Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Děsme se socialismu, ne vyšších platů

Kdyby někdo po revoluci řekl, že ještě po šestnácti letech bude mít český zaměstnanec čtvrtinový příjem proti německému, byl by považován za blázna. Střízlivý Václav Klaus slíbil dvacetitisícové platy už na rok 2000. Tuto hranici má průměrná mzda přesáhnout v příštím roce.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

murjel

Hodlá? Nehodlá. Už se dohodla ČSSD s ODS, že
zvýšení rodičovského příspěvku zablokují v senátu. A je to vyřízené. ČSSD vypadá dobře, v poslanecké sněmovně to přeci ČSSD prohlasovala a procpala a že to někdo v senátu zablokoval?  Za to přeci ČSSD nemůže! Ale může! Právě, že ČSSD to nemyslela s voliči upřímně a vážně, ale udělala pouze předvolební krok, aby se mladí chytili a volili je!
0/0
8.1.2006 10:45

baronfonlempl

Tak jsem si ten článek znovu a pomalu přečetl.
Včetně onoho posledního odstavečku není nijak zaujatý, řekl bych, že je vyvážený. Vždyť ono se opravdu poslední dobou rozdává zbytečně moc. No jó je holt chviličku do voleb. A to "ti u moci" rozdávají vždy a všude, socialisti i konzervativci, o svobodných bláznech ani nemluvím. Jinak: ODS se zatím prezentuje jako čistá národně sociální strana. O konzervativismu nemají ponětí.
0/0
28.12.2005 19:28

vlákno

Re: Tak jsem si ten článek znovu a pomalu přečetl.
to jsem ale vymyslel já s tou národně socialistickou stranou :-)
0/0
28.12.2005 22:35

Albert Nerom

Re: Tak jsem si ten článek znovu a pomalu přečetl.
Tento příspěvek je daleko kvalitnější a výstižnější než vlastní článek. Dodávám ale, že já osobně bych se článek samotný neodvážil hodnotit bez toho, že bych se cítil předpojatý. Cokoliv totiž v poslední době od pana Komárka čtu, mi připadá ve vztahu ke středovému až levicovému "vidění světa" natolik paranoidní, že to chápu spíše jako test pro potřeby určení jeho psychiatrické diagnózy.
0/0
29.12.2005 11:20

edik2

Děsit
Všichni normální občané by se měli právem děsit vlády ODS.Ta strana nám už totiž dost dokázala co dovede.
0/0
28.12.2005 18:14

blabla1

Re: Děsit
Spíš se bojím takových oslů jako jsi ty...normální občane.
0/0
29.12.2005 0:18

Albert Nerom

Re: Re: Děsit
Jen "osel" jiného hned uráží za jeho názor. I průměrně (ne)vzdělaný jedinec by totiž měl vládnout schopností stručně a věcně vyjádřit nesouhlas s někým, koho subjektivně považuje za hloupějšího než je sám.
0/0
29.12.2005 10:56

babacek

Re: Děsit
Zato vlády socanů nám ukazují a jejich soukmenovci ze kterými hlasují nám to ukazovali tak dlouho,že ani po téměř 16 letech jsme se z toho nevzpamatovali.Tvoji vnuci nebo pravnuci budou z této zadlužené země utíkat nebo budu dělat jen na ty dluhy které tyto vlády napáchaly.
0/0
29.12.2005 6:22

Albert Nerom

Re: Re: Děsit
Přečti si kolego údaje o rozpočtových deficitech USA, o poměru "veřejných dluhů" nejvyspělejších států EU k HDP atd. atd. A pak přemýšlej, zda vůbec přemýšlíš a nejen papouškuješ to, co do Tebe denně hustí pravicová média a tzv. nezávislí (rozumějmě tvrdě liberální) ekonomové. A Novému roku si dej předsevzetí, že nebudeš věřit všemu, co si v našem Kocourkově přečteš (od MF Dnes po Haló noviny) či budeš slyšet (od Filipa přes Paroubka po Topolánka) a budeš používat vlastní mozek. To přeji Tobě, sobě i všem ostatním. Protože skutečně nejlíp nám bude, až všichni budou sami přemýšlet a nejen se nechat ohlupovat všemi těmi darebáky od leva do prava a jejich nohsledy z médií.
0/0
29.12.2005 11:10

babacek

Re: Re: Re: Děsit
Zde je úplně jedno  které straně straním.Každoroční zadlužování vidí každý soudný člověk,splácení však vidět není žádné tak i,, blb´´ jako já pochopí,že dluh narůstá a že je bude muset jednou někdo splatit.Nebo snad předpokládáte odpuštění dluhu tak jako v případech zemí třetího světa ? Já rozhodně ne,a růst ekonomiky také není tak růžoví jak se prezentuje.
0/0
29.12.2005 12:11

