Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Paroubková: Ženy do politiky nepatří

Manželka premiéra, si myslí, že ženy do politiky nepatří. Paroubková se nikdy netajila tím, že je jí blízká role ženy, která dělá zázemí svému muži, aby on mohl jít za kariérou. Její slova však popudila aktivistky ženských organizací, které se snaží o rovné příležitosti obou pohlaví.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Dawe79

Zuzana Paroubková: "Nikdy jsem netvrdila, že ženy do politiky nepatří"
Zuzana Paroubková, manželka předsedy vlády ČR Jiřího Paroubka, nikdy neřekla, že „ženy do politiky nepatří“, jak zní dnešní titulek Tématu dne v Mladé frontě Dnes , připraveného převážně Lenkou Petrášovou.
0/0
5.1.2006 11:14

Dawe79

Re: Zuzana Paroubková: "Nikdy jsem netvrdila, že ženy do politiky nepatří"
To tvrdí Lucie Orgoníková, tisková mluvčí premiéra, a dodává: V duelu Zuzana Paroubková versus Olga Sommerová, zveřejněný jako další materiál Lenky Petrášové v MFD , pod titulkem "Patří ženy k plotně, nebo do funkcí?" nebyla otištěna z nepochopitelných důvodů celá odpověď na první otázku Olgy Sommerové , která se premiérovy ženy ptala: "Říkáte, že ženy by se neměly snažit o vstup do politiky, protože je to věc mužů. Proč tedy podle vás na této planetě existují prezidentky, premiérky, ministryně?" Úplná a nezcenzurovaná odpověď manželky premiéra zní:
0/0
5.1.2006 11:14

Dawe79

Re: Re: Zuzana Paroubková: "Nikdy jsem netvrdila, že ženy do politiky nepatří"
„Vážená paní Sommerová, nikdy jsem netvrdila, že by se ženy neměly snažit o vstup do politiky, když já osobně vidím pozici žen na jiném místě, i když větší zastoupení žen v politice by bylo jistě lepší z toho důvodu, že ženy dokáží mít jiné přístupy i řešení problému než muži“
0/0
5.1.2006 11:14

Dawe79

Re: Re: Re: Zuzana Paroubková: "Nikdy jsem netvrdila, že ženy do politiky nepatří"
Orgoníková to tvrdí v reakci na zveřejněný článek s odkazem na písemnou verzi odpovědí Paroubkové, která byla zaslána MFD , a kterou má redakce Britských listů k dispozici. Orgoníková namítá, že Zuzana Paroubková neřekla, že ženy do politiky nepatří. Nebylo to podle ní zmíněno ani v pořadu Před půlnocí na ČT24 dne 23. prosince. Mladá fronta namísto úplné odpovědi Paroubkové zveřejnila pouze toto:
0/0
5.1.2006 11:15

Dawe79

Re: Re: Re: Re: Zuzana Paroubková: "Nikdy jsem netvrdila, že ženy do politiky nepatří"
Paroubková: Vážená paní Sommerová, netvrdím, že by se ženy neměly snažit o vstup do politiky, ale já osobně vidím pozici žen jinde.
0/0
5.1.2006 11:15

Dawe79

Re: Re: Re: Re: Re: Zuzana Paroubková: "Nikdy jsem netvrdila, že ženy do politiky nepatří"
Komu slouží tato manipulace?
0/0
5.1.2006 11:15

karoten

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Zuzana Paroubková: "Nikdy jsem netvrdila, že ženy do politiky nepatří"
Pracovnímu tempu v novinách. Nepřeceňoval bych promyšlenost redakční práce.
0/0
5.1.2006 11:18

Marmeladeee

Hlasování nanečisto - ale nevolme parlamentní strany, které za 15 let rozkradli tento stát !
Zkusme hlasovat nanečisto na www.volebnipreference.cz .
Zatím je 1. ODS, 2.ČSSD, 3. Evropští demokraté, 4. Pravý Blok - strana za ODVOLATELNOST politiků, NÍZKÉ daně, MINIMALIZACI byrokracie, SPRAVEDLIVOU justici, REFERENDA a PŘÍMOU demokracii
0/0
4.1.2006 22:33

