OBSLUHU, PRECE SAM DOBRE VITE ZE KDYZ VAM BUDU CHTIT PRODAT NAPRIKLAD BARAK-JSEM STAVAR ZAPALT PANBUH ZE TO SE JESTE NEDA PRODAVAT VOLNE A PRODA VAM TO KNIHKUPEC(KNIHKUPCI PROMINTE) TAK VAM TO SPADNE JAK DOMINO. :-)))
0/0
16.1.2006 9:49

korotvik

PAN RATH JE SULDA
cHLAPE NEVIM CO JSE TO PSAL NA IDNES ALE ASI JSTE Z KLANU CSSD A MOZNA DOKONCE Z MINISTRSTVA, KDYBY JSTE DELAL VYSOKOU SKOLU TAK BY JSTE VEDEL JAK SLOZITE JE VYSTUDOVAT FARMACII, JESTLI JSTE DELNIK TAK VAS OMLOUVA AKORAT NEZNALOST POLITICKE SCENY CO VAM NABULIKUJE RATH S PARAUBKEM, TI DVA DELAJI TAKOVOU POLITIKU ZE NEBOJTE SE ZACHVILENKU BUDETE TAKY NEZAMNESTANNEJ PROTOZE AZ KRACHNOU LEKARNY A TAK SI UDELEJTE 2200*5 =11000 DALSICH NEZAMNESTANANYCH. tAK GOOD LUCK A JSEM ZVEDAVEJ KDO VAM PAK DA NA CHLEBA KDYZ PODNIKATELE VYDELAVAJI A ZIVI AKORAT TY SOCANY CO SE VALEJ NA POHOVCE A ZEROU A ZIJOU ZA NASE VYSOKE DANE.A TO JESM STAVAR TAK SI PREDSTAVTE JAK ASI MUSI BYT PAN RATH USPESNEJ VE SVE FUNKCI KDYZ UZ NASERE STAVARE. TO UZ JE PODLE MNE VRCHOL, TEDA SPIS HRUZA.
0/0
16.1.2006 9:45

velkopodnikatel Krejcir

Trapné otázky několika socek
neustále omílající jedinné - marže, každý obchodník má takovou marži aby vydělal na náklady a ještě mu něco zbylo, křičet a ukazovat na někoho prstem umí každej idiot, ale pokud tomu idiotovi nabídnete ať to také zkusí má najednou tisíc výmluv proč to nejde..lékárníkům držím palce  
0/0
14.1.2006 2:19

pancho10

Re: Trapné otázky několika socek
..a tihle idioti žijí ještě z naších daní a naší práce.FUCK!Teď chrápou a já už kalkuluji ceníky.Jistě je to moje práce a mám ji rád.Ale ať aspoň drží hubu.Je to moje věc jakou mám marži nebo rabat,Zdravím.
0/0
14.1.2006 4:07

Milanek99

Re: Trapné otázky několika socek
nakopat do kuli takovym debilum jako jsi ty demente - nechlastej tolik nebudes placat takove kraviny
0/0
15.1.2006 20:53

velkopodnikatel Krejcir

Re: Re: Trapné otázky několika socek
vyhul si svoje péro milánku, budeš možná klydnějšý
0/0
18.2.2006 1:19

Marmeladeee

Pravicový volič volí Pravý Blok
Dělat likvidační zákony na jednotlivá odvětví národního hospodářství  našim politikům by znemožnil zákon o odvolatelnosti politiků občany v referendu. Toto má ve svém programu ¨Pravý Blok - strana za ODVOLATELNOST politiků,NÍZKÉ daně, MINIMLIZACI byrokracie, SPRAVEDLIVOU justici, REFERENDA a PŘÍMOU demokracii WWW.CIBULKA.NET. Je možno hlasovat v předvolebním hlasování na www.volebnipreference.cz (Momentálně  je Pravý Blok na 4. místě a "dýchá na záda" ČSSD, která je na místě 3. kdo chce vědět víc, musí hlasovat, a dozví ¨se jak si která strana stojí.
 
