Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Nekuřáci volali na kuřáky policii

Nový kuřácký zákon zakazuje od 1. ledna 2006 kouřit na zastávkách MHD. Na dodržování této normy už začali dohlížet policisté. Dokazování přestupků však nebude snadné. Zákon naopak nově povoluje kouření během oběda v restauracích.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Trencherman

†††
Je to všechno nesmysl. Pokud má stát na srdci blaho národa, neměl by kouření zakazovat, ale naopak jej propagovat v co největší míře. Není nic horšího, než nervózní, stresovaný kuřák, kterému je okolnostmi znemožněno ukojit svou vášeň. Takový člověk rychle spěje k infarktu. Kdyby se kouřilo všude, doma, ve školách, nemocnicích, kinech i na pracovištích, lidé by si na všudypřítomný kouř rychle zvykli a jistě by i většina nekuřáků začala ke všeobecné spokojenosti kouřit. Úplně ideální by bylo, kdyby kouřily i vychovatelky ve školkách, děti by si už od útlého mládí na cigaretový dým zvykaly a ve škole by jim už kouření nečinilo žádné potíže (těžko na cvičišti - lehko na bojišti, že). Ze stejných důvodů vidím velmi pozitivně i kouření těhotných žen. Kdyby kouřil všechen lid, byl by to ideální stav, protože by se nemusel statisticky zjišťovat podíl kuřáků na úmrtnosti. Jsa na jedné lodi, neměli bychom se na co vymlouvat. Proto hulmež !  
0/0
5.1.2006 14:18

molim

Re: †††
To je hezké a rozumné, ale ještě trochu moc při zdi. Je třeba v textu vedle slova kouření, kuřák, doplnit ještě: fetování, kradení, prznění,  vraždění - no, možná pozorný čtenář ještě přijde na něco sám. Jak říkáte - těžko na cvičišti - lehko na bojišti
0/0
5.1.2006 14:50

Trencherman

Re: Re: †††
Nechtěl jsem se moc rozepisovat
0/0
6.1.2006 10:42

Kleki Petra

Re: Re: †††
Taky bych to všechno povolil, a to by byla teprve ta pravá reforma důchodového systému!
0/0
10.1.2006 9:01

Drtikoll

Nekuřáci = udavači
Myslím, že je to hloupý a zbytečný zákon. Zakazuje zbytečné (kouření na otevřených prostranstvých) a povoluje nevhodné (kouření při obědě). Aby bylo jasno jsem proti zákazům kouření v restauracích, protože nekuřácké restaurace existují.
0/0
4.1.2006 10:57

karoten

Re: Nekuřáci = udavači
Pořid si placku, ať to všichni viděj, frajere
0/0
4.1.2006 11:05

Kleki Petra

Re: Nekuřáci = udavači
Kuřáci mohou být také udavači. Například bude si chtít nerušeně zapálit na zastávce, tak nabonzuje už kouřícího, nechá ho skásnout, a po odfrčení švestiček si zapálí, protože těm už se zpátky nebude chtít jezdit.
0/0
4.1.2006 11:06

zuza0007

cha
všechny vás napráskám...cha..
0/0
4.1.2006 7:15

grrrr....

Nějaké utkání...co..to..
Kuřáci versus nekuřáci? Kdo vede?
0/0
4.1.2006 7:15

pna

Re: Nějaké utkání...co..to..
Zatím smraďoši, ale už se brzo budou rozdávat povolenky na jejich odstřel
0/0
4.1.2006 7:33

Honza-A

Proč bych měl vdechovat nikotin na zastávce?????
...jenom kvůli tomu, že čekám na autobus????? Svoboda rozhodnutí kuřáka kouřit končí u mýho nosu. Pokud si kouří doma, pak je to něco jinýho, má na to svatý právo. Pokud čeká např. na zastávce tak je s podivem, že si svým vyhulenym mozečkem nedokáže uvědomit, že obtěžuje ostatní... A co se týče případnýho "chytračení" ve výkladu o případný vzdálenosti od zastávky, tak není co řešit. Nutná je taková vzdálenost, aby kouřem neobtěžoval lidi, kteří na tý zastávce čekají. Protože tenhle záměr ten zákon sledoval. Když už má někdo potřebu kouřit, nechápu, proč si nezapálí cestou na tu zastávku....
0/0
3.1.2006 23:38