Marmeladeee

Co je podstatné a co nepodstatné
Vzhledem k tomu, že novináři se bojí hovořit o aktuálních tématech (např. když dnes se přiškrtil kohoutek od plynu Ukrajině, zítra to může být ČR, pokud bude neposlušná), vybírají si témata, která ani neurazí, ani nepoučí, např. zda ženy  patří či nepatří do politiky. Teprve až nám Rusko taktéž přiškrtí kohoutek s plynem, takové blbosti se nám konečně vykouří z hlavy, ale na řešení důležitých témat už nebude ani čas, ani prostor.
0/0
4.1.2006 22:26

Marmeladeee

Přímá demokracie nezanechává žádné pochybnosti o tom, co lidé chtějí, a u běžného člověka posiluje jeho smysl pro zodpovědnost
Přímá demokracie nezanechává žádné pochybnosti o tom, co lidé chtějí, a u běžného člověka posiluje jeho smysl pro zodpovědnost.
 
0/0
4.1.2006 22:22

bluewind

Bez obalu
Ze sledování pořadu Bez obalu jsem nabyl naléhavý dojem, že nedostatek či pofidernost informací a analytický vhled je zde rutinně nahrazován siláckou rétorikou, agresivně sarkastickým komentářem a ironií, pro niž nemají dotyční redaktoři oprávněnou a opodstatněnou pozici. Ironie neznamená smáti se, nýbrž lépe vědět, řekl Ferdinand Peroutka. Nejvíce se podobá diskurz tohoto zpravodajského pořadu průměrnému ,chlapáckému' (či machistickému) špičkování dvou rychlokvašených self-mademanů s prvoplánově pravicovými sklony a místy líným, místy zkratkovitým uvažováním. Přeju panům Šímovi i Čermákovi jejich zdravé osobní sebevědomí; maje hladinu vnímání nastavenou BBC a Channel Four, kde průraznost a leckdy radikálnost publicistických pořadů pramení z jejich informační hodnoty (přičemž informace sama je podávána korektně až suše), dikce jejich pořadu na mne nicméně působí nepříjemně sebestředným dojmem.
0/0
4.1.2006 21:50

karoten

Re: Bez obalu
 jen duj, Modrý větře, však kdo z Modrých se ohne v Tvém proudu....
0/0
5.1.2006 11:02

baronfonlempl

Molim to níže krásně vyjádřila.
Demokracie je pohádka pro dospělé, sen o polis bez polis. Například taková oslavovaná většinová anglosaská demokracie je z velké části diktatura.
0/0
4.1.2006 21:48

Marmeladeee

Re: Molim to níže krásně vyjádřila.
Tleskám. Naprostý souhlas. Anglosaské (i všechny podobné - parlamentní, prezidentné) demokracie jsou diktatury ! ! !  To jen lidem, toužícím po svobodě, se podstrčily ideály a podstrčila nová forma, ale zotročení se nezměnilo. A protože se mezitím rozvinula technika, tak technické vymoženosti se falešně vydávají za důlazy jakési svobody. Není bez zajímavosti, že Rousseau, s obecnými ideály, byl vyučován ve škole, ale o Alexisovi de Tocqueville, který taktéž hovořil o svobodě, ale demokracii kritizoval, se v dějepise nikdo nezmínil.
0/0
4.1.2006 22:16

Marmeladeee

Re: Re: Molim to níže krásně vyjádřila.
Jediná demokracie hodná toho jména je tzv.přímá demokracie, který spočívá v tom, že občané mohou odvolat starostu, který se jim znelíbí, soudce, který se nechává uplácet, apod. Mohou zrušit  v referendu špatné zákony, atd. tak, jak to funguje např. ve Švýcarsku. Více na:http://www.cibulka.net/petr/view.php?cisloclanku=2004060301
Proč MUSÍ být PARLAMENTNÍ demokracie vystřídána demokracií PŘÍMOU a jakým bezpečnostním rizikům pro svobodu a demokracii se díky tomu můžeme vyhnout!
0/0
4.1.2006 22:22

karoten

Re: Molim to níže krásně vyjádřila.
Ale ctěná. V ČR je tradicí nectít zákon, dělíme se stále na MY a ONI.
0/0
5.1.2006 11:04

molim

Re: Re: Molim to níže krásně vyjádřila.
Ctím jen mravní zákon ve mně, a hvězdné nebe nade mnou
0/0
5.1.2006 11:07