0/0
13.1.2006 20:41

Marmeladeee

Role přítelkyně MUDr.Ratha v jeho útoku na lékárnictví
Přítelkyně MUDr. Ratha zcela jistě výrazný objem zaměstnaneckých akcíi obdrží. Za dobrou práci dobrá odměna, anebo to budou přímo akcie nominální? V každém případě za ně zaplatí pár korun. A za půl roku, jak umožňuje náš akciový zákon, odprodá se stotisícovým ziskem tyto akcie zpátky Zentivě. Dle našeho zákona je to legální zisk, dokonce ho ani nezdaní. Všichni jsou spokojeni, stát neprodělal
0/0
13.1.2006 20:36

Bigbadaboom

Muj nazor
  Z vlastní zkušenosti   i ze zkušenosti jiných dobře vím, že tzv. trojúhelník "pacient-lékař-farmaceut" se v praxi dobře osvědčil a pro pacienta je velmi přínosné, pokud existuje vzájemná komunikace a úcta mezi těmito profesemi. Byla by velká škoda likvidovat celou skupinu vzdělaných odborníků na léčiva. Když jsem pracoval v lékárně, naštěstí pro pacienta jsem také čas od času odhalil a po domluvě s lékařem pak napravil několik jeho preskripčních chyb (mj. se týkaly i těch nejzranitelnějších - dětí a těhotných)....nikdo není neomylný. Lékárníci jsou samozřejmě připraveni se bavit ohledně úspor ve zdravotnictví (a nacházet řešení jako se to daří v jiných zemích). Vypracovali návrh degresivní marže a  snaží se připomínkovat každý zákon či vyhlášku, která se jich týká, ale obvykle se setkávají s arogancí a
0/0
13.1.2006 18:02

Bigbadaboom

Re: Muj nazor
 arogancí a zamítnutím, byť jen nabídky k jednání.
0/0
13.1.2006 18:03

pancho10

Re: Muj nazor
Jelikož mám jednoho nepřítele a to je čas,tak chodím z 95% rovnou k lékárnikovi.Je to bakalář s praxí v USA a žeknu Vám opravdu po domluvě mě prodá léky které mě pomůžou a ještě vysvětlí proč ten problém mám a jak mu příště předejít.A nemusím sedět v čekárně kde ve vzduchu visí cholera....Ještě by to chtělo aby se houfně rozmnožili rod.lékaři jak mě děda vyprávěl.Telefon a lékař-přítel přijel domů.
0/0
14.1.2006 3:58

emanueldrozd

stezovatele
V KV je pet lekaren na jednom hektaru, ale behem tri dnu  vanocnich svatku nemela otevreno ani jedna. Kdyz tolik potrebuji penize, proc nektera z nich neporazila svou konkurenci a neotevrela?
0/0
13.1.2006 17:58

Bigbadaboom

Re: stezovatele
To opravdu netusim, nejsou zamestananci zdaleka? Ale nechci nikomu sahat do svedomi, treba si jen chteli uzit volna a tusi, ze by moc lidi stejne neprislo. ...
0/0
13.1.2006 18:04

donalduck

Re: Re: stezovatele
1. akutní případy řeší pohotovost
2. Náklady na provoz lékárny jsou tak vysoké, že těch pár ibalginů na bolest hlavy po chlastu by jim je sotva pokryla
0/0
13.1.2006 20:40

dislektik

tak tomu se člověk může jen zasmát všichni se mají jak prasata v žitě
ale pořád se mají špatně tak at jdou dělat něco jiného na čem vydělají víc !!!!!!
0/0
13.1.2006 17:27

doktor_bota

Re: tak tomu se člověk může jen zasmát všichni se mají jak prasata v žitě
Honzíku Barteku, až ti zavřou lékárnu v tom vašem prdelkově, možná se tě to nedotkne. Ale mnoho lidí ano, a lékárny ve velkých městech zavírat nebudou.
0/0
13.1.2006 17:30

dislektik

Re: Re: tak tomu se člověk může jen zasmát všichni se mají jak prasata v žitě
at zavřou na jednom kilometru čtverečním je jich 6 takže 5 jich můžou zavřít
0/0
13.1.2006 17:32

doktor_bota

Re: Re: Re: tak tomu se člověk může jen zasmát všichni se mají jak prasata v žitě
Tady je jedna lékárna na celou obec (2000 lidí), další je 20 minut autobusem, který jezdí cca co 2 - 3 hodiny. Ta zavře mezi prvními.
0/0
13.1.2006 17:34

dislektik

Re: Re: Re: Re: tak tomu se člověk může jen zasmát všichni se mají jak prasata v žitě
nezavře neboj v takové obci je dost důchodců co to mají jako snidani obět a večeři pár pilulek
0/0
13.1.2006 17:35