kidoolb

Re: Proč bych měl vdechovat nikotin na zastávce?????
vys*r si voko ...
0/0
4.1.2006 1:18

pinklik

Re: Re: Proč bych měl vdechovat nikotin na zastávce?????
a ty asi budeš pěkný ču. rá.k
0/0
4.1.2006 1:29

pinklik

Re: Proč bych měl vdechovat nikotin na zastávce?????
přesně tak, naprosto souhlasím...
0/0
4.1.2006 1:28

petrelin

Re: Proč bych měl vdechovat nikotin na zastávce?????
takových, co vykládají, co zákon sledoval,je habaděj. Vyložit zákon může soud, po smyslu zákona se často ptají i odborníci konkrétního tvůrce zákona - a tobě blbe nezbývá, než čuchat, co jiní vykouří.
0/0
4.1.2006 6:23

bartleby

Re: Proč bych měl vdechovat nikotin na zastávce?????
to je prave ono.. nezajima nikoho co ten zakon mel sledovat,ale jak nakonec vypada.. myslenka dobra,neumej to zformulovat,aby to bylo jasny.. to je bohuzel problem u vice zakonu... a proto taky skoro kazdej,kdo si to parkrat precte v tom najde klicku - to  neni podvod,to je nedokonalost toho zakona.. kdyz neco umoznuje,tak je to povoleny..
0/0
4.1.2006 7:04

r-man

Re: Proč bych měl vdechovat nikotin na zastávce?????
Presne tak, a podle toho se i chovam. Jsem kurak, kourim na zastavce, ale vzdy tam, kde to nikomunejde pod nos. Kdyz na zastavce nikdo neni, klidne i vevnitr, pod strechou, ale kdyz nekdo prijde a vleze pod pristresek, jdu dal, po vetru. To je prece zakladni ohleduplnost, a tim by se mel kazdej kurak ridit. Zakon je az dusledek toho, jak jsme k sobe neohleduplni...za chvilku budem vymejslet zakazy a prikazy a zakony na kazdou pi covinu, a skonci to tu jak za totace...
0/0
4.1.2006 11:42

negociátor

Normální je nekouřit
To je dobře, že už kuřáci nesmějí kouřit na zastívkách. Dost mě s tím obtěžovali. A také mi vadil ten bordel všude po nich. Bezohledně nedopalky odhazovali všude po zemi. Co si o sobě ti kuřáci vlastně mysleli? Je ovšem obrovské faux pas, že zákon nezakázal kouření v restauracích v době obědů. To je skandální vizitka práce poslanců. Nicméně přepokládám, že na to, když na zákon musí pamatovat nějaká hygienická norma! že je nepřípustné, aby ve veřejné stravovoně v době obědů někdo mohl kouřit!
0/0
3.1.2006 21:14

231

Re: Normální je nekouřit
Přečtě te si zákon 379/2005 Sb.§8 odst. 3
Zakazuje se kouřit v zařízeních společného stravování provozovaných na základě hostinské činnosti, pokud tato zařízení nemají zvláštní prostory vyhrazené pro kuřáky a označeny zjevně viditelným nápisem ,,Prostor vyhrazený pro kouření" nebo jiným obdobným způsobem a zajištěné dostatečné větrání podle požadavků stanovených zvláštním právním předpisem
.
0/0
3.1.2006 21:29

Deleter

Re: Re: Normální je nekouřit
A hospoda je zařízení společného stravování, i když se tam nevaří?
0/0
4.1.2006 12:32

habit

Re: Normální je nekouřit
... kouření je náhodou vítané zpestření sexuálního života...
0/0
3.1.2006 21:31

bl99

Re: Re: Normální je nekouřit
0/0
4.1.2006 12:39

pancho10

Re: Normální je nekouřit
Ano je opravdu Normální je nekouřit .Ale je i normální že mě socky a nechci být rasista/věřím že chápeš/nebudou nikdy obtěžovat tak jako pejskaři a nebo vahrabaní řidiči na letních gumách.Tak jako maminky s cigárem v rukou na cyklistické trase v domění že oni jsou IN že za nimy padají lidé na držku.Mám pocit že kuřáci jsou proti podobné svoloči jen mírní a slušní lidé.
0/0
3.1.2006 21:49

