Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Berte, jsou od státu

Stát je velkorysý a štědrý zaměstnavatel. Zatímco Vladimíru Špidlovi, Ivanu Pilipovi či Marii Bohaté dopomohl k lukrativním místům v evropských strukturách, tak ani své věrné doma nikterak nezanedbává. Ani penězi, ani úřady.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

prchz

Jsou to voliči!
Pro vládu jsou jimi placení zaměstnanci především voliči. Čím víc jich bude, tím víc od nich vládá "koupí" jejich hlasů, protože jsou na ní finančně závislí! Dnes se údajně jedná o cca 800.000 lidí placených státem. To je pořádně velká voličská zásobárna.
0/0
1.11.2005 11:53

whocares

Re: Jsou to voliči!
Přesně  Až budeme všichni úředníky, poslední daňový poplatník zhasne
0/0
1.11.2005 12:25

Adalbert Moudrý

Jsou to žvásty,
srovnatelné snad jen s populistickými bláboly řady (levých či pravých) politiků. Takto obecně plácat dovede každý osel. Proč by ne, když se k němu přidá hned spousta dalších oslů, kteří budou unisono přizvukovat, že je úředníků hodně. O takových problémech by měl novinář psát vážně. Když tvrdí, že je hodně úředníků, ať konkretizuje (vždyť přece novináři z MF Dnes jsou tak chytří a ví všechno), kde jsou ti zbyteční, který úřad nemusí být vůbec, které stupně státní správy by se daly vypustit či vzájemně nahradit atd. Úředník státu či samosprávy je službou pro občana a já jako OSVČ chci za své daně řádné služby. Ale nechci např. žrát infikované maso z marketu, jíst v restauraci splašky jen proto, že se zruší úřednická místa kontrolorů takových lumpů, stejně jako nechci znovu doplácet miliardy na tuneláře bank a nové Krejčíře jen proto, že se zruší místa těch, kteří by nad těmito věcmi měli bdít. Nechci ani bor*del, ani flákající se úředníky. Chci funkční stát. A novináře, kteří myslí.
0/0
31.10.2005 15:42

Wallygator

Berte, jsou od státu?
"Peníze na ně se vždy najdou, a to bez ohledu na kvalitu jejich práce. Navíc je tu daňový poplatník. Ten sice stále žbrblá, ale vždy nakonec zaplatí."
Je třeba říci, že daňový poplatník vždy musí zaplatit každou hovadinu, ať se mu to líbí, nebo ne. A to je nejspíš příčina toho "brblání". Ale více to bude o bezmoci a beznaději. Pokud nejsem dost velká a nejlépe zahraniční firma, platím, platím a platím. Sockomančů již bylo dosti!
BTW Neexistují státní peníze. Jsou to vždy jen a pouze peníze odebrané daňovým poplatníkům.
Hezký den.
0/0
31.10.2005 8:36

Horolezec-29

Re: Berte, jsou od státu?
     
0/0
31.10.2005 8:49

Horolezec-29

Naprostý souhlas s autorem článku...
Do státní správy jdou pracovat jen ti, co se v soukromé sféře nechytli, vyhodili je nebo ukázali svou neschopnost...
Stále dokola se ukazuje, že ČSSD jen lže a podvádí. Kdo volí ČSSD, volí lež a přetvářku, dluhy a plýtvání!
0/0
31.10.2005 8:36

Templ

Re: Naprostý souhlas s autorem článku...
Nebuď takový optimista. Pokud by stačilo k odstranění lži aj. nevolit ČSSD, bylo by to krásné. Uvedené "cnosti" má mnoho politiků napříč všemi stranami.
0/0
31.10.2005 8:47

kasavaros

Re: Re: Naprostý souhlas s autorem článku...
želže ted, žel, že (je to tak)
0/0
31.10.2005 14:09

Najdete na iDNES.cz