doktor_bota

Re: Re: Re: Re: Re: tak tomu se člověk může jen zasmát všichni se mají jak prasata v žitě
Zavře, pokud bude u vesla Rath a budou ho podporovat tvorové, jako ty. Důchodci moc neregulovaného sortimentu nekoupí.
0/0
13.1.2006 17:38

dislektik

Re: Re: Re: Re: Re: Re: tak tomu se člověk může jen zasmát všichni se mají jak prasata v žitě
fanda Ratha nejsem a důchodci prostě mají smůlu díky Ratha budou cálovat až se jim bude kouřit od peněženek
0/0
13.1.2006 17:40

utanův stín

Re: Re: Re: Re: tak tomu se člověk může jen zasmát všichni se mají jak prasata v žitě
Ale nějakej ten Plus nebo Diskont, ty tam jsou dva, co? :-)
Já nevím, pořád mi nikdo nevyvrátil, že mají garantovánu část příjmů, tím i zisků.
0/0
13.1.2006 17:38

Bigbadaboom

Re: Re: Re: Re: Re: tak tomu se člověk může jen zasmát všichni se mají jak prasata v žitě
nemaji GARANTOVANOU cast prijmu, ale OMEZENOU SHORA. To je rozdil Cim maji garantovane prijmy? ja mylsim ze nicim. A tech 17 korun ze sta neni na nejake vyskakovani, ted uz vubec ne na to aby to vydelavalo. Podrzi snad jen prodej doplnkoveho sortimentu (proto ale snad lekarny nemame, ne?).
0/0
13.1.2006 17:46

utanův stín

Re: Re: Re: Re: Re: Re: tak tomu se člověk může jen zasmát všichni se mají jak prasata v žitě
Tak ještě jednou pro velký úspěch.
Hrazené léky se platí ze zdravotního pojištění, které vybírá stát. Takže stát platí léky a stanovuje u nich marži. Co není jisté, je výše obratu, ale marže ano.
0/0
13.1.2006 17:49

Bigbadaboom

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: tak tomu se člověk může jen zasmát všichni se mají jak prasata v žitě
Tak znova: POUZE A JEDINE V LEKARNE JE OMEZENA MARZE SHORA. NENI GARANTOVANA. Tzn, vyssi nez 17,5 % lekarna nedostane ani kdyby chtela. Je to moc? Lecebna pece se taky plati ze zdravotniho pojisteni, stejne jako obedy v nemocnicich, plinky pro inkontinentni, pristroje, diagnostika, pracovni obuv a janevim co jeste. Nevim, proc by lekarnik mel sponzorovat churavy zdrav. system.
0/0
13.1.2006 17:55

utanův stín

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: tak tomu se člověk může jen zasmát všichni se mají jak prasata v žitě
Poslední pokus. Používáte rčení, že státní úředníky platíte ze svých daní? (pokud platíte daně, samozřejmě). To je stejné. Mimochodem, regulační úřad pro energetiku určuje dokonce výpočet ceny elektrické energie. Nejste v tom sami. :-)
0/0
13.1.2006 17:58

doktor_bota

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: tak tomu se člověk může jen zasmát všichni se mají jak prasata v žitě
Rýpnu si. Navrhuješ tedy zrušit zdravotní pojištění?
0/0
13.1.2006 18:03

utanův stín

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: tak tomu se člověk může jen zasmát všichni se mají jak prasata v žitě
Ne. :-) Navrhuji změnit systém, který za zdravotní pojištění poskytne základní zdravotní péči a za volitelnou část zdravotního pojištění nadstandard, který si vybereš. Klidně to srovnám s pojištěním auta a výší spoluúčasti, resp. povinné zákonné pojištění a volitelné havarijní. A navrhuju to jenom na netu. :-)
0/0
13.1.2006 18:09