1_Venca

ASI jsem naivní...
...ale už můj děda mi říkal, Novinář je ten co sděluje ostatním lidom co se kde po PRAVDĚ stalo. Jako realista si jsem vědom toho, že to od určitých taky-novinářů nemohu očekávat. Je to stejné jako u tzv. "demokratidkých" stran, upřednostňují práva (hlavně ta Svá), bez ohledu na "cizí nos".
0/0
28.12.2005 15:49

oLDa_rab1

Tohle neni informativni clanek ale PRAVICACKEJ POLITICKEJ KOMENTAR
Sem si nevsiml ze by nekde v clanku bylo napsano ze jde o politicky komentar viz veta : "Její ministři jdou v čele odborářské demonstrace za komunistický zákoník práce." Kdyz autorovy tolik vadi at se zrekne vsech, jak by rekl, komunistickych vyhod ktere mu poskytuje zamestnavatel, neb musi. Kdyby mu to zakon neukladal tak na to z vysoka, pane redaktore, zvysoka
0/0
28.12.2005 1:15

habit

Re: Tohle neni informativni clanek ale PRAVICACKEJ POLITICKEJ KOMENTAR
... no, pokud jsi v zamestnani odkazany na to, co zamestnavateli urcuje zakon, doporucuji zmenit zamestnavatele...
0/0
28.12.2005 1:46

hnedka_zdrapana

Re: Tohle neni informativni clanek ale PRAVICACKEJ POLITICKEJ KOMENTAR
Zreknu se tech "vyhod" bohuzel nejde.
0/0
28.12.2005 4:14

hnedka_zdrapana

Re: Re: Tohle neni informativni clanek ale PRAVICACKEJ POLITICKEJ KOMENTAR
oprava: zreknout
0/0
28.12.2005 4:33

doktor_bota

Re: Tohle neni informativni clanek ale PRAVICACKEJ POLITICKEJ KOMENTAR
Nevšiml sis? No ani se nedívím, už podle vyjadřování a chyb budeš asi věrný volič levice. Jinak to povídání je v rubrice "Názory". Zbytek obsahu, podobně jako počasí na Marsu, nekomentuju.
0/0
28.12.2005 8:34

BedlamW

Re: Re: Tohle neni informativni clanek ale PRAVICACKEJ POLITICKEJ KOMENTAR
U nas je nejaka pravicova strana!!??
0/0
28.12.2005 11:45

crm6

Re: Re: Re: Tohle neni informativni clanek ale PRAVICACKEJ POLITICKEJ KOMENTAR
Není. Jen levicová ČSSD, extrémistická ultralevicová KSČ(m) a dvě strany pravého středu: KDU-ČSL a ODS. A pak nějaké smetí, které bohužel nestojí za zmínku.
0/0
28.12.2005 12:49

honzajaka

Nejlepší
by bylo zbavit sicialistických jistot zaměstnance médií, když už tolik na ně nadávají. Tento hlídací pes rozhodně nestřeží demokracii, o tom by se snad vědělo.
0/0
28.12.2005 0:53

Cislo 2

Důchody a sociální pojištění
Pokud výpočet zjednodušíme o vliv inflace, růst platů a indexace důchodů ... tak normální dělník při dnešním průměrném platu 13. 500 Kč (průměrný plat po odpočtu mezd managerů) za 43 let práce odevzdá na sociálním pojištění pro důchody 2,5 miliónu, při průměrném věku dožití a průměrném důchodu spotřebuje necelý 1 milión. Kde je chyba ?   
0/0
27.12.2005 22:11