negociátor

Re: Re: Normální je nekouřit
Je jasné, že společenských problémů je celá řada. Nelze ale řešit všechny najednou. Proto jsem rád, že aspoň s tímto jedním problémem se, snad, pohnulo. Příště třeba budou na řadě pejskaři, kterým zákon přikáže uklízet každý exkrement, který pes zanechá venku. Tak jak je to běžné ve všech vyspělých západních zemích.
0/0
3.1.2006 23:01

petrelin

Re: Re: Normální je nekouřit
mám jezevčici, kouřím a jezdím MHD - takže víš co - ser se chvíli do někoho jinýho - pravda, zase nechodim do hospod, takže se nepotkáme, a to je tvoje štěstí
0/0
4.1.2006 6:27

miciangora

Re: Normální je nekouřit
je to proto, že poslanci veřejnou dopraveou nejezděj a nikde na zastávkách nečekaj. Ale do hospod choděj. A kouřej všichni
0/0
3.1.2006 23:21

dislektik

a to policie stihla dojet než to vyhulil ???
a ta povaha česká bonzovat co se dá určitě za hitlera a za komančů bonzovalo minimálně 90% šmejdů
0/0
3.1.2006 20:04

231

Re: a to policie stihla dojet než to vyhulil ???
Doufejte, až vás bude někdo mlátit na ulici, že se najde njaký dobrý "bonzák".
P.S. Vím, že mlácení a kouření je rozdíl, ale kde je pro Vás ta hranice, od které to už není bonzování.
0/0
3.1.2006 21:04

martas_1.8T

Re: Re: a to policie stihla dojet než to vyhulil ???
A co takhle nastavit tu hranici tam, kde nejde o zivot jde o H***O? Takze pokud se nad tim malinko zamyslite, tak zjistite, ze prasknout nekoho ma smysl u zavaznych trestnich cinu, ne u prestupku, kdy si zapalim na zastavce. Jsem kurak, na zastavku jsem se nedostal uz spousty let, ale odsuzuju kazde omezovani, zakazy, prikazy apod. Uznavam pouze pravo nekoho na neco, takze pokud se majitel pozemku, na kterem se nachazim rozhodne zakazat mi to, pak ma na to pravo. Pokud mi stat poleze do soukromi, tak je to bolsevismus :o)) Kdesi jsem cetl, abychom se nedivili, az nas policajti serezou za prechazeni na cervenou. Je to uplne stejna demagogie, jakou pouzivaji nekuraci, ale timhle se k tomu opravdu blizime.
0/0
4.1.2006 12:11

jirkaz

Re: Re: Re: a to policie stihla dojet než to vyhulil ???
Jenže tady o život jde, v důsledku kouření, a to i pasivního, už spousta lidí umřela třeba na rakovinu. Takže až tě příště uvidím kouřit na zastávce, tak tě s klidným svědomím prásknu. 
0/0
4.1.2006 13:36

martas_1.8T

Re: Re: Re: Re: a to policie stihla dojet než to vyhulil ???
A ja te pak naprasim za neco jeste nicotnejsiho :o) Na zastavce me kourit neuvidis, nejcastejc si zapalim doma na balkonku nebo v aute, MHD nepouzivam. Jestli mas pocit, ze ti jde o zivot tim, ze vedle tebe nekdo kouri, pak pozadej nejblizsi psychologickou poradnu o pomoc, odborne se totiz takovym lidem rika "hypochondri" :o) A pokud takhle zbrojis proti koureni, tak se tesim az te ve zpravach uvidim privazanyho ke kominu ve Spolane nebo leziciho uprostred magistraly jak blokujes dopravu. Z toho mas totiz sanci dostat raka mnohem, mnohem vetsi. Btw: moje rodina, ac nekuraci, z velke casti pracujici ve zdravotnictvi priznavaji, ze neexistuje jedina seriozni studie, ktera PROKAZUJE SOUVISLOST KOURENI A RAKOVINY PLIC. Samozrejme, ze mi vsichni rikaji: nekur, budes zdravejsi. Faktem zustava, ze jedine co se podarilo prokazat je vyssi riziko. Proc by se asi jinak kuraci kourici 40 denne v sedesati letech tesili vybornemu zdravi a kluk v 16, ktery v zivote nemel retko v hube a aktivne sporto
0/0
4.1.2006 16:07

