Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Soud řeší obnovu procesu s uprchlým vrahem

Soudci se ve čtvrtek vrátili k třicet let staré vraždě, za niž byl potrestán Rostislav Roztočil. Ten je jedním z vězňů, kteří před měsícem utekli z borské věznice. Roztočil teď čeká ve vazbě v Německu, zda jej úřady vydají do Česka.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Pavel Nemec (US-DEU)

obnova procesu
Není na škodu. Spravedlnosti se snad nikdo bát nemusí...
0/0
1.12.2005 20:25

IMO...

Re: obnova procesu
Spravedlnosti skutečně ne. Ale ve zpolitizované kauze se spravedlnosti nikdy nedopátráš ani omylem!
 
P.S.: Ten proces zase bude taková šaškárna, jako proces s tím paranoidním pyromanem Hučínem, víš?!
0/0
1.12.2005 20:34

IMO...

Jak to mohla ta družka vědět, pokud ne od Roztočila?!
Mrtvola vyplavala z vody v červnu 1975. Po několika týdnech byla se souhlasem policie zpopelněna jako mrtvola neznámé identity. Policie si ponechala spolu s pitevní dokumentací jenom její vypreparovanou lebku pro případnou možnost budoucí identifikace. O čtyři roky později učinila rozhněvaná družka Roztočila anonymní udání na svého partnera, kterým oznámila vraždu egyptského studenta. K té vraždě podle toho udání prý mělo dojít v lednu 1975. A dále v tom udání uváděla, že v červnu téhož roku vylovená neznámá mrtvola byla jako jeho tělesnými pozůstatky. Policie ale po těch létech měla problém najít lebku té mrtvoly, neboť jeden z kriminalistů si na ní umisťil svíčku a pouříval jí kdesi jako svícen! Ale když byla lebka konečně nalezena, a podle uznávané superpoziční metody nebylo absolutně žádných pochyb že ta lebka skutečně patří tomu studentovi a musí být tedy také i mrtvý.
0/0
1.12.2005 20:13

IMO...

Dovětek ...
Podle udání policie ustanovila i daší spolupachatele, kterým byla vina nezvratně prokázána, a k činu se i doznali a soud první instance vynesl jeden rozsudek smrti a dalším pachatelům „nadělil“ vysoké nepodmíněné tresty: 24, 19 a 13,5 roku. Trest smrti nakonec nebyl vykonán. A onen "příjemce“ dvacetičtyřletého trestu byl pan Roztočil a byl souzen v nepřítomnosti, protože ještě před zahájením trestního stíhání emigroval do Rakouska.
 
P.S.: Až později byla zjištěna jako ta anonymní oznamovatelka ona Roztočilova bývalá družka.
0/0
1.12.2005 20:22

andik308

Re: Dovětek ...
vzdyt se nekde psalo, ze ta lebka byla zenska.
0/0
1.12.2005 21:09

IMO.....

Re: Re: Dovětek ...
Právě proto, že tu neznámou lebku použil jeden kriminalista na svícen a myslel si, že ta neznámá lebka nikdy nikomu chybět nebude. K té nečekané expertize pak byla (prý omylem!?) zaslána lebka úplně jiná! A dokence to byla lebka ženská!!! Udělalo se kolem toho "táákové DUSNO", že pak byla ta pravá lebka u toho kriminalisty ihned nalezená (protože to na něj práskli jeho kolegové). 
 
P.S.: Prý ho za to pak vyhodili. Musel to být pěkně nechutný BLB!
0/0
1.12.2005 21:51

IMO.....

Dovětek #2
Ale Egypťané popírají že by se jim tehdy v roce 1975 v Praze nějaký takový student ztratil. Dokonce popírají, že by tohoto studenta v Praze tehdy měli. Je ale naprosto prokazatelné, že ten muž, co tehdy žil v Praze a vystupoval jako egyptský student, byl zavražděn, ta lebka je jeho! Roztočilová udala podrobnosti a na základě nich vypátraní Roztočilovi komplici to doznali!
0/0
1.12.2005 22:11

autor_znamy

podvod, lhani, a kradez
S praktikami ceskych soudu mam bohatou a bolestivou zkusenost.  Cechum je lepsim neverit a se jim vyhybat.  Cesko objizdet !
0/0
1.12.2005 19:10

Najdete na iDNES.cz