Beranal

Re: Důchody a sociální pojištění
Máš nějakou divnou matematiku. Pokud budeme uvažovat průměrnou délku důchodu 15 let tak za ten tvůj jeden milion budeš mít celých 5 555,- Kč měsíčně, tedy skutečný blahobyt. Ono za 20 nebo dokonce 40 let budou i trošku jiné reálné mzdy a jiné nároky důchodců, třeba taková představa že by se těch tvých 5 555,- Kč dávalo dnešním důchodcům v Německu je opravdu hodně úsměvná. Takovýto bakšiš to v Něměcku dneska důchodci nestačí ani na základní lékařskou péči. A ještě by stálo za to si uvědomit že tyhle odvody nejsou na tvůj důchod ale na dnešní důchodce tedy např. i tvoje rodiče. Ty budoucí důchody si můžeme zajistit buďto velmi masivním spořením nebo investicí do děti. Kdo má tyhle Komárkovi představy že tady za 20 až 40 let spadnou z nebe do tohoto důchodového letadla miliony občanů v produktivním věku ochotných financovat ty budoucí důchodce je na duševní úrovni toho Komárka.
0/0
28.12.2005 6:46

Cislo 2

Re: Re: Důchody a sociální pojištění
Nemám. Průměrná délka důchodu dělníka je 9 let, na důchodu obdrží kolem 1 mil. tj. 9 tis. důchodu měsíčně, což je realita. Pokud není během života nemocen, reálně odvede státu na sociálce 2,5 mil. Kč. To mluvím o dělníkovi, vysokoškolsky kvalifikovaná osoba odvede 5 mil. Kč, obdrží necelé 2 mil. Kč. Takže ten zbytek dostává někdo jiný, zpravidla ženy, které žijí déle (zde je těch přes 15 let důchodu a naopak kvůli mateřské neodvedou státu tolik), takže ten systém solidární je a preferuje rodinu. Co se týká reálných mezd a výše důchodu v budoucnu, uváděl jsem výpočty při dnešních cenách bez vývoje inflace a indexace - samozřejmě, že v budoucnu prostou mzdy, tím i odvody a tím i příspěvek na důchody, ten výpočet kvůli jednoduchosti nezahrnoval právě tuto indexaci, ale jde o poměr. Problém je, že u nás existuje skoro výhradně systém průběžný, tj. vše se rozdělí, takže důchodové fondy nelze zhodnocovat jako v Německu ..      
0/0
28.12.2005 8:26

Beranal

Re: Re: Re: Důchody a sociální pojištění
Ty si ty záležitosti směšuješ jak se ti to hodí, tedy bereš dnešní odvody a k tomu vztahuješ dnešní průměrnou délku důchodu a dnešní důchody. Toto se směšovat nedá, k těm dnešním odvodům je nutno porovnávat budoucí délku vyplácení důchodu a budoucí výši reálných důchodů (tedy po zohlednění inflace). Ten tvůj výpočet by fungoval jedině tehdy pokud by ses v budoucnu smířil s tou dnešní reálnou výší důchodu a s tou dnešní reálnou délkou důchodu, to by ovšem musela za 20 až 40 let zůstat lékařská péče na dnešní úrovni a ekonomika a životní úroveň rovněž, což je absurdní nesmysl. Znova ti připomínám z těch tvých dnešních plateb což není žádné důchodové pojištění ale normální důchodová daň ti nevzniká žádný nárok na to že ti někdo bude v budoucnu vyplácet důchod a financovat lékařskou péči, těmi dnešními platbami plníš jen své důchodové závazky k předešlé generaci. Pokud se tady nenaspoří ohromné peníze (řekl bych že na to
0/0
28.12.2005 10:57

Beranal

Re: Re: Re: Re: Důchody a sociální pojištění
by nějakých 5 000,- Kč měsíčně nestačilo) nebo se tady mohutně nezainvestuje do rodin a dětí aby byl v budoucnu dostatek těch co by ten tvůj důchod a tu tvou zdravotní péči byli schopni a ochotni financovat tak v budoucnu zřejmě jako důchodce pojdeš hlady a bez lékařské péče.
0/0
28.12.2005 10:58