karoten

Re: Re: Re: Re: Re: a to policie stihla dojet než to vyhulil ???
Kuřákova vynalézavost, ve zdůvodňování své neřesti je signifikantní. Že neexistuje jediná seriozní studie?  Možná neexistuje, podstatný je, že kouření konečně začíná vycházet z módy.
0/0
4.1.2006 16:12

martas_1.8T

Re: Re: Re: Re: Re: Re: a to policie stihla dojet než to vyhulil ???
A Vy jste nekdy podlehal mode? Ja ne, volim si veci podle toho jak mi vyhovuji ci nevyhovuji, ja nic nezduvodnuji ani neobhajuji, nikdy Vam nebudu strkat cigaretu do pusy a rikat jak je to zdrave, jen apeluju na zdravej rozum. Nic vic... Vadi Vam kdyz vedle Vas nekdo kouri? Tak mu reknete at si to necha jinam, jsem presvedcen, ze porad existuji slusni lide.
0/0
4.1.2006 16:18

karoten

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: a to policie stihla dojet než to vyhulil ???
Ukažte mi jedinýho kuřáka, kterej začal kouřit z niterné potřeby vyhovět si.
Ano, slušní lidé stále existují, ale kuřáctví ten ostrůvek nesmiřitelně odlamuje. Kde je niterná potřeba vyhovět si, jde totiž slušnost stranou.
0/0
5.1.2006 13:48

martas_1.8T

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: a to policie stihla dojet než to vyhulil ???
Nemuzu souhlasit. Radsi si odepru cigaretu pul dne, pokud jsem v jedne mistnosti s nekuraky a nemam moznost si odbehnout, nez je otravovat. Stejne tak mam ovsem pravo pro svuj zlozvyk neco udelat, napr. odbehnout na par minut stranou. Vetsina kuraku zacala ne z potreby vyhovet si, ale proste to zkusit. Nekomu to nechutna - z toho kurak nebude. Nekomu ano - a pokud je spravne informovan, tak proc mu to chcete zakazovat? Opravdu jsme stado nesvepravnych hovad, kteri potrebuji ruku statu citit vsude, kde se stat rozhodne, ze za tu ruku potrebujem vodit? Ja opravdu myslim, ze spousta veci, ktere nejsou uplne allright, je tolerovana a jina zakazovana, ci omezovana. Ja totiz nezpochybnuju boj proti kurakum jako takovy, me se nelibi pokrytectvi statu. Na jedne strane nam omezuje koureni, ackoliv ho nezakaze, protoze proc by to delal?? Vzdyt je z toho spotrebni dan! Pokud by koureni postavil mimo zakon, bude sam proti sobe, ale nejhorsi by bylo, ze v tu chvili by tu byla opet nerovnomerna situ
0/0
5.1.2006 16:15

martas_1.8T

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: a to policie stihla dojet než to vyhulil ???
situace: co treba vyherni automaty? Bratr delal ve firme, ktera je provozovala, takze vim, kolik jsou na male vesnici lidi "do bedny" hodit za jediny tyden. Vite kolik to musi zruinovat lidi a nasledne rodin? Tak proc to nezakazat taky, ze? A muzem pokracovat dal a dal, protoze mame stat, ktery nam vzdy rekne, co je pro nas dobre a co ne... :o)) No a ted vazne: nejde mi o boj proti koureni jako takovy, jde o princip - a to o moznost volby. Jde mi o soukromi, a to me, moji rodiny, ale i Vase a Vasi rodiny. Proc bychom nemeli mit pravo se rozhodnout sami? Snad uz mi ted rozumite, co jsem mel celou dobu na mysli.
0/0
5.1.2006 16:18