Bigbadaboom

Re: Re: Re: Re: Re: tak tomu se člověk může jen zasmát všichni se mají jak prasata v žitě
Informace z gremia majitelu lekaren: Vydej leku (realna 18,5 % marze - rok 2004-)  vydela po odecteni nakladu cca 12. 000 pred zdanenim za mesic. Je to opravdu moc? vite neco o provozu lekarny?
0/0
13.1.2006 17:48

dislektik

Re: Re: Re: Re: Re: Re: tak tomu se člověk může jen zasmát všichni se mají jak prasata v žitě
pokud je to tak špatný kšeft tak se dá ještě tavit železo
0/0
13.1.2006 17:50

utanův stín

Re: Re: Re: Re: Re: Re: tak tomu se člověk může jen zasmát všichni se mají jak prasata v žitě
Mě je úplně jedno, jestli vydělávají milion, nebo jim to stačí na slušné živobytí.
Vadí mi, že stát není schopen změnit systém. Chybějících 14 miliard je to, co je opravdu moc a nevznikly za jeden rok.
Ta garantovaná marže je spíš takový folklor. :-)
0/0
13.1.2006 17:52

Bigbadaboom

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: tak tomu se člověk může jen zasmát všichni se mají jak prasata v žitě
opakuju ze neni GARANTOVANA. GARANTOVANA a omezena shora je rozidl.  VELKY.  Jinak jsme v souhlasu, ze cely system je spatny. aky si uvedomte, ze lekarna je v podstate jedinne misto v nasem super zdravotnickem systemu, kde placient "plati cash"... takze super prilezitost, jak populisticky zasahnout... ale kolik za pacienta plati pojistovna lekari - kolik stoji jeden "bod" to nevi nikdo, natoz za co vsechno lze ty body uctovat... ale jiste, dobremu lekari to moc preji, ostatne dobre lidi je treba platit zlatem v kazdem oboru - chci jen rici, ze populisticka kampan pseudoministra proti lekarnikum a lekarnam je jen libivym predvolebnim gestem, ktere jde naprosto mimo jakekoli systematicke uspory ve zdravotnictvi - kterych i lekarnici navrhly prehrsle, ale nikdo se jimi neracil zaobirat...
0/0
13.1.2006 17:57

utanův stín

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: tak tomu se člověk může jen zasmát všichni se mají jak prasata v žitě
Kromě garantované marže jsme zajedno.
Nemohl by náhodou více ušetřit změnou typů hrazených léků? Myslím tím, jako laik, léky levnější, se stejnými, případně podobnými účinky?
0/0
13.1.2006 18:00

Bigbadaboom

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: tak tomu se člověk může jen zasmát všichni se mají jak prasata v žitě
Samozrejme, rika se jim "generika" tedy leky vpodstate totozne, ale od "neoriginalniho" vyrobce. Dobre si pamatuju na vyhruzny dopis tehdy jeste presidenta CLK Ratha do lekaren, co s nama vsechno udela, jestli budem originali (drazsi) leky zamenovat za generika (levnejsi) se  stejnou ucinnou latkou. Proc asi? Protoze plno lekaru je pod silnym tlakem farmaceutickych firem a pisi, to, ktery dealer u nch zrovna byl. Ale nikoho nechci primo obvinit. V odborne verejnosti je toto verejnym tajemstvim. Ted ale rath naopak kope za Zentivu.
0/0
13.1.2006 18:08

Bigbadaboom

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: tak tomu se člověk může jen zasmát všichni se mají jak prasata v žitě
Zamenit samozrejme muzu, podle zakona, kdyz dotycny lek  (predepsany) v lekarne neni. Stejne jsem to vzdycky volal lekari, aby to vedel. Ale slysel jsem i o takovych lekarich, co pekne rvali, kdyz se neco zamenilo. Samozrejme jsou tady i pomocne latky, celkove slozeni...i v tom ma farmaceut prehled, stac se domluvit s pacientem a lekarem.
0/0
13.1.2006 18:12

utanův stín

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: tak tomu se člověk může jen zasmát všichni se mají jak prasata v žitě
Druhá věc je, že pacient má lepší pocit z acylpyrinu za 150,- od německého výrobce než ze stejného léku za 18,50. Když už nic platit nemusí, tak ať to stojí za to. Dík za pokec, já už si z toho dneska dělám spíš srandu. Mějte se.
0/0
13.1.2006 18:18

Bigbadaboom

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: tak tomu se člověk může jen zasmát všichni se mají jak prasata v žitě
vy taky. A hodne zdravi.
0/0
13.1.2006 18:22