Cislo 2

Re: Re: Re: Re: Re: Důchody a sociální pojištění
Těžko vysvětlovat ... samozřejmě že v budoucnosti náklady porostou a také důchody porostou, protože porostou odvody z mezd. Ale při současném systému průběžného financování, kdy se vše rozdělí, bych opravdu jako vzdálenej důchodce ve vzdálené budoucnosti pošel hlady ... a investice do rodiny to nevyřeší. Jinak pořád nevím co je to investovat "do rodiny". Znamená to, že by se mělo platit rodinám s dětmi ? A platit to budou rodiny bez dětí ? Kolik jich je proboha ? Kde je záruka, že děti ze "zainvestované rodiny" budou pracovat v ČR nebo vůbec pracovat ? 
0/0
28.12.2005 11:18

Beranal

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Důchody a sociální pojištění
Ty stále žiješ v tom důchodovém bludu co tady vymysleli ti komunističtí kapitalisté (Klaus, Komárek atd.). Pro objasnění: po celá staletí mezigenerační solidarita fungovala pouze v rodině, tedy každý produktivní se musel postarat o své rodiče a zároveň musel zplodit a vychovat dostatek potomků aby se měl kdo starat v budoucnu, takto to bez problémů fungovalo po celá staletí. Potom přišli sociální inženýři a vymysleli že se to udělá jako že jsme jedna velká rodina, tedy všichni budou investovat společně do dětí a za to budou mít všichni značně nivelizované důchody, to tady dobře fungovalo asi 40 let. Potom přišli ekonomičtí idioti a ti vymysleli že se lidem namluví že ty odvody na tu předešlou generaci jsou jakýmsi spořením na svůj vlastní důchod a že ta investice do dětí je vlastně zbytečná. To tady bude fungovat tak ještě 30 let, potom se to začne finančně hroutit, důchodci ovládnou parlament, budou chtít peníze a lékařskou péči, bude nutno
0/0
28.12.2005 11:50

Beranal

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Důchody a sociální pojištění
zvyšovat odvody až těm produktivním z výplaty nic nezbude, ti chytřejší z tohohle bordelu emigrují do států kde si každý žije za svoje, ti ostatní těm zbude už jen násilí, tedy vyhnat ty důchodce typu Komárek z parlamentu a všechny je strčit do chudobince kde si ve skromnosti dožijí.
0/0
28.12.2005 11:51

Cislo 2

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Důchody a sociální pojištění
V roce 1989 se odevzdávala důchodová pokladna prázdná (nikdo žádné fondy nevytvořil) a od roku 1990 se používá průběžný systém finacování. ODS důchodovou reformu neprovedla, (kromě symbolického spoření), prioritou byla privatizace. ČSSD ji neprovede, protože se s ní politicky neztotožní. To je tristní dnešní stav. Co se týká mezigenerační solidarity v rodině, domnívám se, že není zakázána. Asi žiješ v bludu minulosti ty, protože pokud po staletí mezigenerační solidarita existovala, tak to bylo jen proto, že potomstvo nemělo žádnou jinou ekonomickou příležitost a setrvávalo v rodině. Osobně řešení spatřuji v zemích, kde jsou důchody nejvyšší, tj. spojení systému solidárního (minimální penze pro všechny) a fondového (v penzi profitují více lidé s vyšší odpovědností za svou budoucnost). "Podpora rodin" je populistické prázdné mlácení slámy, existují důkazy, že nejvyšší populační explozi naopak způsobuje bída.     
0/0
28.12.2005 12:21

Beranal

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Důchody a sociální pojištění
Nic nechápeš, průběžný důchodový systém ten vymysleli komunisti a socialisti a systém fungoval dobře za celou éru komunismu, tedy investice do dětí byla převážně společná (což byly dotace bydlení a absolutně všeho co souviselo s výchovou dětí). Za těch komunistů byla podpora rodin taková že se dlouhodobě udržovala porodnost na úrovni 2,00 což je nutné pro fungování průběžného důchodového systému, komunisté tady předali dostatečně početnou produktivní generaci a generaci dětí, mluvit něco o prázdné důchodové pokladně to je úplný nesmysl. Od roku 1995 se tady mohutně žije na dluh a z toho lidského kapitálu co předali komunisti, tedy peníze co se dříve investovali do bydlení pro rodiny, dětí atd. se prožerou v konzumu, dnes již je deficit 800 000 dětí, ty důchodové dluhy představují asi 200 mld ročně (tedy peníze co se mají investovat do dětí nebo reálně naspořit). Pokud se někdo naivně domnívá že ty málo početné budoucí generace ty dluhy ř
0/0
28.12.2005 12:37