karoten

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: a to policie stihla dojet než to vyhulil ???
Umně driftujete z ohniska věci, jen co je pravda...
Schizofrenní chování státu ke kouření, je jen zdánlivé. Zisky nejsou "zisky", finanční efekt z daně na tabák, zdaleka nevyváží celospolečenské škody, jím způsobené. To snad nepopřete? Zákazy, omezováním kuřáků, není sledováno jejich trestání - to je z Vaší dýmající strany pochopitelné nepochopení. Zakazováním se OCHRAŇUJE NORMÁLNÍ VĚTŠINA před kuřáky.
Kuřte si, budete na to mít pořád míň svobodnýho prostoru, ale kuřte, je to Váš život - ty naše nechte laskavě mimo.
0/0
5.1.2006 17:05

martas_1.8T

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: a to policie stihla dojet než to vyhulil ???
Netusim, cim driftuji z ohniska veci, jen se vam stale konkretneji snazim objasnit muj postoj. Jiz nekolikrat jsem se Vam snazil naznacit, ze ja jsem Vam v zivote pod nos kourit nemohl. Pravdepodobne jste totiz nestal na mem balkonku ani se nevezl se mnou v aute. Proto se mi invektiva typu "ty nase nechte laskave mimo" zda jako naprosto zcestna. Efekt z dane je velky, zdrazovani cigaret neni na strane vyrobcu ale na strane zvysovani spotrebni dane. Aspon tedy ve velke vetsine. Jen by me zajimalo jakou celospolecenskou skodu napacham svym kourenim? Pohorsujete se nad tim, ze bych to mohl poprit, ale ja to klidne popru. A pokud bych opravdu tak moc narusoval spolecnost svym krute asocialnim pocinanim jako je koureni, tak se omlouvam. Porad se ale citim lip, nez ozralove lezouci za volant, a dalsi "spolecenske nesvary". :o))
0/0
6.1.2006 10:52

karoten

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: a to policie stihla dojet než to vyhulil ???
Dobře dobře. Jste tedy slušný kuřák - jeden z menšiny. Nedotkne se Vás tedy zákaz kouření na zastávkách MHD, o nichž je řeč. Tak o co jde? Hájíte svoje kolegy ve zbrani, kteří se chovají typicky kuřácky - na rozdíl od Vás?
Kdyby byli všichni kuřáci jako Vy, ten zákon by nikdy nevznikl.
0/0
6.1.2006 11:55

martas_1.8T

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: a to policie stihla dojet než to vyhulil ???
No, na jednu stranu: diky. Na druhou stranu jak jsem jiz rekl: zakon primo me neomezi nijak, slo mi opravdu celkove o zakony, ktere nas (casto nesmyslne) omezuji. A tim nas ted nemyslim "nas kuraky", ale "nas lidi". Vzpomente jen na znamy pripad "kobliha"... Muj nazor je, ze tyto zakony jsou zbytecne. Kdybych ja dal do vykazu sve prace podobne zbytecnou cinnost, zamestnavatel mi odmitne nadale vyplacet vyplatu. My si ovsem za podobne nesmysly politiky platime. Proto znovu opakuji, slo mi z principu o to, ze prijimame nesmyslne zakony.
0/0
9.1.2006 14:11

karoten

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: a to policie stihla dojet než to vyhulil ???
Kobliha mě taky nadzvedla. Jenže nic se nejí tak horký, jaxe uvaří, že jo....kde je dneska koblihovej problém? Ukázalo se, že to byl zbytečnej řev a panika. Sladký nebalený pečivo se prodává dál, jenom zakrytý plexisklem. stejně je to i vedle v Německu.
Zákony jsou zbytečné i nejsou. Jejich četnost ještě neznamená rozklad společnosti. Podstata je v respektování a vymahatelnosti - na tom se jistě shodneme. Tam, kde je index respektu nízký, látání děravé sítě zákonů novými stejně nepomáhá. Je ale otázka, jestli se stav zlepší rezignací na pokusy, nahradit chybějící morální standard zákonem. Zákony se přijímají jako stvrzení nějakého postoje, který se většinově považuje za správný a - pozor - který je ohrožen. Téměř všichni se shodneme, že například močit druhým na obuv je nepřijatelné chování. Na to zákon nepotřebujeme právě pro tu shodu. S kouřením to tak jednoznačné není, zákon je výsledkem neústupnosti jedné, početně slabší strany.
0/0
9.1.2006 15:03