Bigbadaboom

Re: tak tomu se člověk může jen zasmát všichni se mají jak prasata v žitě
na to ze se mame jak prase v zite jste prisel sam, nebo vam to poradil ten diletant z ministerstva? Prectete si nektere moje prispevky a pak vykrikujte. Ale k veci.
0/0
13.1.2006 17:43

dislektik

Re: Re: tak tomu se člověk může jen zasmát všichni se mají jak prasata v žitě
a kdo se nemá dobře já se dobře mám nevím jak vy.a ten pláč je klasika česká i kdyby si vydělaly milion denně tak mají málo !!!!
0/0
13.1.2006 17:45

Bigbadaboom

Re: Re: Re: tak tomu se člověk může jen zasmát všichni se mají jak prasata v žitě
Je rozdil stezovat si jen tak a stezovat si, kdyz o vas siri lzi a jeste vam chcou sebrat 15 % prijmu jen tak.
0/0
13.1.2006 17:51

Bigbadaboom

Re: Re: Re: tak tomu se člověk může jen zasmát všichni se mají jak prasata v žitě
Informace z gremia majitelu lekaren: Vydej leku (realna 18,5 % marze - rok 2004-)  vydela po odecteni nakladu cca 12. 000 pred zdanenim za mesic. Je to opravdu moc? vite neco o provozu lekarny?
Meli bychom ted mlcet? proc? Aby se leky dostaly do ordinacu lekare? byl by to svetovy unikat, mit lekare ekonomicky napojene na to , jak drahy lek predepise.
0/0
13.1.2006 17:52

Bigbadaboom

a
Doufám, ze me Leona Stepkova nezazaluje za citaci :-)
0/0
13.1.2006 17:26

karoten

Proč teda lékáren neustále přibývá?
0/0
13.1.2006 17:09

Bigbadaboom

Re: Proč teda lékáren neustále přibývá?
Zeptam se, kde pribyvaji, a snad Vam to bude jasne. Lekarny pribyvaji u hypermarketu avsude tam, kde je moooc lidi, jako treba v centrech vetsich mest. V obou pripadech se mohou spolehnout na vyssi zisky z prodeje doplnkoveho sortimentu. Verte, ze tech 17 korun ze sta, co lekarna ma z vydeje leku na vyskakovani neni a rozhodne to nezaplati naklady tak aby neco zustalo. Za soucasne situace jsme na tom po estonsku nejhur co je lekarnikum znamo.
0/0
13.1.2006 17:22

Bigbadaboom

Re: Re: Proč teda lékáren neustále přibývá?
jo, moment, tech 17 korun ze sta je maximum. U drazsich pripravku jsou lekarny solidarni uz ted (ikdyz tomu nekteri nebudou verit :-( a snizuji marze samy. Ale myslim ze to brzo skonci a zacnou max. prirazku vyuzivat naplno, jinak zkrachuji. Ostatne, z 2 300 jich asi 600 zkrachuje. A budou to ty na venkove.
0/0
13.1.2006 17:24

Bigbadaboom

Re: Re: Re: Proč teda lékáren neustále přibývá?
A k venkovským lékárnám se pěkně vyjádřila kolegyně Leona Štěpková:
"90% z těch ohrožených lékáren je v místech, kde není žádná jiná - na malých městech a obcích. Provozují je kolegové a kolegyně s velkou láskou a ideály. Jsou to lékárny s nejnižším obratem, ale nejvyšší loajalitou svých pacientů. Všechny je znají osobně a bez jejich pomoci by řada občanů měla mnohem těžší život. Nemyslím si, že zrovinka tyhle lékárny ukrajují ubohému zdravotnickému systému ty miliardy, vydají přece jen ty léčivé přípravky, které lékař předepíše. Myslíte si, že až tyto lékárny zaniknou, ušetří se nějaké peníze za léky? Nikoliv, jejich pacienti totiž většinou nezemřou ani nepřestanou léky užívat, jen pro ně budou chodit jinam. Možná se ušetří jejich marže, ale to je pár desítek, možná stovka milionů - to je, prosím pěkně, pliva
0/0
13.1.2006 17:25

Bigbadaboom

Re: Re: Re: Re: Proč teda lékáren neustále přibývá?
pěkně, plivanec. Víte třeba to, že lékárny ze systému zdravotnictví spotřebují na svůj provoz přibližně stejně jako zdravotní pojišťovny? A jsou jejich práce a počet zaměstnanců srovnatelné? "
0/0
13.1.2006 17:25

Najdete na iDNES.cz