Beranal

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Důchody a sociální pojištění
řádově mnoha bilionů korun v budoucnu uhradí je nepředstavitelně naivní.
0/0
28.12.2005 12:39

Cislo 2

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Důchody a sociální pojištění
Jinak s dluhem, který vytváří ČSSD v době nadprůměrného růstu HDP nesouhlasím a tudíž nespoléhám jen na budoucí solidární systém,  který bude dluhy hradit ... 
0/0
28.12.2005 12:49

Cislo 2

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Důchody a sociální pojištění
Komunisté ovlivnili růst populace tím, že zakázali skoro veškeré aktivity a lidem pak zbyla jen rodina. "Lidský kapitál", který předali komunisté se dnes projevuje tak, že teprve nejmladší generace je v produktivitě, invencích a přístupu konkurenceschopně fungovat v západní společnosti ...
0/0
28.12.2005 12:47

Beranal

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Důchody a sociální pojištění
Já jsem za komunismu prožil opravdu podstatnou část života, že by byly zakázané všechny aktivity kromě plození potomků na to se rozhodně nepamatuji. Rodiny se zakládali a potomci se plodili protože to je lidská potřeba a protože to nevedlo k tomu propastnému snížení životní úrovně jako to vede dneska. Ochota mít děti ta je statisticky dána rozdílem mezi životní úrovní bez dětí a životní úrovní s dětmi, dnes je ten rozdíl propastný tak děti nikdo nechce. Jak to funguje vidíš u našich romských spoluobčanů tam plození potomků vede ke zvýšení životní úrovně tak se potomci sekají jeden za druhým. Ono když se ty režimy dnes bez emocí srovnají tak se zase až tak moc neliší. Pravda ten konzum je lepší když se prožírají ty peníze co se mají investovat do budoucích důchodů, ta demokracie tam opravdu rozdíl moc nevidím, zkus si dneska někde veřejně kritizovat šéfa, a potom uvidíš co to je demokracie, ty komunisti nic horšího nedělali prostě když jsi nedržel
0/0
28.12.2005 13:21

Beranal

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Důchody a sociální pojištění
klapačku tak jsi šel z kanceláře k lopatě.
0/0
28.12.2005 13:22

Cislo 2

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Důchody a sociální pojištění
Já jsem komunismus v aktivním věku nezažil ... ale zpětnou vazbu v okolí mám + ekonomickou teorii. Z pohledu životní zkušenosti jednoho člověka mohou být pohledy na oba společenské systémy značně rozdílné ... 
0/0
28.12.2005 13:54

Beranal

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Důchody a sociální pojištění
Nelze soudit podle těch názorů těch dnešních komunistobijců kteří chodili pravidelně manifestovat a páchat tzv. volební akt a dneska budou vyprávět o hrůzách komunismu. Nelze dělat to co se děje dnes tedy směšovat 50 léta a to co bylo od 60 let. V podstatě se žilo úplně normálně, pokud se dodržovala existující pravidla, taková pravidla jsou i dneska, např. v  zaměstnání. Jediné co se nemohlo to se nemohlo podnikat, jak je vidět dneska takovou potřebu většina lidí ani nemá, cestování bylo omezené byrokraticky ale nikoliv nemožné. Z práce na rozdíl od dnešní doby každý chodil odpočatý a mohl se potom věnovat koníčkům, chalupám, ženským, pěstovat marihuanu, kouřit nebo chlastat atd.. Člověk mohl klidně poslat dítě pro pivo nebo cigarety a nemohlo se stát že by mu to neprodali. Nepopravovalo se, zavřených bylo tak 10 disidentů což je vcelku bezvýznamné. K tomu bych podotknul že já osobně jsem byl skoro poloviční disident tedy jsem zásadně
0/0
28.12.2005 14:25

Beranal

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Důchody a sociální pojištění
nechodil k volbám ani manifestovat, v práci jsme po nocích chlastali a nadávali na komunisty, věděli jsme že se nám nic nemůže stát.
0/0
28.12.2005 14:27