karoten

Re: Re: Re: Molim to níže krásně vyjádřila.
....jsa po zub ozbrojen?
0/0
5.1.2006 11:20

molim

Re: Re: Re: Re: Molim to níže krásně vyjádřila.
Ne, jsem pacifistický pasivní rezistent. A taky nešikovnej v používání nástrojů všech druhů.
0/0
5.1.2006 12:48

molim

Re: Re: Re: Re: Re: Molim to níže krásně vyjádřila.
To musím rozvést. Když jste sám klidný a neagresivní, nepřitáhnete si zvenku žádný neklid nebo agresivitu. A když, tak jen tu, co si "zasloužíte", co osudově potřebujete.
A pak, můj mravní zákon ve mně se částečně s obecnými zákony překrývá. Dávám Bohu, co je Božího, a císaři, co je císařovo
0/0
5.1.2006 12:52

karoten

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Molim to níže krásně vyjádřila.
Takže petrifikován sebejistotou, impregnant stoický usmířený. To Vám závidím, tu vyrovnanost....
0/0
5.1.2006 13:37

molim

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Molim to níže krásně vyjádřila.
Omyl, když už, tak  petrifikován Jehojistotou. A to ostatní bych bral, ale bohužel zatím je to jen vzdálený cíl.
0/0
5.1.2006 13:44

bluewind

MfD zajímají jen aféry a proto si je vyrábí, protože aférové titulky zvyšují prodej novin.
MfD je Lidl mezi novinami....manipuluje s informacemi ,....a předstírá, že všechno je jinak....ale tak aby vše zapadalo do sebe a vytvářelo zdání umělé reality která je vyhrocená, konfliktní..která umožňuje celou věc shrnout do bombastických aférových novinových titulků. MfD zajímají jen aféry a proto si je vyrábí, protože aférové titulky zvyšují prodej novin.
Pověst MfD klesá díky vykonstruovaným aférám jak LIDLova střecha pod tíhou sněhu.
0/0
4.1.2006 21:44

bluewind

úmyslná manipulace MfD
V MFD , pod titulkem "Patří ženy k plotně, nebo do funkcí?" nebyla otištěna z nepochopitelných důvodů celá odpověď na první otázku Olgy Sommerové , která se premiérovy ženy ptala: "Říkáte, že ženy by se neměly snažit o vstup do politiky, protože je to věc mužů. Proč tedy podle vás na této planetě existují prezidentky, premiérky, ministryně?" Úplná a nezcenzurovaná odpověď manželky premiéra zní: „Vážená paní Sommerová, nikdy jsem netvrdila, že by se ženy neměly snažit o vstup do politiky, když já osobně vidím pozici žen na jiném místě, i když větší zastoupení žen v politice by bylo jistě lepší z toho důvodu, že ženy dokáží mít jiné přístupy i řešení problému než muži“ Mladá fronta namísto úplné odpovědi Paroubkové zveřejnila pouze toto: Paroubková: Vážená paní Sommerová, netvrdím, že by se ženy neměly snažit o vstup do politiky, ale já osobně vidím pozici žen jinde.
0/0
4.1.2006 21:37

Dick 4

ODS- hnus
ČSSD
0/0
4.1.2006 19:07

celtic

Re: ODS- hnus
ODS+ČSSD+KSČM....hnus  
0/0
4.1.2006 19:38

Modrostrak

Modra je vzdy dobre anebo Klausovi miliardari bez privlastku a bez likvidity
Nejvetsim problemem je, ze vetsina techto Klausovych "miliardaru" jsou obvykle jen kone, kteri konali dle pokynu tech, co se vyznali. Za vlady Klause nestacily letiste, co pristavalo vykuku z celeho sveta provadet v Klausove raji trhu bez privlastku tunelariny, co jinde byly davno proflakle a pod velkymi tresty sankciovane. Tihle kone jako Kozeny, Mach, Krejcir nebo Pitr jen rychle na tech cizich oprasenych "receptech" zbohatli, odevzadali podily a modlili se, ze Klaus, Kocarnik, Dyba, Ruml, Cermak, Čéééška, Rubáááš a spol. navzdy zustanou u moci. Dneska na ne pomalu dochazi a oni nemaji na kauce. Obvykle jsou miliardari jen bilancne a tam je to sama sekyra nebo uver, ale zadna likvidita... Vse je u dovozcu know how na tunelovani a u tech, co se nechali zvat na draze honorovane "prednasky" na university v zamori a jejich dozorcimi radami protazenych rodinek. Dneska se muzeme tesit zase na "vyvedeni" ziskovych nemocnic mimo ucast statu!
0/0
4.1.2006 17:26