petrelin

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: a to policie stihla dojet než to vyhulil ???
a proč bych asi jinak kouřil, než proto, abych si vyhověl. Sním kvalitní oběd či večeři, sklenku koňaku na stůl, po koňaku doutníček, a to se to potom spí. Zcela vážně - tou cigaretou si přece samozřejmě vyhovuju. Proč bych jinak hulil. Ale nekuřáky chápu. Je to o něco mírnější odrůda lidí jako vegetariáni, náboženští fanatici, bývalí předsedové SSM a podobně.
0/0
10.1.2006 7:21

karoten

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: a to policie stihla dojet než to vyhulil ???
Ach tak, Malfoy studuje nitrobranu, hmm.....cítí se ochráněn pověřením od Pána Zla, že ho nevydá pro Azkaban
Uvědomte si, že radikalizace a sobectví není vyhrazeno pouze vám, kuřákům. Tak jako Vy si vyhovíte cigárkem bez ohledu na okolí, tak si může vyhovět někdo jiný třeba minimaxem do Vašeho potěšeného obličejíku......nešponoval bych to už víc
0/0
10.1.2006 8:59

martas_1.8T

Re: Re: Re: Re: Re: a to policie stihla dojet než to vyhulil ???
sportoval raka mel? Zkus se nad tim zamyslet, jestli nahodou ted neslavis Pyrrhovo vitezstvi, kdy se ti podarilo vymytit ze sveho okoli asi tak 0,001% rakovinotvornych latek... Ale co, hlavne ze nechavas svazovat omezenima ostatni, az neco zacnou zakazovat tobe, uvidime jak se budes kroutit :o)) Nepreju ti nic spatnyho, chapu, zes to pouze nedomyslel do dusledku, ale pral bych ti, aby vymysleli zakon, ktery te bude omezovat, videl bys jak se ted citim (mimochodem, me konkretne to totiz neomezuje vubec, nekourim ani v restauraci v dobe obeda a ochotne cigaretu uhasim i ve svem aute, kdyz me o to nekdo pozada...). JDE TOTIZ O SLUSNOST A NE O ZAKONY!
0/0
4.1.2006 16:15

Mr.Hype

ja bych byl pro zakon
kterej by narizoval aby se cesi aspon obden umyli protoze smradosi jsou vsude ;)
0/0
3.1.2006 19:52

molim

Re: ja bych byl pro zakon
A kdyby někdo smrděl neumytej v souběhu s kouřením (po ránu na zastávkách častý případ), mělo by to být překvalifikováno z pouhého přestupku na zločin veřejného ohrožení.
0/0
3.1.2006 19:56

Mr.Hype

Re: Re: ja bych byl pro zakon
Mne je rozhodne neprijemnejsi kdyz nekdo smrdi jak prase =)
0/0
3.1.2006 20:01

231

Re: Re: Re: ja bych byl pro zakon
Jenže to je smrad "pouze" nepříjemný, kdežto z cigaret jsou sajrajty životu nebezpečné. 
0/0
3.1.2006 21:08

kidoolb

Re: Re: Re: Re: ja bych byl pro zakon
jasne .... a vanoce sou v kvetnu .... necti tolik ...
0/0
4.1.2006 1:20

jirkaz

Re: ja bych byl pro zakon
Ale zapomněl jsi dodat, že drtivá většina těch smraďochů jsou buď notoričtí kuřáci nebo alkoholici. Občas jsem schopný takové lidi cítit i na 10 metrů i bez toho, že bych je viděl nebo že by zrovna kouřili nebo popíjeli láhev rumu. Bezdomovce ani nemá smysl zmiňovat, protože ti obvykle spadají do obou těchto kategorií. Normální člověk prakticky nemá šanci dosáhnout takové úrovně smradu, ani kdyby se měsíc nemyl.
0/0
4.1.2006 19:08

Najdete na iDNES.cz