Beranal

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Důchody a sociální pojištění
Pro upřesnění tu dostatečnou podporu rodin bych si představoval tak že se pro rodiny nastolí stejné podmínky jako pro firmy, firmy zásadně nehradí svoje náklady ze zdaněných peněz a z peněz podrobeným odvodům na SP a ZP, a přitom ty firmy investují jen do svých vlastních výnosů, ta investice do dětí to je investice do společných výnosů. Tedy se zruší všechny tzv. sociální dávky a zároveň se zruší všechny odvody z peněz z kterých žijí děti (což je dnes průměrně asi 6300,- Kč měsíčně čistého na jedno dítě). Ty odvody (daň z příjmů, sociální pojištění zaměstnance i zaměstnavatele, zdravotní pojištění zaměstnance i zaměstnavatele, DPH) z uvedené částky představují 4300,- Kč na jedno dítě měsíčně, na dvě děti je to 8 600,- Kč měsíčně. To by byl ten nejpodstatnější krok k tomu aby rodiny mohli fungovat a byla ochota mít děti. K tomu by následně muselo ještě přijít důchodové zvýhodnění pro ty kdo řádně vychovali děti.
0/0
28.12.2005 12:22

Cislo 2

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Důchody a sociální pojištění
Jsem pro jakékoliv snížení daní, souhlasím i s daňovým zvýhodněním dětí, s tím problém nemám. Nedomnívám se však, že nějakých 4.300 měsíčně za dítě zastaví v kariéře ženy, které chtějí vystudovat a najít dobře placenou práci nebo podnikat. No a poslední věc "důchodově zvýhodnit ty kdo řádně vychoval děti" nebudu komentovat, snad jen bych nechtěl zasedat v komisi, která to bude posuzovat ...    
0/0
28.12.2005 12:35

Beranal

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Důchody a sociální pojištění
Na tohle žádné komise nejsou potřeba, stačí prostě rozdělit ty odvody (na důchodové pojištění a převážnou část na zdravotní pojištění) v tom poměru v jakém se kdo podílel na investici do dětí, na část společnou (z té by se vypláceli minimální důchody všem) a na část soukromou (ta by mohla jít do komerčních pojišťoven které by vyplácely důchody konkrétním rodičům). Ten poměr dnes odhaduji 30% společných a 70% soukromých. Ono by potom ti bezdětní zjistili že aby si zajistili v budoucnu důchod a zdravotní péče na úrovni např., dnešního Německa tak by museli reálně spořit tak 10 000,- Kč měsíčně což by jim tak drasticky snížilo konzum že by se srovnala ta propast mezi úrovní rodin a bezdětných, potom by se došlo nutně k tomu že by lidé zjistili že mít děti že se opět vyplácí a že není nutno někde honit jenom kariéru, oni ty ženy ty děti instinktivně chtějí, k tomu co se tady děje dnes je žene jen momentální situace. Nikdo nechce ta
0/0
28.12.2005 12:59

Beranal

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Důchody a sociální pojištění
tady dnes dělat toho blbce co bude živořit, rvát peníze, energii a čas do dětí když to nepřináší žádný budoucí efekt.
0/0
28.12.2005 13:01

Cislo 2

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Důchody a sociální pojištění
V západních zemích je přirozené mateřství odkládat, dokud to jde, nevím proč by to mělo být u nás ve svobodné společnosti jiné, naopak se teď porodnost poprvé zvýšila, jako by se začala zalepovat ta díra 10 let, o co se lišil věk početí v západních zemích a socialistických. Nicméně průběžný systém je dlouhodobě neudržitelný (z důvodu nivelizace) a reformu to chce. Ta tvoje je administrativně příliš složitá, abychom nedopadli jako se zubaři  ... 
0/0
28.12.2005 14:00

Beranal

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Důchody a sociální pojištění
Jediná důchodová reforma která by nás zachránila před vymřením a zánikem je zrušení toho experimentu kterému se říká důchodové pojištění a zdravotní pojištění. Každý ať se stará o sebe, v rodinách to může fungovat jako kdysi a ti ostatní ať si těch 10 000,- Kč měsíčně spoří celý život. Stát by se zjednodušil na 1/2, rodiny by se zakládali a potomci plodili z prosté nutnosti jako dřív, tedy zajištění stáří. Kde tenhle skutečně kapitalistický a tržní systém funguje tam žádné problémy s vymíráním populace nemají, tyhle národy to tady jednou převezmou po těch zdegenerovaných sociálních důchodových evropských inženýrech.
0/0
28.12.2005 14:43