molim

Ach jo
tak si tak tu demokracii představuju, vidím ji jako živou... Především, je míň lidí. Žijí v aglomeracích, kde má ještě každý možnost znát každého osobně či alespoň z ověřených osobních zpráv. Neexistuje kasta placených politiků. Všichni pracují či rodí a vychovávají děti (což je bráno za plnohodnotnou práci). Když je třeba něco řešit, sejdou se na agoře občané, kteří se zasloužili o polis nějakým obecně prospěšným způsobem (bez ohledu na pohlaví), zvolí si ze svého středu odborníky na danou věc, ti dají návrhy řešení, a to je pak obecně odsouhlaseno. Možná by se to dalo vyprecizovat, ale jinak to v principu fungovat nemůže, co myslíte?
0/0
4.1.2006 17:08

karoten

Re: Ach jo
Že jsi spadla z višně.
0/0
4.1.2006 17:12

karoten

Re: Ach jo
Nějaký genový inženýrství? Nebo snad tuhá Víra? Co by mohlo potlačit přirozenou lidskou agresivitu a touhu po moci?
0/0
4.1.2006 17:13

molim

Re: Re: Ach jo
No když Vás tak čtu, tak je mi jasný, že to s tou agresivitou asi nebude jednoduchý. Myslím, že kdo chce, vidí, že tím naznačuju, že demokracie je pohádka pro dospělé, a to, co tu máme, jí rozhodně není...
0/0
4.1.2006 17:22

molim

Re: Re: Ach jo
PS A jestli Vy neumíte nebo nechcete svou přirozenou agresivitu a touhu po moci potlačit, tak já rozhodně tu svou chci, a pracuju na tom, abych i uměl.
0/0
4.1.2006 17:23

Modrostrak

Re: Re: Re: Ach jo
Kdo netuneluje stat, poskozuje svoji rodinu!
Kdo neublizuje cizim, vybiji si pak zpusobenou neefektivitu v dobyvani cizich statku a tim zpusobenou vlatni flustraci a pocit menecennosti na sve rodine!
Vaclav Klaus v.r.
   
 
0/0
4.1.2006 17:32

karoten

Re: Re: Re: Ach jo
O.k. To je sqělý, že pracujete na vlastním průniku do Všehomíra. Jak ale zajistit masovou nápodobu?
0/0
4.1.2006 17:43

molim

Re: Re: Re: Re: Ach jo
Není na mě, abych ji zajišťoval..I když, samozřejmě, musím přemáhat cukání, vycházející z mé přirozené touhy po moci ;-)
0/0
4.1.2006 17:47

utanův stín

Re: Ach jo
Samozřejmě, takto by to mohlo fungovat u skupiny kolonistů. A protože na Zemi už není co zabrat, může to fungovat pri kolonizaci Marsu a Venuše. :-)
0/0
4.1.2006 17:59

molim

Re: Re: Ach jo
Jj, a nebo i na Zemi, ale zase příííště, pokud to ovšem vezme evoluce stejným směrem ;-)
0/0
4.1.2006 18:06

utanův stín

Re: Re: Re: Ach jo
To se zas budeme smýkat mezi kultem VELKÉ matky a tím že ženská nemá duši? No nazdar.
0/0
4.1.2006 18:09

molim

Re: Re: Re: Re: Ach jo
Viděl jsi ty děsivé dokumenty na ČT 2? Jako že Y je proti X ubohý nedůležitý záprtek, a k tomu ještě navíc degenerující a ztrácející dále na významu? Ono na té původní Velké matce, na tom Chaosu, ze kterého se rodíme a zase se do něj navracíme asi něco bude - a to ve všemožných významech toho symbolu...
0/0
4.1.2006 18:13

utanův stín

Re: Re: Re: Re: Re: Ach jo
Na ČT2 se odmítám dívat. Po tom jejich seriálu o zločinech (viděl jsem nájemné vrahy a případ těch kluků, co zabili holku jednoho z nich). O těch X a Y si můžeš popovídat s Isbjoernou, já to mám jen mlhavě v genetické paměti :-). Já bych jako téma bral tu demokracii, nebo jestli žena má, nebo nemá duši.
0/0
4.1.2006 18:21

