Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Muž loupil, aby pomohl postiženému synovi

Brněnský soud potvrdil čtyřletý trest pro Jiřího Cabala z Mikulova na Břeclavsku. V životě se mu dařilo, na co sáhl. Najednou však začalo jít všechno z kopce a úspěšný podnikatel skončil jako poštovní lupič. Hájil se tím, že potřeboval peníze na léčbu postiženého syna.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Michalll

obhajoba ovšem kontraproduktivní, dokládá jen zodpovědnost
souzeného, tedy jeho možnost dělat věci jinak...např. pracovním poměrem jako kdokoliv...
 
podnikateslké suverenní dělat si co se jednomu zachce je jen poukázkou na delší trest...více ovšem je poro znalce v osobní práci, třeba ta jeho osobnost se skutečně zbortila a odpálila tu lavinu....postižených dětí máme plné vesnice, a střílí se tu jen občas
0/0
30.11.2005 21:26

Zwerg

Re: obhajoba ovšem kontraproduktivní, dokládá jen zodpovědnost
Já bych si nedovolil toho člověka takto tvrdě soudit. Osobnost se pod tíhou osudu může lavinovitě zbortit kdejakému, za normálních okolností spořádanému, občanovi..... Upřímně si myslím, že nikdo nevíme, jakou psychickou zátěž je naše osobnost schopná ustát bez vzniku "praskliny" a jaké defekty osobnosti v nás po celý život neodhaleny dřímají... a my o nich pouze nevíme, protože jsme měli to životní štěstí, že jsme svou osobnost nemuseli testovat až na doraz.... Naštěstí pro nás samotné i pro naše okolí, většinou svůj život prožijeme více méně v klidu a nemusíme svou osobnost podrobovat žádné extrémní zátěži. Tento člověk zřejmě tohle štěstí neměl a selhal, jako pravděpodobně kdekdo jiný, kdo by se ocitnul na jeho místě .... No, opravdu bych nechtěl být jeho soudcem.... Já bych mu asi nejspíš nařídil ochrannou psychiatrickou léčbu (pokud by to zákon umožňoval) či něco podobného, ale vězení?
0/0
30.11.2005 23:26

Zwerg

Hmmm,
Cabalův obhájce Jeroným Tejc se snažil zdůraznit polehčující okolnosti. Mohl soudu doložit, že jeho klient použil peníze na pomůcky a léky. "Ten člověk byl skutečně psychicky na dně. Vůbec se nemaskoval a před poštou parkoval svým autem," argumentoval obhájce.
 
No co, no. Otec dohananý k tomu, aby loupežemi získával finance na pomůcky a léky pro své postižené dítě, to je přece nornální, běžný a všední obraz českého zdravotnictví po osmi letém působení sociálně demokratických vlád a ministrů zdravotnictví.....
0/0
30.11.2005 17:11

Brouk Pytlík654

normální klient české pošty
"když vstoupil zarostlý a ve vytahaném svetru, myslela jsem, že je to normální zákazník." není co dodat
0/0
30.11.2005 17:01

Zwerg

Re: normální klient české pošty
Díky za pobavení!
0/0
30.11.2005 17:03

erben3

.
Je to zoufalý chudák, ale ten trest je asi přiměřený. Větší průser ale je, že léčbu jeho syna nemohla hradit pojišťovna.
 
0/0
30.11.2005 10:34

Najdete na iDNES.cz