Beranal

Ekonomický dement Komárek
Komárku, kdo nedovede rozlišit přeplácení státních zaměstnanců, zvyšování důchodů atd. což jsou z ekonomického hlediska peníze vyhozené do kanálu, protože tyto žádný zisk v budoucnosti nepřinesou od investice do budoucnosti, což je investice do rodin a tudíž do nové generace, které určitě zisk v budoucnosti přinesou (což budou zejména odvody na tzv. důchodové pojištění a zdravotní pojištění, tedy odvody na to aby měli jednou z čeho žít budoucí důchodci a aby se jim jednou měla z čeho hradit zdravotní péče) je úplně ekonomický dement. V té Vaší redakci jste tam takto postiženi nejméně dva, ještě bych řekl že pí Bendová. Já osobně jako eventuelní zaměstnavatel bych Vás dva s tím Vaším ekonomickým myšlením zaměstnal maximálně ve vrátnici (ovšem pod dohledem nějakých rozumnějších pracovníků), taková absolutní ekonomická hloupost to se opravdu vidí zřídka.
0/0
27.12.2005 21:50

Cislo 2

Re: Ekonomický dement Komárek
Jak vypadá investice do rodin ?
0/0
27.12.2005 21:54

Beranal

Re: Re: Ekonomický dement Komárek
Investice do rodin vypadá zcela jednoduše, rodinám se musí nastolit takové podmínky aby mohli normálně fungovat a aby byly ochotny vychovat potřebný počet dětí – budoucích plátců důchodového a zdravotního pojištění (mluvím o rodinách normálních nikoliv o rodinách parazitujících občanů). Pokud se tady hlásají obdobné ekonomické bláboly, jaké tady pravidelně čtu od Komárka a endové, tedy že investice do rodin jsou vyhozené státní peníze tak je k tomu nutno říci i tedy že je nutno zrušit zcela průběžný důchodový systém + tu drahou důchodovou zdravotní péči. Ekonomicky nemůže fungovat stav kdy se náklady na děti přesunou na rodiny a ty budoucí důchodové výnosy se budou komunisticky z těchto rodin vyvlastňovat a přerozdělovat mezi černé pasažéry důchodového systému, tedy např. Komárkovi, endové atd., tedy lidem co místo investice do dětí celý život jen konzumovali.
0/0
28.12.2005 6:29

Cislo 2

Re: Re: Re: Ekonomický dement Komárek
"Nastolit takové podmínky" ... tou otázkou jsme myslel konkrétní návrh jaké podmínky... 
0/0
28.12.2005 8:28

Beranal

Re: Re: Re: Re: Ekonomický dement Komárek
To snad je docela srozumitelné, nastolit takové podmínky aby se na investici do budoucí generace podíleli dostatečně všichni tedy nikoliv jen rodiče, prostě ty podmínky vylepšovat tak aby byla porodnost alespoň takových 1,8, protože ty důchody a tu lékařskou péči v budoucnu po těch dnešních dětech budou chtít také všichni. Nebo tobě připadá normální jako p. Komárkovi tady dneska říkat že je zbytečné cpát peníze do cizích harantů a za 30 let chtít k těmto harantům natahovat svou sprostou ruku a chtít po nich financovat důchod a zdravotní péči, to nemá vůbec žádnou logiku. Já být tím budoucím produktivním občanem tak bych tyhle všechny Komárky a Bendové nechal živořit v chudobinci a staral bych se jenom o své rodiče.
0/0
28.12.2005 11:06

vlákno

Re: Re: Re: Re: Re: Ekonomický dement Komárek
naprosto s vámi souhlasím.
0/0
28.12.2005 13:10

MilanMilanMilan2

Pokud se cokoliv udělá ve prospěch většiny lidí
tak je to jednoduše uplácení. Logika autora je v podstatě jednoduchá (a dost prostoduchá).
0/0
27.12.2005 21:10

Najdete na iDNES.cz