molim

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ach jo
Myslel jsem, že jsem ještě u tématu. Je-li X skutečně prvotní - tvrdili tam, že embryo má nejprve jen X a vyvíjí se jako žena (proto mají muži bradavky), a teprve pak se z nějakých neznámých důvodů přifaří Y, a dodá Člověku pár "nedůležitých" atributů, které z něj udělají chlapa. Takže pokud má člověk vůbec duši, má ji logicky žena spíš než muž. No, možná proto muži tak rajtují na jejím výhradním vlastnictví - klasická kompenzace. Hm, nepříjemné, ale je lepší postavit se k tomu čelem a kouknout se smutné pravdě do očí... :-)
0/0
4.1.2006 18:27

utanův stín

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ach jo
Tohle vysvětlení má jednu malou vadu. Dá se totiž se stejnou průkazností tvrdit, že těmi neznámými důvody je právě ta duše. Měl jsem dojem, že tvrzení, že žena nemá duši, má základ v náboženství. A jistě, korán a bibli sestavovali muži. Co na to talmud nevím a budhisté to určitě neřeší. Nevzniklo náhodou tohle tvrzení kvůli ovládnutí žen?
0/0
4.1.2006 18:36

molim

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ach jo
To je fakt, to je dobrý argument - teprve duše z nás dělá chlapa :-). Vlastně taky nevím, kdo přišel s tvrzením, že žena nemá duši, a určitě to byla reakce (tak trochu obrana útokem) monoteistických "mužských" náboženství na předchozí ženské kulty. Ale zvrtlo a zhouplo se to zase trochu moc na druhou stranu - a jsme zpátky tam, kde jsme začli, svět je teď tak mužský, až mu to škodí, a trocha ženského principu by nezaškodilo :-)
0/0
4.1.2006 18:41

utanův stín

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ach jo
Jenže to by znamenalo výrazné zpomalení (po)kroku. :-) A to asi neklapne. Ne asi, určitě ne, ne v době, kdy se stavá novým náboženstvím ekonomický úspěch.
0/0
4.1.2006 18:47

molim

: Re: Ach jo
To není nové náboženství, to je jen stará známá modla zlatého telete, a ta se vždy nakonec obrátí proti svým tvůrcům. Takže rychlým krokem zpět do Chaosu, tak to vidím já, pokud nezpomalíme směrem k rovnováze...
0/0
4.1.2006 18:50

utanův stín

Re: : Re: Ach jo
No, možná do chaosu, ale není větší zastoupení ženského principu podmíněno vyhraněnějším rozdělením rolí na mužskou a ženskou? Tedy to, co zrovna feministky odmítají?
0/0
4.1.2006 19:05

molim

Re: Re: : Re: Ach jo
Jakmile se v diskuzi dostaneme sem, narazíme nevyhnutelně na nemožnost vyjádření celku v duálním světě, jehož součástí je i řeč, která může vždy najednou vyjádřit jen půl pravdy. Pomni alchymistické "rozluč a spoj". Spojit se může z principu jen to, co se nejprve rozloučí, rozdělí. A tak se stále rozdělují a spojují oba principy - mužský a ženský - a to jak v malém, tak ve velkém, jak nahoře, tak dole - ve vesmíru, na Zemi, v politice, v rodině, a hlavně - v každém z nás. Každý muž má svou Animu, svou ženskou složku, kterou si má uvědomit a "asimilovat", aby byl "celým" mužem, každá žena podobně svého Anima. No, asi bych měl v tuto pozdní hodinu skončit s kázáními. :-)
0/0
4.1.2006 19:17

utanův stín

Re: Re: Re: : Re: Ach jo
Teď mne napadlo, že ve svazku dvou gayů je vlastně jedna celá ženská ...
0/0
4.1.2006 19:19

molim

Re: Ach jo
No a v "tradiční rodině" se spolu někdy perou dva chlapi o moc..
0/0
4.1.2006 19:28

utanův stín

Re: Re: Ach jo
Tak, tím bych téma považovat za uzavřené. :-) Co něco jiného?
0/0
4.1.2006 19:34

Najdete na iDNES.cz